[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emmanouela!!

Νεοφερμένος

Η emmanouela!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το σχολικο βιβλιο της φυσικης αξιζει μονο για τις ασκησεις οπως και των μαθηματικων.καλα βοηθηματα(χωρις να θελω να κανω διαφημιση ουτε να ικανοποιησω τυχον ιδιοτελη συμφεροντα)ειναι του μπαρλα(περιεχει απαιτητικες ασκησεις οποτε αν δε λυσετε καποιες μη φρικαρετε:) ) στα μαθηματικα και του δημοπουλου στη φυσικη ωστοσο ο καθενας πρεπει να επιλεξει ενα βοηθημα που του 'ταιριαζει' ετσι θα εχει και τα επιθυμητα αποτελεσματα :)
ΥΓ καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πήρα τα βιβλία των μαθηματικών κατ και της φυσικής κατ, τα σχολικά. Με μια γρήγορη ματιά στα μαθηματικά κατάλαβα ότι δεν κατάλαβα τίποτα, lol. Σοβαρά, είναι τόσο κακογραμμένο όσο μου φάνηκε την πρώτη φορά? Το ίδιο ισχύει και για της φυσικής?
το σχολικο βιβλιο της φυσικης αξιζει μονο για τις ασκησεις οπως και των μαθηματικων....
Και στα μαθηματικά και στη φυσική και σε όλα τα άλλα μαθήματα, η θεωρία πρέπει να διαβάζεται οπωσδήποτε από τα σχολικά βιβλία (όσο και αν δεν την γράφουν καλά). Αυτό γιατί στις εξετάσεις από εκεί θα τη ζητήσουν. (Αν τη μάθετε από τα σχολικά, συμπηρώστε ΚΑΙ από όπου αλλού θέλετε). Υπάρχουν πολλά παραδείγματα, θα αναφέρω το πιο τρανταχτό: Στη φυσική έχουν βάλει ερώτηση που η απάντηση υπήρχε μόνον στη λεζάντα μιας φωτογραφίας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω παντως μαθαινω τη θεωρια απο το σχολικο βιβλιο και θα συμφωνησω με το Δια.Το σχολικο βιβλιο ειναι το Ευαγγελιο μας στη θεωρία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Έχετε δίκιο που λέτε ότι τη θεωρία πρέπει να τη διαβάζουμε από το σχολικό αλλά εγώ φέτος που τη διάβαζα από το βοήθημα(φυσική και χημεία) διαπίστωσα ότι:
α) τους ορισμούς , τους νόμους , τα θεωρήματα και τις εξηγήσεις αυτών τα γράφει αυτολεξεί από το σχολικό
β)τις λεπτομέρειες, τις λεζάντες και ό,τι άλλο ίσως να μην προσέχαμε στο σχολικό το βοήθημα τα ανέφερε ως θεωρία οπότε ήθελες δεν ήθελες τα πρόσεχες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνετε καλοκαιρινό?
Ακούστε(διαβάστε βασικά) και πείτε μου:

Μαθηματικά Κατ. 5 ώρες (έχω βγάλει τους μιγαδικούς)
Φυσική Κατ 4 ώρες (έχω βγάλει τις κρούσεις και βασικά πράγματα από της ταλαντώσεις)
Μαθηματικά Γενικής 1 (έχω βγάλει το πρώτο κεφάλαιο)
Βιολογία Κατ 2 (έχω βγάλει 1,2,4 κεγάλαιο)
Χημεία Κατ 2 (έχω βγάλει τις όλες τις αντιδράσεις)
Έκθεση 3 ώρες (λίγα πράγματα για τους συλλογισμούς)

Πολλές δε είναι για αυτά που ήδη που ξέρω....πείτε δεν αντέχω τόσο πήξιμο...!!!
ποσο πληρωνεις αν επιτρεπεται????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
[Υπάρχουν πολλά παραδείγματα, θα αναφέρω το πιο τρανταχτό: Στη φυσική έχουν βάλει ερώτηση που η απάντηση υπήρχε μόνον στη λεζάντα μιας φωτογραφίας.[/COLOR]

Θα γίνω αδιάκριτος αλλά... μιας και έγραψες 20, ήξερες όλες τις λεζάντες? :eek: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ο μάι γκαντ! ο,ο
Πότε προλάβατε και φτιάξατε θέμα; ο,ο

Πφ, εγώ ξεκίνησα μόνο φυσική,χημεία και μαθηματικά.Τα υπόλοιπα από αύγουστο.

