Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Χαχα να δεις που θα βγαλουν την ημερομηνια σημερα και μετα θα μας πουν "Ψεματα σας ειπαμε βρε! Πρωταπριλια!" :lol:
χαχα!!! μαλλον ετσι θα γινει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χαχα... αργούν πολύ πάντως :/:
Να δούμε και τις θέσεις :P
Νίκο,η υπογραφή σου με αγχώνει!
1.5 μήνας έμεινε :D
Άντε να τελειώνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ακυρώνονται οι πανελλήνιες, sorry guys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πρωταπριλιααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
γαμώτο, πώς το κατάλαβες? ακούγεται τόσο αληθοφανές...



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viv0ola

Νεοφερμένος

Η viv0ola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά θέλω βοήθεια..Είμαι τρίτη Λυκείου και όπως οι περισσότεροι κρατάω τις απουσίες μου για το τέλος για να διαβάσω..Ξέρετε αν μπορώ να έχω +50 απουσίες από τις καθορισμένες 114(64 δικαιολογημένες 50 αδικαιολόγητες) με χαρτί γιατρού;Και αν ναι πρέπει να είναι ιδιώτη ή νοσοκομείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
dunno
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά θέλω βοήθεια..Είμαι τρίτη Λυκείου και όπως οι περισσότεροι κρατάω τις απουσίες μου για το τέλος για να διαβάσω..Ξέρετε αν μπορώ να έχω +50 απουσίες από τις καθορισμένες 114(64 δικαιολογημένες 50 αδικαιολόγητες) με χαρτί γιατρού;Και αν ναι πρέπει να είναι ιδιώτη ή νοσοκομείου;

Τυπικά : Νοσοκομείου
Βέβαια,αναλόγως την ελαστικότητα του σχολείου σου [συλλόγου κλπ.] μπορούν να δεχτούν και απο ιδιώτη γιατρό :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ή να μην το δεχτούν καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di-tis

Νεοφερμένος

Ο Di-tis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά θέλω βοήθεια..Είμαι τρίτη Λυκείου και όπως οι περισσότεροι κρατάω τις απουσίες μου για το τέλος για να διαβάσω..Ξέρετε αν μπορώ να έχω +50 απουσίες από τις καθορισμένες 114(64 δικαιολογημένες 50 αδικαιολόγητες) με χαρτί γιατρού;Και αν ναι πρέπει να είναι ιδιώτη ή νοσοκομείου;

για τις +50 απουσίες λένε ότι μπορεί να είναι και απο ιδιώτη, αν εχεις χαρτί γιατρού δεν μπορούν να σε κόψουν είναι παραμύθια αυτά (απ'οτι έχω μιλησει με καθηγητές). Για σιγουριά πάρε τηλέφωνο στην δευτεροβάθμια που ανήκει το σχολείο σου και θα σου πουν ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Πανελλήνιες είναι θα περάσουν.....μην μασάτε όσοι δίνετε, αν προετοιμαστήκατε δεν έχετε να φοβάστε τπτ, και μην ξεχνάτε:τα δύσκολα θέματα είναι δύσκολα ΓΙΑ ΟΛΟΥς......να κοιμάστε καλά και να αξιοποιήσετε όσο πιο καλά μπορείτε το πάσχα.....αυτά απο έναν παλιό(μόλις ένας χρόνος πέρασε) και σας υπόσχομαι οτι του χρόνου θα καταλάβεται οτι οι πανελλήνιες είναι no big deal......:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sophi///Candel

