Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Συγνωμη.Τωρα που το ξανασκεφτομαι βλακεια ειπα, δεν υπαρχει περιπτωση να μην πετυχει τον στοχο της.(και οι υπολοιποι 100κ υποψηφιοι)

Σαφώς και δε γίνεται να πετύχουν όλοι το στόχο που έχουν θέσει. Αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να λες σε κάποιον που περνά για πρώτη φορά από αυτή τη διαδικασία και πιέζεται, κουράζεται και καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια ότι θα το ζήσει πάλι όλο αυτό από την αρχή. Απλά σκέψου πως κι εσύ, κι εγώ, και άλλοι τόσοι ήταν πέρσι στη θέση της. Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που είχαμε πρέπει να εμψυχώνουμε τον άλλον. Ναι, ωραία, μπορεί να μην τα καταφέρει. Μέσα του το ξέρει ο καθένας ότι υπάρχει αυτή η πιθανότητα, δε χρειάζεται να του το λέμε και ευθέως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
παιδιά θα δώσει η αδερφή μου και θέλω πραγματικά να επιτύχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πες μου έναν, έναν λόγο για να δικαιολογήσεις αυτό που είπες σε αυτόν που το είπες τη χρονική στιγμή που το είπες:hmm:
Ρεαλισμός και αντιμετώπιση της πραγματικότητας.Πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα,αλλά πρέπει να γνωρίζουμε ότι υπάρχουν όλα τα πιθανά σενάρια.Φιλικά.
[

Σαφώς και δε γίνεται να πετύχουν όλοι το στόχο που έχουν θέσει. Αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να λες σε κάποιον που περνά για πρώτη φορά από αυτή τη διαδικασία και πιέζεται, κουράζεται και καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια ότι θα το ζήσει πάλι όλο αυτό από την αρχή. Απλά σκέψου πως κι εσύ, κι εγώ, και άλλοι τόσοι ήταν πέρσι στη θέση της. Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που είχαμε πρέπει να εμψυχώνουμε τον άλλον. Ναι, ωραία, μπορεί να μην τα καταφέρει. Μέσα του το ξέρει ο καθένας ότι υπάρχει αυτή η πιθανότητα, δε χρειάζεται να του το λέμε και ευθέως.

Και τι να λέμε;Όλα ωραία όλα καλά;;) Δε λέω να μην έχουν τα παιδιά αυτοπεποίθηση αλλά δεν είναι και τόσο παιχνίδι από ψυχολογικής άποψης οι συγκεκριμένες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μην έχετε αρνητική στάση: Δε θα πετύχω, δε θα πετύχω...
Αλλά θετική: Θα αποτύχω, θα αποτύχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ξέρουμε ότι όλοι δεν πετυχαίνουν αυτό που θέλουν.Όμως είναι το ίδιο να έχεις ένα διαγώνισμα να γράψεις και να λες "τα ξέρω,μπορώ να τα καταφέρω είναι εύκολα" και το ίδιο να λες "αμάν τι πουτ#%$%# θέματα είναι αυτά,δεν ξέρω τίποτα δεν γράφω".Πιστεύω ότι το πρώτο σε βοηθάει πολύ περισσότερο στο να γράψεις.Βέβαια μιλάω για μαθητές που διαβάζουν και ότι το άγχος μπορεί μέσα σε μια στιγμή να σου καταστρέψει το διάβασμα μηνών.Και δεν το λέω εγώ το λένε επιστήμονες.Πάντως το περιστατικό το ανέφερα μόνο και μόνο για να συνειδητοποιήσουν κάποια άτομα ότι δεν κρίνεται η ζωή τους από αυτό.Πριν μια βδομάδα και εγώ αυτό πίστευα.Αλλά κατέληξα σε κρεβάτι νοσοκομείου μελανιασμένη επειδή δεν μπορούσα να αναπνεύσω.Και λέω απλά ότι είναι λάθος αυτή η οπτική.Δεν το παίζω παντογνώστης,ξέρω πως έχει η πραγματικότητα όμως επίσης ξέρω ότι όποιος αγωνίζεται καταφέρνει αυτό που θέλει,ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.Φιλικά.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
...αλλά δεν είναι και τόσο παιχνίδι από ψυχολογικής άποψης οι συγκεκριμένες εξετάσεις.

