[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε χρειάζονται φροντιστήρια απλώς το μεγαλύτερο ποσοστό των μαθητών δε μπορούνε να διαβάσουνε σοβαρά μόνοι
τους. (δε προσβάλλω κανεναν ούτε εγώ δε μπορούσα)

Μπορούσε απλώς ένα δευτερολυκειάκη να πάρει το βιβλίο της βιολογίας της γ λυκείου ή το ΑΟΔΕ και να διάβαζε μόνο του. Σε αυτή την περίπτωση δε θα χρειάζονταν φροντιστήρια.

Το φροντιστήριο οργανώνει το διάβασα του μαθητή (αυτό δεν είναι έυκολο να το κάνει ο μαθητής μόνος του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δε χρειάζονται φροντιστήρια απλώς το μεγαλύτερο ποσοστό των μαθητών δε μπορούνε να διαβάσουνε σοβαρά μόνοι
τους. (δε προσβάλλω κανεναν ούτε εγώ δε μπορούσα)

Μπορούσε απλώς ένα δευτερολυκειάκη να πάρει το βιβλίο της βιολογίας της γ λυκείου ή το ΑΟΔΕ και να διάβαζε μόνο του. Σε αυτή την περίπτωση δε θα χρειάζονταν φροντιστήρια.

Το φροντιστήριο οργανώνει το διάβασα του μαθητή (αυτό δεν είναι έυκολο να το κάνει ο μαθητής μόνος του)

Τώρα μιλάς σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Τελικά το θέμα με τον καθηγητή βούλιαξε. Δεν θα μου κάνει ιδιαίτερα γιατί απλώς "δεν κάνει" απο τότε που διορίστηκε. Είπε ότι θα κάνουμε στο σχολείο μαζί και ότι θα προσπαθήσει να μείνει στο σχολείο μου. Επίσης είπε να τον πάρω τηλέφωνο όποτε θέλω. Δεν υπάρχει λόγος λέει να τον πληρώνω...
:eek::eek:
Δεν το πιστεύω!!!
Δεν κάνει ιδιαίτερα;
Χάλασε ο κόσμος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ας μιλήσουν οι σημερινοί υποψήφιοι που γράφανε για πρωτη φορά πανελλαδικές και γραψανε πάνω από 19. Πιστευω ότι το 99% αυτών αρχιασανε φροντιστήρια για την γ από την β λυκείου.

Έχουμε πολλούς τέτοιος επιτυγχόντες στο ισκοολ ας μιλήσουν αυτοί (εγώ δε χρειάζεται να πω τπτ αλλο)


Υπάρχει ένας γράφει στο ischool και του χρόνου θα αριστεύσει (Δεν είναι πρέπων να το πω) γιατί μπορεί να μη θέλει.

Εγραψα 18.922 στο 5ο, μετράω? :Ρ

Η γνώμη μου ειναι οτι Μαθηματικα και Φυσικη αν πας για υψηλες βαθμολογιες και εισαι και καλος(τα παιρνεις ευκολα ντε) πρεπει να ξεκινησεις απο την 1η Λυκειου. Ειδικα για τη Φυσικη, ειναι η βαση.

Τωρα, Εκθεση δε λεω καθολου γιατι ολοι ξερετε τι γινεται. ΑΟΔΕ δεν θελει συζητηση οπως και η Πληροφορικη(αρκει η 3η λυκειου)


αυτα απο μενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
lοκι8

ΤΙ εβαλες πρωτη επιλογη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ΣΣΑΣ Οικονομικο αλλα λιγο δυσκολο

