[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εφόσον δεν έκανες θερινή προετοιμασία, πως λες ότι "θα καταλάβει ότι είναι μια τρύπα στο νερό"?
Και τώρα, ναιιιι, ξέεερω, θα μου πεις για έναν μαθητή/τρια του 20 που έκανε θερινά και πάτωσε.Κουλ.
Προσωπικά νομίζω πως είναι απλά μια δύσκολη χρονιά, μια "ιδιαίτερη" χρονιά, και ανάλογα με το τι απαιτήσεις έχει ο καθένας από τον εαυτό του, πράττει ανάλογα.Θα το πιούμε κι αυτό το πικρό ποτήρι της θερινής προετοιμασίας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προσωπικα για μενα το οτι δεν μπορεσα να χαρω το περσινο μου καλοκαιρι(οχι απο μαθηματα) μου κοστισε στην αρχη της σχολικης περιοδου..ενταξει αυτο ειναι προσωπικο:P αλλα αυτο το τρομακτικο τερος της 3ησ λυκειου νομιζω πως ειναι φουσκα και οχι μονο για μενα:P και απο τη στιγμη που η υλη βγαινει ανετα δεν εχω λογο να μην το θεωρω περιττο

εγω τελειωσα εβγαλα το συμπερασμα μου..του χρονου θα μου πειτε το δικο σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Οχι και δεν εκανε κανενας γνωστος μου..απο αυτον που εβγαλε 19000 μεχρι αυτον που εβγαλε 5000 κανεις..θα καταλαβεις οτι η θερινη προετοιμασια ειναι μια τρυπα στο νερο και οτι το μονο που θα αξιζε αυτο το καλοκαιρι ηταν να χαρεις το καλοκαιρι και να γεμισεις ενεργεια..γιατι ο χειμωνας δυστυχως δεν θα ειναι απλος

δεν νομιζω πως ειναι μια τρυπα στο νερο
και εγω ειμαι αναμεσα στους πολλους μαθητες που κανω φροντιστηριο τωρα
το καλοκαιρι ειναι 3 μηνες(ειδικα φετος που τελειωσαμε και νωρις!)..αρα δεν γινεται 3 μηνες να καθεσαι και να μην κανεις τιποτα περα απο το να "γεμιζεις τις μπαταριες σου"και μισος μηνας παλι φτανει για τον καθενα πιστευω να ανανεωθει και να ξεφυγει λιγο(και ενας μηνας παλι πολυς μου φαινεται)
και το τελευταιο ειναι οτι το σεπτεμβρη θα εχεις αποσυντονιστει τοσο πολυ που δεν θα μπορεις να προσαρμοστεις στο αρκετο διαβασμα που χρειαζεται για ολα τα μαθηματα(εκτος βεβαια και αν υπαρχουν εξαιρεσεις..)
κατα τα αλλα εγω κανω μεχρι σημερα 2,5 βδομαδες μαθηματα 11 ωρες τη βδομαδα συνολικα και δε βλεπω καμια ιδιαιτερη κουραση...παντα για μενα μιλωντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Προσωπικά, κάνω φροντιστήριο, για να νιώθω ''ασφαλής'' περισσότερο.
Δεν είμαι πολύ καλή στην αποστήθιση, πράγμα που χρειάζεται στην θεωρητική τουλάχιστον.
Η ύλη μου φαίνεται τεράστια και έχω τον φόβο μήπως δεν την βγάλω.
Οι καθηγητές είναι έμπειροι και ξέρουν τρόπους/μεθόδους, ''μυστικά'' που χρειάζονται για να μας διευκολύνουν. Μόνη μου δεν ξέρω, αν θα τα κατάφερνα!
Και, οκ, είναι καλοκαίρι και ''πρέπει'' να ξεκουραζόμαστε. Απ την άλλη, μπορεί τώρα να ζοριστούμε, ίσως, όμως, στη διάρκεια της χρονιάς να νιώθουμε πιο άνετοι και χαλαροί, ξέροντας ότι έχουμε κάνει την ανάλογη προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ενταξει το θεμα ειναι υποκειμενικο αρα παω πασο..καλη θερινη προετοιμασια σε οσους επελεξαν αυτον τον δρομο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ΜΗΝ κάνετε θερινά.Έτσι απλά.Όποιος θέλει το ασπάζεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είμαστε που είμαστε off-topic εδώ και πόση ώρα, πετάγεται κι ο κάθε ανεπιχειρηματίας(<αυτός που δεν έχει επιχειρήματα :smoke:) και λέει κι από μια πίπ*.Αν θέλετε, κάντε θέμα(εφόσον δεν υπάρχει) για να συζητήσουμε το θέμα.Μη γράφετε μαλακίες όμως εδώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΜΗΝ κάνετε θερινά.Έτσι απλά.Όποιος θέλει το ασπάζεται....

