[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Η 3η λυκειου ειναι η ταξη που ανακαλυπτεισ τι μπορεις να κανεις..
Χ0αχ0αχ00αχ0αχ0χα0α0χαχ0α0χα0αχ0αχ0χα0χα0χα0χα0χα0αχ0χα0χα

Απολυτως τιποτα δεν ειναι.Φετος εδωσα.Πανεπιστημιο ακομα δεν εχω παει αλλα καταλαβαινω μερικα πραγματα

Το τι μπορει να κανει ο καθενας θα φανει στην σχολη που θα περασει.Στην Γ Λυκειου δεν θα φανει ΤΙΠΟΤΑ.Και πιστεψε με.Ενας με 19.000 μορια δεν εχει κατι παραπανω απο εναν με 15.000.Στην σχολη θα ξεχωριζουν οι μαγκες απο τους δαγκες

Και μια συμβουλη.Απομυθοποιηστε την Γ Λυκειου οσο το δυνατον πιο γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Χ0αχ0αχ00αχ0αχ0χα0α0χαχ0α0χα0αχ0αχ0χα0χα0χα0χα0χα0αχ0χα0χα

Απολυτως τιποτα δεν ειναι.Φετος εδωσα.Πανεπιστημιο ακομα δεν εχω παει αλλα καταλαβαινω μερικα πραγματα

Το τι μπορει να κανει ο καθενας θα φανει στην σχολη που θα περασει.Στην Γ Λυκειου δεν θα φανει ΤΙΠΟΤΑ.Και πιστεψε με.Ενας με 19.000 μορια δεν εχει κατι παραπανω απο εναν με 15.000.Στην σχολη θα ξεχωριζουν οι μαγκες απο τους δαγκες

Και μια συμβουλη.Απομυθοποιηστε την Γ Λυκειου οσο το δυνατον πιο γρηγορα

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό που λες.Σαφώς και στη 3η λυκείου ανακαλύπτεις τις ικανότητες σου στο έπακρον.Πάρε για παράδειγμα την έκθεση ενός παιδιού όταν ήταν στη 2α λυκείου και όταν ήταν στη 3η.Η διαφορά στη σκέψη,στο λόγο και στην έκφραση είναι αρκετά μεγάλη.Βέβαια αυτό δεν ισχύει για όλους καθώς υπάρχουν και άτομα τα οποία και από πιο μικρά μπορούν να παράγουν λόγο υψηλού επιπέδου.Το θέμα σε αυτή την περίπτωση όμως είναι ότι πρέπει οι μαθητές αυτοί να <<βγάλουν>> αυτές τις ικανότητες,να αποδείξουν ότι αξίζουν.Και αυτό τους γεννά άγχος.Σκοπός τους γίνεται λοιπόν να διαχειριστούν αυτό το άγχος.Η διαχείριση αυτή δεν είναι μια σημαντική ικανότητα ιδιαίτερα στις μέρες μας με τους γρήγορους ρυθμούς ζωής?Αυτός που γράφει 19.000 μόρια φυσικά και έχει κάτι παραπάνω από αυτόν που γράφει 15.000.Και δεν θα αναφέρω το μυαλό του καθενός γιατί ένας τέτοιος διαχωρισμός είναι άκρως ρατσιστικός.Ωστόσο αυτός που γράφει 19.000 ήταν περισσότερο επιμελής,πιο συνετός,πιο εργατικός και ίσως πιο ώριμος.Στις πανελλήνιες επομένως ανακαλύπτεις πτυχές του εαυτού σου οι οποίες δεν είναι μόνο μαθησιακές αλλά και που αναφέρονται στην προσωπικότητα του καθενός.
Επίσης στη σχολή σου ίσως και να μην φαίνεται τίποτα.Αν για παράδειγμα κάποιος μπει στη ΔΑΠ ή σε κάποια άλλη φοιτητική οργάνωση και περνάει τα μαθήματα χωρίς διάβασμα,θα χαρακτήριζες αυτό το φοιτητή μάγκα?Αντιθέτως οι πανελλήνιες προσφέρουν μια μεγαλύτερη ασφάλεια σε αυτό το ζήτημα.Ωστόσο θα πρέπει εν μέρει να συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα της απομυθοποίησης.Δεν πρέπει όμως να απομυθοποιήσουμε τη Γ λυκείου γιατί η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα.Αυτό που πρέπει να απομυθοποιηθεί είναι οι πανελλήνιες εξετάσεις,οι οποίες δε διαφέρουν σε τίποτα από τις ενδοσχολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ενα θα σου πω.Μεσα στην χρονια δεν εκανα πανω απο 10 εκθεσεις και ο λογος μου ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου.Και ομως εκθεση εγραψα 15.Αρα....

