Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ρε φιλε αυτο καταλαβες?Δηλαδη τα παιδια που διαβασαν και δεν εγραψαν τι σου λεει?Εμενα μου λεει πως φετος πεσανε δυσκολα,δυσνοητα και πολλα θεματα κατι που θα το δωσουν περισσοτερο βαση τα φροντιστηρια φετος, ωστε να μην την ξαναπατισουν τα παιδια και να ειναι ετοιμοι για καθε ενδεχομενο.
Σε καμια περιπτωση δεν λεω ντε και καλα πως θα γραψει η δικη μου γενια καλυτερα απο τους προηγουμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ρε φιλε αυτο καταλαβες?Δηλαδη τα παιδια που διαβασαν και δεν εγραψαν τι σου λεει?Εμενα μου λεει πως φετος πεσανε δυσκολα,δυσνοητα και πολλα θεματα κατι που θα το δωσουν περισσοτερο βαση τα φροντιστηρια φετος, ωστε να μην την ξαναπατισουν τα παιδια και να ειναι ετοιμοι για καθε ενδεχομενο.
Σε καμια περιπτωση δεν λεω ντε και καλα πως θα γραψει η δικη μου γενια καλυτερα απο τους προηγουμενους.

μην το λες τα καλα φυλλαδια δεν αλλαζουν απο χρονια σε χρονια εκτος αν πεσεις σε καλο.
φαινεται οτι τα φροντιστηρια δεν διορθωνονται.

ακομα η συσσωρευση μαθητων απο διαφορα σχολεια σε ενα εξεταστικο κεντρο
ειναι μειον για την ψυχολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ακομα η συσσωρευση μαθητων απο διαφορα σχολεια σε ενα εξεταστικο κεντρο
ειναι μειον για την ψυχολογια.
αν εισαι στον χωρο σου εισαι ποιο ανετα! ευτυχως το σχολειο μου ειναι εξεταστικο κεντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τι κατάσταση? Τι λέτε? Ότι τα περσινά παιδιά δεν διάβασαν? wtf...

Ναι, πολλοί επαναπαυόμενοι στα βατά θέματα των προηγούμενων χρόνων δεν έδωσαν την απαραίτητη προσοχή σε πράγματα που θα έπρεπε και ήταν πιο απαιτητικά σε σχέση με κάποια άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ναι, πολλοί επαναπαυόμενοι στα βατά θέματα των προηγούμενων χρόνων δεν έδωσαν την απαραίτητη προσοχή σε πράγματα που θα έπρεπε και ήταν πιο απαιτητικά σε σχέση με κάποια άλλα.
Πολυ σωστο αλλα σιγουρα και τα φροντιστηρια ειχαν επαναπαυτει για τον ιδιο λογο! Τα παιδια απο τα φροντιστηρια καθοδηγουνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πολυ σωστο αλλα σιγουρα και τα φροντιστηρια ειχαν επαναπαυτει για τον ιδιο λογο! Τα παιδια απο τα φροντιστηρια καθοδηγουνται.

Στο δικό μου τουλάχιστον δεν συνέβη αυτό, κάναμε καλή δουλειά, αλλά γενικά επικρατούσε η αντίληψη που είπα πιο πάνω και παρέσυρε αρκετούς, όπως και το να αποκλείουν περασμένα θέματα (πχ τα ηθικά νικομάχεια πολλοί τα είχαν αφήσει τελείως αδιάβαστα, θεωρώντας ότι δε θα έπεφταν ξανά. εκεί βγήκαν τυχεροί όμως :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Στο δικό μου τουλάχιστον δεν συνέβη αυτό, κάναμε καλή δουλειά, αλλά γενικά επικρατούσε η αντίληψη που είπα πιο πάνω και παρέσυρε αρκετούς, όπως και το να αποκλείουν περασμένα θέματα (πχ τα ηθικά νικομάχεια πολλοί τα είχαν αφήσει τελείως αδιάβαστα, θεωρώντας ότι δε θα έπεφταν ξανά. εκεί βγήκαν τυχεροί όμως :P ).


η τακτικη των φροντιστηριων να μην δινουν βαρυτητα στα μαθ γενικης στοιχισε πολυ φετος.

θεωρω οτι πρεπει να βελτιωσουν λιγο το σχεδιο τους για να βοηθησουν τα παιδια να γραψουν με βαση τις δυνατοτητες τους και πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλενα21

Νεοφερμένος

Η Έλενα21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά κι από μένα.. Φέτος θα πάω 3η κ είμαι τεχνολογική...

