Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
και δεν εννοω σημειωσεις αλλα να τα εχει αντιγραψει καπου ή να τα εχει καπως ομαδοποιήσει,οχι να εχει γραψει μονο του δικες του σημειωσεις, αυθαίρετα...
Πχ.ΑΟΔΕ που εχει στη βιβλιοθηκη του ischool εμενα μ εχουν βοηθησει...
;) Δεν είπες για ΑΟΔΕ (για αυτό, ευτυχώς, δεν έχω άποψη). Για μαθηματικά και φυσική που ρώτησες, σου είπα την άποψη μου: η θεωρία διαβάζεται από το σχολικό βιβλίο και ότι νομίζω πως οι "σημειώσεις" μπορεί να κάνουν και κακό. :confused:
:hmm: Όμως, για να μην είμαι ισχυρογνώμων, επειδή αρκετοί με την αρνητική βαθμολογία τους έδειξαν ότι διαφωνούν μαζί μου και προβληματίστηκα, θα ήθελα να τους παρακαλέσω να μου εξηγήσουν (με επιχειρήματα) πού έχω άδικο. Αν με πείσουν, θα σταματήσω να διαβάζω από τα σχολικά βιβλία και θα αρχίσω να αναζητώ κι εγώ φυλλάδια. :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγω παντως συμφωνω απολυτα μαζι σου... Η θεωρια πρεπει να διαβαζεται απο το σχολικο βιβλιο, διοτι μεσα στις σημειωσεις μπορει ανετα να μπερδευτεις και να εχεις κατι το οποιο χρειαζεται αποδειξη ή καποιον ειδικο τροπο να το εξηγησεις... Οποτε διαβαζουμε την θεωρια απο το σχολικο και εχουμε σημειωσεις η βοηθημα και ξαναδιαβαζουμε απο κει, ωστε να δουμε τα στοιχεια περα απο την θεωρια του βιβλιου τα οποια μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλα πρεπει να εξηγησουμε καπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Τελικα τα μηχανογραφικα θα γινουν ιδια εποχη με περυσι; Μετα τις πανελλαδικες;
Ακυρο αυτο για τον Μαρτιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ παιδιά, δεν είπα κάτι γι'αυτό... Αλλά μιας και το σχολιάζετε ακόμα ας πω κι εγώ την άποψή μου! Όντως, το σωστό είναι η θεωρία να διαβάζεται μέσα από το βιβλίο... Όμως σε πολλά σημεία το βιβλίο μπορεί να σε μπερδέψει.. Για εμένα τουλάχιστον, όχι οι σημειώσεις.. αλλά μερικά βοηθήματα έχουν πάρα μα πάρα πολύ καλύτερα την θεωρία. Ίδια θεωρία, με μερικά επιπλέον για να την κατανοήσεις καλύτερα... Εγώ τουλάχιστον δεν είχα κανένα πρόβλημα από κει. Μετά βέβαια, μπορείς να πας στο σχολικό και όλα θα'ναι πιο εύκολα.. (πάντα κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη κ εμπειρία!) Κυρίως για την φυσική αυτό όμως.. Για τα μαθηματικά στο κομμάτι θεωρία μάλλον είναι καλύτερα το σχολικό.. Θα πρότεινα κι όλας για φυσική Σαββάλα (πολλές ασκήσεις και καλές.) αλλά για καλύτερη θεωρία το 1ο τεύχος του Δημόπουλου ( εκδοτικός όμιλος συγγραφέων καθηγητών) και 2ο Σαββάλας (Μαθιουδάκης - Παναγιωτακόπουλος) Φυσικά αυτή είναι μια απλή πρόταση.. Ο καθένας μπορεί να πάει σε ένα βιβλιοπωλείο και να δει τι τον βολεύει καλύτερα, ανάλογα με τις ανάγκες του!

Τελικα τα μηχανογραφικα θα γινουν ιδια εποχη με περυσι; Μετα τις πανελλαδικες;
Ακυρο αυτο για τον Μαρτιο;