Νεοφερμένος

Η Sophi///Candel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εγω δε νομιζω να ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις οσο λενε ολοι οτι θα ανεβουν. Για να καθοριστει η βαση της σχολης, αρχικα πρεπει η σχολη να αποφασισει ποσους μαθητες θα παρει. Ας πουμε πες οτι το Φιλολογικο Θεσσαλονικης αποφασιζει φετος (που θελει να μειωσει τον αριθμο εισακτεων) να παρει 188 καινουργιους μαθητες. Η βαση της σχολης θα ειναι τα μορια που εχει γραψει ο 188ος απο ολους εκεινους που δηλωσαν την σχολη στο μηχανογραφικο τους. Αρα αν βαλλουν ευκολα θεματα θα εχουν πολλους επιτυχοντες, αρα οι μαθητες που θα γραψουν γυρω στο 18 ας πουμε θα ειναι πολλοι, αρα δν θα μπορουν να παρουν μονο τους 188 που θελουν. Και οσο και να ανεβασουν την βαση (αν την πανε 19,7 ας πουμε) τοτε θα εχουν πολυ λιγους, παλι δν θα μπορουν να παρουν 188. Λογικα θα βαλουν θεματα μετριας δυσκολιας (με "πολυ δυσκολα" το 10, αυτοι θα βαλουν 6 ή 7 το πολυ) οποτε δν θα πετυχουν ουτε παρα πολλοι, ουτε πολλοι λιγοι. [τονιζω οτι αυτο ειναι μονο μια σκεψη που κανω, δν ειναι να το δεσει κανεις κομπο]. Θα πετυχουν (οπως καθε φορα που μπαινουν μετρως δυσκολα θεματα) οι ψυχραιμοι, και αυτοι που δν εχουν αφησει κενα. :););) Και οντως, δν υπαρχει κανενας λογος να ανχωνεται (υπερβολικα) κανενας.
Εγω που πηγα στις πανελληνιες και νομιζα οτι θα μου χρειαζοταν και οι 3 ωρες, τελικα στη μιαμιση εφευγα παντα, ακομη και στην ιστορια. Ειχαμε συνηθισει να γραφουμε διαγωνισματα, με δυσκολια πανελληνιων και παρα πανω, σε σχολικες ωρες (τρια τεταρτα δηλαδη) και σ' αυτο τον ελαχιστο χρονο επρεπε να καταλαβουμε τις ερωτησεις, να σκεφτουμε τι να γραψουμε, να το γραψουμε και μετα να το διορθωσουμε. Και τα καναμε ολα αυτα σε 3 τεταρτα. Οταν πηγαμε στις πανελληνιες μας φανηκε η ωρα ατελειωτη. Οποτε αν εχει κανεις τρελο αγχος και βρισκεται σε πανικο, μην αγχωνεστε τοσο πολυ γιατι εχετε υποστει ηδη χειροτερα απο τις πανελληνιες. Εχω κι εγω δυο φιλες που δινουν φετος και η μια δεν προλαβαινουμε να την συκωνουμε απ τα πατωματα. Ολο λιποθυμαει. Ημαρτον! Παντως καλη επιτυχια σε ολους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εδωσες πανελληνιες χωρις να γνωριζεις τον τροπο εισαγωγης φοιτητων στα πανεπιστημια:P?? Εντυπωση μου κανει...
Αν οι θεσεις μειωθουν κατα πολυ, τοτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ανεβουν οι βασεις (δε μιλαω με σιγουρια, γιατι πραγματικα κανεις δεν ξερει)... Αυτο συμβαινει γιατι αν το φιλολογικο Θεσσαλονικης, που εθεσες ως παραδειγμα, αποφασισει να παρει 188 φοιτητες, τοτε η βαση της σχολης θα ειναι τα μορια του 188ου που τη δηλωσε και πετυχε σε αυτη!! Με λιγα λογια, η βαση καθε σχολης ειναι τα μορια του τελευταιου εισακτεου, με βαση τις θεσεις που εχει ανακοινωσει καθε σχολη:)... Οποτε, οποιαδηποτε θεωρια για το αν θα ανεβουν η οχι οι βασεις ειναι αβασιμη, καθως δε γνωριζουμε ουτε τις θεσεις που θα ειναι διαθεσιμες, ουτε φυσικα πως θα γραψουν οι μαθητες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Κι εγώ δίνω δεύτερη χρονιά! Αλλά από την προσωπική μου εμπειρία, σταματήστε να ασχολείστε με το τι λέει ο καθένας.. Θα ανέβουν οι βάσεις, θα κατέβουν, θα μπουν δύσκολα, θα μπουν εύκολα!... Τι σημασία έχει? Ο καθένας θα κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί για τον εαυτό του και μόνο!! Αφήστε τα λόγια και πιάστε βιβλία! Έτσι είτε εύκολα μπουν είτε δύσκολα θα ξέρετε ότι κάνατε ό,τι μπορούσατε.. Τώρα τα άλλα είναι περιττά. Κανείς δεν ξέρει τι θα μπει κι αυτό είναι γεγονός..! Καλή μας επιτυχία.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalak

Νεοφερμένος

Ο lalak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ακουσε κανεις ποτε θα ξεκινησουν οι πανελληνιες?Τελη Μαρτιου ειχαν πει οτι θα ανακοινωναν αριθμο εισακτεων και ημερομηνια εξετασεων.Τι περιμενουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τίποτα,δυστυχώς! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ενώ εδώ και 2-3 μήνες είχα αποβάλλει το άγχος ξαφνικά εδώ και 2 εβδομάδες νιώθω χάλια, δεν μπορώ να φάω, έχω αυπνίες με αποτέλεσμα να κοιμάμαι μετά τις 4... Δεν ξέρω γιατί με έπιασε αυτό! Νιώθω σίγουρη για τον εαυτό μου αλλά τώρα τελευταία όλα φαίνονται χάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βασιλίνα,τα ίδια και εγώ :/:

Για να χαλαρώσουμε λοιπον :



Και επίσης :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ήρεμα. Χαλαρώστε και συνεχίστε ό,τι κάνατε μέχρι τώρα ψύχραιμα. Δε βγάζει πουθενά το άγχος.

Πότε κλείνουν τα σχολεία, someone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Μαζί με την ανακοίνωση για την ημερομηνία έναρξης των πανελληνίων και των θέσεων για τα πανεπιστήμια θα ανακοινωθεί και το πότε θα κλείσουν τυπικά και τα σχολεία.Βέβαια πολλά σχολεία ενδέχεται να αφήσουν ''κενή'' την τελευταία εβδομάδα,να μην παίρνουν δηλαδή απουσίες.Βλέπουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top