[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καλή προετοιμασία παιδιά!

Υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ωραία :D
Η μητέρα μου πάντως έχει αρχίσει να κάνει εικασίες για φροντιστήρια παρόλο που εγώ δεν της είπα ποτέ ότι θα κάνω. Θα συνεχίζω στο σχέδιο. Θα βγάλω ότι μπορώ μόνος μου το καλοκαίρι. Ότι δεν καταλάβω ή δεν μπορέσω να κάνω θα το ρωτήσω στο σχολείο. Αν τα πράγματα γίνουν άσχημα, μόνο τότε θα πάω φροντιστήριο. As a last resort δηλαδή.

Λίγο offtopic αλλά που θες να περάσεις?
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα σίγουρα,έχω σκεφτεί διάφορες σχολές,με πρώτες μάλλον την ιατρική και τους ΗΜΜΥ(ξέρω,χωρίς φροντιστήριο,ακούγεται τρελό,αλλά θα συνεχίσω να ελπίζω ως το τέλος!):)Εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα σίγουρα,έχω σκεφτεί διάφορες σχολές,με πρώτες μάλλον την ιατρική και τους ΗΜΜΥ(ξέρω,χωρίς φροντιστήριο,ακούγεται τρελό,αλλά θα συνεχίσω να ελπίζω ως το τέλος!):)Εσύ?

Μην ανησυχείς, είσαι λίγο πιο τρελή από εμένα. Εγώ κοιτάω προς τα χρηματοοικονομικά. Αλλά δεν έχω αποφασίσει 100%, το ίδιο με σένα :P Αμφιταλαντεύομαι.

Edit: μακάρι να τα λέω και σε έναν χρόνο αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, είσαι λίγο πιο τρελή από εμένα. Εγώ κοιτάω προς τα χρηματοοικονομικά. Αλλά δεν έχω αποφασίσει 100%, το ίδιο με σένα :P Αμφιταλαντεύομαι.

Edit: μακάρι να τα λέω και σε έναν χρόνο αυτά.
Μη νομίζεις,λίγοι είναι αυτοί που ξέρουν 100% τι ακριβώς θέλουν,οι περισσότεροι αμφιταλαντεύονται σαν κι εμάς...Τι να πω,σου εύχομαι (και μου εύχομαι!) να λες τα ίδια και σ' ένα χρόνο...Και,κυρίως,να έχουμε τον ίδιο ενθουσιασμό με τώρα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ανακαλύψετε τι θέλετε να κάνετε στη ζωή σας, αυτό το καλοκαίρι, γιατί δεν είναι λίγοι αυτοί που πάτησαν με επιλογές της τελευταίας στιγμής. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ανακαλύψετε τι θέλετε να κάνετε στη ζωή σας, αυτό το καλοκαίρι, γιατί δεν είναι λίγοι αυτοί που πάτησαν με επιλογές της τελευταίας στιγμής. ;)
:hmm:Χμμμ...Βασικά,πιστεύω ότι πέρα από θερινές προετοιμασίες,φροντιστήρια,μαθήματα επιλογής και τέτοια,το δυσκολότερο απ' όλα είναι αυτό...Ειλικρινά,θαυμάζω όσους κατασταλάζουν ως προς το τι θέλουν και η επιλογή τους τους δικαιώνει στο μέλλον...:/::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
:hmm:Χμμμ...Βασικά,πιστεύω ότι πέρα από θερινές προετοιμασίες,φροντιστήρια,μαθήματα επιλογής και τέτοια,το δυσκολότερο απ' όλα είναι αυτό...Ειλικρινά,θαυμάζω όσους κατασταλάζουν ως προς το τι θέλουν και η επιλογή τους τους δικαιώνει στο μέλλον...:/::)

Μη περιμένεις να σου έρθει η θεία φοίτηση.Κάτσε σκέψου λίγο τι θέλεις, ενημερώσου σχετικά με τις διάφορες σχολές, πάρε γνώμες από διάφορα άτομα.


;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μη περιμένεις να σου έρθει η θεία φοίτηση.Κάτσε σκέψου λίγο τι θέλεις, ενημερώσου σχετικά με τις διάφορες σχολές, πάρε γνώμες από διάφορα άτομα.