Ναι, πάλι καλά κατάλαβαν πόσο χαζό ήταν αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Τι θα κάνουμε ; Πως θα περάσουν αυτές οι 17 βδομάδες ; Δεν αντέχω άλλο ! Έχω καταγχωθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
122 μέρες...Θα περάσουν! Που θα πάνε!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν παλεύονται...Εσύ τι κατεύθυνση είσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγώ παιδιά, δεν είπα κάτι γι'αυτό... Αλλά μιας και το σχολιάζετε ακόμα ας πω κι εγώ την άποψή μου! Όντως, το σωστό είναι η θεωρία να διαβάζεται μέσα από το βιβλίο... Όμως σε πολλά σημεία το βιβλίο μπορεί να σε μπερδέψει.. Για εμένα τουλάχιστον, όχι οι σημειώσεις.. αλλά μερικά βοηθήματα έχουν πάρα μα πάρα πολύ καλύτερα την θεωρία. Ίδια θεωρία, με μερικά επιπλέον για να την κατανοήσεις καλύτερα... Εγώ τουλάχιστον δεν είχα κανένα πρόβλημα από κει. Μετά βέβαια, μπορείς να πας στο σχολικό και όλα θα'ναι πιο εύκολα.. (πάντα κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη κ εμπειρία!) Κυρίως για την φυσική αυτό όμως.. Για τα μαθηματικά στο κομμάτι θεωρία μάλλον είναι καλύτερα το σχολικό.. Θα πρότεινα κι όλας για φυσική Σαββάλα (πολλές ασκήσεις και καλές.) αλλά για καλύτερη θεωρία το 1ο τεύχος του Δημόπουλου ( εκδοτικός όμιλος συγγραφέων καθηγητών) και 2ο Σαββάλας (Μαθιουδάκης - Παναγιωτακόπουλος) Φυσικά αυτή είναι μια απλή πρόταση.. Ο καθένας μπορεί να πάει σε ένα βιβλιοπωλείο και να δει τι τον βολεύει καλύτερα, ανάλογα με τις ανάγκες του!

Ευχαριστω για το tip με τ βοηθηματα.
οκ συμφωνω για τα βοηθηματα αλλα θα προτιμουσα κατι ετσι πιο συμπυκνωμένο
ή αν εχει εκτυπωσει καποιος ολες τις σελιδες που λεει σσττην αρχη των κεφαλαίων ο σαβαλας θια τ εκτιμουσα πολυ:clapup:
ΚΑταλαβες απλα να τ εχω καπου μαζεμενο,μονο αυτο....
Κατι σα τα maths που εχουμε καπου ολες τις αποδείξεις...

;) Δεν είπες για ΑΟΔΕ (για αυτό, ευτυχώς, δεν έχω άποψη). Για μαθηματικά και φυσική που ρώτησες, σου είπα την άποψη μου: η θεωρία διαβάζεται από το σχολικό βιβλίο και ότι νομίζω πως οι "σημειώσεις" μπορεί να κάνουν και κακό. :confused:
:hmm: Όμως, για να μην είμαι ισχυρογνώμων, επειδή αρκετοί με την αρνητική βαθμολογία τους έδειξαν ότι διαφωνούν μαζί μου και προβληματίστηκα, θα ήθελα να τους παρακαλέσω να μου εξηγήσουν (με επιχειρήματα) πού έχω άδικο. Αν με πείσουν, θα σταματήσω να διαβάζω από τα σχολικά βιβλία και θα αρχίσω να αναζητώ κι εγώ φυλλάδια. :)


Πρωτα απο ολα ειναι καθαρα προσωπικο το θεμα αρα δεν χρειαζεται επιχειρηματολογησω αλλα οκ:
Λοιπον, νομιζω οτι ολοι συμφωνουνε οτι να διαβαζεις απο το βιβλιο τη θεωρια
ομως αυτη βρισκεται διάσπαρτη και πολυ πυκνογραμμένη

Οταν τη ξαναγραφουν την ομαδοποιυν καλυτερα σου υπογραμιζουν λεξεις κλειδια γενικά σ βοηθανε
Προσωπικη μου αποψη-προτιμηση οτι αυτο ειναι καλυτερο βοηθαει
Δεν εχουν δικες τους λεξεις,οπως ειναι στο βιβλιο τα εχουν απλα πιο ευπαρουσιαστα και σ προδιαθετουν να τα μαθεις...
Κοιτα το ΑΟΔΕ του school,δεν λεει κατι αλλο απο αυτα που λεει το βιβλιο του οργανισμου αλλα αν διαβαζεις απο εκει βοηθαει ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
Ειναι τι βολευει τον καθενα...