Ακριβώς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
....Πάντως το περιστατικό το ανέφερα μόνο και μόνο για να συνειδητοποιήσουν κάποια άτομα ότι δεν κρίνεται η ζωή τους από αυτό.Πριν μια βδομάδα και εγώ αυτό πίστευα.Αλλά κατέληξα σε κρεβάτι νοσοκομείου μελανιασμένη επειδή δεν μπορούσα να αναπνεύσω...
Θυμαμαι που περσι τετοιο καιρο ειχε χρειαστει να παω στα επειγοντα για ασχετο λογο, και οταν με ρωταγανε "σπουδαζεις? Τι ταξη εισαι?" και τους απαντουσα "Τριτη Λυκειου" με κοιτουσαν με ενα ημιθλιμμενο υφος και μου λεγανε "Εχεις αγχος εεε?" και να τους λεω "ΟΧΙ!!"..
Τεσπα.. Παιδια, εχω ξαναπει εδω μεσα οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνεστε.. Κ@υ..στε με αυτα που διαβαζετε, προσπαθειστε να "συγκεντρωσετε γνωσεις" και μην εχετε στο νου σας οτι το κανετε επειδη θα εξεταστειτε σε αυτο..
Ουτως ή αλλως, απο τη μια μπορει πηγαινοντας στο τμημα των ονειρων σας να σας κακοφανει, και τελικα να βλαστηματε που μπηκατε ή και το ακριβως αναποδο, δηλαδη τη μερα των βασεων να εχετε στενοχωρηθει που περασετε σε ενα συγκεκριμενο τμημα,του οποιου ομως το προγραμμα σπουδων να αρχισει να σας ικανοποιει σιγα-σιγα (Αυτα βεβαια προϋποθετουν και σωστες επιλογες στο μηχανογραφικο, αλλα εχετε καιρο γι αυτο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Προβλέπω θέματα λίγο ευκολότερα απο πέρσι. Βάσεις λίγο ανεβασμένες (και όχι πολύ) αφου οι θέσεις θα αυξηθούν (κατάργηση 10%).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τα παιδιά που δίνουν του χρόνου και του παραχρόνου και του παραπαραχρόνου κ κοκ να λυπάστε..

μη μας λες τέτοια τώρααα! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
μη μας λες τέτοια τώρααα! :'(
Mην αγχώνεσαι, όλα είναι εικασίες μέχρι να έρθει η στιγμή που θα δώσεις! Κανείς δε μπορεί να κρίνει τι θέματα θα μπουν και τι δυσκολία θα έχουν (βλ. πανελλήνιες 2011, περίμενε κανείς ότι θα έβαζαν δυσκολάκια..?). Με λίγα λόγια, ΠΟΤΕ δεν ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε τυχεροι..Παντως ενας στατιστικος που μελεταει γενικα ποτε η οχι πεφτουν ευκολα θεματα σε πανελληνιες!Εγραψε στο blog/ιστοσελιδα του οτι φετος θα πρεπει να ανεβασουν παλι τις βασεις πισω στο φυσιολογικο.Για αυτο θα βαλουν ευκολα και λογω της καταργησης του 10 % οι θεσεις θα αυξηθουν απο περσι!Αρα...σκεφτειτε αυτο και θα σας ανεβει λιγο η ψυχολογια εγω αυτο κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μπορείς να δώσεις μια πηγή ώστε να δούμε ακριβώς τη σκέψη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε τυχεροι..Παντως ενας στατιστικος που μελεταει γενικα ποτε η οχι πεφτουν ευκολα θεματα σε πανελληνιες!Εγραψε στο blog/ιστοσελιδα του οτι φετος θα πρεπει να ανεβασουν παλι τις βασεις πισω στο φυσιολογικο.Για αυτο θα βαλουν ευκολα και λογω της καταργησης του 10 % οι θεσεις θα αυξηθουν απο περσι!Αρα...σκεφτειτε αυτο και θα σας ανεβει λιγο η ψυχολογια εγω αυτο κανω!
Χριστε μου
(κοιτα ποιον με αναγκασες να επικαλεστω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Τα παιδιά που δίνουν του χρόνου και του παραχρόνου και του παραπαραχρόνου κ κοκ να λυπάστε..
Και μετά σου λένε να μην αγχώνεσαι.. :(
Για ποιο λόγο όμως να μας λυπάστε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Παιδιά που βρίσκεστε βιολογία κατεύθυνσης;Εμείς θα πάρουμε τώρα μονοκοπανιά το 5ο κεφάλαιο θεωρία γιατί λέει δεν μπορεί να ξεκινήσει ασκήσεις αν δεν έχουμε τελειώσει την θεωρία.Απλά να καταλάβουμε τι λέει,να την παπαγαλίσουμε θα μας πάρει περισσότερο.Δεν ξέρω αισθάνομαι ότι δεν προλάβουμε να την τελειώσουμε την ύλη όπως πρέπει.
Υ.Γ: Άκυρο βέβαια με αυτό.Ένα άσχημο συμβάν που μου έτυχε (ναι ήμουν πολύ τυχερή) με έκανε να καταλάβω ότι οι πανελλήνιες είναι κάτι σαν παιχνίδι.Πας,παίζεις,φεύγεις και αποτέλεσμα;κερδίζεις.Έτσι το αντιλήφθηκα και λειτουργώ καλύτερα.Ας αφήσουμε το άγχος απέξω γιατί θα καταλήξουμε (πάλι) στα νοσοκομεία για καρδιογραφήματα και χαπάκια lexotanil.:whistle: Αν δεν σου τύχει δύσκολο να το καταλάβεις αλλά ειλικρινά πιστεύω δεν αξίζει να βάζεις την υγεία σου σε τέτοιες περιπέτειες για ΜΑΛΑΚΙΕΣ!
Είμαι και εγώ 5ο κεφάλαιο... Mendel δεν λες;
έχω καταλάβει τι παίζει... αλλά έχω πρόβλημα να μάθω τη θεωρία (ξέρεις αυτό το παπαγαλίστικο που θέλουν)
ασκήσεις κάνω χωρίς να τα έχω κάνει όλα απο αποψη θεωριας μέχρι στιγμής... είμαι στον 2ο Νόμο :)
και εγώ αγχώνομαι με την ύλη... ποοοοοοση θεωρία έχει πια; να καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά να μη μπορώ να τα πω όπως το βιβλίο :(
(και θέλω να περάσω Βιολογία... xD )



