Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elena93

Νεοφερμένος

Η elena93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
α τεχνολογικη εισαι ε?εγω θεωρητικη..μια χαρα προγραμμα εχεις!εγω ειμαι ο,τι να ναι..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
α τεχνολογικη εισαι ε?εγω θεωρητικη..μια χαρα προγραμμα εχεις!εγω ειμαι ο,τι να ναι..:worry:

Ναι τεχνολογική είμαι... Μην ανησυχείς... Με λίγη αναζήτηση σε προηγούμενα ποστ μου (μην φανταστείς, πριν κανα-δύο μήνες) και εγώ ήμουν ό,τι νά'ναι στο τετράγωνο!!! :P Τώρα τελευταία εφάρμοσα το σύστημα του ποργράμματος.... Ποτέ δεν είναι αργά!!! Μια χαρά θα τα καταφέρεις απλά μην αγχώνεσαι κι άλλο!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
α τεχνολογικη εισαι ε?εγω θεωρητικη..μια χαρα προγραμμα εχεις!εγω ειμαι ο,τι να ναι..:worry:

μην αγχώνεσαι
στο Πανεπιστήμιο θα έχεις να βγάλεις περισσότερη και δυσκολότερη ύλη (πολλές φορές τελείως αδίδακτη ή κακοδιδαγμένη μόνη σου) σε λιγότερο χρόνο :P
κανονικά δεν είναι εξάμηνο στο Πανεπιστήμιο, αλλά τρίμηνο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
μην αγχώνεσαι
στο Πανεπιστήμιο θα έχεις να βγάλεις περισσότερη και δυσκολότερη ύλη (πολλές φορές τελείως αδίδακτη ή κακοδιδαγμένη μόνη σου) σε λιγότερο χρόνο :P
κανονικά δεν είναι εξάμηνο στο Πανεπιστήμιο, αλλά τρίμηνο...:D

όλα αυτά τα είπες για να την καθησυχάσεις;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena93

Νεοφερμένος

Η elena93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ευχαριστώώώ πολύ πολύ!!!:) θα κάνω ο,τι καλύτερο μπορώ!!

χαχα!!το ξερω αυτο για το πανεπιστημιο!!αλλα σιγα,σαν την 3 λυκειου δν ειναι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όχι δεν είναι... Είναι πολύ πιο δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris10

Νεοφερμένος

Ο sotiris10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Όλοι λέμε μην αγχώνεστε στους άλλους..........ενώ καταβάθος αγχωνόμαστε και εμεις:)??χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!!!λοιπον η δικη μου περιπτωση ειναι λιιιιιγο ιδιαιτερη κ θελω να μου πειτε την γνωμη σας...εγω σπουδαζω στη Λαρισα..αλλα δε μου αρεσει καθολου...ουτε η σχολη,ουτε η Λαρισα,ουτε το γεγονος οτι μενω μονη μου...Επισης ειμαι λιγο εως πολυ στριμωγμενη οικονομικα οποτε δε βγαινω πολυ κ τις περισσοτερες φορες τη βγαζω σπιτι κατι το οποιο πλεον με πνιγει!!!Ημουν τεχνολογικη κατευθυνση αλλα απο παντα μισουσα μαθηματικα κ φυσικη...το γεγονος οτι τελικα πηγα τεχνολογικη ειναι μεγαλη κ πονεμενη ιστορια...για να μη σας ζαλιζω να σας πω οτι αυτο το Σαββατο αποφασισα να μετακομισω μονιμα στην Αθηνα κ να ξεκινησω αμεσα ιδιαιτερα σε αρχαια κ λατινικα ουτος ωστε να δωσω πανελληνιες του χρονου...εσεις τι λετε για ολα αυτα;;;;;;ολοι μου λενε πως μπορει να το μετανιωσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
σκέφτηκες καλά πριν ξεκινήσεις όλο αυτό το "λούκι" εξ' αρχής; :hmm:
επίσης να ξέρεις ότι πολλοί φοιτητές έχουμε βρεθεί στην θέση να μην μας αρέσουν κάποια σημεία της σχολής μας αλλά δεν το βάλαμε κάτω
η ζωή είναι αγώνας ατελείωτος, πάντα θα υπάρχουν εμπόδια και πάντα θα πρέπει να τα παραβλέπουμε όσο μπορούμε γιατί αν στην πρώτη δυσαρέσκεια μετανιώνουμε για τις επιλογές μας δεν θα κάνουμε τίποτα στην ζωή και συνέχεια θα είμαστε στο σημείο εκκίνησης

