Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Βιολογια και Φυσικη πως ηταν τα θεματα???

Μαθηματικα σιγουρα ηταν αρκετα πιο δυσκολα σε σχεση με αλλες χρονιες.Το θεμα ομως ειναι οτι επρεπ εκαι Βιολογια και Φυσικη να ηταν παρομοιας δυσκολιας γιατι ετσι αποκτανε πλεονεκτημα εναντι εμας που διναμε Μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Βιολογια και Φυσικη πως ηταν τα θεματα???

Μαθηματικα σιγουρα ηταν αρκετα πιο δυσκολα σε σχεση με αλλες χρονιες.Το θεμα ομως ειναι οτι επρεπ εκαι Βιολογια και Φυσικη να ηταν παρομοιας δυσκολιας γιατι ετσι αποκτανε πλεονεκτημα εναντι εμας που διναμε Μαθηματικα
Απο οτι μου ειπαν και στην Βιολογια πεσαν δυσκολα.

Πω τι θεματα ηταν αυτα; Ευτυχως εγω εγραψα αρκετα καλα. Παντως για τα μαθ/κα κατα την γνωμη μου τα φετινα θεματα ηταν τα δυσκολοτερα που επεσαν ποτε απο το 2000. Εχω λυσει ολα τα θεματα απο 2000 μεχρι 2010 και τα περισσοτερα εβγαιναν ανετα. Πολλες παγιδες και "πουστιες", οπως χαρακτηριστικα ειπε ο καθηγητης μου. :P
Παντως με αυτα τα θεματα παει η θεωρητικη... αμα πεσουν αναλογα θεματα και στο ΑΟΘ προβλεπω μεγαλη βουτια στις βασεις στο 5ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ελπίζω να πέσουν οι βάσεις φέτος γιατί από λίγα μόρια με βλέπω να τη χάνω τη σχολή....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Απο οτι μου ειπαν και στην Βιολογια πεσαν δυσκολα.

Πω τι θεματα ηταν αυτα; Ευτυχως εγω εγραψα αρκετα καλα. Παντως για τα μαθ/κα κατα την γνωμη μου τα φετινα θεματα ηταν τα δυσκολοτερα που επεσαν ποτε απο το 2000. Εχω λυσει ολα τα θεματα απο 2000 μεχρι 2010 και τα περισσοτερα εβγαιναν ανετα. Πολλες παγιδες και "πουστιες", οπως χαρακτηριστικα ειπε ο καθηγητης μου. :P
Παντως με αυτα τα θεματα παει η θεωρητικη... αμα πεσουν αναλογα θεματα και στο ΑΟΘ προβλεπω μεγαλη βουτια στις βασεις στο 5ο πεδιο...
Καλα ρε τα παλια θεματα ηταν γελοια.Καμια σχεση με τα φετινα.Φετος ηταν αρκετα απαιτιτηκα.Δεν ξερω.μολις βγηκα απο την αιθουσα νομιζα οτι εγραψα σκατα αλλα οσο παιρναει η ωρα τοσο και καλυτερα βλεπω οτι εγραψα:clapup::clapup:

Αναμενομενο οτι θα πεσουν δυσκολα θεματα φετος σε 2-3 μαθηματα.Χαιρομαι που το ενα απο αυτα ηταν τα Μαθηματικα Γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καλα ρε τα παλια θεματα ηταν γελοια.Καμια σχεση με τα φετινα.Φετος ηταν αρκετα απαιτιτηκα.Δεν ξερω.μολις βγηκα απο την αιθουσα νομιζα οτι εγραψα σκατα αλλα οσο παιρναει η ωρα τοσο και καλυτερα βλεπω οτι εγραψα:clapup::clapup:

Αναμενομενο οτι θα πεσουν δυσκολα θεματα φετος σε 2-3 μαθηματα.Χαιρομαι που το ενα απο αυτα ηταν τα Μαθηματικα Γενικης.