γενικα οποιος εχει κατι σ θεωρια για μαθ κατ και φυσικη κατ θα τ εκτιμουσα να μ στειλει pm ή να μου στείλει e-mail

thanx....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Τι θα κάνουμε ; Πως θα περάσουν αυτές οι 17 βδομάδες ; Δεν αντέχω άλλο ! Έχω καταγχωθεί

Θα περάσουν.. Και μάλιστα πολύ γρήγορα... Γι'αυτό μην μετράς τις μέρες.. Απλά διάβαζε και κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς!! Γιατί σημασία δεν έχει να περάσει κ στο τέλος να λες, πωπωωω πόσο γρήγορα πέρασε ο χρόνος και δεν πρόλαβα να διαβάσω! Σημασία έχει να πετύχεις το στόχο σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Τι θα κάνουμε ; Πως θα περάσουν αυτές οι 17 βδομάδες ; Δεν αντέχω άλλο ! Έχω καταγχωθεί
Εγώ πάλι, όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος δεν είμαι αγχωμένος καθόλου. Ίσα-ίσα, που ανυπομονώ να έρθουν οι Πανελλαδικές. :D

Είμαι αναίσθητος; :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Εγώ πάλι, όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος δεν είμαι αγχωμένος καθόλου. Ίσα-ίσα, που ανυπομονώ να έρθουν οι Πανελλαδικές. :D

Είμαι αναίσθητος; :hmm: :P
Οχι. Ας ερθουν επιτελους οι πανελληνιες να γραψουμε, να τελειωνουμε, να νιωσουμε και λιγο διακοπες! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μα και εγώ - αν και αγχωμένος - παρακαλάω να έρθουν...για να τελειώσουν κιόλας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σενάριο που κυκλοφορεί (πηγή: καθηγητές):
Πιθανή έναρξη πανελληνίων:
Δευτέρα 9 Μαΐου 2011


Δεν φταίω εγώ, αλλά αν θέλετε να ξεσπάσετε, μπορείτε ελεύθερα να μου βάλετε -1. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Σενάριο που κυκλοφορεί (πηγή: καθηγητές):
Πιθανή έναρξη πανελληνίων:
Δευτέρα 9 Μαΐου 2011


Δεν φταίω εγώ, αλλά αν θέλετε να ξεσπάσετε, μπορείτε ελεύθερα να μου βάλετε -1. :P

:eek:Είναι πάρα πολύ νωρίς!!!Δηλαδή έτσι τα σχολεία μετά το Πάσχα θα ανοίξουν για 3 μέρες!Άποψή μου:δεν παίζει!Εκτός κι αν βιάζονται για κάποιο λόγο!:whistle:
Εγώ περιμένω στις 13,γιατί είναι Παρασκευή και συνήθως Παρασκευή ξεκινάνε!Εκτός κι αν το θεωρήσουν κάποιοι γρουσουζιά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εκτός κι αν βιάζονται για κάποιο λόγο!
Βιάζονται να γίνουν τα μηχανογραφικά τον Ιούνιο γιατί τον Ιούλιο θα πρέπει να πληρώσουν έξτρα επιτροπές και υπερωρίες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
:eek:Είναι πάρα πολύ νωρίς!!!Δηλαδή έτσι τα σχολεία μετά το Πάσχα θα ανοίξουν για 3 μέρες!
Ουτως ή αλλως τις τελευταιες μερες δεν παταει κανεις, ειτε ειναι 3 μερες ειτε 1 βδομαδα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ναι αλλά άλλο να έχεις 6 μέρες ακόμα να κάνεις τα κουμάντα σου και άλλο να ξέρεις ότι με το που γυρίσεις από το Πάσχα η πανελλήνιες θα σε περιμένουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι αλλά άλλο να έχεις 6 μέρες ακόμα να κάνεις τα κουμάντα σου και άλλο να ξέρεις ότι με το που γυρίσεις από το Πάσχα η πανελλήνιες θα σε περιμένουν
Η λύση απλή: μην φύγεις για Πάσχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σενάριο που κυκλοφορεί (πηγή: καθηγητές):
Πιθανή έναρξη πανελληνίων:
Δευτέρα 9 Μαΐου 2011


Δεν φταίω εγώ, αλλά αν θέλετε να ξεσπάσετε, μπορείτε ελεύθερα να μου βάλετε -1. :P
Καλά 'ντάξει πολλά ακούγονται τελευταία....

Πόσο μα πόσο μου τη δίνει αυτό το παλιοκράτος με την κωλο-αναποφασιστικότητά του :mad: Όρισε μια ημερομηνία, ΚΥΡΙΟΣ, και σταμάτα επιτέλους να τυραννάς εμάς και τους υπαλλήλους σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατί ποιός θεσμός σήμερα λειτουργεί με ακρίβεια για να λειτουργούν και οι Πανελλαδικές;
Όλα τα άρπα κόλλα και της τελευταίας στιγμής σε μας θα τύχουν.Απο οργάνωση δε και αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών να μην μιλήσω καλύτερα...
Καποιοι θα περιμενουν το βαπόρι να φέρει τα αποτελέσματα ενω το Internet τους ειναι μια αγνώστη λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top