;)
Γενικά δεν είμαι καθόλου άνθρωπος της τελευταίας στιγμής και,σίγουρα,δεν περιμένω τη "θεία επιφοίτηση"!Αλλά το θέμα είναι ότι παίρνω πολύ δύσκολα αποφάσεις...Έχω ενημερωθεί για πολλές σχολές,και έχω πάρει γνώμες τρίτων,αλλά ο καθένας λέει τα δικά του και,όπως ίσως να ξέρεις,η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο σ' αυτά τα θέματα...Τέσπα,σίγουρα παραμένει μια δύσκολη απόφαση και πιστεύω ότι τελικά θα παίξουν μεγάλο ρόλο οι παράγοντες "ένστικτο" και "τύχη"...;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι καθόλου άνθρωπος της τελευταίας στιγμής και,σίγουρα,δεν περιμένω τη "θεία επιφοίτηση"!Αλλά το θέμα είναι ότι παίρνω πολύ δύσκολα αποφάσεις...Έχω ενημερωθεί για πολλές σχολές,και έχω πάρει γνώμες τρίτων,αλλά ο καθένας λέει τα δικά του και,όπως ίσως να ξέρεις,η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο σ' αυτά τα θέματα...Τέσπα,σίγουρα παραμένει μια δύσκολη απόφαση και πιστεύω ότι τελικά θα παίξουν μεγάλο ρόλο οι παράγοντες "ένστικτο" και "τύχη"...;):)

Χέσε το ένστικτο και τη τύχη, αυτά είναι η πηγή της καταστροφής(ριλι) :)

Καλή "τύχη", λοιπόν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χέσε το ένστικτο και τη τύχη, αυτά είναι η πηγή της καταστροφής(ριλι) :)

Καλή "τύχη", λοιπόν! :D
Τι να πω,θα δείξει...:)Καλή μας επιτυχία λοιπόν και,μια χρονιά είναι,ας απολαύσουμε αυτό το "δύσκολο" ταξίδι..!:clapup::clapup:;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Σας λυπάμαι... αυτή η δικιά σας γενιά ενδέχεται να είναι η πιο αποτυχημένη στο ιστορικό των πανελληνίων.. Πολύ φοβάμαι οτι θα διαλύσουν το σύστημα για τα μάτια του κόσμου έτσι ωστε να πλασάρουν το καινούριο, σενιαρισμένο, αξιοκράτικο κτλπ. σύστημα. Τα σημάδια εξάλλου φαίνονται και απο φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σας λυπάμαι... αυτή η δικιά σας γενιά ενδέχεται να είναι η πιο αποτυχημένη στο ιστορικό των πανελληνίων.. Πολύ φοβάμαι οτι θα διαλύσουν το σύστημα για τα μάτια του κόσμου έτσι ωστε να πλασάρουν το καινούριο, σενιαρισμένο, αξιοκράτικο κτλπ. σύστημα. Τα σημάδια εξάλλου φαίνονται και απο φέτος...

Ευχαριστούμε για το boost στην ψυχολογία :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ελπίζω πως δε θα επαληθευτείς..Μη μας αγχώνεις έτσι από τώρα!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνετε καλοκαιρινό?
Ακούστε(διαβάστε βασικά) και πείτε μου:

Μαθηματικά Κατ. 5 ώρες (έχω βγάλει τους μιγαδικούς)
Φυσική Κατ 4 ώρες (έχω βγάλει τις κρούσεις και βασικά πράγματα από της ταλαντώσεις)
Μαθηματικά Γενικής 1 (έχω βγάλει το πρώτο κεφάλαιο)
Βιολογία Κατ 2 (έχω βγάλει 1,2,4 κεγάλαιο)
Χημεία Κατ 2 (έχω βγάλει τις όλες τις αντιδράσεις)
Έκθεση 3 ώρες (λίγα πράγματα για τους συλλογισμούς)

Πολλές δε είναι για αυτά που ήδη που ξέρω....πείτε δεν αντέχω τόσο πήξιμο...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνετε καλοκαιρινό?
Ακούστε(διαβάστε βασικά) και πείτε μου:

Μαθηματικά Κατ. 5 ώρες (έχω βγάλει τους μιγαδικούς)
Φυσική Κατ 4 ώρες (έχω βγάλει τις κρούσεις και βασικά πράγματα από της ταλαντώσεις)
Μαθηματικά Γενικής 1 (έχω βγάλει το πρώτο κεφάλαιο)
Βιολογία Κατ 2 (έχω βγάλει 1,2,4 κεγάλαιο)
Χημεία Κατ 2 (έχω βγάλει τις όλες τις αντιδράσεις)
Έκθεση 3 ώρες (λίγα πράγματα για τους συλλογισμούς)

Πολλές δε είναι για αυτά που ήδη που ξέρω....πείτε δεν αντέχω τόσο πήξιμο...!!!

