Πανελλήνιες 2012: Οι πρώτοι των πρώτων

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πιστεύω ότι υπάρχει ακόμα μία παράμετρος στο θέμα που συζητάμε: το πόσο ευχαριστεί τον υποψήφιο αυτό που διαβάζει. Δεν είναι το ίδιο να μελετάς κάτι που σου αρέσει με το να διαβάζεις αγγαρεία γιατί απλά "πρέπει". Στην πρώτη περίπτωση και καλύτερη απόδοση θα έχεις και λιγότερη θα είναι η κούραση. (Για να μιλήσω προσωπικά, ήμουν Τ-1 με 6ο μάθημα φυσική γενικής, οπότε τα μαθήματα που διάβαζα τα αισθανόμουν περίπου σαν διασκέδαση).



Ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό. Και όχι μόνο κατά πόσο σου αρέσουν, η όλη αντιμετώπιση που θα έχεις καθόλη τη χρονιά. Αν κάποιος είναι τύπος που το ένα του βρωμάει το άλλο του ξινίζει απλά μην περιμένει καλό αποτέλεσμα στο τέλος, Πρέπει και να κρυφογουστάρεις και λίγο την όλη φάση, κι αν όχι να βρεις ένα τρόπο, όσο άρρωστο κι αν ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ρε παιδια, να σας πω κατι?? ειναι δυνατον να πιστευετε οτι με 3 ωρες διαβασμα ημερησιως βγαινουν τα 19.000??? τα 19.000 και τα πρωτεια προυποθετουν ΣΚΙΣΙΜΟ!! εγω εβγαλα 19.402 μορια και ξεσκιστηκα και ειμαι και περηφανη...μεσος ορος διαβασματος 5-6 ωρες την μερα και χωρις τα φροντιστηρια...και στους καφεδες ξεπεσα και στο θρανιο κοιμομουν και με 5 ωρες υπνου ημουν καθε μερα...οκ, θελει συστηματικο διαβασμα, θελει και εξοδους και απ' ολα θελει...αλλα πανω απ' ολα θελει ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ για εναν μαθητη που δεν ανηκει στις 5 διανοιες που εχουν IQ 160 και ισχυριζονται με περηφανια εδω μεσα οτι εκαναν χαβαλε φετος...και οσο για τα καναλια, να σας πω...εμενα με καλεσαν στην ερτ3...και ξερετε τι ειπε ο υπευθυνος στην κοπελα που εκανε το ρεπορταζ πριν απο το γυρισμα??( για να καταλαβετε γιατι ακουτε οσα ακουτε...)..."ξερεις, να δειξουμε οτι ειναι και αριστη, αλλα με ευκολια...να μην φανει και φυτο στο γυαλι..."με λιγα λογια ηθελαν να πω οτι ξεσκιστηκα και στις εξοδους...τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia<3

