[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Μπάρλα δεν έχω αγγίξει καθόλου ακόμα...:hmm:
Ούτε εγώ...περιμένω πρώτα να τελειώσω όλους τους Μιγαδικούς
δηλαδή μόλις τελειώσω τα θερινά θα αρχίσω (δε θα χάσω και επαφή έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω μόνος μου τον Γολγοθά της 3ης λυκείου. Μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι να κάνω φροντιστήρια αν και σήμερα για πρώτη φορά μου λέει ένας καθηγητής (φυσικής) με σοβαρό ύφος "φροντιστήριο του χρόνου θα κάνεις?" Του λέω "Μάλλον όχι" και μου λέει "Κοίτα, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα". Μετά ήρθε ο διευθυντής και τον πήρε :mad: και δεν ολοκληρώσαμε την κουβέντα...

Αλλά σκέφτομαι να πάρω κάποια βοηθήματα.

Dias, σου είχα στείλει pm, μπορείς να απαντήσεις σε παρακαλώ :) Αν θες μπορείς να αναφέρεις και εδώ τα πράγματα που σε ρώτησα.

Αν σκοπευεις να 3εκινησεις μονος σου,αυτη η ιστοσελιδα για τη φυσικη ισως σε βοηθησει www.ylikonet.gr,εχει μπολικες ασκησεις εξεζητημενες και μη :)

Ούτε εγώ...περιμένω πρώτα να τελειώσω όλους τους Μιγαδικούς
δηλαδή μόλις τελειώσω τα θερινά θα αρχίσω (δε θα χάσω και επαφή έτσι)
απο μπαρλα επειδη εχει τις ασκησεις κατηγοριοποιημενες καλο θα ηταν να λυνετε μερικες απο καθε κατηγορια και αμα θελετε συγκεκριμενες επειδη τον εχω δουλεψει αρκετα μπορω να σας πω τις πιο χαρακτηριστικες απο καθε κεφαλαιο:)απλα στειλτε pm :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Σκέφτομαι από 5 Αυγούστου(περίπου)μέχρι 22 Αυγούστου να μην ανοίξω βιβλίο.Μιλάμε τίποτα για τίποτα..από τα φροντιστήρια με συμβούλευσαν σε κάποια περίοδο να τα "παρατήσω" να πάω διακοπές,να κάνω μπάνια,να ξεχάσω ότι θα δώσω πανελλήνιες.Έτσι όπως το σκέφτομαι όμως γεμίζω τύψεις που δεν θα εκμεταλλευτώ αυτές τις μέρες για διάβασμα,βέβαια από την άλλη σκέφτομαι πως δεν θα βγάλω χειμώνα:P Λοιπόν τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σκέφτομαι από 5 Αυγούστου(περίπου)μέχρι 22 Αυγούστου να μην ανοίξω βιβλίο.Μιλάμε τίποτα για τίποτα..από τα φροντιστήρια με συμβούλευσαν σε κάποια περίοδο να τα "παρατήσω" να πάω διακοπές,να κάνω μπάνια,να ξεχάσω ότι θα δώσω πανελλήνιες.Έτσι όπως το σκέφτομαι όμως γεμίζω τύψεις που δεν θα εκμεταλλευτώ αυτές τις μέρες για διάβασμα,βέβαια από την άλλη σκέφτομαι πως δεν θα βγάλω χειμώνα:P Λοιπόν τι λέτε;

Και εμένα ένας καθηγητής μου στο φροντιστήριο έτσι μου είπε. Μου είπε : Αναστασούλα, τελευταίο διάλειμμα. Κοίταξε να χαλαρώσεις και να γυρίσεις το κοντέρ στο 0. Για κάποιον που διαβάζει και θέλει να διαβάσει, η υπόλοιπη χρονιά είναι υπεραρκτετή.

