Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ίσως και περισσότερο.Αν σκεφτείς ότι 10/20 είναι Σ-Λ.
Αυτο κατα την γνωμη μου ειναι ακομα πιο δυσκολο δηλ. το Σ-Λ, ευκολα τα κανεις μπαχαλο αν δεν εισαι καλα διαβασμενος(γνωμη μου).Δεν μπορω να σου πω κατι για το συγκεκριμενο μαθημα,γιατι ειμαι της θεωρητικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Από όσο ξέρω δύσκολα θα βάλουν κάτι παγίδα στα σωστό λάθος.Τα πιο πολλά είναι ξεκάθαρα.Βέβαια ο όχι και τόσο καλά διαβασμένος μπορεί να τα κάνει θάλασσα.Στο δικό μας σχολείο πάντως παιδιά που ήταν σχετικά καλοί μαθητές έγραψαν πάνω από 15.Δεν είναι και κάτι τραγικό.Το χουν βγάλει και σε 20 μέρες με ένα στοιχειώδες διάβασμα κατά την διάρκεια της χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τα είχες αδιάβαστα;Ή πάνω στην επανάληψη βλέπεις ότι δε τα θυμάσαι;Έχει διαφορά.
Ειδικά η Βιολογία που είναι σχετικά εύκολη (σε σύγκριση με ΑΟΔΕ) μου κάνει εντύπωση που δυσκολεύεσαι.
Εγώ όλη τη χρονιά διάβαζα λίγο λίγο (όχι τρελά) και τώρα είμαι μια χαρά με αυτή.
:hmm:

Αυτά τα λένε με το μαλακό γιατί διαβάζει το φόρουμ και κόσμος που έχει δει και τα 2 μαθήματα... Για ΑΟΔΕ από τώρα μέχρι της πανελλήνιες να το έπιανα έγραφα 20... Την Βιολογία κατεύθυνσης έχοντας σχεδόν τέλεια γνώση(19,4 έγραψα) από πέρσι συν όλο το φετινό φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω ούτε 18...

Από όσο ξέρω δύσκολα θα βάλουν κάτι παγίδα στα σωστό λάθος.Τα πιο πολλά είναι ξεκάθαρα.Βέβαια ο όχι και τόσο καλά διαβασμένος μπορεί να τα κάνει θάλασσα.Στο δικό μας σχολείο πάντως παιδιά που ήταν σχετικά καλοί μαθητές έγραψαν πάνω από 15.Δεν είναι και κάτι τραγικό.Το χουν βγάλει και σε 20 μέρες με ένα στοιχειώδες διάβασμα κατά την διάρκεια της χρονιάς.

Καλά τα Σ/Λ είναι παντού περίεργα... και χάνονται για πλάκα βαθμοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτά τα λένε με το μαλακό γιατί διαβάζει το φόρουμ και κόσμος που έχει δει και τα 2 μαθήματα... Για ΑΟΔΕ από τώρα μέχρι της πανελλήνιες να το έπιανα έγραφα 20... Την Βιολογία κατεύθυνσης έχοντας σχεδόν τέλεια γνώση(19,4 έγραψα) από πέρσι συν όλο το φετινό φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω ούτε 18...

Συγγνώμη αλλά εγώ μιλούσα για Βιολογία Γενικής :confused:
Μπορεί εγώ να το πήρα λάθος, αλλά εφόσον δεν έλεγε Κατεύθυνσης κατάλαβα ότι εννοεί Γενικής.
Από Κατεύθυνσης δεν έχω ιδέα, αφού είμαι Τεχνολογική.

Νομίζω δεν τίθεται θέμα δυσκολίας, μεταξύ Βιολογίας Γεν. και ΑΟΔΕ. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Τα είχες αδιάβαστα;Ή πάνω στην επανάληψη βλέπεις ότι δε τα θυμάσαι;Έχει διαφορά.
Ειδικά η Βιολογία που είναι σχετικά εύκολη (σε σύγκριση με ΑΟΔΕ) μου κάνει εντύπωση που δυσκολεύεσαι.
Εγώ όλη τη χρονιά διάβαζα λίγο λίγο (όχι τρελά) και τώρα είμαι μια χαρά με αυτή.
:hmm:

Αυτά τα λένε με το μαλακό γιατί διαβάζει το φόρουμ και κόσμος που έχει δει και τα 2 μαθήματα... Για ΑΟΔΕ από τώρα μέχρι της πανελλήνιες να το έπιανα έγραφα 20... Την Βιολογία κατεύθυνσης έχοντας σχεδόν τέλεια γνώση(19,4 έγραψα) από πέρσι συν όλο το φετινό φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω ούτε 18...

Ο ένας μιλάει για κατεύθυνση,ό άλλος για γενικής.Συνεννόηση μπουζούκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά εγώ μιλούσα για Βιολογία Γενικής :confused:
Μπορεί εγώ να το πήρα λάθος, αλλά εφόσον δεν έλεγε Κατεύθυνσης κατάλαβα ότι εννοεί Γενικής.
Από Κατεύθυνσης δεν έχω ιδέα, αφού είμαι Τεχνολογική.

Νομίζω δεν τίθεται θέμα δυσκολίας, μεταξύ Βιολογίας Γεν. και ΑΟΔΕ. :hmm:

Ναι, εντάξει... Καμία σχέση... Η Βιολογία Γενικής είναι γελοία...