Νεοφερμένος

Η katia<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις αν ο άλλος λέει αλήθεια ή ψέματα και ΕΙΔΙΚΑ πριν ,κατά τη διάρκεια και μετά τις Πανελλαδικές!Τότε ειπώνονται τα πιο μεγάλα ψέματα και σας το λέω εκ πείρας....!Πριν αρχίσουν οι Πανελλαδικές κάποιοι έλεγαν ότι βγαίνουν διαρκώς (για να σε αγχώσουν) ή ότι διαβάζουν σαν σκυλιά (για να σε αγχώσουν)...Κάποιο έβγαλαν την ύλη από το Δεκέμβρη μη σας πώ Νοέμβρη(και καλά) και κατάφεραν να κάνουν 26.333 επαναλήψεις!Στη διάρκεια των Πανελλαδικών πριν χτυπήσει το ρημαδοκούδουνο (στις 9) για να έρθουν τα θέματα συζητούσαμε τις επιδόσεις μας στα προηγούμενα μαθήματα ...και πως γίνεται αλλά όλοι ήταν cool και χαμογελαστοί (ενώ μέσα τους ήθελαν να κλάψουν) και σου έλεγαν ότι τα πήγαν τέλεια !Και το τραγικό είναι μετά...Πολύ γέλιο!Όλοι όταν τους ρωτάς πόσο πήραν βάζουν κάτι παραπάνω...Με αποκορύφωμα μια κοπέλα που έλεγε ότι περνά Ιατρική αλλά ότι θα την απορρίψει ενώ ούτε στα τρελά όνειρα της δεν την φτάνει! Και τα μετά έρχονται οι πραγματικοί επιτυχόντες των Πανελλαδικών ,οι άριστοι να το παίξουν και αυτοί με τη σειρά τους τσάμπα μάγκες!
Ε λοιπόν ένα θα σας πώ!Αυτά που λένε για πρόγραμμα και σύστημα ,αλλά ταυτόχρονη ανεμελιά είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ!Θα σας πώ εγώ τι έκανα και έβγαλα 19.449..Πρόγραμμα στις πανελλήνιες δεν γίνεται να χεις,ντεφάκτο.Τη μία Δευτέρα έχεις πολύ διάβασμα στα Μαθηματικά την άλλη στη Φυσική...Το ένα Σαββατοκύριακο έχεις ένα διαγώνισμα, το άλλο δύο ,το άλλο κανένα. Κάποια στιγμή αρχίζουν τα διαγωνίσματα στο σχολείο και πιέζεσαι ,χάνεις την μπάλα...Θες να κάνεις επανάληψη στα κύματα αλλά έχεις δουλειά ακόμη στη Βιολογία.Νοιώθεις ότι τίποτα δεν κάνεις σωστά και είσαι βέβαιος για την επερχόμενη αποτυχία!Το πρόγραμμα που άκουγες ότι ήταν η κρυφή συνταγή δεν εφαρμόζεται!Θες να ξενυχτήσεις για να είσαι διαβασμένος τέλεια σε όλα τα φροντιστήρια αλλά ...νυστάζεις(δεν ισχύει για όλους αυτό)!(Αμέτρητες φορές έχω πάει στα φροντιστήρια έχοντας κάνει το 1/3 της δουλειάς που μου έχουν ζητήσει και έχω μείνει πίσω)...Οι βόλτες τώρα ...Το καλοκαίρι αμέτρητες...πφ σιγά τις πανελλήνιες λές!Το φθινόπωρο λιγοστεύουν(βλέπεις και τους φίλους σου στο σχολείο είναι και φουλ τα πρωινά)...Το χειμώνα 1 φορα ή άντε 2-3 το μήνα με αποτέλεσμα κάποιο μάθημα να θυσιάζεις και να μένεις πίσω(πχ βγαίνεις ένα Σάββατο και πηγαίνεις μισοδιαβασμένος τη Δευτέρα στη Φυσική)...Το σχολείο είναι μια ανάσα , ξεκούραση αν και συχνά σε στρεσάρει...Τους δύο τελευταίους μήνες σιγά σιγά καταλαβαίνεις τί πάει να πεί πανελλήνιες....Διάβασμα ,κάλυψη κενών ,άγχος-ψυχραιμία-άγχος...Τελευταία εβδομάδα φοβάσαι αλλά είσαι και ψύχραιμος...Τελικά? Δν ήταν τίποτα(εκτός εάν έδινες το 2012 που ήταν σοκαριστικές για τη θετική κυρίως)
Τελικά το μυστικό για να αριστεύσεις είναι 1)να έχεις τις βάσεις από τις άλλες χρονιές 2)να είσαι πραγματικά καλός(εσύ ξέρεις αν τα αριστεία και τα απουσιολόγια τόσο καιρό τα άξιζες) 3)να θέσεις σαν προτεραιότητα στην τρίτη λυκείου το διάβασμα και τίποτα άλλο..το μόνο που θα πρέπει να υπάρχει μες στο μυαλό σου είναι η απόδοση σου στα μαθήματα και πώς θα βελτιωθείς
4)να μην αφήνεις κενά 5)να μην τρελένεσαι(νοιώθεις ότι ξεχνάς τα κύματα don't worry μέχρι το τέλος θα τα κάνεις 100 φορές)
ΥΓ.το ξενύχτι κατεμέ υπερβολή και ψυχοφθόρο.Νάνι από τις 11.30 ;)
sorry για το μεγάλο post ελπίζω να βοηθήσω κάποιον που θέλει να αριστεύσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Πιστεύω ότι υπάρχει ακόμα μία παράμετρος στο θέμα που συζητάμε: το πόσο ευχαριστεί τον υποψήφιο αυτό που διαβάζει. Δεν είναι το ίδιο να μελετάς κάτι που σου αρέσει με το να διαβάζεις αγγαρεία γιατί απλά "πρέπει".