α). σκέψου ότι οπουδήποτε μπορεί να υπάρξουν στιγμές να βαρεθείς ξανά (και χειρότερα)
β). καλό είναι να ξανασκεφτείς προσεχτικά τα επόμενα βήματα
γ). η ζωή είναι μικρή για να κατακτήσουμε τον κόσμο (μεταφορική ερμηνεία)
δ). ξαναδες τι είναι αυτό που σε απωθεί από την συγκεκριμένη σχολή που είσαι (αν στέκει από πλευρά λογικής,...κτλ) και σκέψου αν γι' αυτό το πράγμα, αξίζει να κάνεις όλα αυτά που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ποια η σχέση σου με τα θεωρητικά μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Για παράδειγμα σήμερα δεν πήγα σχολείο, ξύπνησα 8.30 και ξεκίνησα διάβασμα 9.
9-10.30 ΑΟΔΕ
11-12.30 Προγραμματισμό 12.30-2.30 θα κάτσω, θα φάω, θα χαζέψω λίγο κλπ.
2.30-4.30 Μαθηματικά Κατ.
5-9 φροντιστήριο
9.30-11 Μαθηματικά Γεν. για αύριο :) Αυτό είναι το σημερινό μου πρόγραμμα πάνω κάτω.
Τελικά ο καθένας μας δουλεύει διαφορετικά. Δεν προτιμώ ένα τέτοιο πρόγραμμα με πολλά μαθήματα και από λίγο. Νοιώθω πιο καλά να ασχολούμαι κάθε μέρα με ένα αντικείμενο. Π.χ. το Σάββατο διάβαζα όλη μέρα ηλεκτρολογία, (την Κυριακή δεν άνοιξα βιβλίο :redface:), σήμερα (μετά το σχολείο) μόνο χημεία, αύριο μόνο μαθηματικά κλπ. Μάλλον δεν υπάρχουν κανόνες, όπως βολεύεται ο καθένας μας. :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.

Αυτό έχω να πω μόνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.

Αυτό έχω να πω μόνο :P
Συμφωνώ με την εμπεριστατωμένη, διεξοδική και φιλοσοφημένη ανάλυση σου επί του θέματος. ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
γ). η ζωή είναι μικρή για να κατακτήσουμε τον κόσμο (μεταφορική ερμηνεία)

Μόλις μου γκρέμισες την ιδέα.

.

.

.

OK, not really. :P

Για το φίλο που θέλει να πάει θεωρητική, αυτές τις πανελλήνιες μάλλον δεν τις προλαβαίνεις οπότε από του χρόνου, ε; Περίμενε λίγο λοιπόν και σκέψου το ήρεμα μην είναι κάνας ενθουσιασμός και δεν κρατήσει για να τη βγάλεις μέχρι το τέλος. Αν το 'χεις ξεκαθαρίσει μέσα σου βέβαια και είσαι σίγουρος ΚΑΜΙΑ συζήτηση, συνεχίζεις. Αλλά δες μήπως όλη η σκέψη έχει να κάνει με την απογοήτευση που έχεις φάει από τη σχολή/ζωή σου μέχρι τώρα. Πάντα υπάρχει περιθώριο αλλαγής, αν αφήνεις έστω και ελάχιστο στον εαυτό σου, πιθανές δεύτερες σκέψεις κράτα τες και δες τες σοβαρότερα. Μπορεί τα πράγματα να 'ναι καλύτερα απ' ό,τι τά 'βλεπες τελικά.

Good luck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είστε σίγουροι πως όντως γίνεται αυτό??? Ενώ έχεις τελειώσει τεχνολογική να (ξανα)δώσεις εξετάσεις από την θεωρητική???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Τελικά ο καθένας μας δουλεύει διαφορετικά. Δεν προτιμώ ένα τέτοιο πρόγραμμα με πολλά μαθήματα και από λίγο. Νοιώθω πιο καλά να ασχολούμαι κάθε μέρα με ένα αντικείμενο. Π.χ. το Σάββατο διάβαζα όλη μέρα ηλεκτρολογία, (την Κυριακή δεν άνοιξα βιβλίο :redface:), σήμερα (μετά το σχολείο) μόνο χημεία, αύριο μόνο μαθηματικά κλπ. Μάλλον δεν υπάρχουν κανόνες, όπως βολεύεται ο καθένας μας. :)


Εγώ δεν μπορώ να καταπιάνομαι όλη μέρα με ένα μάθημα. Ζαλίζομαι και νιώθω πως δεν αποδίδω... :P Καθένας με τον τρόπο του... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Είστε σίγουροι πως όντως γίνεται αυτό??? Ενώ έχεις τελειώσει τεχνολογική να (ξανα)δώσεις εξετάσεις από την θεωρητική???