Στην NASA θέλεις να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Στην NASA θέλεις να περάσεις?
Όχι αλλά νομίζω ότι σε συνεργασία με τους καθηγητές μου, μου την έχουνε στήσει....:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνετε καλοκαιρινό?
Ακούστε(διαβάστε βασικά) και πείτε μου:

Μαθηματικά Κατ. 5 ώρες (έχω βγάλει τους μιγαδικούς)
Φυσική Κατ 4 ώρες (έχω βγάλει τις κρούσεις και βασικά πράγματα από της ταλαντώσεις)
Μαθηματικά Γενικής 1 (έχω βγάλει το πρώτο κεφάλαιο)
Βιολογία Κατ 2 (έχω βγάλει 1,2,4 κεγάλαιο)
Χημεία Κατ 2 (έχω βγάλει τις όλες τις αντιδράσεις)
Έκθεση 3 ώρες (λίγα πράγματα για τους συλλογισμούς)

Πολλές δε είναι για αυτά που ήδη που ξέρω....πείτε δεν αντέχω τόσο πήξιμο...!!!
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. Είναι πολύ νωρίς ακόμη και θα κουραστείς νωρίτερα απ'ό,τι πρέπει. Και πίστεψέ με, δεν το θες αυτό. :P Κόψε κάτι ωρίτσες και είσαι εντάξει :hmm:

Σας λυπάμαι... αυτή η δικιά σας γενιά ενδέχεται να είναι η πιο αποτυχημένη στο ιστορικό των πανελληνίων.. Πολύ φοβάμαι οτι θα διαλύσουν το σύστημα για τα μάτια του κόσμου έτσι ωστε να πλασάρουν το καινούριο, σενιαρισμένο, αξιοκράτικο κτλπ. σύστημα. Τα σημάδια εξάλλου φαίνονται και απο φέτος...
Ρε συ γιατί είσαι τόσο απαισιόδοξος? :worry: Η σωστή προετοιμασία είναι το παν.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω την αλήθεια, δεν εμπιστεύομαι και τόσο τα βοηθήματα, τα θεωρώ μπερδεμένα και πολλά από τα θέματά τους υπερβολικά "δύσκολα" χωρίς λόγο. Νομίζω λίγες ώρες ιδιαίτερα με έναν καλό καθηγητή θα έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Βέβαια, αν ο καθηγητής στο φροντιστήριο είναι χειρότερος από εκείνον στο σχολείο, δεν το συζητώ, σταματάει κανείς το φροντιστήριο. (αυτό έκανα και εγώ φέτος και δεν το μετάνιωσα!) Προσωπικά ξεκίνησα φροντιστήριο λόγω ανασφάλειας :P Όλοι οι συμμαθητές μου κάνουν από το γυμνάσιο... :/
Anyway, το καλοκαίρι θα κάνω μερικές ώρες, δεν ξέρω ακόμα πόσες, στα μαθήματα που θα δώσω Πανελλήνιες.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μου φαίνεται ή 15 με 18 ευρώ την ώρα σε μάθημα με 2 άτομα είναι υπερβολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόνο με φροντιστήριο και με 1-1.30 ώρα διάβασμα ανα ημέρα , βγάζω περίπου στα 17300 σε αυτά τα δύσκολα θέματα! :P
Δεν θέλει τρέλες...απλά προσοχή,πονηράδα και πρέπει το μυαλό να στροφάρει :)
Καλή επιτυχία στους καινούργιους!Αν θα βάλουν δυσκολα θα είναι δύσκολα για όλους...απλώς προετοιμαστείτε κατάλληλα για να ξεπεράσετε τους περισσότερους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
γώ πάντως μόνο με φροντιστήριο και με 1-1.30 ώρα διάβασμα ανα ημέρα

Εντάξει, αν στο φροντιστήριο έκανες άλλες 3εις τότε δεν ήταν και λίγο το διάβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top