Γι αυτό και στη σχολή μου πέρασα με το 16,5 των Ηλεκτρικών Μηχανών και το 17,5 της Ηλεκτροτεχνίας
και όχι με τα υπόλοιπα που με πήγαν στον πάτο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

uLee

Νεοφερμένος

Η uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ρε παιδια, να σας πω κατι?? ειναι δυνατον να πιστευετε οτι με 3 ωρες διαβασμα ημερησιως βγαινουν τα 19.000??? τα 19.000 και τα πρωτεια προυποθετουν ΣΚΙΣΙΜΟ!! εγω εβγαλα 19.402 μορια και ξεσκιστηκα και ειμαι και περηφανη...μεσος ορος διαβασματος 5-6 ωρες την μερα και χωρις τα φροντιστηρια...και στους καφεδες ξεπεσα και στο θρανιο κοιμομουν και με 5 ωρες υπνου ημουν καθε μερα...οκ, θελει συστηματικο διαβασμα, θελει και εξοδους και απ' ολα θελει...αλλα πανω απ' ολα θελει ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ για εναν μαθητη που δεν ανηκει στις 5 διανοιες που εχουν IQ 160 και ισχυριζονται με περηφανια εδω μεσα οτι εκαναν χαβαλε φετος...και οσο για τα καναλια, να σας πω...εμενα με καλεσαν στην ερτ3...και ξερετε τι ειπε ο υπευθυνος στην κοπελα που εκανε το ρεπορταζ πριν απο το γυρισμα??( για να καταλαβετε γιατι ακουτε οσα ακουτε...)..."ξερεις, να δειξουμε οτι ειναι και αριστη, αλλα με ευκολια...να μην φανει και φυτο στο γυαλι..."με λιγα λογια ηθελαν να πω οτι ξεσκιστηκα και στις εξοδους...τι να πω...

ΕΕ οκ! Και εγώ έβγαλα 19.600 και δεν ΣΚΙΣΤΗΚΑ! Και ούτε ήμουν με 5 ώρες ύπνο, ούτε κοιμόμουν στο σχολείο.. Και δύσκολη χρονιά πέρασα, με άγχος με διάβασμα αλλά όχι και να τα παρουσιάζω τόσο τραγικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
καλα ρε..παλι γιαυτο το θεμα συζητατε απο χθες το απογευμα?? αλλες δουλειες δεν εχετε ορισμενοι απο το να μας λετε αν σκιστηκατε η οχι στο διαβασμα?? τραγικο! βγειτε καμια βολτα να δειτε κανεναν ανθρωπο γιατι σε λιγο θα πιασετε συζητηση με τα βιβλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uLee

Νεοφερμένος

Η uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
καλα ρε..παλι γιαυτο το θεμα συζητατε απο χθες το απογευμα?? αλλες δουλειες δεν εχετε ορισμενοι απο το να μας λετε αν σκιστηκατε η οχι στο διαβασμα?? τραγικο! βγειτε καμια βολτα να δειτε κανεναν ανθρωπο γιατι σε λιγο θα πιασετε συζητηση με τα βιβλια!

Χαλάρωσε, απλά συζητάμε..
Βγες εσύ καμία βόλτα και άσε μας άμα δεν θες να τα βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ΕΕ οκ! Και εγώ έβγαλα 19.600 και δεν ΣΚΙΣΤΗΚΑ! Και ούτε ήμουν με 5 ώρες ύπνο, ούτε κοιμόμουν στο σχολείο.. Και δύσκολη χρονιά πέρασα, με άγχος με διάβασμα αλλά όχι και να τα παρουσιάζω τόσο τραγικά..