Ενας που γραφει 19.000 σημαινει οτι ειναι καλος στο να παπαγαλιζει.Να δουμε ομως πως θα τα βγαλει περα στο πανεπιστημιο που εκει πρεπει να παρεις πρωτοβουλιες.Ενταξει για ΔΑΠ κτλ,εχεις δικιο.Εγω αναφερομαι σε ατομα που δεν μπλεκουν σε τετοια κυκλους.

Το αγχος των Πανελληνιων δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που θα πρεπει να αντιμετωπισουν υστερα στην ζωη τους.Βασικα το συστημα του σχολειου ειναι εντελως μα εντελως βλακωδες και καμια σχεση με αυτο του Πανεπιστημιου

Διαφωνεις οτι στη Γ Λυκειου παπαγαλιζεις ολη την ωρα (φροντιστηρια σε κτευθυνουν,μαθαινεις απεξω μεθοδολογιες και ασκησεις,θεωριες κτλ)?Ε στο Πανεπιστημιο ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ με ολη την σημασια της λεξης.Για αυτο δεν θεωρω κατι σημαντικο το σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ήσουν τυχερός τότε σε ποιον εξεταστή έπεσες ή υποτιμάς τον εαυτό σου.Άρα...
Όχι σαφώς και δε σημαίνει ότι όποιος έγραψε 19.000 παπαγαλίζει.Αυτή η άποψη είναι πολύ γενικευτική.Για να γράψεις καλά στις πανελλήνιες χρειάζεσαι κριτική και συνθετική σκέψη.Η παπαγαλία δεν σου προσφέρει τίποτα από μόνη της κάτι που αποδείχτηκε περίτρανα στις φετινές εξετάσεις ακόμα και για τους θεωρητικούς.Μπορείς να εξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς όταν μιλάς για πρωτοβουλίες στο πανεπιστήμιο?
Ναι το άγχος των πανελληνίων δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που θα έχουν στην υπόλοιπη ζωή τους.Αλλά τους προετοιμάζει για αυτό καθώς τους μετατοπίζει από τον επιπόλαιο και αθώο κόσμο του γυμνασίου και των πρώτων τάξεων του λυκείου στον πραγματικό κόσμο όπου υπάρχει περισσότερος ανταγωνισμός.Ο εξεταζόμενος των πανελληνίων πρέπει να μοχθήσει,να <<παλέψει>> όπως ακριβώς και στη μετέπειτα ζωή του.
Και ναι το σχολικό σύστημα είναι απαράδεκτο αλλά αφού αυτό έχουμε γι'αυτό πρέπει αναγκαστικά να μιλάμε.Αλλιώς θα λέγαμε προτάσεις για το ιδεατό σχολείο.
Κοίτα εγώ θεωρητική ήμουν,οπότε η παπαγαλία ήταν υποχρεωτική.Για τις άλλες κατευθύνσεις δε μπορώ να εκφέρω άποψη.Και ναι στο πανεπιστήμιο έχεις μια ανώτερη εκπαίδευση αλλά είναι τελείως άτοπο να συγκρίνουμε το σχολείο με το πανεπιστήμιο γιατί έχουν τελείως διαφορετικό σκοπό.Το σχολείο θέτει τι βάσεις,το πανεπιστήμιο σε εξελίσσει.Άλλωστε πόσες φορές ο καθένας από εμάς έχει διαβάσει,έχει ακούσει,έχει βιώσει τη δυσλειτουργία των πανεπιστημιακών ιδρυμάτων?Πολλές να υποθέσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
τι ειναι η δαπ και τι εννοειται οτι περνας τα μαθηματα χωρις διαβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
τι ειναι η δαπ και τι εννοειται οτι περνας τα μαθηματα χωρις διαβασμα;

Φοιτητικό κόμμα και το άλλο είναι μπούρδες.

Βέβαια και τα δύο δεν έχουν να κάνουν με τη Θερινή Προετοιμασία των Πανελληνίων του '12, οπότε μείνετε ον-τοπικ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
αυριο τελειωνω τα φροντιστηρια!!ουφ...δεν αντεχα αλλο να ξυπναω απο τις 7...(σχεδον καθε μερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω φροντιστήριο σύντομα.

Περιληπτικά το πρόγραμμα και τις τιμές για να μου πείτε πως σας φαίνονται:

Μαθηματικά Κατ 2 φορές απο 1,5 ώρα.

