[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Βασικα ναι τον εμπιστευομαι γιατι εκτος οτι ειναι μεγαλο ονομα ακομα και φετος οι μαθητες του ειχαν αρκετα καλους βαθμους και και ειχε και κανα 2 εκατοσταρια..Περυσι που εδινε η αδερφη μου εγραψε 18 μ αυτον αλλα μ ειπε οτι ηταν το μαθημα που ειχε τρελο αγχος.. στα αλλα πιστευε οτι και να εμπαινε θα το παλευε...Αυτος μας κανει ταλαντωσεις και αργοτερα κυματα.. ειναι τρομερα σχολαστικος και γραφει τα παντα αναλυτικα.. οι ασκησεις που κανει συνδυαζουν κατι απο προηγουμενη ασκηση αλλα σου βαζει και νεα στοιχεια καθε φορα.. η μονη βλακεια ειναι οτι επειδη ειναι αρκετα δυσκολες οι ασκησεις του δεν σου βαζει πανω απο 2 (συνηθως 1) και πιστευω οτι ναι μεν την καταλαβαινεις αλλα δεν κανεις πολυ εξασκηση ετσι ωστε να παει μηχανικα το μυαλο σου σε καποια πραγματα ανεξαρτητου φαινομενος.. προσπαθει να σε βαλει σε μια λογικη οτι οτιδηποτε και να πεσει κατσε σκεψου το και βγαλτο.. αυτο καπως με φοβιζει γιατι ειναι μια το αγχος μια ο χρονος π μπορει να με ριξουν...Απο την αλλη αυτος π μας κανει κρουσεις (και αργοτερα στερεο) βαζει ναι μεν πιο πολλες ασκησεις και σε εξασκει αλλα δεν ειναι και πολυ δυσκολου επιπεδου.. μπορει αργοτερα στο στερεο να μου φαινονται πιο δυσκολα δεν ξερω.. παντως ειναι πλεον το μονο μαθημα π με φοβιζει (περα της εκθεσης που πιστευω ειναι γενικο για ολους) γιατι ναι μεν ειμαι καλος αλλα φοβαμαι οτι πολλα μπορει να πανε στραβα.. δεν ξερω τι να πω...

Αυτος ο φιλος μου δεν κανει ιδιαιτερα, σε φροντιστηριο κανει αλλα αυτοι δεν τα κανουν τοσο αναλυτικα και τους βαζουν πολλες ασκησεις μετριου προς λιγακι δυσκολο επιπεδου και ετσι μπορουν και προχωρουν τοσο γρηγορα.. Τωρα δεν ξερω τι να πω αν ειναι νορμαλ αυτο, παντως και αυτο το φροντιστηριο π παει εχει αρκετες επιτυχιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ποιο μαθημα μεχρι στιγμης σας φαινεται πιο δυσκολο ή τουλαχιστον σας παιρνει περισσοτερο ωρα να το καταλαβετε;
εμενα παντως η φυσικη...ισως να φταιει οτι τωρα ξεκινησα φροντιστηριο και πριν δεν ηξερα τιποτα απο ταλαντωσεις οπως τα αλλα παιδια(ειχαν ξεκινησει απο φεβρουαριο) αλλα μου φαινεται αρκετα περιπλοκη και ως ενα σημειο δυσνοητη:confused:...ειναι κανεις αλλος στη ιδια θεση με μενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
ποιο μαθημα μεχρι στιγμης σας φαινεται πιο δυσκολο ή τουλαχιστον σας παιρνει περισσοτερο ωρα να το καταλαβετε;
εμενα παντως η φυσικη...ισως να φταιει οτι τωρα ξεκινησα φροντιστηριο και πριν δεν ηξερα τιποτα απο ταλαντωσεις οπως τα αλλα παιδια(ειχαν ξεκινησει απο φεβρουαριο) αλλα μου φαινεται αρκετα περιπλοκη και ως ενα σημειο δυσνοητη:confused:...ειναι κανεις αλλος στη ιδια θεση με μενα;
Ακριβώς στην ίδια!Η φυσική νομίζω θα με παιδέψει περισσότερο απ' όλα τα μαθήματα φέτος(έχουμε και κακά προηγούμενα,ξεκίνησα και τώρα φροντ με ταλαντώσεις,όταν τα άλλα παιδιά είχαν ξεκινήσει από Απρίλιο...)Ντάξει,η προσπάθεια μετράει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Ακριβώς στην ίδια!Η φυσική νομίζω θα με παιδέψει περισσότερο απ' όλα τα μαθήματα φέτος(έχουμε και κακά προηγούμενα,ξεκίνησα και τώρα φροντ με ταλαντώσεις,όταν τα άλλα παιδιά είχαν ξεκινήσει από Απρίλιο...)Ντάξει,η προσπάθεια μετράει!:P