Ελπιζω να πιασω την 3η που ειναι Ικαρων Ελεγκτες Αεραμυνας. (2η Εβαλα ΣΜΑ αλλα ηξερα οτι δεν την πιανω απο την αρχη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
1η λυκειου για φυσικη?Και να εισαι και καλος?αχ0α0αχ0χα0:clapup:.Τα φροντηστιρια οπως ειπωθηκε και απο πανω σου οργανωνουν το διαβασμα και σε φτανουν ως ενα σημειο.Εγω προσωπικα για να πετυχω το βαθμο που εβγαλα εκανα δικη μου ατομικη προετοιμασια παραλληλα με φροντηστιριο,πολυ απλα γιατι σε ενα τμημα δεν μπορει να υπαρχουν μονο αριστουχοι.
Το φροντηστιριο χρειαζετε 2α και 3η λυκειου και 2α 50-50.1η λυκειου φροντηστηριο σημαινει πολλα αλλα δεν θελω να προσβαλω κανεναν:whistle:.Απλα η φυισικη και τα μαθηματικα ης 1ης λυκειου ειναι low??...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παιδια τωρα που ξεκινησα με την καινουρια καθηγητρια ... μου ειπε οτι την την υλη της ιστοριας θα την τελειωσουμε τον Φεβρουαριο... Με λιγα λογια μου φαινεται οτι εκανα 3 εβδομαδες τζαμπα με την αλλη (παλι καλα που την αλλαξα :mpinelik: :beating: :rant: ). Μηπως ειναι λιγο αργα? αλλα απο την αλλη καταλαβα οτι η υλη θα βγει καλα... δηλαδη οχι αυτο με το τα κανουμε ενα πρωτο χερι και προχωραμε στα επομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πρώτο χέρι στην Ιστορία, πρέπει να κάνεις σε βάθος κάθε κεφάλαιο από την αρχή για να πιάσεις το νόημα και στα επόμενα.
(Να γίνεις stalker του Βενιζέλου, ντε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αρα καλα λεω τζαμπα εκανα 3 εβδομαδες...:P μου ελεγε θα τη βγαλουμε στο πι και φι μεχρι τα Χριστουγεννα (τι ηλιθια :rant:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μέχρι πού έφτασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ειχα τελειωσει το πρωτο κεφαλαιο... τωρα που ξεκινησα με την καινουρια καθηγητρια (η οποια μου φαινεται ξερει καλα τι κανει παρα το νεαρο της ηλικιας της) μπηκα στο 2ο και αφου το τελειωσουμε θα ξαναγυρισουμε στο πρωτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
αρα καλα λεω τζαμπα εκανα 3 εβδομαδες...:P μου ελεγε θα τη βγαλουμε στο πι και φι μεχρι τα Χριστουγεννα (τι ηλιθια :rant:)

Μια χαρά είσαι. Και εγώ Φεβρουάριο την τελείωσα. Σκέψου πως εκτός από τα μαθήματα υπάρχουν οι πηγές, οι πίνακες του σχολικού και συνδυαστικές ερωτήσεις που πρέπει να κάνεις. Όλα αυτά δύσκολα βγαίνουν μέχρι τα Χριστούγεννα. Θα έχεις υπεραρκετό χρόνο για επαναλήψεις, γιατί σκέψου ότι θα κάνεις και κατά τη διάρκεια της χρονιάς για τα διαγωνίσματα που θα γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Ας μιλήσουν οι σημερινοί υποψήφιοι που γράφανε για πρωτη φορά πανελλαδικές και γραψανε πάνω από 19. Πιστευω ότι το 99% αυτών αρχιασανε φροντιστήρια για την γ από την β λυκείου.

Έχουμε πολλούς τέτοιος επιτυγχόντες στο ισκοολ ας μιλήσουν αυτοί (εγώ δε χρειάζεται να πω τπτ αλλο)
Υπάρχει ένας γράφει στο ischool και του χρόνου θα αριστεύσει (Δεν είναι πρέπων να το πω) γιατί μπορεί να μη θέλει.
το 99%...από που το έβγαλες αυτό; Το ischool δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα...υπάρχουν και αριστούχοι εκτός ischool. Υπάρχει καμιά έρευνα ή κάτι; με ενδιαφέρει αν μπορείς στείλε μου λινκ


γΙα μένα η συνταγή για να γράψει κανεις πάνω 19 από την πρώτη χρονιά είναι να αρχίσει όσο το δυνατρο΄πιο πριν τα μαθήμτα από την β λυκείου. Να κάνει ιδιαίτερα και τέλος μαι σωστή επανάληψη. Όλα αυτά βοηθάνε στην καλή ψυχολογία.Κανά φετικος που εβγαλε πάνω 19 υπάρχει και εδωσε πρώτη φορά υπάρχει; (αφού το ισκοολ γεμάτο είναι με αυτούς)
Δεν έχουν όλοι τα φράγκα για να κάνουν ιδιαίτερα...υπάρχουν παιδιά που με το ζόρι πηγαίνουν φροντιστήριο (στη Γ)
Εγώ πέρσυ (β λυκείου) δεν έκανα ούτε για τα μαθήματα της β...θα έκανα για της Γ; (μονο άλγεβρα έκανα). Δεν συμφωνώ με τα φροντιστήρια και γενικά την παραπαιδεία...και στη Γ τώρα αναγκαστικά πάω επειδή δε θέλω να υστερώ σε σχέση με τους άλλους και επειδή ξέρω οτι πάνε σχεδόν όλοι. Πάντα φρόντιζα μόνη μου να διαβάζω. Η Ύλη πιστεύω πως σε ένα χρόνο βγαίνει, και βγαίνει καλά, ποιος ο λόγος να κάνεις 2 χρόνια τα ίδια πράγματα; το βρίσκω υπερβολικό (άποψη μου)