Μπορεί να το μπέρδεψα κι εγώ... Αλλά επειδή είπε και πόσο χρόνο θέλει για 2 σελίδες, μου φάνηκε απίθανο να μιλάει για γενικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ το έχεις υπόψη σου?:hmm:
φιλε μου , μονο τα ''παπαγαλακια'' μπορουν να λενε και να αποστηθιζουν πραγματα που δεν γνωριζουν τι σημαινουν ... ακομα και στο ΑΟΔΕ (προσωπικα μιλαω) προσπαθω να καταλαβω τι θελει να πει στα περισσοτερα σημεια για αυτο και το μαθαινω ευκολα σχετικα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μιλώντας για βιολογία κατεύθυνσης (καμία σχέση με γενικής) μπορώ να πώ ότι τα κατανοώ πολύ καλά (είναι το αγαπημένο μου μάθημα φέτος) αλλα από το να το κατανοείς μέχρι το να προετοιμαστείς για πανελλήνιες απέχει πολύ! Στις πανελλήνιες χρειάζεται να το έχεις αποστηθίσει για να μη σου ξεφύγει καμία από τις λέξεις κλειδία... Και στο κάτω κάτω δεν είναι και ό,τι πιο έυκολο να αποδίδεις με δικά σου λόγια περίπλοκους μηχανισμούς που λαμβάνουν χώρα στο κύτταρο κτλ... Παρόλαυτα μακάρι να έχετε δίκαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μιλώντας για βιολογία κατεύθυνσης (καμία σχέση με γενικής) μπορώ να πώ ότι τα κατανοώ πολύ καλά (είναι το αγαπημένο μου μάθημα φέτος) αλλα από το να το κατανοείς μέχρι το να προετοιμαστείς για πανελλήνιες απέχει πολύ! Στις πανελλήνιες χρειάζεται να το έχεις αποστηθίσει για να μη σου ξεφύγει καμία από τις λέξεις κλειδία... Και στο κάτω κάτω δεν είναι και ό,τι πιο έυκολο να αποδίδεις με δικά σου λόγια περίπλοκους μηχανισμούς που λαμβάνουν χώρα στο κύτταρο κτλ... Παρόλαυτα μακάρι να έχετε δίκαιο!

Δες... Αν μάθεις τις λέξεις κλειδιά στα υπόλοιπα μπορείς να τα μαγειρέψεις λίγο, ειδικά αν παίζει συνδυαστικό που δεν γίνεται να γράφεις ασύνδετα μεταξύ τους κατεβατά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ είναι ενδιαφέρον ως μάθημα...αλλά δεν την παλεύει η αποστήθιση και πόσο μάλλον οι συνεχείς επαναλήψεις του! :P
Ελπίζω να το βγάλω ΟΛΟ πρίν το τέλος των διακοπών του Πάσχα :D
[ 17 και σήμερα :/: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ είναι ενδιαφέρον ως μάθημα...αλλά δεν την παλεύει η αποστήθιση και πόσο μάλλον οι συνεχείς επαναλήψεις του! :P
Ελπίζω να το βγάλω ΟΛΟ πρίν το τέλος των διακοπών του Πάσχα :D
[ 17 και σήμερα :/: ]
Φοιτητής δεν είσαι? Γιατί να βγάλεις το ΑΟΔΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σύντομα θα είμαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σύντομα θα είμαι :D
good for you :) απλά έχεις βάλει στις πληροφορίες ότι σπουδάζεις στο ΠΑ.ΠΕΙ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι,i know :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μηπωσ ξερετε ποτε 8α δωσουμε τα α8ληματα για στρατιωτικεσ σχολεσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτά τα λένε με το μαλακό γιατί διαβάζει το φόρουμ και κόσμος που έχει δει και τα 2 μαθήματα... Για ΑΟΔΕ από τώρα μέχρι της πανελλήνιες να το έπιανα έγραφα 20... Την Βιολογία κατεύθυνσης έχοντας σχεδόν τέλεια γνώση(19,4 έγραψα) από πέρσι συν όλο το φετινό φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω ούτε 18...



Καλά τα Σ/Λ είναι παντού περίεργα... και χάνονται για πλάκα βαθμοί...

Η βιολογια κατευθηνσης Ποσες Σελίδες ύλη είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τώρα μην περιμένεις ακριβές νούμερο... Είναι πάνω από 100 Α4 σελίδες, αλλά έχει και εικόνες πίνακες κλπ... Ειλικρινά ποτέ δεν με ένοιαξε το νούμερο για να κάτσω να το υπολογίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τώρα μην περιμένεις ακριβές νούμερο... Είναι πάνω από 100 Α4 σελίδες, αλλά έχει και εικόνες πίνακες κλπ... Ειλικρινά ποτέ δεν με ένοιαξε το νούμερο για να κάτσω να το υπολογίσω...
Η ύλη να φανταστω είναι μεγαλύτερη του ΑΟΔΕ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Yaha!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν γράψεις ακριβώς το ίδιο με το βιβλίο θα σου κόψει μονάδες?

Το πόιντ δεν ήταν στη βαθμολόγηση, αλλά στο ότι εσύ ο ίδιος θα μπερδευτείς αν χάσεις μια λέξη. Τουλάχιστον, εγώ προσωπικά, όποτε πήγαινα έτσι τυφλά μπερδευόμουν πάντα, και αυτή η μία λέξη, την οποία δε θυμόμουν επειδή δεν ήξερα τι έλεγα, διέλυε όλο το νόημα ξέρω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top