Η εξαίρεση στον κανόνα. Μπράβο σου, αλλά δεν είναι ο κανόνας να βγάζεις 19.000+ και να ευχαριστιέσαι ύπνο, εξόδους και να διαβάζεις ένα τριωράκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uLee

Νεοφερμένος

Η uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Η εξαίρεση στον κανόνα. Μπράβο σου, αλλά δεν είναι ο κανόνας να βγάζεις 19.000+ και να ευχαριστιέσαι ύπνο, εξόδους και να διαβάζεις ένα τριωράκι.:)

Μιλάω για τον εαυτό μου, όπως και όλοι εγώ μέσα και όχι για τον κανόνα..
Κάποιοι απλά δε μπορούν να το δεχτούν και νομίζουν ότι το λέμε για να το παίξουμε "μάγκες"
Και δε νομίζω κανένας να μετρούσε τις ώρες που διάβαζε κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@1

Νεοφερμένος

Η aggeliki@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Στο σχολειο μου το οποιο αποτελειται απο λιγοτερο απο 100 παιδια εκ των οποιων οι 36 περιπου εδιναν εξετασεις οι περισσοτεροι περασαν και με πολυ καλους βαθμους.Ειχαμε τον πρωτο του νομου ο οποιος εγραψε 19.600 μόρια ..ενας αλλος με 19440 και αλλο ενα αγορι με 19300...απο εκει και κατω ειχαμε βαθμους που κυμαινονταν στο 18.700 μεχρι 17.500...δεν ελλειψαν ομως και οι ασχημοι βαθμοι...ολοι ομως περασαν...Το μηνυμα το εγραψα για να τονισω οτι και ενα μικρο σχολειο μπορει να καταφερει πολλα...Και ναι καθε χρονια σχεδον βγαζουμε αριστους και φετος ειχαμε τις περισσοτερες επιτυχιες απο καθε αλλη χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Για ποιο σχολείο μιλάμε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@1

Νεοφερμένος

Η aggeliki@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πραγματι φετος τα πηγαν πολυ καλα..αλλα δεν καταλαβαινω γιατι σου φαινεται περιεργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ποιος το λεει αυτο;:hehe:

καλα δεν ελεγαν οτι απο του χρονου καταργειται και οτι θα γινει μονο για τους παλιους;;:confused::confused::confused:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
καλα δεν ελεγαν οτι απο του χρονου καταργειται και οτι θα γινει μονο για τους παλιους;;:confused::confused::confused:;

