Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Izzy93

Νεοφερμένος

Η Ιζαμπέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
@Ναντίν:Όχι βέβαια!Η ζωή δεν είναι για να φέρεσαι επιπόλαια!Πέρασες σε μια σχολή που δεν ήταν η 1η σου επιλογή;;Αν γούσταρες την 1η σου επιλογή και δεν μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να κάνει κάτι άλλο,ξαναδίνεις,κάνεις κατατακτήριες,πας στο εξωτερικό,κάτι κάνεις τελοσπάντων!!!!!Όχι μετά από 100 φουρτούνες να πετυχαίνεις υποτίθεται τον σκοπό σου και να τα παρατάς!Αν δεν είναι μαλάκινση εγκεφάλου ή λαικιστήν μαλακία,τότε τι είναι;
Εγώ προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένο όνειρο!Δηλαδή με τι κριτήριο να πω :ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ,ΦΥΣΙΚΟΣ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ κλπ?Ξέρω τα επαγγέλματα;Όχι βέβαια!Το ψάχνω όμως,να δω τι μου αρέσει πιο καλά,με τι θα μπορέσω να ανταπεξέλθω μέχρι τα 70 μου!!!Και πίστεψε με,δε θα το μετανιώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
ΓΙΑΤΡΟΣ,ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ,ΦΥΣΙΚΟΣ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ κλπ?Ξέρω τα επαγγέλματα;Όχι βέβαια!Το ψάχνω όμως,να δω τι μου αρέσει πιο καλά,με τι θα μπορέσω να ανταπεξέλθω μέχρι τα 70 μου!!!Και πίστεψε με,δε θα το μετανιώσω!

ρώτα έναν γιατρό στα 50 του, αν του αρέσει αυτό που κάνει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
@Ναντίν:Όχι βέβαια!Η ζωή δεν είναι για να φέρεσαι επιπόλαια!Πέρασες σε μια σχολή που δεν ήταν η 1η σου επιλογή;;Αν γούσταρες την 1η σου επιλογή και δεν μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να κάνει κάτι άλλο,ξαναδίνεις,κάνεις κατατακτήριες,πας στο εξωτερικό,κάτι κάνεις τελοσπάντων!!!!!Όχι μετά από 100 φουρτούνες να πετυχαίνεις υποτίθεται τον σκοπό σου και να τα παρατάς!Αν δεν είναι μαλάκινση εγκεφάλου ή λαικιστήν μαλακία,τότε τι είναι;
Εγώ προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένο όνειρο!Δηλαδή με τι κριτήριο να πω :ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ,ΦΥΣΙΚΟΣ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ κλπ?Ξέρω τα επαγγέλματα;Όχι βέβαια!Το ψάχνω όμως,να δω τι μου αρέσει πιο καλά,με τι θα μπορέσω να ανταπεξέλθω μέχρι τα 70 μου!!!Και πίστεψε με,δε θα το μετανιώσω!

Καταρχάς,μίλα όμορφα.....
Δεν μπορείς να ξέρεις ότι δε θα το μετανιώσεις.Πες ότι έχεις 20 στα μαθηματικά σε όλα τα σχολικά σου χρόνια,και επιλέγεις να πας Μαθηματικό....Είσαι σίγουρη ότι δε θα το μετανιώσεις;Ξέρεις ότι θα ανταπεξέλθεις και στα πιο δύσκολα μαθηματικά;Είσαι έτοιμη να περάσεις τα επόμενα χρόνια διδάσκοντας αυτό το μάθημα?!
Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι έχοντας πλέον ωριμότητα δε θα αλλάξεις απόψεις?!Μην είσαι τόσο απόλυτη!!!
Όσο για τη ζωή που τόσο καλά την ξέρεις είναι γι'αυτό το σκοπό.Για να κάνεις τις επιπολαιότητες σου και να μαθαίνεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Όσο ζεις μαθαίνεις μέσα από τα λάθη σου και αναθεωρείς. Φροντίζεις μόνο, να μην έχουν πολύ πόνο αυτά τα λάθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πιασατε το μεγαλυτερο προβλημα του συστηματος...

Μας ζητουν, ενω εχουμε μηδενικη γνωση πανω στα αντικειμενα που θα σπουδασουμε, να διαλεξουμε το επαγγελμα που θα κανουμε μια ζωη...

Σε μια ηλικια που κακα τα ψεματα τα μυαλα μας ειναι οπουδηποτε αλλου εκτος απο το κεφαλι μας...