ακριβως το ιδιο...μεσα σε 3,5 βδομαδες βγαλαμε ολες τις ταλαντωσεις πλην τη συνθεση και να φανταστεις πριν απο 3,5 βδομαδες δεν ειχα ιδεα καλα καλα τι ειναι ταλαντωση!και ειναι πολυ κουραστικο αυτο γιατι και οι 5 ασκησεις που μας βαζουν χρειαζομαι κανα τριωρο (τουλαχιστον )να τις λυσω.
και εχω καθε μερα μαθημα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι;
εγω κανω ιδιαιτερα στα μαθηματικα και ειμαι μονη μου!
επελεξα μαθημα γενικης παιδειας τα μαθηματικα!
μου ειπε ομως ο καθηγητης να ξεκινησουμε απο σεπτεμβρη
ειναι σιγουρα καλη ιδεα;
μηπως να διαβαζα και λιγο μονη μου τον αυγουστο που δεν θα εχω μαθηματα;;;

Βγαίνουν τα μαθηματικά γενικής και σε λιγότερο χρόνο απ'ότι φαντάζεσαι.Σκέψου ότι ήμουν θετική (άρα το ήξερα καλά το 1ο κεφάλαιο) και το Φεβρουάριο άλλαξα μάθημα γενικής και πήρα τα μαθηματικά.Είχα δημιουργήσει και ένα θέμα εδώ στο ischool (αυτό εδώ)και ρώτησα αν προλαβαίνω και όλοι μου είπαν ότι θα προλάβαινα.Έτσι έγινε και μάλιστα πρόλαβα να κάνω και καλή επανάληψη.Μην αγχώνεσαι λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
ακριβως το ιδιο...μεσα σε 3,5 βδομαδες βγαλαμε ολες τις ταλαντωσεις πλην τη συνθεση και να φανταστεις πριν απο 3,5 βδομαδες δεν ειχα ιδεα καλα καλα τι ειναι ταλαντωση!και ειναι πολυ κουραστικο αυτο γιατι και οι 5 ασκησεις που μας βαζουν χρειαζομαι κανα τριωρο (τουλαχιστον )να τις λυσω.
και εχω καθε μερα μαθημα...:worry:
Εγώ ευτυχώς μόνο 2 δίωρα τη βδομάδα...:worry:Αλλά ακόμα δεν έχω καλοκαταλάβει ταλαντώσεις(δεν έχουν προσωρήσει ευτυχώς πάαααρα πολύ,στην Α.Α.Τ. είναι)και μέχρι την Πέμπτη πρέπει να ξέρουμε τα πάντα ως τώρα..:/:Ελπίζω να προλάβω...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παίδες έχω μόλις 1 βδομάδα που τελείωσα αναλυτικά ταλαντώσεις και τώρα κάνω επανάληψη και έχω να πω το εξής: Οι μηχανικές είναι η πιο δύσκολη περίπτωση ταλαντώσεων ειδικά όταν συνδιάζονται με κρούσεις! Αν κάποιος όμως ασχοληθεί και λύσει μερικές (ξεκινώντας βέβαια από τις απλές για την εξάσκηση τύπων, ελατηρίων κτλπ) θα διαπιστώσει ότι είναι απλώς μεθοδολογία και εξάσκηση! Οι ηλεκτρικές είναι γελοίες αν κάποιος μάθει τους τύπους και πως λειτουργεί ένα κύκλωμα L-C και η σύνθεση έχει εύκολες ασκήσεις αφού αν μάθεις καλά τις περιπτώσεις σύνθεσης είναι εύκολα! Τέλος όσο αναφορά τις εξαναγκασμένες και φθίνουσες είναι 100% θεωρητικές! Εξετάζονται κυρίως σε πολλαπλής επιλογής και αποδεικτικές ασκήσεις (β θέμα)! Οι ασκήσεις σε αυτές τις ενότητες είναι απλές, 2-3 είδη μετρημένες στα δάχτυλα και το μόνο που πρέπει να ξες είναι να lneζεις (έτσι μου το έλεγε ο μαθηματικός μου χαχα :P) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoto.1220

Νεοφερμένος

Ο betoto.1220 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια πως γινεται μεσα σε 3,5 βδομαδες να βγαλατε ταλαντωσεις? Εγω ξεκινησα το Πασχα με ενα μαθημα τη βδομαδα (και μες στις εξετασεις), και τωρα το καλοκαιρι, με 3 ωρες ιδιαιτερο, τελειωσα σημερα το διακροτημα... Εχω την εντυπωση πως χρειαζονται πολλη εξασκηση και πολλες ασκησεις για να τις καταλαβεις... Σας βαζουν πολλες εσας?
Και μαθηματικα κατευθυνσης που ειστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδια πως γινεται μεσα σε 3,5 βδομαδες να βγαλατε ταλαντωσεις? Εγω ξεκινησα το Πασχα με ενα μαθημα τη βδομαδα (και μες στις εξετασεις), και τωρα το καλοκαιρι, με 3 ωρες ιδιαιτερο, τελειωσα σημερα το διακροτημα... Εχω την εντυπωση πως χρειαζονται πολλη εξασκηση και πολλες ασκησεις για να τις καταλαβεις... Σας βαζουν πολλες εσας?
Και μαθηματικα κατευθυνσης που ειστε?