Λατρεύω την επιχειρηματολογία όπως και την ορθή λογική και τον διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ΜΗΝ κάνετε θερινά.Έτσι απλά.Όποιος θέλει το ασπάζεται....

δεν τους πείθεις όμως.. εξού και οι αρνητικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όποιος θέλει κάνει θερινά, όποιος θέλει δεν κάνει. Εγώ ανήκω στην τρίτη κατηγορία, που διαβάζω λίγο μόνος μου το μεσημέρι (αντιμετωπίζοντας τη ζεστη-Μερος Α').
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα πω τους δικούς μου λόγους και θέλω να τους αντικρούσει όποιος πιστεύει ότι τα θερινά δεν είναι χρήσιμα.

1) Έχουμε αβαντάζ στην ύλη και δεν δυσκολευόμαστε στην αρχή.
2) Θα τελειώσουμε γρηγορότερα την ύλη, άρα θα έχουμε περισσότερο χρόνο για επαναλήψεις και δυσκολότερες ασκήσεις, όπως και λιγότερη πίεση για την ύλη στο τέλος.
3) Κρατάμε επαφή με τα μαθήματα και δεν ξεχνάμε βασικά πράγματα που μάθαμε.
4) Δεν μας πιάνει βαρεμάρα το καλοκαίρι.
5) Γλιτώνουμε τον πρωινό ύπνο.
6) Μπαίνουμε από νωρίς σε πρόγραμμα.
7) Βλέπουμε την αληθινή δυσκολία της τρίτης λυκείου και "ξυπνάμε" πριν να είναι πολύ αργά.
8 ) Δεν κάνουμε δουλειές στο σπίτι γιατί έχουμε "διάβασμα".

Μερικά τα εμπνεύστηκα από τον Dias.

Φυσικά στα θερινά μπαίνει και το ατομικό διάβασμα. Κάποιος μπορεί να μην κάνει φροντιστήριο. Σε αυτήν την περίπτωση έχει πλεονεκτήματα μόνο τα 1, 2, 3, 6, 7. Μερικά από αυτά σε λιγότερη έκταση από του φροντιστηρίου.

Το ιδιαίτερο έχει περισσότερα πλεονεκτήματα αλλά έχει και βασικό μειονέκτημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι εννοείς:hmm::confused:

Το πρωί δεν είναι τα μαθήματά σας? Είχα την εντύπωση ότι τα περισσότερα φροντιστήρια κάνουν μάθημα το πρωί το καλοκαίρι.

Αλλά και να μην είναι πρωινά, νωρίτερα θα σηκωθείς να κάνεις τις ασκήσεις της προηγούμενης μέρας...

