[Πανελλήνιες 2012] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 239)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Προφανώς κάτι ξέρω για να το λέω. Για όλους μιλώ. Από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο. Είναι από τις πλέον προνομιούχες κάστες, λίγο να τους κόβει, θησαυρίζουν. Γι' αυτό και είναι περιζήτητες οι Ιατρικές.

Οι Ιατρικές είναι περιζήτητες,αν προέρχεσαι από σόι μεγαλοιατρών => έτοιμο πελατολόγιο όταν βγείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την μανεια που εχουν πολλοι με τις σχολες Ιατρικης

Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο.Μοδα ειναι και περασε

Νομιζω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την μανεια που εχουν πολλοι με τις σχολες Ιατρικης

Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο.Μοδα ειναι και περασε

Νομιζω :hmm:

Ίσως επειδή η ιατρική είναι από τις πιο ωραίες και ενδιαφέρουσες τέχνες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στη γη. :)

Και όσο για το αν ήταν ειρωνικό το post φυσικά και ΟΧΙ, είμαστε γαμάτοι, πως να το κάνουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την μανεια που εχουν πολλοι με τις σχολες Ιατρικης

Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο.Μοδα ειναι και περασε

Νομιζω :hmm:

Somethings are classic and cannot be change
and Diamonds are forever ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
Ίσως επειδή η ιατρική είναι από τις πιο ωραίες και ενδιαφέρουσες τέχνες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στη γη. :)

το ωραίο και το ενδιαφέρον είναι σχετικές έννοιες και εξαρτώνται από τις προτιμήσεις του καθενός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
το ωραίο και το ενδιαφέρον είναι σχετικές έννοιες και εξαρτώνται από τις προτιμήσεις του καθενός..

E τώρα άμα κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να μάθει πως δουλεύει το ΙΔΙΟ του το ΣΩΜΑ, πως ζει, γιατί αναπνέει κλπ κλπ και πως μπορεί να φτιάξει κάτι που δεν πάει καλά τότε ΑΥΤΟΣ έχει το πρόβλημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
E τώρα άμα κάποιον δεν τον ενδιαφέρει να μάθει πως δουλεύει το ΙΔΙΟ του το ΣΩΜΑ, πως ζει, γιατί αναπνέει κλπ κλπ και πως μπορεί να φτιάξει κάτι που δεν πάει καλά τότε ΑΥΤΟΣ έχει το πρόβλημα. :P

Αρα ολοι πρεπει να στοχευουμε ιατρικη? ...Μου φαίνεται απο το πολυ το διαβασμα μερικοι εχουν σαλταρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αρα ολοι πρεπει να στοχευουμε ιατρικη? ...Μου φαίνεται απο το πολυ το διαβασμα μερικοι εχουν σαλταρει

Αυτό λέω και εγώ, έχουν διαβάσει τόσο προφανώς που έχουν σαλτάρει και δε δηλώνουν ιατρική.
Μιλάμε έχω απογοητευθεί από το ανθρώπινο είδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Οι Ιατρικές είναι περιζήτητες,αν προέρχεσαι από σόι μεγαλοιατρών => έτοιμο πελατολόγιο όταν βγείς.

Δεν καταλαβαινω την μανεια που εχουν πολλοι με τις σχολες Ιατρικης
Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο.Μοδα ειναι και περασε
Ο άνθρωπος είναι θνητό ον. Ο γιατρός είναι ο Θεός επί Γης. Άρα ο γιατρός μπορεί να παρατείνει την ζωή, να ανακουφίσει τον πόνο κτλ. Για αυτές τις υπηρεσίες του θα είναι ανά πάσα στιγμή περιζητητος και φυσικά θα έχει τις ανάλογες απολαβές. Κάντε τις αναγωγές σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Αυτό λέω και εγώ, έχουν διαβάσει τόσο προφανώς που έχουν σαλτάρει και δε δηλώνουν ιατρική.
Μιλάμε έχω απογοητευθεί από το ανθρώπινο είδος.

τρολαρεις ελαφρως.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω την μανεια που εχουν πολλοι με τις σχολες Ιατρικης