Φυσική Κατ. το ίδιο

Έκθεση 2 φορές απο 1 ώρα.

Τιμή: 150 ευρώ για μαθηματικά, τα ίδια για φυσική, και 80 για έκθεση, δηλαδή 380 ευρώ συνολικά.

Τα τμήματα είναι 4 άτομα στα μαθηματικά (θα μπω σαν τέταρτος και θα καλύψει το κενό μου η καθηγήτρια), μόνος ή με ένα ακόμα άτομο θα ξεκινήσω φυσική εκτός και αν απο Αύγουστο έρθουν και άλλοι και γίνουμε 4εις. Αν είμαστε μέχρι 2 άτομα θα κάνω 2 φορές από 1 ώρα μάθημα στα ίδια λεφτά. Έκθεση απο Αύγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω φροντιστήριο σύντομα.

Περιληπτικά το πρόγραμμα και τις τιμές για να μου πείτε πως σας φαίνονται:

Μαθηματικά Κατ 2 φορές απο 1,5 ώρα.

Φυσική Κατ. το ίδιο

Έκθεση 2 φορές απο 1 ώρα.

Τιμή: 150 ευρώ για μαθηματικά, τα ίδια για φυσική, και 80 για έκθεση, δηλαδή 380 ευρώ συνολικά.

Τα τμήματα είναι 4 άτομα στα μαθηματικά (θα μπω σαν τέταρτος και θα καλύψει το κενό μου η καθηγήτρια), μόνος ή με ένα ακόμα άτομο θα ξεκινήσω φυσική εκτός και αν απο Αύγουστο έρθουν και άλλοι και γίνουμε 4εις. Αν είμαστε μέχρι 2 άτομα θα κάνω 2 φορές από 1 ώρα μάθημα στα ίδια λεφτά. Έκθεση απο Αύγουστο.

Όταν λες μία ώρα εννοείς μια ωρα γεμάτη ή τα 45λεπτα που κάνουμε στο σχολείο? Αν ισχύει η πρώτη περίπτωση μου φαίνονται πολλές οι ώρες στην έκθεση (2 γεμάτες), αν ισχύει το 2ο μου φαίνονται λίγες στα μαθηματικά (συνολικά ένα σχολικό 4ωρο, εγώ έκανα 5ωρο ή 6ωρο ας πούμε). Αλλά στη φυσική όπως και να το δεις είναι καλές οι ώρες επειδή θα είστε το πολύ 2 άτομα. Και όσο για τις τιμές, με μισό πρόγραμμα ουσιαστικά (αφού δεν κάνεις όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης ούτε το 6ο μάθημα), μου φαίνονται αρκετά λεφτά, αλλά θα είστε λίγα άτομα και μάλλον δικαιολογείται έτσι.
Ελπίζω να μη σε άγχωσα. Πολύ. :)
Εμ, και μια ερώτηση: 380 είναι με το μήνα, έτσι..? Γιατί δε το διευκρινίζεις...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω μόνος μου τον Γολγοθά της 3ης λυκείου. Μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι να κάνω φροντιστήρια αν και σήμερα για πρώτη φορά μου λέει ένας καθηγητής (φυσικής) με σοβαρό ύφος "φροντιστήριο του χρόνου θα κάνεις?" Του λέω "Μάλλον όχι" και μου λέει "Κοίτα, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα". Μετά ήρθε ο διευθυντής και τον πήρε :mad: και δεν ολοκληρώσαμε την κουβέντα...

Αλλά σκέφτομαι να πάρω κάποια βοηθήματα.

Dias, σου είχα στείλει pm, μπορείς να απαντήσεις σε παρακαλώ :) Αν θες μπορείς να αναφέρεις και εδώ τα πράγματα που σε ρώτησα.

