Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Τεχνολογική είμαι alexpant τώρα είδα ότι με ρώτησες....
Παιδιά αν αρχίσουν 6 Μαΐου θα πεθάω!!!! Είναι πολύ νωρίς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Είναι υπερβολικά νωρίς!!Είναι αμέσως μετά το Πάσχα!Για μένα το ιδανικό είναι 13 ή 16,περίπου δηλαδή όσο ξεκινάνε κάθε χρονιά...Ο,τιδήποτε άλλο είναι νωρίς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σίγουρα είναι αρκετός ο χρόνος για πολλά πράγματα αλλά περνάει και γρήγορα! :P
Εγώ θέλω να συζητήσω μαζί σας το θέμα της κατανόησης !
Υπάρχει κατανόηση στο σπίτι σας; Κάνουν ησυχία όταν διαβάζετε;
Εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα ! Πριν από μερικά λεπτά είχα πάλι έναν καυγά μαζί τους.
Δεν μου φτάνει το άγχος που έχω και όλα αυτά που συμβαίνουν σε προσωπικό επίπεδο, έχω και άλλα 4 άτομα εδώ να φωνάζουν και αν τους λέω να κάνουν ησυχία να τα ακούω και από πάνω. Ειδικά ο αδερφός μου (25 χρονών) μου είπε "όλα δικά σου τα θέλεις"...λες και εγώ αυτό που ονειρευόμουν σε όλη μου την ζωή ήταν να διαβάζω ιστορία κατεύθυνσης. Δεν ξέρω...Θέλω να ακούσω την γνώμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχετε αγχωθεί;Γενικά πώς νιώθετε;;;Εγώ έχω ανάμεικτα συναισθήματα...Ώρες ώρες με πιάνει αναισθησία και άλλες τρελό άγχος τύπου "δε θα γράψω τίποτα"!Πάντως εγώ μετράω μήνες και όχι μέρες ή βδομάδες!Πχ,σε 4 μήνες τέτοια μέρα θα γράφουμε!Ή σε 5 μήνες θα έχουμε τελειώσει το σχολείο!!

Και εγώ έτσι ακριβώς. Αν και πάντα πίσω από την αναισθησία, κρύβω απίστευτο άγχος, αλλά νομίζω έχω λιγότερο απ' ό,τι στην αρχή, αλλά ώρες ώρες πάλι με πιάνει η ψυχολογία του χαμένου.
Το μόνο που σκέφτομαι πάντα είναι οτι σε λίγους μήνες θα έχουν τελειώσει όλα, και δε θα ξαναπεράσω αυτό το λούκι, με αυτή την απέραντη πιέση, και λέω 158 φορές την ημέρα ΥΠΟΜΟΝΗ στον εαυτό μου. -.-


ΥΠΟΜΟΝΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
alexpant,σε μένα επειδή η αδερφή μου δεν είναι σπίτι και έχω μόνο τους γονείς μου,συνήθως είναι ήσυχοι και δεν κάνουν πολλή φασαρία!Ώρες ώρες εκνευρίζομαι με τη μάνα μου που κάνει δουλειές(ειδικά αυτό το σκουπάκι,της το 'χω πει ότι θα το πετάξω από το μπαλκόνι μια μέρα!!) ή όταν μιλάει δυνατά στο τηλέφωνο,γιατί είναι μέρες που τα νεύρα μου είναι σπασμένα ή που δε μπορώ να διαβάσω και θέλω νεκρική σιγή στο σπίτι!Κατά τ' άλλα κατανόηση υπάρχει μπορώ να πω,και χαίρομαι γι' αυτό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εμένα τα νεύρα μου δεν είναι καθόλου καλά...Να προσπαθείς να διαβάσεις 30 σελίδες ιστορία και να πολεμάς να πείσεις τον εαυτό σου και πάνω που λες "ΝΑΙ! ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ. ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ " ξαφνικά ακούς τον ένα από τα αδέρφια μου να βλέπει μπάλα δυνατά , τον άλλον να έρχεται στο δωμάτιο μου και να κάθεται στο pc , την μάνα μου να βλέπει στην άλλη την τηλεόραση Μυστικά της Εδέμ και να επικρατεί ένα πράγμα άλλο να σου λέω και άλλο να το βλέπεις/ακούς . :( Δεν με βοηθάνε ! Και αυτές οι εξετάσεις θα καθορίσουν το μέλλον μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ωχ,φαντάζομαι..Ευτυχώς οι δικοί μου τα είχαν ζήσει και με την αδερφή μου οπότε ξέρουν και επίσης η μάνα μου ξέρει πώς διαβάζω,οπότε όταν κάνει κάτι που με ενοχλεί για πολλή ώρα,ανοίγω την πόρτα,της λέω να σταματήσει και οκ!:)Πάντως αυτό με τα μυστικά της εδέμ το ζω και γω!!!:PΚαταραμένη σειρά!!Ευτυχώς η δικιά μου βλέπει τηλεόραση χαμηλά ή πάει στην κρεβατοκάμαρα!Η μόνη λύση που μπορώ να σου προτείνω,είναι αν δεν καταλαβαίνουν παρόλο που τους έχεις μιλήσει σοβαρά,να βάζεις ακουστικά και να ακούς ουδέτερη μουσική που δε θα σε αποσπά από το διάβασμα,αλλά θα διώχνει όλους τους ενοχλητικούς θορύβους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αγοράσω ωτοασπίδες αλλά δεν ξέρω που να της βρω :P
Άστα να πάνε με αυτά τα μυστικά ! Και εμείς δεν βλέπουμε μόνο αυτά αλλά γενικά όλο το daily fix...Από Patty μέχρι ζωή της άλλης για να μην πω ότι την ώρα των ειδήσεων η τηλεόραση παίρνει φωτιά! :S Δεν ξέρω τι να κάνω...μέχρι και ότι δεν θα δώσω τους είπα και σταμάτησαν για 1 ώρα να μιλάνε - ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ- βέβαια από τότε αυτό το κόλπο δεν πιάνει :( σε βαθμό που σκέφτομαι να το πραγματοποιήσω κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Έλα,μη λες χαζομάρες!Θα δώσεις και θα περάσεις!(ακούγομαι σαν τους σπαστικούς..:redface:)Ωτοασπίδες νομίζω βρίσκεις στα φαρμακεία αλλά νομίζω δεν κάνουν δουλειά..Μπορείς επίσης να σπάσεις την τηλεόραση!:P
Δυστυχώς για κάποιους(όπως εσύ και γω) το να διαβάζουν με θόρυβο είναι ακατόρθωτο!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ειδικά όταν είσαι θεωρητική που πρέπει να έχεις απόλυτη συγκέντρωση είναι απαίσιο να συμβαίνει . :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μια κοπέλα από το φόρουμ (την Ελένη λέω), έχει τύχει να μου πει για ωτοασπίδες, και θυμάμαι είχε πει ότι μια χαρά κάνουν δουλειά. Απλά δεν ακούς τίποτα απολύτως, στη περίπτωσή σου καλό ακούγεται, πήγαινε σε φαρμακείο και ρώτα, είναι και φθηνές απ' ό,τι είχε πει.:redface:

Ευτυχώς πάντως, και μένα οι δικοί μου το σέβονται όταν διαβάζω, οπότε κλείνουν πόρτες και δεν ακούγεται τίποτα. Ακόμα και ο αδερφός μου όταν του λέω να κλείσει τη μουσική το κάνει.
Τι να σου πω. Μια φίλη μου πάντως για φέτος πήγε να μείνει με την γιαγιά της επειδή στο σπίτι της κάνουνε φασαρία. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Μην το λες..Και η τεχνολογική θέλει συγκέντρωση!Γιατί άμα κάνεις ένα λάθος απροσεξίας στα μαθηματικά μπορεί να μη σου βγαίνει ολόκληρη η άσκηση και να ψάχνεσαι μετά με τις ώρες!Για να μην αναφερθώ στο ΑΟΔΕ!(καταραμένο μάθημα:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
prinCess αυτό με τη "γιαγιά" μου το έχουν προτείνει και οι δικοί μου αλλά δεν θέλω να πάω στην γιαγιά μου που είναι η καημένη μόνη της και συνήθως έχει και τέρμα την τηλεόραση και να την αναγκάσω να κλείνει τα πάντα και να καταλαβαίνει ακόμα πιο πολύ την μοναξιά της .Είναι κρίμα να την καταπιέζω.
Ioanna1993 έχει δίκιο δεν αντιλέγω. Την άποψη εκείνη την εξέφρασα εξαιτίας ενός φίλου μου - θετικός - που βάζει τέρμα τις μουσικές και κάθεται και λύνει μαθηματικά και ό,τι άλλο έχει χωρίς να τον επηρεάζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ο καθένας όπως βολεύεται!Υπάρχουν άτομα που δεν τους επηρεάζει η μουσική!Και μένα όταν είμαι μόνη μου και λύνω ασκήσεις μ αρέσει να βάζω μουσική αλλά όχι πάντα..;)
Αν η γιαγιά σου δεν έχει πρόβλημα ακοής,για να έχει τέρμα την τηλεόραση,μπορείς να της ζητήσεις να την έχει πιο χαμηλωμένη!Αφού υπάρχει αυτή η λύση,γιατί να μην την εκμεταλλευτείς και να κάθεσαι να τυραννιέσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Κρίμα είναι μωρέ ! Δεν ξέρω !! Δεν θέλω να την τρελάνω :( Εξάλλου το σπίτι της είναι 3 δωμάτια ! Και στο 10% να έχει την ένταση πάλι θα ακούγεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Ωτοασπιδες τοτε ειναι μια χαρα... Αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν ειναι ολες καλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Συγγνώμη που θα γίνω δυσάρεστος,αλλά γιατί όλοι γράφετε : " 'Αντε να έρθουν οι πανελλήνιες,να περάσουμε,να τελειώνουμε";Είστε τόσο αισιόδοξοι; Ή αν δεν περάσετε στην πρώτη σας επιλογή,θα είστε ευχαριστημένοι με τη σχολή που θα βρεθείτε τελικά;Εγώ,προσωπικά,δεν τρέφω καμία ελπίδα για το καλοκαίρι που έρχεται,γιατί δε γνωρίζω τι μου επιφυλάσσει.