Πραγματικα δεν βρισκω τον λογο.Μοδα ειναι και περασε

Νομιζω :hmm:
απλα ζουμε στην Ελλαδα ρε γιαννου..υπαρχουν μονο ιατρικη νομικη και ημμυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Αυτό λέω και εγώ, έχουν διαβάσει τόσο προφανώς που έχουν σαλτάρει και δε δηλώνουν ιατρική.
Μιλάμε έχω απογοητευθεί από το ανθρώπινο είδος.
χαχαχα
(μονο ως χιουμορ μπορω να το εκλαβω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αυτό λέω και εγώ, έχουν διαβάσει τόσο προφανώς που έχουν σαλτάρει και δε δηλώνουν ιατρική.
Μιλάμε έχω απογοητευθεί από το ανθρώπινο είδος.
ναι μωρε τα καημενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται τόση μεγάλη συζήτηση για την ιατρική.Και να το πηγαίνουμε τόσο μακριά το θέμα.Όποιος θέλει για τον Α ή Β λόγο να πάει σε αυτή την σχολή δικαίωμά του.Είτε αυτό το κάνει για να πουλήσει μούρη είτε για να <βγάλει πολλά λεφτά>. Εξάλλου ξέρουμε ότι από τον στιγμή που κάποιου δεν του αρέσει αυτό που κάνει,αυτό που σπουδάζει 3,4,10 χρόνια,που ασχολείται με αυτό τόσες ώρες την μέρα είναι αποτυχημένος και δυστυχισμένος!Το ξέρεις εξαρχής.Διαβάζω,διαβάζω τόσα post για την ιατρική που κάνει αυτό,είναι έτσι,είναι αλλιώς.Εντάξει καταλάβαμε ότι είναι παλούκι η σχολή(όπως τόσες άλλες δηλαδή) ότι δεν βγαίνεις όπως θα έβγαινες αν ήσουν κάπου αλλού.Φτάνει όμως.Καταντάει βαρετός αυτός ο κύκλος για την σχολή της ιατρικής.Φτάνει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
Βασικά όσους γνωρίζω στο φόρουμ που σπουδάζουν ή θέλουν να σπουδάσουν Ιατρική κάτι έχουν με αυτήν την επιστήμη, εκτός εξαιρέσεων. Όχι άλλο κάρβουνοοοο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotisdim

Νεοφερμένος

Ο fotisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ δίνω δεύτερη φόρα παννελήνιες οπότε ξέρω περίπου πώς είναι το όλο σύστημα..Όπως και πέρσι έτσι και φέτος στοχεύω στη νομίκη Θεσσ/νίκης και μακάρι να τη πιάσω...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ...:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Συμμαθήτριά μου: Θέλω ιατρική αλλά φοβάμαι το αίμα.
Εγώ: Καλά και τι θα κάνεις εκεί;
Συμμαθήτριά μου: Εεε, θα συνηθίσω το αίμα ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ
Και δεν έχει γονείς γιατρούς.

χαχαχα
(μονο ως χιουμορ μπορω να το εκλαβω)
Χιούμορ θα είναι. Αφού σε προηγούμενο ποστ είχε πει ότι η ιατρική αθηνών είναι γεμάτη ψώνια και φυτά που κάνουν ερωτήσεις του στυλ "πώς μετράμε τα ερυθρά αιμοσφαίρια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Είτε αυτό το κάνει για να πουλήσει μούρη είτε για να <βγάλει πολλά λεφτά

Μια ζωή ρε γαμώτο ακούω τέτοιες μαλακίες του στυλ
Πας Ιατρική;
Άρα ή θες να βγάλεις λεφτά ή να πουλήσεις μούρη.
Μεσότητα δεν υπάρχει ξέρω γω.
Όπως επίσης και με τη νομική.
Και με τους ΗΜΜΥ.
Ο μόνος που αγαπάει την επιστήμη του είναι αυτός που δε σπουδάζει ΗΜΜΥ, νομική, Ιατρική.
Μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μια ζωή ρε γαμώτο ακούω τέτοιες μαλακίες του στυλ
Πας Ιατρική;
Άρα ή θες να βγάλεις λεφτά ή να πουλήσεις μούρη.
Μεσότητα δεν υπάρχει ξέρω γω.
Όπως επίσης και με τη νομική.
Και με τους ΗΜΜΥ.
Ο μόνος που αγαπάει την επιστήμη του είναι αυτός που δε σπουδάζει ΗΜΜΥ, νομική, Ιατρική.
Μαλακίες.

Εντάξει, δεν είναι δυνατόν όλα τα παιδιά να αγαπάνε την επιστήμη της ιατρικής και της νομικής (ΕΙΔΙΚΑ όταν ΔΕΝ την γνωρίζουν) και γι αυτό να τη δηλώνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εντάξει, δεν είναι δυνατόν όλα τα παιδιά να αγαπάνε την επιστήμη της ιατρικής και της νομικής (ΕΙΔΙΚΑ όταν ΔΕΝ την γνωρίζουν) και γι αυτό να τη δηλώνουν...

Nαι αλλά δεν μπορώ να διαβάζω συνέχεια posts που τους παρουσιάζουν όλους σαν "διεφθαρμένους" ξέρω γω.
Καταντάει ανιαρό και μου θυμίζει συνέχεια την παροιμία ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top