Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
βλέπω κάτι countdowns ... βγήκε επίσημη ημερομηνία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Υπουργειο μπορει να μην εχει ορισει επισημη εξαφανιση, αλλα ολοι εκει γνωριζουν οτι τις τελευταιες βδομαδες δεν θα παταει μιγα. Ας μην εθελοτυφλουμε....

Δεν είναι θέμα εθελοτυφλίας.Το θέμα είναι ότι η εξαφάνιση δεν είναι κάτι που έχει οριστεί από το Υπουργείο ώστε να το λαμβάνει υπόψιν του.Είναι πολύ απλό. Ούτε είναι κανένας υποχρεωμένος να σε πάρει τηλέφωνο στο σπίτι από το σχολείο για να σε ενημερώσει. Το φυσιολογικό είναι οτι είσαι στο σχολείο μέχρι το τέλος οπότε ενημερώνεσαι από τους καθηγητές. Αφού αυτό δεν το κάνεις αναλαμβάνεις μόνος σου την ευθύνη της ενημέρωσής σου είτε μέσω Διαδικτύου είτε ρωτώντας στο σχολείο.
Γι'αυτό πηγαίνετε και καμια βόλτα στο σχολείο μέσα στις εβδομάδες που κάθεστε.
Να ξέρεις ότι αν δεν μάθεις κάτι και γυρίσεις και τους πεις ''ήμουν σπίτι διάβαζα,μα δεν ξέρετε τι γίνετε!'' θα σου πουν κι αυτοί πολύ φυσιολογικά ''ας ήσουν εδώ,ποιος σου είπε να λείπεις''.

βλέπω κάτι countdowns ... βγήκε επίσημη ημερομηνία?

Η Διαμαντοπούλου είχε μιλήσει σε τηλεοπτική εκπομπή και ανεπίσημα είχε πει ότι θα ξεκινήσον 16 Μαίου,εκτός απρόοπτου. Επίσημη ανακοίνωση δεν έχει βγει ακόμα ούτε στη σελίδα του Υπουργείου.
Για να είπε 16 Μαίου όμως,μάλλον τότε θα γίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα εθελοτυφλίας.Το θέμα είναι ότι η εξαφάνιση δεν είναι κάτι που έχει οριστεί από το Υπουργείο ώστε να το λαμβάνει υπόψιν του.Είναι πολύ απλό. Ούτε είναι κανένας υποχρεωμένος να σε πάρει τηλέφωνο στο σπίτι από το σχολείο για να σε ενημερώσει. Το φυσιολογικό είναι οτι είσαι στο σχολείο μέχρι το τέλος οπότε ενημερώνεσαι από τους καθηγητές. Αφού αυτό δεν το κάνεις αναλαμβάνεις μόνος σου την ευθύνη της ενημέρωσής σου είτε μέσω Διαδικτύου είτε ρωτώντας στο σχολείο.
Γι'αυτό πηγαίνετε και καμια βόλτα στο σχολείο μέσα στις εβδομάδες που κάθεστε.
Να ξέρεις ότι αν δεν μάθεις κάτι και γυρίσεις και τους πεις ''ήμουν σπίτι διάβαζα,μα δεν ξέρετε τι γίνετε!'' θα σου πουν κι αυτοί πολύ φυσιολογικά ''ας ήσουν εδώ,ποιος σου είπε να λείπεις''.