Κοίταξε και εφώ το ίδιο αποφάσισα να κάνω φέτος που έδινα καθώσ φροντιστήριο στην περιοχή μου δεν υπήρχε και έπρεπε να κάνω ολόκληρο ταξίδι για να πάω φροντιστήριο(60 χλμ περίπου), είχα και όλους τους άλλους που μου έλεγαν : ¨Θα τα καταφέρεις είσαι μαθήτρια του 19...¨ ακόμα και η διευθύντριά μου μου το έλεγε.. Εγώ έκανα την προετοιμασία μου μόνη μου όλο το καλοκαίρι αλλά μόλις άρχισαν τα σχολεία έφαγα μια κεραμιδιά που ήταν όλη δική μου... Οι καθηγητές που αλλάζουν κάθε χρόνο γιατί είμαστε απομακρυνσμένη περιοχή ήταν άσχετοι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ!!!! εγώ αγχώθηκα καθώς έβλεπα τουσ συμμαθητές μου που έκαναν να είναι σε τελείως διαφορετικό επίπεδο και επειδή όλοι οι καθηγητές ήταν στον κόσμο τους και μετά τις απόκριες τα παράτησα ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΒΙΒΛΙΟ πάγα και έδωσα και έβγαλα 9069 μόρια:whistle:... Βέβαια αυτό το έκανα εγώ που δεν θα έλεγα οτι εχω και πολυ εμπιστοσύνη στον εαυτό μου... Πάντωσ παίζουν πολλά πράγματα ρόλο και καλό θα ήταν να μην το ρισκάρεις:hmm:... Αν το κάνεισ όμως σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις:D και να μην ακούς κανέναν και επηρεάζεσαι κοίτα μονο τον εαυτό σου!!!

Χ0αχ0αχ00αχ0αχ0χα0α0χαχ0α0χα0αχ0αχ0χα0χα0χα0χα0χα0αχ0χα0χα

Απολυτως τιποτα δεν ειναι.Φετος εδωσα.Πανεπιστημιο ακομα δεν εχω παει αλλα καταλαβαινω μερικα πραγματα

Το τι μπορει να κανει ο καθενας θα φανει στην σχολη που θα περασει.Στην Γ Λυκειου δεν θα φανει ΤΙΠΟΤΑ.Και πιστεψε με.Ενας με 19.000 μορια δεν εχει κατι παραπανω απο εναν με 15.000.Στην σχολη θα ξεχωριζουν οι μαγκες απο τους δαγκες

Και μια συμβουλη.Απομυθοποιηστε την Γ Λυκειου οσο το δυνατον πιο γρηγορα

Τι να κάνουμε όμως που είμαστε αναγκασμένοι να παπαγαλίζουμε(ειδικά εμείς της θεωρητικής) για να περάσουμε στο πανεπιστήμιο??? Και όλα αυτά γιατί ο καθηγητής που θα διορθώσει θα του πέσει ο **** αν κάτσει και διαβάσει μια αυτοσχέδια απάντηση... Αυτό το σύστημα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όταν λες μία ώρα εννοείς μια ωρα γεμάτη ή τα 45λεπτα που κάνουμε στο σχολείο? Αν ισχύει η πρώτη περίπτωση μου φαίνονται πολλές οι ώρες στην έκθεση (2 γεμάτες), αν ισχύει το 2ο μου φαίνονται λίγες στα μαθηματικά (συνολικά ένα σχολικό 4ωρο, εγώ έκανα 5ωρο ή 6ωρο ας πούμε). Αλλά στη φυσική όπως και να το δεις είναι καλές οι ώρες επειδή θα είστε το πολύ 2 άτομα. Και όσο για τις τιμές, με μισό πρόγραμμα ουσιαστικά (αφού δεν κάνεις όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης ούτε το 6ο μάθημα), μου φαίνονται αρκετά λεφτά, αλλά θα είστε λίγα άτομα και μάλλον δικαιολογείται έτσι.
Ελπίζω να μη σε άγχωσα. Πολύ. :)
Εμ, και μια ερώτηση: 380 είναι με το μήνα, έτσι..? Γιατί δε το διευκρινίζεις...:redface:

Λογικά μια ώρα γεμάτη αλλά δεν ρώτησα.

3 ώρες μαθηματικά θα κάνω και το ίδιο στην φυσική εκτός και αν δεν μαζευτούμε 3 άτομα άρα θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα.

Δεν θέλω να κάνω άλλα μαθήματα :P

Πολλά τα λεφτά ε? Κοίτα, είναι απο 12,5 ευρώ η ώρα στα μαθηματικά και απο 10 ευρώ η ώρα στην έκθεση. Στην φυσική αν είμαστε 1-2 άτομα βγαίνει 18,5 ευρώ με 2 ώρες την εβδομαδα (αλλά είναι σαν ιδιαίτερο) και αν είμαστε 3-4 βγαίνει 12,5 με 3 ώρες την εβδομάδα. Επειδή παίζει να σε μπέρδεψα, η φυσική και τα μαθηματικά είναι 150 ευρώ το καθένα standard τον μήνα και 80 η έκθεση.

Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λογικά μια ώρα γεμάτη αλλά δεν ρώτησα.

3 ώρες μαθηματικά θα κάνω και το ίδιο στην φυσική εκτός και αν δεν μαζευτούμε 3 άτομα άρα θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα.