Κι ενω δεν ξερουμε και τιποτα, για το πως θα βρουμε δουλεια, ουτε καν τι ακριβως δουλεια θα κανουμε...

Την μερα που βγηκανε οι βασεις, θυμαμαι με ρωτησε μια φιλη που περασε μαζι μ' εμενα στο ΗΜΜΥ... "Ωραια... Περασαμε ΗΜΜΥ... Τι ακριβως περασαμε???"
Κι αντε να βρω εγω κουραγιο να μην βρισω μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
δεν ξερω αν το ειπε καποιος πιο πριν αλλα τον μαρτιο παραδιδουμε μηχανογραφικα! :P https://www.lesvosnews.gr/?p=4663
παντως με αυτο τον τροπο εγω θα συμπληρωσω σχολες απο 20000 μεχρι 12000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ωχ τους βλακες........

Μαρτιο μηχανογραφικα??
Αντε παμε πισω 200 χρονια...

Θα καψουνε πολυ κοσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγω παλι δεν το βρισκω και τοσο τραγικο αυτο... Ενας 18χρονος, οπως εχουν τα πραγματα σημερα, πρεπει να ειναι συνειδητοποιημενος για το τι θελει να κανει στη ζωη του και οι επιλογες του να μην ειναι αποτελεσμα ενος τυχαιου αριθμου μοριων!! Με αυτον τον τροπο νομιζω πως οι βασεις θα κινηθουν σε λογικοτερα επιπεδα και οι μαθητες θα βρισκονται εκει που πραγματικα τους οδηγησε η καρδια τους...

Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο αυτο μπορει να εφαρμοστει στην πραξη, αλλα προς το παρον το βλεπω ως ενα θετικο βημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ομως και πολλοι θα μεινουν εκτος πανεπιστημιων, ή δεν θα δηλωσουν σχολες που ειναι πολυ πανω απο τα μορια που υπολογιζουν να βγαλουν, ενω τελικα θα βγαλουν παραπανω και θα μπουν σε μια σχολη που δεν ειναι η πρωτη πρωτη τους επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Γι' αυτον ακριβως το λογο, οι συνειδητοποιημενοι μαθητες-υποψηφιοι θα πρεπει να δηλωσουν ΟΛΕΣ τις σχολες που επιθυμουν, ανεξαρτητα απο τα μορια που πιστευουν οτι θα συγκεντρωσουνε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γι' αυτον ακριβως το λογο, οι συνειδητοποιημενοι μαθητες-υποψηφιοι θα πρεπει να δηλωσουν ΟΛΕΣ τις σχολες που επιθυμουν, ανεξαρτητα απο τα μορια που πιστευουν οτι θα συγκεντρωσουνε!!

Για φαντασου ομως ποσος κοσμος θα σκεφτει: "Κατσε ρε, εγω θα γραφω γυρω στα 16000, αμα βαλω την σχολη με τα 18000 θα γελασει και το παρδαλο κατσικι"... Και τελικα να τα πιασουν τα 18000... Και καθε αλλο παρα λιγοι θα ειναι αυτοι...

Οπως επισης και οι αλλοι που θα πουν: "Κατω απο 18000 δεν γραφω με τιποτα..." και να μην δηλωσουν κατι απο κει και κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ίσως να ναι καλύτερα γιατί ο καθένας θα πηγαίνει εκεί που στοχεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
ρε παιδια πολυ απλα οι περισσοτεροι θα βαζουν σχολες που αρχιζουν απο 20000 μεχρι εκει που θελουν....τουλαχιστον εγω ετσι θα
το κανω! κ ο Θεος βοηθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tην περίπτωση να βάλεις πρώτα αυτό που θέλεις το χεις σκεφτεί;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Tην περίπτωση να βάλεις πρώτα αυτό που θέλεις το χεις σκεφτεί;:P

ετσι και αλλιως αυτο που θελω τοσα μορια εχει! οποτε .....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Γιατί όμως το έκαναν αυτό;Είναι λίγο βλακεία.Όπως και να το κάνουμε,αν ξέρεις πόσο έχεις βγάλει ξέρεις πάνω κάτω που θα περάσεις.Οκ, υπάρχουν και σχολές που αλλάζουν πολύ οι βάσεις τους αλλά δεν μπορείς να βασίζεσαι σ'αυτό.Νομίζω ότι δεν έπρεπε να το κάνουν.Είναι σίγουρο ότι θα γίνει όμως;Είπε τίποτα η Διαμαντοπούλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Για φαντασου ομως ποσος κοσμος θα σκεφτει: "Κατσε ρε, εγω θα γραφω γυρω στα 16000, αμα βαλω την σχολη με τα 18000 θα γελασει και το παρδαλο κατσικι"... Και τελικα να τα πιασουν τα 18000... Και καθε αλλο παρα λιγοι θα ειναι αυτοι...