Υ.γ. Αν όντως είστε τόσο αισιόδοξοι,που τη βρίσκετε την αισιοδοξία;Την πουλάνε σε βαζάκια στα φαρμακεία;Μου χρειάζεται κι εμένα ώρες-ώρες και θα πλήρωνα για να σας μοιάσω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ειδικά όταν είσαι θεωρητική που πρέπει να έχεις απόλυτη συγκέντρωση είναι απαίσιο να συμβαίνει . :(
Αυτή την κουβέντα την ακούω κάθε μέρα και δεν μπορώ να τη δεχθώ. Κάνετε λάθος παιδιά. Τα μαθηματικά δηλαδή δεν θέλουν συγκέντρωση? Για όλες τις κατευθύνεις τα ίδια ισχύουν. Έλεος!!!! (-1 από εμένα).
Αν όντως είστε τόσο αισιόδοξοι,που τη βρίσκετε την αισιοδοξία;Την πουλάνε σε βαζάκια στα φαρμακεία;Μου χρειάζεται κι εμένα ώρες-ώρες και θα πλήρωνα για να σας μοιάσω...
Η αισιοδοξία δεν πουλιέται. Μπορείς όμως να την έχεις, αρκεί να βρεις μόνος σου τον τρόπο να την αποκτήσεις. :)
Ωτοασπιδες τοτε ειναι μια χαρα... Αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν ειναι ολες καλες...
Υπάρχουν πολλών ειδών ωτοασπίδες στα φαρμακεία: https://www.medicalmarket.gr/index.php?target=categories&category_id=277
Από καρότα στα αυτιά ως κερί. Γνώμη γιατρού: αυτές της σιλικόνης είναι οι καλύτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπέρα. Συγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη αναφερθεί, αλλά ξέρουμε τι χρειάζεται για να είναι κάποιος υποψήφιος με το 10% ; Έδωσα πέρυσι πανελλήνιες. Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση τώρα στο Λύκειο της περιοχής μου ή απλά όταν έρθει η ώρα για τα μηχανογραφικά πηγαίνω στην Δευτεροβάθμια της πόλης μου και κάνω το μηχανογραφικό μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Συγγνώμη που θα γίνω δυσάρεστος,αλλά γιατί όλοι γράφετε : " 'Αντε να έρθουν οι πανελλήνιες,να περάσουμε,να τελειώνουμε";Είστε τόσο αισιόδοξοι; Ή αν δεν περάσετε στην πρώτη σας επιλογή,θα είστε ευχαριστημένοι με τη σχολή που θα βρεθείτε τελικά;Εγώ,προσωπικά,δεν τρέφω καμία ελπίδα για το καλοκαίρι που έρχεται,γιατί δε γνωρίζω τι μου επιφυλάσσει.

Υ.γ. Αν όντως είστε τόσο αισιόδοξοι,που τη βρίσκετε την αισιοδοξία;Την πουλάνε σε βαζάκια στα φαρμακεία;Μου χρειάζεται κι εμένα ώρες-ώρες και θα πλήρωνα για να σας μοιάσω...:redface:

Δεν είμαι εγώ προσωπικά αισιόδοξη!Και ίσα ίσα μου τη σπάνε και αυτοί που το έχουν σίγουρο πως θα περάσουν!Απλά είναι ένας τρόπος επιβίωσης!Γιατί αν κάθεσαι και σκέφτεσαι πως τζάμπα διαβάζεις,αφού δεν πρόκειται να περάσεις,τότε...άστα βράστα!Δεν είναι αισιοδοξία!Είναι ελπίδα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top