Και τέλος, έχετε να προτείνετε βοηθήματα?
Φυσική - Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος
Μαθηματικά - Μπάρλας ή Παπαδάκης.
Έκθεση - έκφραση - Α. & Σ. Μητσέλος.


Άντε και καλό μας κουράγιο. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ποσο πληρωνεις αν επιτρεπεται????

Ο θείος μου είναι μαθηματικός και δεν πληρώνω...

Χημεία 16Ε
Φυσική 18Ε
Έκθεση 20Ε (2 ώρες όχι 3 όπως έλεγα...)
Βιολογία (Ιδιαίτερο σε φροντηστήριο 80Ε/ μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ποιο Βοήθημα μαθηματικών Κατεύθυνσης έχει ΔΥΣΚΟΛΕΣ ασκήσεις...Δε με νοιάζει να καλύπτει τη θεωρία...απλά θέλω παλούκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ο θείος μου είναι μαθηματικός και δεν πληρώνω...

Χημεία 16Ε
Φυσική 18Ε
Έκθεση 20Ε (2 ώρες όχι 3 όπως έλεγα...)
Βιολογία (Ιδιαίτερο σε φροντηστήριο 80Ε/ μήνα
και παλι βγαινουν πολλα(κατα την αποψη μου παντα)!εγω μονο λατινικα(2 ωρες) θα κανω!(80 ευρω 5 εβδομαδες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Βιολογία (Ιδιαίτερο σε φροντηστήριο 80Ε/ μήνα

Γτφ,και εγώ θέλω. =(
Εμάς σε κανονικό τμήμα βγαίνει 80. >.>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ο θείος μου είναι μαθηματικός και δεν πληρώνω...

Χημεία 16Ε
Φυσική 18Ε
Έκθεση 20Ε (2 ώρες όχι 3 όπως έλεγα...)
Βιολογία (Ιδιαίτερο σε φροντηστήριο 80Ε/ μήνα
Συνολικά βγαίνουν πολλά, αλλά χημεία 16€/ώρα και φυσική 18€/ώρα ιδιαίτερο φτηνά μου φαίνονται. Εμένα της έκθεσης παίρνει 25€/ώρα και ένας χημικός που ρώτησα επίσης 25€/ώρα:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Το καλύτερο δε σας το είπα η χημικός μου και ο φυσικός μου είναι ζευγάρι...Δεν αξίζει να τα σκάσεις χοντρά για τη χημεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Τώρα σοβαρά ,16€ την ώρα ιδιαίτερο χημεία 1 άτομο? Σε εμάς όλοι παίρνουν από 20€ και πάνω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takisss

Νεοφερμένος

Ο takisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια εγω που δινω 800ε και κανω συνολο 14 ωρες τη βδομαδα για ολο το καλοκαιρι πως το βλεπετε;Το κανει ο φροντιστης ετσι με τι λογικη οτι το χειμωνα η τιμη θα πεσει στα ~450ε

ειναι πολλα θεωρειτε; μην με πιανει και κοτσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά θα ψάξω και εγώ πόσο κάνουν εδώ τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια. Με παρότρυναν οι γονείς μου και εδώ που τα λέμε, δεν πολύ πιστεύω στον εαυτό μου.
Θα ψάξω για φυσική και έκθεση πρώτα. Και ίσως για μαθηματικά. Πιστεύω πως δεν χρειάζομαι εξωτερική βοήθεια για ΑΟΔΕ, ΑΟΘ και πληροφορική. Στο τελευταίο αν δω ότι χρειάζομαι εξάσκηση ή δεν καταλαβαίνω κάτι, θα το καλύψω με βοήθημα.
Ξεκινάω να κάνω μια εισαγωγή στον εαυτό μου, αύριο! Με τα σχολικά βιβλία. :)
(Dias στο σχολείο μου δεν θέλει κανένας μαθητής να πάει τεχνολογική 1 άρα θα παραμείνω στην 2. Ίσως να είναι καλύτερα έτσι, έχω μεγάλα κενά στην χημεία, αλλά μου άρεσε η ηλεκτρολογία σε εκείνη την κατεύθυνση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ναι είμαι εγώ, η καρέκλα μου, το γραφείο μου, μια καρέκλα του καθηγητή, το τετράδιο, το βοήθημα ένα στυλό, ......ΑΑΑ και η καθηγήτρια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
800? σορρυ αλλα ειναι πολλα για 14 ωρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Σε κλέβουν και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takisss

Νεοφερμένος

Ο takisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε κλέβουν και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι...

και με τη λογικη οτι η τιμη θα κατεβει κατω απο 500;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top