Το κακό είναι ότι έχω πολύ άγχος... Κ δικαιολογημένα βέβαια... Απ' τη μία που θα ξεκινήσει η χρονιά χωρίς βιβλία (αν είναι δυνατόν δηλαδή :mad: ) κ απ' την άλλη που δεν θα χω από πουθενά βοήθεια μιας και δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο :redface: ... Σ' όσους το χω πει πως πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο με κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Κ αυτό με αγχώνει ακόμη πιο πολύ...

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αγοράσω καμιά ντουζίνα βοηθήματα (και λίγα λέω) κ να στρωθώ μόνη μου στη δουλειά... Ντάξει είμαι καλή μαθήτρια και απ τους ανθρώπους που άμα βάλω κάτι στόχο αφοσιώνομαι για να το καταφέρω... Αλλά το θέμα είναι φτάνει αυτό???

'Οσον αφορά τα βοηθήματα... ξέρει κανένας κάποιο καλό βοήθημα για τα μαθήματα της τεχνολογικής??? Θα πάρω κάποια των εκδόσεων πουκαμισά... είχα και πέρυσι κάποια κ με βοήθησαν πολύ..άλλα το θέμα είναι ότι δεν πωλούνται για όλα τα μαθήματα... Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά κι από μένα.. Φέτος θα πάω 3η κ είμαι τεχνολογική...

Το κακό είναι ότι έχω πολύ άγχος... Κ δικαιολογημένα βέβαια... Απ' τη μία που θα ξεκινήσει η χρονιά χωρίς βιβλία (αν είναι δυνατόν δηλαδή :mad: ) κ απ' την άλλη που δεν θα χω από πουθενά βοήθεια μιας και δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο :redface: ... Σ' όσους το χω πει πως πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο με κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Κ αυτό με αγχώνει ακόμη πιο πολύ...

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αγοράσω καμιά ντουζίνα βοηθήματα (και λίγα λέω) κ να στρωθώ μόνη μου στη δουλειά... Ντάξει είμαι καλή μαθήτρια και απ τους ανθρώπους που άμα βάλω κάτι στόχο αφοσιώνομαι για να το καταφέρω... Αλλά το θέμα είναι φτάνει αυτό???

'Οσον αφορά τα βοηθήματα... ξέρει κανένας κάποιο καλό βοήθημα για τα μαθήματα της τεχνολογικής??? Θα πάρω κάποια των εκδόσεων πουκαμισά... είχα και πέρυσι κάποια κ με βοήθησαν πολύ..άλλα το θέμα είναι ότι δεν πωλούνται για όλα τα μαθήματα... Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας??
Καταρχάς μην αγχώνεσαι, και εγώ σκεφτόμουν να μην κάνω φροντιστήρια στην αρχή, τελικά τρόμαξαν την μητέρα μου και κάνω. Για την ακρίβεια κάνω φυσικη κατ, έκθεση και αεππ. Το αεππ θα το σταματίσω μάλλον τον χειμώνα γιατί ακούω ότι είναι εύκολο. Μαθηματικά θα κάνω στο σχολείο με τον καθηγητή μου. Αν στο σχολείο έχεισ καλούς καθηγητές οι οποίοι νοιάζονται για σένα τότε είσαι ok. Πχ ο μαθηματικός μου μου είπε ότι θα κάνουμε τον Μπάρλα μαζί του (χωρίς να τον πληρώνω επιπλέον). Εξαρτάται απο την δουλειά που θα ρίξεις εσύ. Βοηθήματα έχω τον Μπάρλα (αλλά εδώ χρειάζεσαι καθηγητή γιατί πίσω δείχνει μόνο τις απαντήσεις και όχι ολοκληρωμένες λύσεις), ενώ φυσική κάνω Σαββάλα. Έχω ακούσει ότι καλύτερο και δυσκολότερο βοήθημα είναι του Μαθιουδάκη αλλά δεν το έχω δουλέψει προσωπικά.
Καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά κι από μένα.. Φέτος θα πάω 3η κ είμαι τεχνολογική...

Το κακό είναι ότι έχω πολύ άγχος... Κ δικαιολογημένα βέβαια... Απ' τη μία που θα ξεκινήσει η χρονιά χωρίς βιβλία (αν είναι δυνατόν δηλαδή :mad: ) κ απ' την άλλη που δεν θα χω από πουθενά βοήθεια μιας και δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο :redface: ... Σ' όσους το χω πει πως πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο με κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Κ αυτό με αγχώνει ακόμη πιο πολύ...

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αγοράσω καμιά ντουζίνα βοηθήματα (και λίγα λέω) κ να στρωθώ μόνη μου στη δουλειά... Ντάξει είμαι καλή μαθήτρια και απ τους ανθρώπους που άμα βάλω κάτι στόχο αφοσιώνομαι για να το καταφέρω... Αλλά το θέμα είναι φτάνει αυτό???