ε ναι αφου η εκ8εσ ηταν σαν "δωρακι"...εγω δεν περιμενα οτι 8 βαλουν τοσο δυσκολα στα μα8. γεν...ισα ισα χ8εσ ελυσα ολα τα 8εματα των πανελλαδικων και τα ελυσα κ εγω με ευκολια και χαρηκα τρομαρα μου!:Pπαντωσ ενταξει κατι εγραψα...αν και πηρα φορα μετα την πρωτη ωρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ακολουθεί άκυρο ποστ, σχολιάζοντας τους επιτηρητές, το κλίμα, και το πώς μου φάνηκαν οι Πανελλήνιες και άλλα.:redface:.

Εμάς Πέμπτη τα πράγματα ήταν τραγικά.
Εκεί που ήμασταν στο προαύλιο και μας έλεγε ο διευθυντής τι επιτρέπεται στη τάξη και τι όχι και σε ποια αίθουσα θα πάμε, λέει σε κάποια φάση σε έναν μαθητή να βγάλει το καπέλο του, και αυτός δεν το έβγαζε και του την είπε ο μαθητής, και ο διευθυντής φώναξε τους 2 αστυνομικούς που ήταν στην πόρτα και είπε "Πάρτε τον, να μην ξαναγυρίσει." Ε, έφυγε, αλλά οκ μετά ξαναγύρισε και έγραψε κανονικά.
Εκεί είχαμε μείνει όλοι κάπως έτσι :|

Τεςπα, μετά στην αίθουσα οι επιτηρητές ήταν ήσυχοι, ούτε περίεργοι, ούτε χαζοί, μας έλεγαν ακριβώς τι να κάνουμε, με τα αυτοκόλλητα έγινε ένα λάθος επειδή τα είχε κολλήσει λάθος ο επιτηρητής και δώσανε άλλα τετράδια.
Η ταυτότητα δεν χρειάστηκε τελικά, μόνο το καρτελάκι κοίταζαν. Πάντως πολύ ησυχία στη τάξη, δε μίλαγε κανένας, σαν βλαμμένα ήμασταν.:redface:

Σήμερα τα πράγματα ήταν πολύ πιο χαλαρά. Είχαμε έναν μαθηματικό επιτηρητή ΓΑΜΑΤΟ, μας έδινε συμβουλές για να μην αγχονώμαστε και είχαμε πιάσει κουβεντούλα μιας και τα θέματα άργησαν πολύύύύύ - εντωμεταξύ όταν ήρθε κοντά μου για να ελέγξει τα στοιχεία μου, μύριζε αλκοόλ - τι διάολο; Πρωί πρωί έπινε;:confused:

Εντωμεταξύ μέχρι να έρθουν τα θέματα, διαβάζαμε, άλλοι πίνανε καφέ στον διάδρομο, άλλοι κάπνιζαν, καμία σχέση με τη Πέμπτη που ήμασταν στο θρανίο και περιμέναμε χωρίς να κάνουμε τίποτα.

Τα κινητά και τις τσάντες τα είχαμε στην έδρα, εγώ είχα βγάλει και τη μπαταρία από το κινητό μη χτυπούσε καμιά αφύπνιση.
Αυτά.
Γενικά πάντως δεν είχα τόσο άγχος σήμερα, μόνο όταν περιμέναμε τα θέματα αγχώθηκα.
Και όταν τελειώνω δε βγαίνω βόλτες, ούτε πάω για καφέ, είμαι τόσο κουρασμένη που το μόνο που θέλω είναι να έρθω σπίτι, να φάω και να ψοφήσω στον ύπνο.:P

Αυτά.
Άντε 4 έμειναν ρε φίλε. 4, και μετά ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

1) ακολουθεί άκυρο ποστ, σχολιάζοντας τους επιτηρητές, το κλίμα, και το πώς μου φάνηκαν οι Πανελλήνιες και άλλα.:redface:.