Εγραψα 18.922 στο 5ο, μετράω? :Ρ
Η γνώμη μου ειναι οτι Μαθηματικα και Φυσικη αν πας για υψηλες βαθμολογιες και εισαι και καλος(τα παιρνεις ευκολα ντε) πρεπει να ξεκινησεις απο την 1η Λυκειου. Ειδικα για τη Φυσικη, ειναι η βαση.
Δηλαδή εσύ έκανες προετοιμασία για τις Πανελλαδικές απο την Α λυκειου; :eek:


Παιδιά σε καμιά επόμενη ζωή αν ξαναγεννηθώ Ελλάδα...να ξέρω να προετοιμάζομαι για τις πανελλαδικές απο το Δημοτικό :/:
Πέρα από την πλάκα...με αγχώσατε :( και ας μη συμφωνώ μαζί σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
το 99%...από που το έβγαλες αυτό; Το ischool δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα...υπάρχουν και αριστούχοι εκτός ischool. Υπάρχει καμιά έρευνα ή κάτι; με ενδιαφέρει αν μπορείς στείλε μου λινκ



Δεν έχουν όλοι τα φράγκα για να κάνουν ιδιαίτερα...υπάρχουν παιδιά που με το ζόρι πηγαίνουν φροντιστήριο (στη Γ)
Εγώ πέρσυ (β λυκείου) δεν έκανα ούτε για τα μαθήματα της β...θα έκανα για της Γ; (μονο άλγεβρα έκανα). Δεν συμφωνώ με τα φροντιστήρια και γενικά την παραπαιδεία...και στη Γ τώρα αναγκαστικά πάω επειδή δε θέλω να υστερώ σε σχέση με τους άλλους και επειδή ξέρω οτι πάνε σχεδόν όλοι. Πάντα φρόντιζα μόνη μου να διαβάζω. Η Ύλη πιστεύω πως σε ένα χρόνο βγαίνει, και βγαίνει καλά, ποιος ο λόγος να κάνεις 2 χρόνια τα ίδια πράγματα; το βρίσκω υπερβολικό (άποψη μου)

.

Το είπα γιατί όποιο δείγμα και να παρουμε σε ελλαδικο πληθυσμό αυτό ισχύει απλά ας έρθει κάποιος από εδώ που έβγαλε φέτος πάνω απο 19 να μας πει ποτε έκανε φροντιστήρια (το ότι κανένας σχεδόν δεν απαντάει σημαίνει ότι έχω δίκιο. Δεν έχω κάνει ανάκριση στα μέλη του ισκοολ απλά πιστεύω ότι το 99% των ελληνοπουλων που γραψανε πανω απο 19 στις πανελλαδικες και δίνει πρώτη φορά κανει αυτό.

Η ύλη και ειδικά στην βιολογία βγαίνει άνετα σε 2 μήνες .... αλλά άλλο βγαίνει και άλλο κατέχεις.... για να πάρεις άριστα στις πανελλαδικες.