Το να βλεπεις το ιδιο φαινομενο ξανα και ξανα και οχι μονο να μην προσπαθεις να βρεις τα αιτια του για να το λυσεις αλλα να δρας σαν να μην υπαρχει, ειναι εθελοτυφλια. Το υπουργειο ξερει οτι η πλειοψηφια των μαθητων σταματανε το σχολειο στο τελος για να διαβασουν. Ξερει οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των μαθητων πληρωνουν περιουσιες ολοκληρες σε φροντιστηρια και ιδιαιτερα. Παρολα αυτα δεν βλεπω καμια προσπαθεια βελτιωσης της παιδειας, αλλα "πλαγιες", ανουσιες αλλαγες. Tο θεμα ειναι οτι δεν ειναι 5-10 παιδια αυτοι που "εξαφανιζονται" απο το σχολειο. Μαλλον 5-10 παιδια ειναι αυτοι που θα πηγαινουν κανονικα μεχρι το τελος, και οι περισσοτεροι επειδη εχουν φτασει στο οριο των απουσιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβώς λοιπόν επειδή το Υπουργείο οφείλει να δώσει μία λύση για όλα αυτά,δεν θα δεχτεί ως παράγοντα για τον προγραμματισμο των ανακοινωσεων τα προβλήματα για τα οποία ψάχνει λύση.
Μην το ψάχνεις.Ό,τι και να μου λες το Υπουργείο θα κάνει αυτό το οποίο έχει προγραμματισμένο να κάνει.Είτε τα παιδιά φεύγουν,είτε όχι.
Πες το εθελοτυφλία,πες το και μήτσο.Εμένα δεν μου λέει κάτι.
Για το Υπουργείο
-Τα παιδιά είναι στο σχολείο μέχρι το τέλος του σχολικού έτους
-Η ύλη έχει βγει σωστά σε όλα τα σχολεία
-Τα παιδιά μπορούν να ανταποκριθούν στα θέματα των εξετάσεων μόνο με τις γνώσεις του σχολικού βιβλίου
-Αν χάσεις τη σχολή σου για 1 μόριο σημαίνει ότι έχασες την σχολή σου για ένα μόριο και πιες το με το ζουμί σου
-κτλ κτλ κτλ

Γι'αυτό μην προσπαθείς να την ''βγεις'' στο Υπουργείο με αυτή τη δικαιολογια (ξέρετε ότι θα λείπουμε τον τελευταίο μήνα) γιατί δεν περνάει.
Κι εμείς σαν μαθητές κάνουμε λάθος που λείπουμε κι αυτοί σαν υπέυθυνοι έχουν κάνει τα λάθη του κόσμου γενικά
Με τη διαφορά ότι εμείς κάνουμε λάθος επειδή μας έχει επιβληθεί κατά κάποιο τρόπο ενώ αυτοί γιατί υποψιάζομαι οτι ζουν στον δικό τους κόσμο με τον Μαικ τον φασολάκι,θα σε γαργαλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αμα το υπουργειο ζει σε αλλη διασταση οπου ολα ειναι ροδινα, οκ παω πασο. :/:

(το ποσο μου σπαει τα νευρα ο Μαικ ο φασολακης δεν λεγεται... :kill:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
από SOZI : "Η Διαμαντοπούλου είχε μιλήσει σε τηλεοπτική εκπομπή και ανεπίσημα είχε πει ότι θα ξεκινήσον 16 Μαίου,εκτός απρόοπτου. Επίσημη ανακοίνωση δεν έχει βγει ακόμα ούτε στη σελίδα του Υπουργείου.
Για να είπε 16 Μαίου όμως,μάλλον τότε θα γίνει"
ΔΙΟΡΘΩΣΗ
είπε το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μαΐου και όχι στις 16 συγκεκριμένα. Αν δούμε τα προηγούμενα χρόνια πιθανή ημερομηνία είναι και η 20ή Μαΐου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν παρακολούθησα προσωπικά την τηλεοπτική εκπομπή που έκανε αυτή την ανακοινωση οπότε δεν ξέρω κι εγώ ποιο από τα δύο να πιστέψω. Πάντως εμένα το 20 θα με βόλευε να πω την αμαρτία μου :p Λίγος χρόνος παραπάνω για επαναληψούλα! Αν και από πλευρά ξεκούρασης θα μου άρεσε να έχω τελειώσει μες το Μάιο.Τέλοσπαντων!Ό,τι και να λέω,θα βγει μια ημερομηνία.Μικρή σημασία έχει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
20? Τοσο αργα?Δεν το πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αποκλειεται να παει Παρασκευη 20 Μαϊου. Αυτοι δεν βιαζονται για να μην βγαζουν επιτροπες; Αλλωστε αμα ηταν να αρχισει Παρασκευη, θα μπορουσε καλιστα να γινοταν 13 Μαϊου. Κατα την γνωμη μου 20 Μαϊου παραειναι αργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
20 θα ναι του ματς.16 η μεγαλυτερη πιθανοτητα διοτι ετσι παει πισω η ολη διαδικασια μιας και τα βαθμολογικα κεντρα και οι διορθωτες μαλλον θα μειωθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
16 και κλείσαμε λοιπόν; Ωραία, πάρτε την Άννα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Μιας που λέμε όλοι βλακείες και χωρίς νόημα (αφού δε βγήκε κάτι επίσημα) για την ημέρα των πανελληνίων, λέω να μια και εγώ..