2) ... λέει σε κάποια φάση σε έναν μαθητή να βγάλει το καπέλο του...
3)Τεςπα, μετά στην αίθουσα οι επιτηρητές ήταν ήσυχοι, ούτε περίεργοι, ούτε χαζοί, ...
4) .... όταν ήρθε κοντά μου για να ελέγξει τα στοιχεία μου, μύριζε αλκοόλ - τι διάολο; Πρωί πρωί έπινε;:confused:
5) Εντωμεταξύ μέχρι να έρθουν τα θέματα, διαβάζαμε, άλλοι πίνανε καφέ στον διάδρομο, άλλοι κάπνιζαν...
6) Τα κινητά και τις τσάντες τα είχαμε στην έδρα .....
7) Γενικά πάντως δεν είχα τόσο άγχος σήμερα, μόνο όταν περιμέναμε τα θέματα αγχώθηκα.
8.) Και όταν τελειώνω δε βγαίνω βόλτες, ούτε πάω για καφέ, είμαι τόσο κουρασμένη που το μόνο που θέλω είναι να έρθω σπίτι, να φάω και να ψοφήσω στον ύπνο.:P
9) Άντε 4 έμειναν ρε φίλε. 4, και μετά ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
1) Καθόλου άκυρο. Για πανελλήνιες λέμε και όλα τα σχετικά τα συζητάμε.
2) Το καπέλο υποτίθεται ότι απαγορεύεται γιατί δεν βλέπει ο επιτηρητής που κοιτάς.
3) Σήμερα είχαμε πιο νορμάλ επιτηρητές από προχθές.
4) Προτιμώ το αλκοόλ από το μανόν που βρώμαγε η δικιά μου.
5) Τσ, τσ, τσ, τα παλιόπαιδα!
6) Εμείς τα κινητά τα αφήνουμε σε κούτες στην είσοδο, αλλά έχουμε και κόφτη, τσάντες και βιβλία στο αμφιθέατρο.
7) Παίζαμε δολοφόνο για να γεμίσουμε την αναμονή.
8 )Για καφέ πήγα και μετά ξεράθηκα 4 ώρες.
9) Χε, χε, χε!!! :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.


Βάλτε μου όσες αρνητικές θέλετε. Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να μου βάλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τι πιστευτε στο πεμτο πεδιο θα πεσουν οι βασεις με τις δυσκολα θεματα στα μαθ γεν. με την προυποθεση να βαλουν νορμαλ στο αοθ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
πιστεύω ναί αν και είναι νωρίς ακόμα.Θα δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.


Βάλτε μου όσες αρνητικές θέλετε. Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να μου βάλω


1) μιλαει σαν ρομποτ. Που ακριβως της τα εχουν γραμμενα για να τα βλεπει?
2) αυτη νομιζω οτι ειναι η τελευταια που πρεπει να εχει λογο για την κατασταση που επικρατει στην παιδεια, γιατι αν και υπουργος δεν εχει αλλαξει κατι. Ας της πει καποιος οτι το συστημα δε βελτιωνεται μονο με δυσκολα θεματα στις πανελλαδικες.... Αλλα ναι, ξεχασα, το δικο της το παιδακι,αν δεν κανω λαθος, εδωσε ΙΒ.
3) τωρα που ακουσα καλη επιτυχια απ τα χειλακια της, ουτε τει χαρακτικης ξυλου δεν πιανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βάλτε μου όσες αρνητικές θέλετε. Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να μου βάλω
Θα σου βάλω +1 για να σε τιμωρήσω. Πρόσεξε όμως: η Αννούλα σίγουρα διαβάζει το ischool.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
1) μιλαει σαν ρομποτ. Που ακριβως της τα εχουν γραμμενα για να τα βλεπει?
2) αυτη νομιζω οτι ειναι η τελευταια που πρεπει να εχει λογο για την κατασταση που επικρατει στην παιδεια, γιατι αν και υπουργος δεν εχει αλλαξει κατι. Ας της πει καποιος οτι το συστημα δε βελτιωνεται μονο με δυσκολα θεματα στις πανελλαδικες.... Αλλα ναι, ξεχασα, το δικο της το παιδακι,αν δεν κανω λαθος, εδωσε ΙΒ.
3) τωρα που ακουσα καλη επιτυχια απ τα χειλακια της, ουτε τει χαρακτικης ξυλου δεν πιανω.
Μα καααατσε βρε συ. Δεν έχεις ακούσει το Μητσοτάκη ακόμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πιστεύω ναί αν και είναι νωρίς ακόμα.Θα δούμε