ποσες φορες αλλάξαμε κυβέρνηση απο τότε μέχρι σήμερα είπαμε; 2; 3 νομίζω;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδιά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις αν ο άλλος λέει αλήθεια ή ψέματα και ΕΙΔΙΚΑ πριν ,κατά τη διάρκεια και μετά τις Πανελλαδικές!
Τότε ειπώνονται τα πιο μεγάλα ψέματα και σας το λέω εκ πείρας....!Πριν αρχίσουν οι Πανελλαδικές κάποιοι έλεγαν ότι βγαίνουν διαρκώς (για να σε αγχώσουν) ή ότι διαβάζουν σαν σκυλιά (για να σε αγχώσουν)...Κάποιο έβγαλαν την ύλη από το Δεκέμβρη μη σας πώ Νοέμβρη(και καλά) και κατάφεραν να κάνουν 26.333 επαναλήψεις!Στη διάρκεια των Πανελλαδικών πριν χτυπήσει το ρημαδοκούδουνο (στις 9) για να έρθουν τα θέματα συζητούσαμε τις επιδόσεις μας στα προηγούμενα μαθήματα ...και πως γίνεται αλλά όλοι ήταν cool και χαμογελαστοί (ενώ μέσα τους ήθελαν να κλάψουν) και σου έλεγαν ότι τα πήγαν τέλεια !Και το τραγικό είναι μετά...Πολύ γέλιο!Όλοι όταν τους ρωτάς πόσο πήραν βάζουν κάτι παραπάνω...Με αποκορύφωμα μια κοπέλα που έλεγε ότι περνά Ιατρική αλλά ότι θα την απορρίψει ενώ ούτε στα τρελά όνειρα της δεν την φτάνει! Και τα μετά έρχονται οι πραγματικοί επιτυχόντες των Πανελλαδικών ,οι άριστοι να το παίξουν και αυτοί με τη σειρά τους τσάμπα μάγκες!
Ε λοιπόν ένα θα σας πώ!Αυτά που λένε για πρόγραμμα και σύστημα ,αλλά ταυτόχρονη ανεμελιά είναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ!Θα σας πώ εγώ τι έκανα και έβγαλα 19.449..Πρόγραμμα στις πανελλήνιες δεν γίνεται να χεις,ντεφάκτο.Τη μία Δευτέρα έχεις πολύ διάβασμα στα Μαθηματικά την άλλη στη Φυσική...Το ένα Σαββατοκύριακο έχεις ένα διαγώνισμα, το άλλο δύο ,το άλλο κανένα. Κάποια στιγμή αρχίζουν τα διαγωνίσματα στο σχολείο και πιέζεσαι ,χάνεις την μπάλα...Θες να κάνεις επανάληψη στα κύματα αλλά έχεις δουλειά ακόμη στη Βιολογία.Νοιώθεις ότι τίποτα δεν κάνεις σωστά και είσαι βέβαιος για την επερχόμενη αποτυχία!Το πρόγραμμα που άκουγες ότι ήταν η κρυφή συνταγή δεν εφαρμόζεται!Θες να ξενυχτήσεις για να είσαι διαβασμένος τέλεια σε όλα τα φροντιστήρια αλλά ...νυστάζεις(δεν ισχύει για όλους αυτό)!(Αμέτρητες φορές έχω πάει στα φροντιστήρια έχοντας κάνει το 1/3 της δουλειάς που μου έχουν ζητήσει και έχω μείνει πίσω)...Οι βόλτες τώρα ...Το καλοκαίρι αμέτρητες...πφ σιγά τις πανελλήνιες λές!Το φθινόπωρο λιγοστεύουν(βλέπεις και τους φίλους σου στο σχολείο είναι και φουλ τα πρωινά)...Το χειμώνα 1 φορα ή άντε 2-3 το μήνα με αποτέλεσμα κάποιο μάθημα να θυσιάζεις και να μένεις πίσω(πχ βγαίνεις ένα Σάββατο και πηγαίνεις μισοδιαβασμένος τη Δευτέρα στη Φυσική)...Το σχολείο είναι μια ανάσα , ξεκούραση αν και συχνά σε στρεσάρει...Τους δύο τελευταίους μήνες σιγά σιγά καταλαβαίνεις τί πάει να πεί πανελλήνιες....Διάβασμα ,κάλυψη κενών ,άγχος-ψυχραιμία-άγχος...Τελευταία εβδομάδα φοβάσαι αλλά είσαι και ψύχραιμος...Τελικά? Δν ήταν τίποτα(εκτός εάν έδινες το 2012 που ήταν σοκαριστικές για τη θετική κυρίως)
Τελικά το μυστικό για να αριστεύσεις είναι 1)να έχεις τις βάσεις από τις άλλες χρονιές 2)να είσαι πραγματικά καλός(εσύ ξέρεις αν τα αριστεία και τα απουσιολόγια τόσο καιρό τα άξιζες) 3)να θέσεις σαν προτεραιότητα στην τρίτη λυκείου το διάβασμα και τίποτα άλλο..το μόνο που θα πρέπει να υπάρχει μες στο μυαλό σου είναι η απόδοση σου στα μαθήματα και πώς θα βελτιωθείς
4)να μην αφήνεις κενά 5)να μην τρελένεσαι(νοιώθεις ότι ξεχνάς τα κύματα don't worry μέχρι το τέλος θα τα κάνεις 100 φορές)