Βέβαια δε ξέρω αν με αγχώνει περισσότερο αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Σημερα τελειωσαμεεεε!!! Αυτη η βδομαδα δεν θα μπορουσε να περασει πιο αργα!!! Λοιπον απο το φροντιστηριο λενε 10 μερες διακοπες και μετα 6 ωρες διαβασμα την ημερα διοτι τον χρονο του καλοκαιριου δεν θα τον ξαναβρουμε. Δεν εχω σκοπο νομιζω να διαβασω πριν τις 20 αυγουστου αλλα με εχουν αγχωσει. Η γνωμη σας ποια ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτό τον ένα μήνα που λες ότι θα κάτσεις, ίσως θα μπορούσες να ασχοληθείς λίγο με αυτά που έχετε ήδη βγάλει για να τα εμπεδώσεις καλύτερα.Επίσης υπάρχουν και τα...θεωρητικά μαθήματα κάθε κατεύθυνσης.Π.χ στη θετική είναι η Βιολογία, στη τεχνολογική οι Α.Ο.Δ.Ε κτλ., οπότε αν έχεις τα βιβλία, δε θα σε σκότωνε να έκανες μια εισαγωγή, να έβγαζες κάνα κεφάλαιο από το καθένα.Με λίγα λόγια, συμφωνώ με τους καθηγητές σου. :P

Και μην αγχώνεσαι.

Τώρα, νταξ, οι 6 ώρες διάβασμα είναι σχετικά πολλές για καλοκαίρι.Μάλλον πολλές.Απλά μη παρατήσεις το διάβασμα αυτό το μήνα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Πωπω! και εγώ αγχώνομαι...μου λένε όλοι να κάτσω να ξεκουραστώ τον Αύγουστο γιατί έτσι όπως πάει θα κλατάρω έτσι λένε τουλάχιστον (βάζουν και στοιχήματα μερικοί φίλοι μου)
αλλά πότε θα ξανά έχω καλοκαίρι και τόσο χρόνο για να διαβάσω;...
Οπότε μάλλον θα κάτσω να διαβάσω και τον Αύγουστο...θέλω να κάνω ένα περασματάκι τη βιολογία Γενικής
και επιπλέον ασκήσεις Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Οντως τα θεωρητικα θα μπορουσα να τα διαβασω και πιο πριν. Τα βαρια (μαθηματικα,φυσικη) απο 20 - 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια εγω θα παρω την θεση των καθηγητων σας μιας και τα περασα προσφατα αυτα..αλλα ενταξει ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος γιατι ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του..βεβαια η κουραση αργοτερα θα ειναι αναμφιβολλα μεγαλυτερη!! για οποιον αποφασισει να συνεχισει και Αυγουστο ευχομαι καλο κουραγιο :) σκιστε τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην κάτσετε να διαβάσετε τον Αύγουστο.Το χειμώνα θα πρέπει να διαβάζετε τουλάχιστον 30 ώρες την βδομάδα.Ο χρόνος του καλοκαιριού δεν θα πάει χαμένος αν ξεκουράζεστε.Αντίθετα αν συνεχίσετε το διάβασμα τα χριστούγεννα το πιθανότερο είναι ότι <<θα σκάσετε>>.Μην ξεχνάτε πως οι πανελλήνιες είναι ενας αγώνας δρόμου όπου είναι απαραίτητο να μαζεύετε δυνάμεις για τα τελευταία και σημαντικότερα <<100 μέτρα>>.Μπορεί στις αρχές της χρονιάς η κούραση να μην φανεί αλλά εκεί κοντά στο φεβρουάριο(τουλάχιστον εγώ τότε ήμουν εξαντλημένος) θα φανεί ότι χρειαζόσασταν ξεκούραση το καλοκαίρι.Και κάποιος μπορεί να πει:<<Εγώ δεν θα κουραστώ ή θα σφίξω τα δόντια και θα συνεχίσω παρά την κούραση>>.Η κούραση όμως δεν είναι μόνο πνευματική και σωματική.Είναι και ψυχική και συναισθηματική και δεν είναι λίγοι όσοι τα παράτησαν λίγο πριν το τέλος.Και αυτό είναι πράγματι πολύ κρίμα γιατί οι κόποι μιας χρονιάς θα πάνε στράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Ξεκιναμε 20 Ιουνιου μεχρι τις 25 Ιουλιου περιπου...:confused:
εγω αρχισα μαθηματικα στις 20 ιουνιου και προχτες μπηκαμε στα ορια :) γυρω στισ 5 τελειωνω. φυσικη και χημεια στις 28 ιουνιου ξεκινησαμε και σταματαμε τα μαθηματα με το που μπει ο αυγουστος. και εκθεση μονο τον ιουνιο. παντως λεω να διαβασω βιολογια κατευθυνσης και αοθ μεσα στο καλοκαιρι μην τα παραμελουμε τα υπολοιπα μαθηματα κιολας..