εχεις δικιο αλλα πιστευω οτι σε ακομα ενα μθμ θα βαλουν παλι τοσο δυσκολα και πιστευω στη φυσικη !!! αλλα ενταξει εχουμε καιρο ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μα καααατσε βρε συ. Δεν έχεις ακούσει το Μητσοτάκη ακόμα :P

θα ευχηθει κ αυτος? Οχι τιποτα αλλο,εκλεισε και το τει ζωικης παραγωγης φλωρινας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ναι. Λοιπόν, λέει ότι οι εξετάσεις είναι ένα σημαντικό κομμάτι της ζωής μας αλλά το σύστημα ουσιαστικά καταπονεί πολύ τον μαθητή και για αυτό θα το αλλάξει.

Πιο πολύ διαφημιστικό για το νέο σχολείο είναι.


Θα ήθελα να δω να της πετάνε μια ντομάτα την ώρα που μίλαγε για τα παιδιά...


Αυτό ακριβώς.

1) μιλαει σαν ρομποτ. Που ακριβως της τα εχουν γραμμενα για να τα βλεπει?
2) αυτη νομιζω οτι ειναι η τελευταια που πρεπει να εχει λογο για την κατασταση που επικρατει στην παιδεια, γιατι αν και υπουργος δεν εχει αλλαξει κατι. Ας της πει καποιος οτι το συστημα δε βελτιωνεται μονο με δυσκολα θεματα στις πανελλαδικες.... Αλλα ναι, ξεχασα, το δικο της το παιδακι,αν δεν κανω λαθος, εδωσε ΙΒ.
3) τωρα που ακουσα καλη επιτυχια απ τα χειλακια της, ουτε τει χαρακτικης ξυλου δεν πιανω.

1) Δεν λέει και τίποτα φοβερό. Δεν χρειάζεται να τα δει από πουθενά.
2) Νομίζω ότι εννούσε το νέο σχολείο. Δεν μίλησε για καμιά αλλαγή στην διαδικασία της εξέτασης.
3) Όσο για της ευχές της στα παιδιά που δίνουν νομίζω πως δεν είναι κρυφό ότι ποσώς νοιάζεται για το πως θα γράψουμε.


Πρόσεξε όμως: η Αννούλα σίγουρα διαβάζει το ischool.



Είναι fan του ischool. 100%. Πιστεύω πως σου έχει μεγάλη συμπάθεια πάντως για τις εικόνες που ανεβάζεις οι οποίες την περιέχουν. Θα ανεβάσω και εγώ μία.


Δεν ξέρω αν την έχεις ξαναβάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μα καααατσε βρε συ. Δεν έχεις ακούσει το Μητσοτάκη ακόμα :P
Προσοχή: Αν δίνετε πανελλήνιες, μην ανοίξετε το παρακάτω spoiler.


ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
1) μιλαει σαν ρομποτ. Που ακριβως της τα εχουν γραμμενα για να τα βλεπει?
2) αυτη νομιζω οτι ειναι η τελευταια που πρεπει να εχει λογο για την κατασταση που επικρατει στην παιδεια, γιατι αν και υπουργος δεν εχει αλλαξει κατι. Ας της πει καποιος οτι το συστημα δε βελτιωνεται μονο με δυσκολα θεματα στις πανελλαδικες.... Αλλα ναι, ξεχασα, το δικο της το παιδακι,αν δεν κανω λαθος, εδωσε ΙΒ.
3) τωρα που ακουσα καλη επιτυχια απ τα χειλακια της, ουτε τει χαρακτικης ξυλου δεν πιανω.

τι ειναι το ΙΒ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τι ειναι το ΙΒ??

International Baccalaureate. Ιδιωτικά σχολεία που σε προετοιμάζουν για τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top