Όσοι δεν κάνουν τίποτα το καλοκαίρι ξυπνάνε μετά τις 12 το ποίο είναι ανθυγιεινό, σε κάνει να αισθάνεσαι βαρεμάρα μέχρι το απόγευμα, και φυσικά έχεις χάσει αρκετές ώρες φρεσκάδας οι οποίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διάβασμα ή για άλλη ενασχόληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα γράψω το πρόγραμμα που ακολούθησα πέρυσι το καλοκαίρι. Ίσως δεν ταιριάζει σε όλους (για πολλούς λόγους), όμως σε μένα πιστεύω ότι απέδωσε:
Από 15 Ιουνίου ως 31 Ιουλίου διάβασα. Έκανα ιδιαίτερα 1½ ώρα έκθεση, 2 μαθηματικά και 2 φυσική (σύνολο 5½ ώρες). Διάβασα μόνος μου τα υπόλοιπα μαθήματα, καθώς είχα αρκετό χρόνο στη διάθεση μου. Στο διάστημα αυτό, κάλυψα πρώτο χέρι όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα, δηλαδή θεωρία, ασκήσεις του σχολικού και λίγες ακόμα. Στις 3 φυσικές (κατεύθυνσης, γενικής, ηλεκτρολογία) προχώρησα πιο βαθειά (μη βαράτε, αλλά το έβλεπα σαν χόμπι). Από 1 ως 31 Αυγούστου δεν άνοιξα βιβλίο, ξέχασα ότι υπάρχουν μαθήματα και πανελλήνιες και απόλαυσα τις διακοπές μου. Από 1 Σεπτεμβρίου πρόσθεσα και 1½ ώρα ιδιαίτερο χημεία (σύνολο 7 ώρες). Με αυτό το πρόγραμμα συνέχισα ως τις 28 Φεβρουαρίου, οπότε σταμάτησα τα ιδιαίτερα και συνέχισα μόνος ως το τέλος. Γενκά πιστεύω ότι δούλεψα μόνος και οι λίγες ώρες ιδιαίτερα που έκανα, ήταν συμπλήρωμα, απορίες και καθοδήγηση. Με βοήθησαν πολύ και οι καθηγητές του σχολείου. Τώρα που όλα τελείωσαν, δεν είμαι σίγουρος ότι μου ήταν απαραίτητα τα ιδιαίτερα και ότι δεν θα τα είχα καταφέρει και χωρίς αυτά. Όμως, αισθανόμουν ανασφάλεια να μην τα έχω.
Η γνώμη μου είναι ότι το καλοκαίρι από Β προς Γ λυκείου, η προετοιμασία χρειάζεται, είτε σε φροντιστήριο, είτε με ιδιαίτερο, είτε με προσωπικό διάβασμα. Χρειάζεται για να μπούμε στο κλίμα, να έρθουμε σε επαφή με την ύλη, να καταλάβουμε κάποια πράγματα, ώστε (το πιο βασικό) να ελαφρύνουμε κάπως το χειμώνα μας. Διαφωνούσα και διαφωνώ με τις πολλές ώρες των φροντιστηρίων και τις θεωρώ σπατάλη χρόνου και ενέργειας, όμως αυτή δεν είναι παρά η προσωπική μου άποψη και δέχομαι ότι σε άλλους μπορεί να είναι ωφέλιμες. Ναι, συμφωνώ με την καλοκαιρινή προετοιμασία, αλλά προσοχή: νομίζω ότι θα είναι άχρηστο να κάνει κάποιος φροντιστήριο ή ιδιαίτερα και να αρκείται σ΄αυτά, δηλαδή να μην διαβάζει και μόνος του. Επίσης, θεωρώ απαραίτητες και τις διακοπές με ένα μήνα ξεκούρασης και αποχής από μαθήματα. Πιστεύω ότι είναι βασικό το Σεπτέμβριο να είσαστε ξεκούραστοι.
Καλή δουλειά παιδιά, καλές διακοπές και καλό κουράγιο. Από σας εξαρτάται η επιτυχία και του χρόνου τέτοια εποχή θα δίνετε εσείς συμβουλές στους 95ρηδες. Καλή μελέτη για καλή επιτυχία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα των θερινών μαθημάτων, των ωρών, κ.λ.π.. Όπως αισθάνεται άνετα κανείς ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ!!!! Όλα όσα λέμε είναι .......κουβέντα να γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Το πρωί δεν είναι τα μαθήματά σας? Είχα την εντύπωση ότι τα περισσότερα φροντιστήρια κάνουν μάθημα το πρωί το καλοκαίρι.

Αλλά και να μην είναι πρωινά, νωρίτερα θα σηκωθείς να κάνεις τις ασκήσεις της προηγούμενης μέρας...

Όσοι δεν κάνουν τίποτα το καλοκαίρι ξυπνάνε μετά τις 12 το ποίο είναι ανθυγιεινό, σε κάνει να αισθάνεσαι βαρεμάρα μέχρι το απόγευμα, και φυσικά έχεις χάσει αρκετές ώρες φρεσκάδας οι οποίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διάβασμα ή για άλλη ενασχόληση.