'Οσον αφορά τα βοηθήματα... ξέρει κανένας κάποιο καλό βοήθημα για τα μαθήματα της τεχνολογικής??? Θα πάρω κάποια των εκδόσεων πουκαμισά... είχα και πέρυσι κάποια κ με βοήθησαν πολύ..άλλα το θέμα είναι ότι δεν πωλούνται για όλα τα μαθήματα... Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας??
κοιτα χωρις να θελω να σε ανχωσω απλα ενημερωτικα σου το λεω αν δεν πας φροντιστηριο την βαση δυσκολο να την πιασεις..
ειναι αναλογα ομως και τι στοχους εχεις.. ποια σχολη θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Καταρχάς μην αγχώνεσαι, και εγώ σκεφτόμουν να μην κάνω φροντιστήρια στην αρχή, τελικά τρόμαξαν την μητέρα μου και κάνω. Για την ακρίβεια κάνω φυσικη κατ, έκθεση και αεππ. Το αεππ θα το σταματίσω μάλλον τον χειμώνα γιατί ακούω ότι είναι εύκολο. Μαθηματικά θα κάνω στο σχολείο με τον καθηγητή μου. Αν στο σχολείο έχεισ καλούς καθηγητές οι οποίοι νοιάζονται για σένα τότε είσαι ok. Πχ ο μαθηματικός μου μου είπε ότι θα κάνουμε τον Μπάρλα μαζί του (χωρίς να τον πληρώνω επιπλέον). Εξαρτάται απο την δουλειά που θα ρίξεις εσύ. Βοηθήματα έχω τον Μπάρλα (αλλά εδώ χρειάζεσαι καθηγητή γιατί πίσω δείχνει μόνο τις απαντήσεις και όχι ολοκληρωμένες λύσεις), ενώ φυσική κάνω Σαββάλα. Έχω ακούσει ότι καλύτερο και δυσκολότερο βοήθημα είναι του Μαθιουδάκη αλλά δεν το έχω δουλέψει προσωπικά.
Καλή συνέχεια.


ρε συ στο χα προτεινει.πηγαινε κανε μαθηματικα με τετοια θεματα που επεσαν.εκτος αν κανονιζεις με τον καθηγητη του σχολειου και σου κανει εξτρα ωρες οταν εχεις εξαωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ρε συ στο χα προτεινει.πηγαινε κανε μαθηματικα με τετοια θεματα που επεσαν.εκτος αν κανονιζεις με τον καθηγητη του σχολειου και σου κανει εξτρα ωρες οταν εχεις εξαωρο.

Νομίζεις δεν έψαξα? Φροντιστήριο δεν βρήκα (ικανοποιητικό). Για ιδιαίτερα δεν το κοιτάω. Αλλά θα στο πω διαφορετικά. Ιδιαίτερο κάνουν μιάμιση ώρα την εβδομάδα. Αυτήν την ώρα την συμπληρώνω άνετα με τον καθηγητή μου στο σχολείο. Και θα κάνουμε κανονικά απο βοήθημα αλλά και με φυλλάδια. Δεν νομίζω να έχει διαφορά...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Νομίζεις δεν έψαξα? Φροντιστήριο δεν βρήκα (ικανοποιητικό). Για ιδιαίτερα δεν το κοιτάω. Αλλά θα στο πω διαφορετικά. Ιδιαίτερο κάνουν μιάμιση ώρα την εβδομάδα. Αυτήν την ώρα την συμπληρώνω άνετα με τον καθηγητή μου στο σχολείο. Και θα κάνουμε κανονικά απο βοήθημα αλλά και με φυλλάδια. Δεν νομίζω να έχει διαφορά...:worry:


μαλλον θα δουλεψει.
ξεζουμισε τον παντως.:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Νομίζεις δεν έψαξα? Φροντιστήριο δεν βρήκα (ικανοποιητικό). Για ιδιαίτερα δεν το κοιτάω. Αλλά θα στο πω διαφορετικά. Ιδιαίτερο κάνουν μιάμιση ώρα την εβδομάδα. Αυτήν την ώρα την συμπληρώνω άνετα με τον καθηγητή μου στο σχολείο. Και θα κάνουμε κανονικά απο βοήθημα αλλά και με φυλλάδια. Δεν νομίζω να έχει διαφορά...:worry:
ρε μαγκακι σε ακουω και τρελαινομαι,μην βασιζεσε στον καθηγητη σου στο σχολειο κανε καλυτερα ιδιετερα η φροντιστηριο για 9 μηνες μιλαμε,μην διακινδυνευεις ετσι απλα το μελλον σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ρε μαγκακι σε ακουω και τρελαινομαι,μην βασιζεσε στον καθηγητη σου στο σχολειο κανε καλυτερα ιδιετερα η φροντιστηριο για 9 μηνες μιλαμε,μην διακινδυνευεις ετσι απλα το μελλον σου!!