ΥΓ.το ξενύχτι κατεμέ υπερβολή και ψυχοφθόρο.Νάνι από τις 11.30 ;)
sorry για το μεγάλο post ελπίζω να βοηθήσω κάποιον που θέλει να αριστεύσει :)
φιλικα μια ερωτηση:) 1. εχω καποια κενα απο προηγουμενες ταξεις, τα οποια σιγα σιγα βελτιωνω, 2.αριστειο δεν θυμαμαι να εχω παρει(αντε μια φορα) και απουσιολογιο επαιρνα μονο οταν τυχαινε να ειμαι σε τμημα οπου το 17(περιπου) Μ.Ο. ηταν το μεγαλυτερο (το δικο μου) 3. νομιζω πως το εχω:) 4. θα το φροντισω:) 5. θα το προσπαθησω και αυτο:redface:
η ερωτηση μου αφορα το 1 και το 2...τα 3,4,5 δεν μπορουν να αναιρεσουν τα 1,2?:) (αν καταλαβαινεις τι εννοω:redface:)
και οσον αφορα το 2...υπαρχουν και παιδια που δεν ηταν ποτε ''αριστα'', αλλα καταφερνουν και πανε πολυ καλα στις πανελλαδικες! δηλαδη εχει σημασια αν ειχες 20 στα αρχαια στις προηγουμενες χρονιες (εφοσον εισαι θετικοτεχνολογικη). αν δεν σε ενδιεφεραν καποια μαθηματα με αποτελεσμα να μην δινεις βαση, σημαινει και πως δεν μπορεις να πας καλα στις πανελληνιες στα 6-8 μαθηματα που σε νοιαζουν?;)
φιλικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
δηλαδη εχει σημασια αν ειχες 20 στα αρχαια στις προηγουμενες χρονιες (εφοσον εισαι θετικοτεχνολογικη). αν δεν σε ενδιεφεραν καποια μαθηματα με αποτελεσμα να μην δινεις βαση, σημαινει και πως δεν μπορεις να πας καλα στις πανελληνιες στα 6-8 μαθηματα που σε νοιαζουν?

Προφανώς εννοεί να μην έχεις κενά στα μαθήματα που θα δώσεις πανελλαδικώς,όχι αυτά που δε θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί να μην έχεις κενά στα μαθήματα που θα δώσεις πανελλαδικώς,όχι αυτά που δε θα δώσεις.
εννοουσα πως καποιος μπορει να μην εβγαζε ολες τις χρονιες πολυ υψηλο Μ.Ο. επειδη θα τον κατεβαζαν κατι τετοια μαθηματα. δεν ειναι ιδιαιτερα καλο κριτηριο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ρε παιδια, μην λετε υπερβολες και τρομοκρατειτε τα παιδια που δινουν φετος περι σκισιματος. Αυτο που χρειαζεται περισσοτερο ειναι προγραμμα και οργανωση. Εγω ελεγα οτι αυτες τις μερες θα διαβασω, αυτα τα μαθηματα και ετσι γινοταν, και δουλευε μια χαρα. Ενταξει στο τελος, επειδη επηρεαστηκα απο εξωτερικους παραγοντες δεν το ακολουθουσα κατα γραμμα.
Παντως ισχυει και αυτο που ειπε ο ΔΙΑΣ σε προηγουμενο post, πρεπει να γουσταρεις και λιγο αυτο που διαβαζεις. Ας πουμε εγω, ειχα τρελα με την φυσικη, οποτε δεν ειχα προβλημα σε αυτο το μαθημα.
Οποτε θελει κατα κυριο λογω καλη οργανωση, και οχι σκισιμο. Δεν θελει κοπο, τροπο θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ρε παιδια, μην λετε υπερβολες και τρομοκρατειτε τα παιδια που δινουν φετος περι σκισιματος.
και αυτο δεν ισχυει πάντα....
εγω πχ εφτασα στο αμην (μιλαμε για πολλα νευρα εκεινες τις μερες) και εγραψα 11.37:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μόλις είδα ότι ο πρώτος του φροντιστηρίου που πήγαινα, έβγαλε απο Θετική 19.821 μόρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top