Δεν θέλω να κάνω άλλα μαθήματα :P

Πολλά τα λεφτά ε? Κοίτα, είναι απο 12,5 ευρώ η ώρα στα μαθηματικά και απο 10 ευρώ η ώρα στην έκθεση. Στην φυσική αν είμαστε 1-2 άτομα βγαίνει 18,5 ευρώ με 2 ώρες την εβδομαδα (αλλά είναι σαν ιδιαίτερο) και αν είμαστε 3-4 βγαίνει 12,5 με 3 ώρες την εβδομάδα. Επειδή παίζει να σε μπέρδεψα, η φυσική και τα μαθηματικά είναι 150 ευρώ το καθένα standard τον μήνα και 80 η έκθεση.

Αυτά :)

Στο δικό μου φροντιστήριο ώρα θεωρούν το 45λεπτο, να το ρωτήσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Σε εμάς η μια ώρα γινόταν πάντα 1+++ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Χα τι 45 λεπτα 35 λεπτα να ειναι καθαρο μαθημα και ουτε..Να σας ρωτησω κατι.. σε καθε κεφαλαιο (ας πω για τα μαθ κατ.) πρεπει να κανεις ολων των ειδων τις ασκησεις? Π.χ στις συναρτησεις πρεπει αν βγαλεισ εκτος απο τα κλασικα του βιβλιου και ολων των ειδων τα παλουκια ξερω γω? ή πρεπει να ξερεις πολυ καλα τα βασικα, γενικα να ξερεις ολους τους τυπους των ασκησεων και γενικα να λυνεις μεχρι ενα σχετικα δυσκολο επιπεδο και μετα αν πεσει πολυ παλουκι να το παλεψεις εκει? Εσεις τι πιστευετε μηπως πρεπει να ψαχνω σε κανα βοηθημα (btw ο μπαρλας που λενε ολοι αξιζει?) η να πω τον καθηγητη μου αφου τελειωνω με τις στανταρ να μου βαζει και παλουκια? Δεν εχω προβλημα ισα ισα μ αρεσουν και ας μην λυνω μερικες...

Και στη φυσικη εχω 2 τευχη σαβαλλα π γραφτηκαν απο τους ιδιους.. εχω ακουσει και για ενα βοηθημα σαβαλλα αλλα συγγραφεας ο μαθιουδακης.. τι πιστευετε γι αυτο? Ειναι καλυτερο απο αυτα π εχω? Αξιζει να το αγορασω γιατι αμα ειναι σχεδον ιδια δεν εχει νοημα να δωσω τοσα λεφτα..

Γενικα τωρα το καλοκαιρι π εχω και πιο πολυ ελευθερο χρονο το προτεινετε να κανω στην φυσικη? Θελω να μαθω τις μηχανικες τελεια ωστε να μην εχω κανενα κενο και να προχωρησω κανονικα..Δεν εχω γενικα προβλημα αλλα επειδη ειμαι πολυ λεπτομεριακος (ψειρας που λεμε) εχω καπως ενα προβλημα με το χρονο γιατι αμα δεν γραψω κατι τελεια και δεν ειναι τα παντα τελεια κατι δεν μου καθετε καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο Σαββάλας τι λέει στην φυσική κατεύθυνσης? Είναι καλό βοήθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγω περυσι ειχα τον μαθιουδακη και νομιζω πως εχει ολων των ειδων τις ασκησεις λυμενες,επαρκης θεωρια και αρκετες ασκησεις για να λυσεις

Θα σου τον προτεινα.Τα γραφει αρκετα αναλυτικα.Κατι που δεν κανει σε καμια περιπτωση ο Μπαρλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απλά στο φροντιστήριο μας είπαν Σαββάλα, αλλιώς και εγώ Μαθιουδάκη είχα στο μυαλό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Σαββαλα δεν το εχω δει καθολου οποτε δεν ξερω.Ακουσε τους καθηγητες σου καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Απλά στο φροντιστήριο μας είπαν Σαββάλα, αλλιώς και εγώ Μαθιουδάκη είχα στο μυαλό μου.
και εγω σαββαλα εκανα περσι και ειναι πολυ χρισιμος και ιδαιτερα στην επαναληψη στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Από εκδόσεις Σαββάλα να προτιμήσετε τον Παναγιωτακόπουλο-Μαθιουδάκη. Το άλλο των αδερφών Σαββάλα δεν μου άρεσε προσωπικά. Έχει ορισμένες καλές ασκήσεις βέβαια, αλλά οι περισσότερες ή θα είναι πανεύκολες ή παλούκια. Πιστεύω ότι δεν έχει ποιοτικές δύσκολες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top