Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panieris

Νεοφερμένος

Ο greg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται για τις επαναληπτικές; Είναι sos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
:hmm:δηλαδη (αν μειωσουν τις θεσεις τελικα ) ή οι βασεις θα ανεβουν κατακορυφα , ή για να τις ''κρατησουν'' θα μας χαντακωσουν σε κανα μαθημα ... ή μηπως οχι ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
...ενώ στελέχη της πολιτικής ηγεσίας προσπαθούν να «φρενάρουν» μια τέτοια απόφαση, διότι εκτιμούν ότι εκτός του ότι θα προκαλέσει μεγάλη αναστάτωση στους γονείς , μπορεί να ξεσηκώσει τους μαθητές Λυκείου και να τους οδηγήσει σε κινητοποιήσεις , ακόμη και σε καταλήψεις .

π#$τσες μπλε, γιατί δε λένε ότι φοβούνται μην πέσουν τα ποσοστά τους, μαγκές εκεί που μας παίρνει ε. Κατά τα άλλα "δε φοβόμαστε το πολιτικό κόστος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται για τις επαναληπτικές; Είναι sos.
Θέλεις να προγραμματίσεις από τώρα "ασθένεια" για να γράψεις αργότερα? Χρειάζεται βεβαίωση κρατικού νοσοκομείου. Πάντως, κατά κανόνα, σε όλα τα μαθήματα στις επαναληπτικές τα θέματα είναι πιο δύσκολα από τις κανονικές.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της μείωσης κάποιων θέσεων, καθώς πιστεύω οτι θα ευνοηθούν οι καλοί μαθητές. Γιατί παρατηρείται το φαινόμενο και μέτριοι μαθητές να γράφουν καλά με τα παιδαριώδη θέματα που βάζουν κάθε χρόνο!

~My opinion!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Θέλεις να προγραμματίσεις από τώρα "ασθένεια" για να γράψεις αργότερα? Χρειάζεται βεβαίωση κρατικού νοσοκομείου. Πάντως, κατά κανόνα, σε όλα τα μαθήματα στις επαναληπτικές τα θέματα είναι πιο δύσκολα από τις κανονικές.

οντως ειναι αρκετα πιο τσιμπιμενα ... μονο νομιζω που στα μαθηματικα κατ . ειναι λιγο πιο ευκολα ? τα εχω λυσει ολα και ομολογω οτι αυτα των επαναληπτικων ηταν ενα ''κλικ'' ευκολοτερα (στα μαθηματικα κατ). τωρα , οσον αφορα τα αλλα μαθηματα (μαθ/κα γενικης , προγραμματισμο , αοθ , βιολογια γενικης κτλ ) ειναι πολυ πιο δυσκολα . αλλα εαν συντρεχουν λογοι να δωσεις τον ιουλιο ,τοτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της μείωσης κάποιων θέσεων, καθώς πιστεύω οτι θα ευνοηθούν οι καλοί μαθητές. Γιατί παρατηρείται το φαινόμενο και μέτριοι μαθητές να γράφουν καλά με τα παιδαριώδη θέματα που βάζουν κάθε χρόνο!

~My opinion!
φιλε μου, το θεμα δεν ειναι ουτε να μειωθουν οι θεσεις , ουτε να μπουν πιο ευκολα- δυσκολα θεματα κτλ , αλλα να αλλαξει ριζικα και ουσιαστικα το υπαρχον εκπαιδευτικο - εξεταστικο συστημα . μας κοροιδευουν διεθνως που μετα απο καθε αλλαγη στο συστημα εξετασεων , επιστρεφουμε στις δεσμες , οπως και θα γινει (με λιγες διαφορες απο αυτες που εφαρμοζονταν παλαιοτερα). για την ουσιωδη αλλαγη αυτη δεν ειναι σε θεση πιστευω κανενας συνομιλικος μας ακομα να προβλεψει τι ΑΚΡΙΒΩΣ χρειαζεται να γινει . σιγουρα η υλικοτεχνικη υποδομη και οι επιδοτησεις απο το κρατος σε διαφορες σχολικες δραστηριοτητες θα βοηθουσαν , αλλα μιλαμε παντα για την Ελλαδα ... οποτε....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θα το ανακοινώσουν 2 μέρες πριν τις εξετάσεις οι ακατανόμαστοι

Αυτό που το διάβασες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της μείωσης κάποιων θέσεων, καθώς πιστεύω οτι θα ευνοηθούν οι καλοί μαθητές. Γιατί παρατηρείται το φαινόμενο και μέτριοι μαθητές να γράφουν καλά με τα παιδαριώδη θέματα που βάζουν κάθε χρόνο!
~My opinion!
Έχω διαφορετική opinion: Επειδή οι βαθμοί των πανελλαδικών δεν είναι και το σίγουρο κριτήριο για το πόσο καλός επιστήμονας θα γίνει κάποιος, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να μη μειωθούν οι θέσεις των εισακτέων, ακόμα και να αυξηθούν, αλλά να γίνουν πιο σκληρά τα πανεπιστήμια. Π.χ. περιορισμός ετών για το πτυχίο, 60% βαθμός να περάσεις μάθημα, ορισμένες φορές να μπορείς να δώσεις εξετάσεις. (Πράγματα που π.χ. στην Αγγλία είναι αυτονόητα). Έτσι, να μπαίνουν πολλοί, αλλά να βγαίνουν όσοι μπορούν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panieris

Νεοφερμένος

Ο greg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ πόσο πιο δύσκολα να σου βάλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ πόσο πιο δύσκολα να σου βάλουν
τα ιδια μπαινουν , για θεωρια μιλαμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στο ΑΟΔΕ ό,τι και να πέσει οφείλεις να το ξέρεις, για μαθηματικά, φυσικές, ΑΕΠΠ κτλ. που θέλουν και κάποια ικανότητα, μπορούν να βάλουν και βάζουν τις περισσότερες φορές πιο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Πώς τα πάτε με τις τελευταίες επαναλήψεις;;; Τα'χω παίξει πραγματικά! Τόσο διάβασμα δεν έχω ξαναρίξει στη ζωή μου! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σιγά μωρε :P Υπερβάλλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Πίστεψε με δεν υπερβάλω! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ έκανα υπέρβαση--->διαβαζω 4 ώρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εμ βέβαια, μου γίνεστε όλοι φοιτητές και ξεχνάτε τι σημαίνει υπέρβαση ;Ρ Προσωπικά υπέρβαση για εμένα ήταν το 8ωρο που έκλεισα σήμερα (εκτός διαλειμμάτων γιατί με τα 10λεπτα π έκανα ανάμεσα πάνε 9 οι ώρες ;Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν ειμαι φοιτητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
9 ωρες? :eek: ποσο χαλια να νιωσω που διαβασα μονο 3? :hmm: καθολου! :D αντε θα κατσω και μια ωρα ακομα να κανω παρεα στο αοδε! κ πολυ του ειναι μια ωρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν μετράει η ποσότητα.Πραγματικά είναι ανάλογα το άτομο.Πίστεψέ με....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top