δεν εχουν ολοι τα λεφτα ρε 'φιλε'. Θα του τα δινεις εσυ μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ρε μαγκακι σε ακουω και τρελαινομαι,μην βασιζεσε στον καθηγητη σου στο σχολειο κανε καλυτερα ιδιετερα η φροντιστηριο για 9 μηνες μιλαμε,μην διακινδυνευεις ετσι απλα το μελλον σου!!
θα του κανεις και χορηγια μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά, 2 χρόνια τον έχω τον καθηγητή και τον εμπιστεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ξερετε τι σκεφτομαι!!!!!!!!!!!!που στο διαλο εχει καταντησει η υποτιθεμενοι δημοσια παιδεια!!!!ετσι μου ερχεται να παω να τους ριξω μια βομβα κατι εκει στο υπουργειο!!!δυστηχως στην τριτη λυκειου για να πασ καλα θες φροντηστηρια!!!εκει καταντησαμε να τα καταφερνει να μπανει ενα παιδι στο πανεπηστημιο επειδη μπορει και πληρωνει!!δηλαδη οι αλλοι???τι θα κανουν!!δεν θα περασουν σε πανεπιστημια!!!!αυτο για εμενα ειναι ντροπη και αισχος!!!μορφωση σου λενε μετα για ολους!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά κι από μένα.. Φέτος θα πάω 3η κ είμαι τεχνολογική...

Το κακό είναι ότι έχω πολύ άγχος... Κ δικαιολογημένα βέβαια... Απ' τη μία που θα ξεκινήσει η χρονιά χωρίς βιβλία (αν είναι δυνατόν δηλαδή :mad: ) κ απ' την άλλη που δεν θα χω από πουθενά βοήθεια μιας και δεν μπορώ να πάω φροντιστήριο :redface: ... Σ' όσους το χω πει πως πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο με κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Κ αυτό με αγχώνει ακόμη πιο πολύ...

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αγοράσω καμιά ντουζίνα βοηθήματα (και λίγα λέω) κ να στρωθώ μόνη μου στη δουλειά... Ντάξει είμαι καλή μαθήτρια και απ τους ανθρώπους που άμα βάλω κάτι στόχο αφοσιώνομαι για να το καταφέρω... Αλλά το θέμα είναι φτάνει αυτό???

'Οσον αφορά τα βοηθήματα... ξέρει κανένας κάποιο καλό βοήθημα για τα μαθήματα της τεχνολογικής??? Θα πάρω κάποια των εκδόσεων πουκαμισά... είχα και πέρυσι κάποια κ με βοήθησαν πολύ..άλλα το θέμα είναι ότι δεν πωλούνται για όλα τα μαθήματα... Έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας??

Υπάρχει το αντίστοιχο θέμα "Βοηθήματα Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης" εδώ: https://ischool.e-steki.gr/θετική-an...θήματα-θετικής-τεχνολογικής-κατεύθυνσης-3826/
Μάλλον θα βγούμε οφφ αν αρχίσουμε να σου λεμε ο καθενας βοηθηματα τη στιγμη που υπαρχει θεμα, αλλα για Μαθηματικα και Φυσικη μπορεις να μου στειλεις πμ για να σου προτεινω καποια.
Και μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ συμβουλη: Δε ξερω πώς ειναι η κατασταση απο τους καθηγητες στο σχολειο σου, αλλα ρωτα τους οτιδηποτε χαζο ή αυτονοητο σκεφτεσαι...αφου δε θα εχεις αρωγη απο φροντιστηριο ή ιδιαιτερα πρεπει να τους εκμεταλλευτεις στο επακρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ααα και επιπλεον μην ξεχνας πως υπαρχουν και αλλα παιδια που βρισκονται στην θεση σου! Εγω βασικα πιστευω πως οι πανελληνιες θελουν κυριως δικο σου προσωπικο διαβασμα (γενικα μιλαω)!
Βεβαια καλο θα ηταν και το φροντιστηριο για να σου λυνει καποιες αποριες και να σου επισημαινει καποιες μεθοδολογιες! Αλλα αφου δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, κανε οτι σου ειπε και ο προηγουμενος και οτι απορια εχεις, εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε! Δεν χρειαζεται αγχος! Διαβασμα και ηρεμια κυριως χρειαζονται!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top