Ή χανεις ;) .Και φτου και απ'την αρχη

Συγνωμη.Τωρα που το ξανασκεφτομαι βλακεια ειπα, δεν υπαρχει περιπτωση να μην πετυχει τον στοχο της.(και οι υπολοιποι 100κ υποψηφιοι)

Δεν ξέρω αν το έχει παρατήρησει και άλλος... αλλά φίλε τα περισσότερα σου ποστ μας τσακίζουν... ειλικρινά
όπως και ένα άλλο που είχε πει κάποιος (παιζει να ησουν εσύ) πως θα χρεοκοπήσουμε και δεν θα γίνουν πανελλαδικές και κάτι τέτοιες βλακείες

Δεν λέω να πετάμε στα σύννεφα, ούτε λέω πως όλοι θα πετύχουν... αλλά πες μου τι πετυχαίνεις με το να λες τέτοια πράγματα και να μας
αγχώνεις;... σου αρέσει; xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Bemanos, σωστά μίλησες.Άσε να λένε οι λοιποί, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ η "κεφαλιά" από τις πανελλήνιες, να μετρήσουμε χάπια κατάθλιψης και κλάμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Φετος θα τα μετρησετε? Περσυ τι κανατε?
Ελεος ρε παιδια, αν ειναι να λετε τετοια παραγματα, καλυτερα να φυγετε απο το φορουμ. Δεν θελουμε να ακουμε τετοια πραγματα, δεν το καταλαβαινετε? Θα θελατε να σας λενε τα αντιστοιχα περσυ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Είμαι και εγώ 5ο κεφάλαιο... Mendel δεν λες;
έχω καταλάβει τι παίζει... αλλά έχω πρόβλημα να μάθω τη θεωρία (ξέρεις αυτό το παπαγαλίστικο που θέλουν)
ασκήσεις κάνω χωρίς να τα έχω κάνει όλα απο αποψη θεωριας μέχρι στιγμής... είμαι στον 2ο Νόμο :)
και εγώ αγχώνομαι με την ύλη... ποοοοοοση θεωρία έχει πια; να καταλαβαίνω τι γίνεται αλλά να μη μπορώ να τα πω όπως το βιβλίο :(
(και θέλω να περάσω Βιολογία... xD )

Eγω μπαινω στις βιοτεχνολογιες απο βδομαδα... Εχω προβλημα με τη θεωρια του 4ου και λιγο του 5ου κεφαλαιου.. Αν και το 5ο προσφερεται περισσοτερο για ασκησεις παρα για τη θεωρια του (μονο σαν αιτιολογηση τη συναντας συνηθως). Προσπαθω να τα μαθαινω παπαγαλια αν και μου ειναι αρκετα δυσκολο γιατι ποτε δεν συνηθισα να μαθαινω ετσι.. Αλλωστε ποτε δεν αγαπησα τη θεωρια... Μην αγχωνεστε παντως με την υλη μωρε.. Ακομα νωρις ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φετος θα τα μετρησετε? Περσυ τι κανατε?
Ελεος ρε παιδια, αν ειναι να λετε τετοια παραγματα, καλυτερα να φυγετε απο το φορουμ. Δεν θελουμε να ακουμε τετοια πραγματα, δεν το καταλαβαινετε? Θα θελατε να σας λενε τα αντιστοιχα περσυ???

Tα κάναμε μπύρες και σουβλάκιαααα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Φετος θα τα μετρησετε? Περσυ τι κανατε?
Ελεος ρε παιδια, αν ειναι να λετε τετοια παραγματα, καλυτερα να φυγετε απο το φορουμ. Δεν θελουμε να ακουμε τετοια πραγματα, δεν το καταλαβαινετε? Θα θελατε να σας λενε τα αντιστοιχα περσυ???

Θα τα μετρήσουμε, γιατί όχι.

Εγώ λέω καλύτερα, οι αδύναμοι χαρακτήρες να μη διαβάζουν αυτά που γράφω για να μη δυσανασχετούν.Όχι και να φύγω κι απ'το φόρουμ κοτζάμ μορφονιός όμως, θα σας λείψω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top