Οπως επισης και οι αλλοι που θα πουν: "Κατω απο 18000 δεν γραφω με τιποτα..." και να μην δηλωσουν κατι απο κει και κατω...
Το πρώτο που λες είναι λίγο λολ, καθώς δε θα διατυμπανίζεις σε όλους τι δήλωσες ως πρώτη επιλογή.
Στο δεύτερο συμφωνώ απόλυτα, και εγώ αυτή τη σκέψη έκανα σε άλλο θέμα. Πας ανάλογα με τι σου αρέσει, αλλά υπάρχει περίπτωση να μη περάσεις πουθενά ξέρω γω, γιατί δεν είχες στο νου σου σχολή με λιγότερα μόρια.
ΕΝΩ αν ξέρεις τα μόριά σου, κάθεσαι και το ψάχνεις λίγο. Εκτός αυτού ρε παιδιά, τον Μάρτιο θα' ναι κρίσιμη στιγμή, θα κάνουμε επαναλήψεις, θα τρέχουμε, θα είμαστε αγχωμένοι, άλλη δουλειά δε θα' χουμε να έχουμε και το άγχος των μηχανογαφικών. Αν είναι δυνατόν. -.-
Ίσως να ναι καλύτερα γιατί ο καθένας θα πηγαίνει εκεί που στοχεύει.
Μα ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ. Απλώς το δηλώνει, αλλιώς όλοι θα' μασταν ευχαριστημένοι, από κει και πέρα δε θα ξέρεις τη τύφλα σου, και σε περίπτωση που το' χεις σίγουρο και τελικά σου βγει ξινό, χάνεις και τη δυνατότητα να ψάξεις για άλλη σχολή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καταρχήν να πω κι εγώ καλή επιτυχία σε όλους !!!Και μην ξεχνάμε ότι άμα θέλουμε πολύ κάτι θα το πετύχουμε !;):D
Σχετικά με τα μηχανογραφικά νομίζω ότι είναι λιγο χαζό να αποφασίζουμε πριν καν γραψουμε ποιες σχολές θα δηλώσουμε .
Δεν ξέρω αλλα εμένα αυτό το μέτρο με ανησυχεί λίγο αν τελικα εφαρμοστει γιατί νομίζω ότι θα επηρεάσει τη δυσκολία των θεμάτων στα διάφορα μαθήματα αφού απο πριν θα ξέρουν τις επιλογές μας.
Επίσης ,λίγο πριν τις εξετάσεις που θα έχουμε το άγχος μας να προλάβουμε τις επαναναλήψεις κτλ θα έχουμε επιπλέον το άγχος για το ποιές σχολές θα δηλώσουμε?! Τι να πω...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το πρώτο που λες είναι λίγο λολ, καθώς δε θα διατυμπανίζεις σε όλους τι δήλωσες ως πρώτη επιλογή.
Στο δεύτερο συμφωνώ απόλυτα, και εγώ αυτή τη σκέψη έκανα σε άλλο θέμα. Πας ανάλογα με τι σου αρέσει, αλλά υπάρχει περίπτωση να μη περάσεις πουθενά ξέρω γω, γιατί δεν είχες στο νου σου σχολή με λιγότερα μόρια.
ΕΝΩ αν ξέρεις τα μόριά σου, κάθεσαι και το ψάχνεις λίγο. Εκτός αυτού ρε παιδιά, τον Μάρτιο θα' ναι κρίσιμη στιγμή, θα κάνουμε επαναλήψεις, θα τρέχουμε, θα είμαστε αγχωμένοι, άλλη δουλειά δε θα' χουμε να έχουμε και το άγχος των μηχανογαφικών. Αν είναι δυνατόν. -.-


Ναι... Αλλα θα το δουν ολοι αυτοι που θα επεξεργαστουν το μηχανογραφικο... Και πραγματικα το σκεφτονται πολλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τώρα ψάχνω ψύλλους στα άχυρα:
Υπάρχει κανένας Τεχνολογική κύκλος 1ος ?
Προς το παρόν εδώ είμαστε μόνον 2 (Dias + Salex)
EEEEεεε κι εγω τεχνολογικη :) ξαναδινω φετος ,αλλα οχι 1ος κυκλος εχω την εντυπωση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top