Δε χρειάζεται να κανει κανεις φροντιστηριο αρκεί από β λυκείου να πάρει μαθηματα από την Γ και να τα διαβάζει
(βιολογία, αοδε, ιστορία) αλλά δυστυχώς λίγοι το κάνουν... για αυτό επιβάλλεται φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Το είπα απλά ας έρθει κάποιος από εδώ που έβγαλε φέτος πάνω απο 19 να μας πει ποτε έκανε φροντιστήρια (το ότι κανένας σχεδόν δεν απαντάει σημαίνει ότι έχω δίκιο. Δεν έχω κάνει ανάκριση στα μέλη του ισκοολ απλά πιστεύω ότι το 99% των ελληνοπουλων που γραψανε πανω απο 19 στις πανελλαδικες και δίνει πρώτη φορά κανει αυτό.
Δε χρειάζεται να κανει κανεις φροντιστηριο αρκεί από β λυκείου να πάρει μαθηματα από την Γ και να τα διαβάζει
(βιολογία, αοδε, ιστορία) αλλά δυστυχώς πολλοι΄λίγοι το κάνουν... για αυτό επιβάλλεται φροντιστήριο.
Πιστεύω οτι αυτό το ποσοστό 99% το βγάζεις εντελώς αυθαίρετα...που βασίζεσαι για να το λες αυτό βγάζοντας συμπέρασμα για όλη την Ελλάδα;...τέλος πάντων, απόψη σου, σεβαστή από μένα.
Το ότι κανείς δεν απαντά δε σημαίνει οτι έχεις δίκιο...σημαίνει πως είτε δεν έχουν δει το ποστ σου (έχει θαφτεί απο τα νέα μηνύματα) είτε οτι απλά χαίρονται το καλοκαίρι τους και βαριούνται να ασχοληθούν με το pc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να κανει κανεις φροντιστηριο αρκεί από β λυκείου να πάρει μαθηματα από την Γ και να τα διαβάζει
(βιολογία, αοδε, ιστορία) αλλά δυστυχώς λίγοι το κάνουν... για αυτό επιβάλλεται φροντιστήριο.

LOL???

Για αυτό το μάθημα δεν χρειάζεσαι ούτε θερινά, ούτε φροντιστήρια... πόσο μάλλον να το διαβάζεις απο την Β!

Μην λέμε και ότι θέλουμε... μερικοί μπορεί να σε πίστεψαν με το ΑΟΔΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
LOL???

Για αυτό το μάθημα δεν χρειάζεσαι ούτε θερινά, ούτε φροντιστήρια... πόσο μάλλον να το διαβάζεις απο την Β!

Μην λέμε και ότι θέλουμε... μερικοί μπορεί να σε πίστεψαν με το ΑΟΔΕ...

Και καλά κανανε και με πιστεψαν. Αν έλεγα να βγάλουν χωρις φροντιστηρια μαθηματικά ή φυσικά (θα τρόλαρα) αντιθέτως πιστεύω ότι σε μερικά μαθήματα μπορείς να κάνεις μια προετοιμασία μόνος σου από την β.

Να διαβάσουν το ΑΟΔΕ να το τελειώνουν και να έχουνε ένα σιγουρο βαθμό στο ΄τελος και να μην τους παίρνει χρόνο από τα άλλα μαθήματα.
Διαβάζοντας το ΑΟΔΕ από πριν έχεις παραπάνω χρόνο για τα άλλα μαθήματα που χρειάζονται παραπάνω προσπάθεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και καλά κανανε και με πιστεψαν. Να διαβάσουν το ΑΟΔΕ να το τελειώνουν και να έχουνε ένα σιγουρο βαθμό στο ΄τελος και να μην σου παίρνει χρόνο από τα άλλα μαθήματα.
Διαβάζοντας το ΑΟΔΕ από πριν έχεις παραπάνω χρόνο για τα άλλα μαθήματα.

Λάθος. Το ΑΟΔΕ είναι μάθημα που πρέπει να το έχεις φρέσκο. Αν διαβάσεις απο το καλοκαίρι και το μάθεις όσο μπορείς, μέσα σε ένα μήνα θα το ξεχάσεις. Που να περάσει και χρόνος... αν θες να χτυπήσεις 20 πρέπει πριν να το έχεις φρέσκο όπως είπα πιο πάνω. Όσο καλά και να το διαβάσεις, μόνο σίγουρο βαθμό δεν έχεις αν το παρατήσεις για τα άλλα μαθήματα μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λάθος. Το ΑΟΔΕ είναι μάθημα που πρέπει να το έχεις φρέσκο. Αν διαβάσεις απο το καλοκαίρι και το μάθεις όσο μπορείς, μέσα σε ένα μήνα θα το ξεχάσεις. Που να περάσει και χρόνος... αν θες να χτυπήσεις 20 πρέπει πριν να το έχεις φρέσκο όπως είπα πιο πάνω. Όσο καλά και να το διαβάσεις, μόνο σίγουρο βαθμό δεν έχεις αν το παρατήσεις για τα άλλα μαθήματα μετά.

Δεν είπα από το καλοκαίρι είπα από την β λυκείου που είναι νεκρός χρόνος. (και 13 να πάρεις στην β λυκείου μικρή σημασία έχει).
Διαβάζεις το ΑΟΔΕ καλά από την β και μετά κάνεις γρήγορες επαναλήψεις καθόλη την διάρκεια του έτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top