Παρασκευή 13 Μαίου δεν θα ξεκινήσουν διότι τότε στην βδομάδα 9-13 Μαίου δε θα έχει σχολείο και επομένως μετά το Πάσχα θα μείνει μόνο μία εβδομάδα που δε νομίζω να το αφήσουν έτσι.. 20 Μαίου είναι πολύ αργά για να ξεκινήσουν, μιας που ειδικά φέτος θέλουν να πληρώσουν όσους λιγότερους μπορέσουν (βάλε μέσα και τις επαναληπτικές και τις εξετάσεις ομογεμών κτλ και το να βγάλουν τους βαθμούς....)

Επομένως θα ξεκινήσουμε 16 Μαίου, πάει και τελείωσε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είδατε το ischool; Όλα πρώτο τα μαθαίνει. :pfff:



:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
παιδιά αφοσιωθείτε στο διάβασμα και αφήστε τα περί ημερομηνίας, όποτε είναι να γίνουν οι εξετάσεις θα γίνουν. Πάντως πέρσι τέτοια εποχή είχε ανακοινωθεί η ημερομηνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδιά αφοσιωθείτε στο διάβασμα και αφήστε τα περί ημερομηνίας, όποτε είναι να γίνουν οι εξετάσεις θα γίνουν. Πάντως πέρσι τέτοια εποχή είχε ανακοινωθεί η ημερομηνία.
Όχι. Πέρυσι το πρόγραμμα ανακοινώθηκε στις 29 Μαρτίου και μαζί και ο αριθμός των θέσεων στα πανεπιστήμια. (Τους δίνουμε λοιπόν 3 μέρες διορία ακόμα).
https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/deltio-typou-exetaseis-eisakteoi.pdf
Και δεν είμαι και σίγουρος ότι όταν η υπουργός είπε 2ο δεκαπενθήμερο, εννοούσε από 16 και μετά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Όχι. Πέρυσι το πρόγραμμα ανακοινώθηκε στις 29 Μαρτίου και μαζί και ο αριθμός των θέσεων στα πανεπιστήμια. (Τους δίνουμε λοιπόν 3 μέρες διορία ακόμα).
https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/d...-eisakteoi.pdf
Και δεν είμαι και σίγουρος ότι όταν η υπουργός είπε 2ο δεκαπενθήμερο, εννοούσε από 16 και μετά.


μαζί σου Dias, προθεσμία 3 μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι άλλο μπορεί να εννοούσε;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aφου αργησαν να ανακοινωσουν την προθεσμια για υποβολη των αιτησεων για τις πανελλαδικες,θα αργησουν να ανακοινωσουν και τις ημερομηνιες εξετασεων!Θελουν να μας/σας εχουν σε εγρηγορση οι ατιμοι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τι περνάτε και εσείς ρε παιδιά...
...θα τα περάσω και εγώ του χρόνου :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τι άλλο μπορεί να εννοούσε;:eek:
Ρώτα την ίδια να σου πει: anna@diamantopoulou.gr
(Πρώτη φορά είναι που άλλα λέει και άλλα εννοεί? Π.χ. Αυτό το "πρώτα ο μαθητής").

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top