Η 3η λυκειου ειναι η ταξη που ανακαλυπτεισ τι μπορεις να κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδιά οι ασκήσεις (4α θέματα) στις φθίνουσες ταλαντώσεις είναι πολυ ΣΟΣ??? Όποιος ξέρει απαντά, αλλά δεν πρόκειται να παίξω με ΣΟΣ γιατί στις πανελλήνιες δεν περνάνε αυτά, απλά έτσι για να ξέρω! ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ ΔΕΝ ξέρω (βασικά κανένας δεν "ξέρει"), αλλά απο την στιγμή που ΕΊΝΑΙ στην ύλη οι ταλαντώσεις, ΠΟΤΕ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βάλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Παιδιά οι ασκήσεις (4α θέματα) στις φθίνουσες ταλαντώσεις είναι πολυ ΣΟΣ??? Όποιος ξέρει απαντά, αλλά δεν πρόκειται να παίξω με ΣΟΣ γιατί στις πανελλήνιες δεν περνάνε αυτά, απλά έτσι για να ξέρω! ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

4ο(ή και 3ο) θεμα φθίουσα δε παίζει,για κανένα δεύτερο οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Insomnie ευχαριστώ για την απάντηση! Και γω έτσι πιστεύω αλλά όπως και γω είχα πει και όπως λέει και ο Johnny15 εφόσον είναι στην ύλη κανείς δεν ξέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν έχουν κέφια βάζουν και 3ο θέμα ηλεκτρικές ταλαντώσεις.Έχουν πέσει κάποτε.Βέβαια, γενικά είναι αντιSOS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μη λέτε βλακείες, ότι θα κάτσετε να διαβάσετε τον Αύγουστο. Από τη μέρα που θα τελειώσετε τα θερινά κρύψτε όλα τα βιβλία και τις σημειώσεις σας και βγάλτε τα ξανά το πολύ 10 μέρες πριν αρχίσετε μαθήματα. Δεν θα έχετε ξανά χρόνο για ξεκούραση, ούτε σαββατοκύριακα, ούτε Χριστούγεννα και Πάσχα, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Ξεκουραστείτε, είναι πιο σημαντικό από το να κάνετε μια επανάληψη σε ένα οποιοδήποτε κεφάλαιο, δε πρόκειται να το ξεχάσετε, μια χαρά θα το θυμάστε και 20 μέρες μετά με μια επανάληψη, γιατί μετά δε θα έχετε δυνάμεις για να συνεχίσετε. Είναι άλλοι 9 μήνες που πρέπει να περάσουν και δε βγαίνουν χωρίς ένα διάλειμμα. Μια επανάληψη 10 ημερών πριν αρχίσετε με 6 ώρες διάβασμα την ημέρα είναι υπεραρκετή για να τα περάσετε όλα ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Οι καλυτερες ασκησεις, μην την ακους.. καλυπτεις ολο το φασμα του κεφαλαιου.

Eπέτρεψε μου να εκφράσω τη γνώμη μου. Όντως είχε καλές ασκήσεις. Όμως κάποτε! Όχι τώρα.
Απλώς ορισμένα θέματα που έπεσαν στο παρελθόν του επειδή έμοιαζαν με του Μπάρλα τον έκαναν να αποκτήσει φήμη.
Τίποτα παραπάνω. Μην αφήνετε τους άλλους να σας παραμυθιάζουν.
Φιλικά,;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ελπίζω στις ημέρες των διακοπών μου να μην τα ξεχάσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω στις ημέρες των διακοπών μου να μην τα ξεχάσω:P

Θα τα ξεχάσεις. :P Αλλά μετά από μια ανάγνωση θα τα θυμηθείς όλα. Αυτό συμβαίνει σε εμένα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top