Φίλε είχα ξεκινήσει ταλαντώσεις από τέλη Μαρτίου-αρχές Απριλίου... Ο φυσικός μας μπορώ να πω ότι μας έβαζε έναν καλό αριθμό ασκήσεων (ούτε πολλές ούτε λίγες) αλλά πηγαίναμε κλιμακωτά και όλα τα κάναμε πολύ αναλυτικά... Παρόλο που φαίνεται μικρό κεφάλαιο στο βιβλίο είναι μεγάλο και έχει αρκετά είδη ασκήσεων γενικότερα. Στην αρχή μπορώ να πω ζορίστηκα αλλά με τον καιρό και με την εξάσκηση τα κατάλαβα. Το μόνο που μου την δίνει στις ταλαντώσεις πλέον είναι κάποιοι ρυθμοί μεταβολής οι οποίοι πρέπει να μαθευτούν γιατί είναι στάνταρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
σε ποιο κεφαλαιο εισαι;;;
Τέλειωσα τους μιγαδικούς.Μας έδωσε 5_6 σελίδες ασκήσεις να έχουμε να ασχολούμαστε:worry:Μπήκα λίγο συνάρτηση,όχι τρελά πράγματα μόνο πεδίο ορισμού κάναμε.Άλλες 4 ώρες και μετά τέλος,θα ξανασυναντηθούμε στο φροντιστήριο στις 22 Αυγούστου!

Είναι οι ρουφιάνες...:PΑλλά είμαστε στην αρχή ακόμα...:hmm:
Να σου πω την αλήθεια έχω κάνει αρκετές ώρες μαθηματικά και φροντιστήριο αλλά και μόνη μου.Και ακόμα τα πράγματα δεν μου φαίνονται ούτε στο ελάχιστο βατά.Περισσότερη προσπάθεια θαρρώ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδια τι θα γινει? ολοι οι θετικοτεχνολογικοι εδω μεσα εμφανιστηκαν?? κανενασ τησ θεωρητικησ?? μασ φαγανε λαχανο ρεεεε!!!!(αστειευομαι φυσικα!!!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ελάτε οι θετικοτεχνολογικοί να γίνουμε πολλοί.Μουαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Επιτέλουυυυυυυυυυυς ! Άτομο της Θεωρητικής!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ναιαιαιαι!!! σε βρηκα κοπελια επιτελουσ!!! για να μεινω και on topic πωσ παει το διαβασμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
συγνωμη που απαντω εγω!
τι ερωτηση ειναι αυτη;;;
σαν διαβασμα...
χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ναιαιαιαι!!! σε βρηκα κοπελια επιτελουσ!!! για να μεινω και on topic πωσ παει το διαβασμα??

Ζορίζομαι αρκετά με τις εισαγωγές των αρχαίων.:(
Δε μπορώ να τις μαθαίνω απέξω. Γενικά έχω ένα θέμα με την αποστήθιση.:/:
Τη Λογοτεχνία τη λατρεύω. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ζορίζομαι αρκετά με τις εισαγωγές των αρχαίων.:(
Δε μπορώ να τις μαθαίνω απέξω. Γενικά έχω ένα θέμα με την αποστήθιση.:/:
Τη Λογοτεχνία τη λατρεύω. <3


Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ζόρικεσ! εγώ τέλειωσα την εισαγωγή του πρωταγόρα και είμαι στη τρίτη ενότητα.
λογοτεχνία φυσικά λιώνουμε όλο το καλοκαίρι στο Βιζυηνό και το αμάρτημα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ζόρικεσ! εγώ τέλειωσα την εισαγωγή του πρωταγόρα και είμαι στη τρίτη ενότητα.
λογοτεχνία φυσικά λιώνουμε όλο το καλοκαίρι στο Βιζυηνό και το αμάρτημα...:)

Δε την έχω μάθει όλη ακόμα την εισαγωγή. Είμαι στη δεύτερη ενότητα.

Βιζυηνός. <3

Με Κρητικό άρχισα. Στην αρχή δε μου άρεσε. Τώρα αλλάζω γνώμη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Δε την έχω μάθει όλη ακόμα την εισαγωγή. Είμαι στη δεύτερη ενότητα.

Βιζυηνός. <3

Με Κρητικό άρχισα. Στην αρχή δε μου άρεσε. Τώρα αλλάζω γνώμη. :P

χαχαχαχα!! εμασ μασ είπε η καθηγήτρια ότι μέσα στο καλοκαίρι θα βγάλουμε όλο το αμάρτημα και από σεπτέμβρη τα υπόλοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
χαχαχαχα!! εμασ μασ είπε η καθηγήτρια ότι μέσα στο καλοκαίρι θα βγάλουμε όλο το αμάρτημα και από σεπτέμβρη τα υπόλοιπα...

Πολύ ωραίο το αμάρτημα. Το αγαπημένο μου από τα πεζά της ύλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top