δεν ξερεις ποσο θα σ λειψει φιλε αυτη η βαρεμαρα που λες μεσα στον χρονο...ειδικα προς το τελος θα πρακαλας να ειχες λιγο χρονο για βαρεμαρα :)....και πιστεψε με το να ξυπνας μετα τις 12 ειναι εξαιρετικα καλο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
5) Γλιτώνουμε τον πρωινό ύπνο.

ενταξει βρε αγορι μου ολα τα άλλα αλλά οχι και αυτο!:P

οσον αφορα τον υπνο και την ξεκουραση να βρειτε ολοι σας τουλαχιστον 15 μερες...που θα τα απολαυσετε και θα γεμισετε μπαταριες...:D γιατι πραγματικα μες την χρονια θα περασουν μερες που και τα 10 λεπτα υπνου θα τα χετε τοσο μα τοσο πολυ αναγκη οσο τιποτα αλλο!:P
προς Θεου δεν τα λεω αυτα για να σας τρομαξω!:P..απλα προειδοποιώ!
χμ και κατι ακομα...μην δίνετε σημασια σε ολα αυτα τα καλα παιδακια που προκειμένου να δειξουν ποσο μα ποσο εξυπνα ειναι θα πετανε βλακειες του τυπου εμεις εχουμε φτασει εκει στην υλη και συ εισαι πισω κ αλλα τετοια!...γενικα μην συγκρινετε το που βρισκεστε στην υλη με συμμαθητες σας γιατι δεν εχει κανενα νοημα...μιας και μπορει καποιος να ναι πορωμενος με τα μαθηματικα ξερω γω και να βγαλει την υλη το σεπτεμβρη και σεις μολις να τελειωνετε τους μιγαδικους...οποτε κοιτατε μονο εσας και πως θα γινετε καλυτεροι!


τωρα αν ειναι χρήσιμα ή οχι τα καλοκαιρινα...χμ πιο πολυ για ψυχολογικούς λογους ειναι ... για να μπείτε στο κλιμα...ειδικα αν ολες τις προηγούμενες χρονιες τα χατε γραμμένα τοτε θα βοηθησουν τα καλοκαιρινα...οπως και να χει δεν παυει να ναι καλοκαιρι...και καλοκαιρι σημαινει ξεκουραση οποτε απολαυστε το οσο μπορειτε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Θα πω τους δικούς μου λόγους και θέλω να τους αντικρούσει όποιος πιστεύει ότι τα θερινά δεν είναι χρήσιμα...............................

8 ) Δεν κάνουμε δουλειές στο σπίτι γιατί έχουμε "διάβασμα".

:P
Ενώ αν δεν είχαμε θα κάναμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Και γω πιστεύω ότι λίγες ώρες θερινά δεν είναι κακό... Πας με άλλο αέρα στην γ λυκείου. Στην δική μου περίπτωση π.χ έκανα ταλαντώσεις από τον Μάιο και τώρα τελειώνω. Εϊναι ένα ιδιαίτερα απαιτιτικό κεφάλαιο! Αλλά τώρα που λύνω και δύσκολες ασκήσεις στις οποίες εμπλέκονται ύψη, ΑΔΟ,ΑΔΕΤ κτλπ νιώθω ικανοποιημένος και μάλιστα τα αφομοίωσα καλύτερα διότι δεν έχω την πίεση του σχολείου! ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΡΙΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ (ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο Johhny15)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Και γω πιστεύω ότι λίγες ώρες θερινά δεν είναι κακό... Πας με άλλο αέρα στην γ λυκείου. Στην δική μου περίπτωση π.χ έκανα ταλαντώσεις από τον Μάιο και τώρα τελειώνω. Εϊναι ένα ιδιαίτερα απαιτιτικό κεφάλαιο! Αλλά τώρα που λύνω και δύσκολες ασκήσεις στις οποίες εμπλέκονται ύψη, ΑΔΟ,ΑΔΕΤ κτλπ νιώθω ικανοποιημένος και μάλιστα τα αφομοίωσα καλύτερα διότι δεν έχω την πίεση του σχολείου! ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΡΙΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ (ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο Johhny15)
Τελειώνεις ταλαντώσεις ε...?Γενικά,είναι από τα δύσκολα κεφάλαια της φετινής ύλης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top