σκέφτηκες καλά πριν ξεκινήσεις όλο αυτό το "λούκι" εξ' αρχής; :hmm:
επίσης να ξέρεις ότι πολλοί φοιτητές έχουμε βρεθεί στην θέση να μην μας αρέσουν κάποια σημεία της σχολής μας αλλά δεν το βάλαμε κάτω
η ζωή είναι αγώνας ατελείωτος, πάντα θα υπάρχουν εμπόδια και πάντα θα πρέπει να τα παραβλέπουμε όσο μπορούμε γιατί αν στην πρώτη δυσαρέσκεια μετανιώνουμε για τις επιλογές μας δεν θα κάνουμε τίποτα στην ζωή και συνέχεια θα είμαστε στο σημείο εκκίνησης

α). σκέψου ότι οπουδήποτε μπορεί να υπάρξουν στιγμές να βαρεθείς ξανά (και χειρότερα)
β). καλό είναι να ξανασκεφτείς προσεχτικά τα επόμενα βήματα
γ). η ζωή είναι μικρή για να κατακτήσουμε τον κόσμο (μεταφορική ερμηνεία)
δ). ξαναδες τι είναι αυτό που σε απωθεί από την συγκεκριμένη σχολή που είσαι (αν στέκει από πλευρά λογικής,...κτλ) και σκέψου αν γι' αυτό το πράγμα, αξίζει να κάνεις όλα αυτά που λες

Ναι το σκεφτομαι εδω κ πολυυυυ καιρο να το κανω...οπως λες κι εσυ η ζωη ειναι μικρη κ επειδη αυτη τη στιγμη ειμαι Λαρισα απο μαλακια στον εγκεφαλο που ειχα(συγγνωμη για την εκφραση) πρεπει να επανορθωσω το συντομοτερο δυνατο...κ δε γινεται να κανω για το υπολοιπο της ζωης μου μια δουλεια που δε θα μου αρεσει...δε γινεται...η σχολη με απωθει,τα παντα με απωθουν εδω πλεον...δεν περασα στη συγκεκριμενη επειδη πραγματικα το ηθελα...ημουν αλλου την ωρα που εκανα το μηχανογραφικο...ειναι δυσκολο να με πιασετε αλλα ειναι μεγαλη ξεφτιλα αυτο που εκανα τοτε κ δε με συμφερει να σας περιγραψω την ολη κατασταση τοτε...μη γινουμε κ δημοσια ρεζιλι!!:whistle:χαχαχα!!!το μονο που μπορω να πω ειναι πως περασα πρωτη κ ειχα 5000 μορια περιπου περισσοτερα απο αυτα που χρειαζοταν η συγκεκριμενη σχολη κ τωρα που βλεπω καθαρα πια πιστευω πως ειμαι κριμα να ειμαι στη συγκεκριμενη ενω θα μπορουσα να ειμαι καπου καλυτερα που θα μου αρεσε κιολας κ θα ημουν κ στη πολη μου κ πιο ανετα οικονομικα κ.λ.π...
για καποιον φιλο/η που με ρωτησε ποια η σχεση μου με τη θεωρητικη,ανεκαθεν ημουν καλυτερη στα θεωρητικα απο το γυμνασιο κιολας κ παντα μ αρεσαν κ τα διαβαζα ευχαριστα σε σχεση με μαθηματικα κ φυσικη τα οποια σιχαινομαι!!!αλλα με πιεσαν να παω τεχνολογικη γιατι απο θεωρητικη θα εχανα 1400 μορια για τη σχολη που ηθελα τοτε κ δε με αφησαν να παω θεωρητικη.:knife:..κ ναι μπορω απο τεχνολογικη θεωρητικη απλα δε θα εχω προφορικους..ο,τι γραψω μονο.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
πανελληνιες 2011!!! καθε χρονο τα ιδια! μονο που αυτο το λουκι των πανελλαδικων το αντιμετωπιζουν καθε χρονια διαφορετικα παιδια.προσωπικα το περασα και ουτε που θελω να το θυμαμαι! τωρα ειμαι στη σχολη μου,δεν εχω πλεον κανενα αγχος(ψεματα,εχω αλλα δεν συγκρινεται με αυτο των πανελληνιων!).η φοιτητικη ζωη ειναι πολυ καλυτερη απο την μαθητικη,σας ανταμοιβει κατα καποιο τροπο για ολο αυτο τον κοπο.πιστευω οτι με αυτα τα σχολια ειμαι λιγο στην κοσμαρα μου συγκριτικα με αυτα που συζητατε εσεις αλλα ειδα το θεμα και θυμηθηκα τις ωρες που εγραφα-διαβαζα το αντιστοιχο θεμα(πανελληνιες 2010) και ηταν αδυνατον να μην σχολιασω!:D τελοσπαντων,καλη επιτυχια σε ολους οσους αγωνιουν για το θεμα και εχουν δουλεψει πολυ σκληρα για να πετυχουν το στοχο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Μόλις μου γκρέμισες την ιδέα.

δεν θέλω να γκρεμίζω όνειρα ή ιδέες, εξάλλου γι' αυτά ζούμε...;) :P
όμως καλύτερα να κάνεις ένα πράγμα και σωστά παρά 10 πράγματα και σκατά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
εγω μεχρι στιγμης ολα σκατα τα εχω κανει!!!μια χαρα!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top