Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

naty_chem

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Βρέθηκε ο άλλος. :P
Για εμένα τα ολοκληρώματα είναι το δυσκολότερο κομμάτι των μαθηματικών Κατεύθυνσης.
Ποτέ δεν πρόκεται να τα μάθω... :P



Εμένα οι μιγαδικοί. :S

Ρε πρέπει να τα μάθεις....Ξαναδίνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αν ειναι θα τα δω και εγω κ θα σας πω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Βρέθηκε ο άλλος. :P
Για εμένα τα ολοκληρώματα είναι το δυσκολότερο κομμάτι των Μαθηματικών Κατεύθυνσης.
Ποτέ δεν πρόκεται να τα μάθω... Όχι ότι με νοιάζει και ιδιαίτερα βέβαια... :P

Πάντα αντίρρηση φέρνεις, αμάν. :pfff: :P

Συμφωνώ για τους μιγαδικούς... είναι το μόνο κομμάτι που δεν το θέλω καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
[άκυρη] Αγαπάμε μιγαδικούς!
Μέχρι πέρυσι τους θυμόμουν, τώρα όχι. :'( [/άκυρη]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πάντα αντίρρηση φέρνεις, αμάν. :pfff: :P

Συμφωνώ για τους μιγαδικούς... είναι το μόνο κομμάτι που δεν το θέλω καθόλου.

εγω πιστευω ειναι το πιο ευκολο κεφαλαιο οι μιγαδικοι
αλλα γενικα τα μαθηματικα τησ κατευθυνσης ειναι πολυ δυσκολα
εσας πως σας φαινονται????
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εσας πως σας φαινονται????
:)

ΠΟΛΛΑ! :worry:
και δεν τελειωνουν τα ατιμα.....το μονο καλο οτι οσο προχωρα η υλη βλεπεις οτι ολα συνδεονται με τα προηγουμενα οποτε αναγκαστικα κανεις συνεχεια επαναληψεις....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εσας πως σας φαινονται????
:)

Πανέμορφα. :redface:
Απλά δεν μπορώ να μπω στο νόημα των μιγαδικών. Όλα τα άλλα μου αρέσουν πολύ.

Όντως η ύλη είναι μεγάλη και έχουν όλα και ευρύ φάσμα ασκήσεων αλλά βγαίνει μια χαρά. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγω παλι βλεπω εφιαλτες με αυτα τα μαθηματικα καποιες ασκησεις τις βγαζω αλλες παλι οχι
ειναι για εξυπνους μαθητες κυριως που ειστε στην υλη κ λετε πως ειναι ατελιωτη???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν είναι ατέλειωτη! :P
Είναι απλά αρκετά μεγάλη. Έχει διαφορά.

Υπάρχουν ασκήσεις πιο βαθιές... αλλά πραγματικά..δεν βάζουν τίποτα υπερβολικό στις πανελλήνιες. Το πολύ πολύ κάποιο ερώτημα που εκεί θα ξεχωρίσει ποιός είναι του 20 και ποιός του 18.

Όπως λέει και ένας καλός μου φίλος,οι ασκήσεις αυτές δημιουργήθηκαν από ανθρώπους. Δεν έχουν τίποτα υπερφυσικό για να μη μπορεί κάποιος να τις λύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εγω παλι βλεπω εφιαλτες με αυτα τα μαθηματικα καποιες ασκησεις τις βγαζω αλλες παλι οχι
:hehe:
χαλαρωσε.....αν διαβασεις και λυσεις και μερικες ασκησεις σε καθε ενοτητα δεν θα χεις προβλημα...:D
που ειστε στην υλη κ λετε πως ειναι ατελιωτη???:)
εγω ειμαι στην παραγωγο! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εχω κομπλαρει λιγο γιατι εξαρχης ακουγα ολους να λενε πως ειναι δυσκολα και τα πηρα απο κακο ματι
αλλα ενταξει τα ορια ηταν ευκολα τωρα να δουμε τα ολοκληρωματα παραγωγο εχω κανει πολυ λιγο
τι κατευθυνση εισαι θετικη η τεχνολογικη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εχω κομπλαρει λιγο γιατι εξαρχης ακουγα ολους να λενε πως ειναι δυσκολα και τα πηρα απο κακο ματι
αλλα ενταξει τα ορια ηταν ευκολα τωρα να δουμε τα ολοκληρωματα παραγωγο εχω κανει πολυ λιγο
τι κατευθυνση εισαι θετικη η τεχνολογικη???

τεχνολογικη εγω......εσυ? :worry:
εμενα δεν μαρεσαν τα θεωρηματα που ειχε μετα την συνεχεια...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
και εγω τεχνολογικη ειμαι
για τον bolzano λες??
η το ΘΜΤΚΑΙ ΤΟ ΘΜΕΤ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
και εγω τεχνολογικη ειμαι
για τον bolzano λες??
η το ΘΜΤΚΑΙ ΤΟ ΘΜΕΤ???

οχι ο bolzano ειναι οκ....
το ΘΜΕΤ λεω...
στα αλλα μαθηματα που εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ΑΕΠΠ πινακες
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Κ θμετ
μαθ γεν τωρα θα μπω πιθανοτητες
φυσικη κυματα
αοθ 4κεφαλαιο
εσυ που εισαι???
αοθ εχεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γενικα τα μαθηματικα τησ κατευθυνσης ειναι πολυ δυσκολα ... εσας πως σας φαινονται????
ΠΟΛΛΑ! και δεν τελειωνουν τα ατιμα.....
Αν μας διάβαζε κάποιος που έδωσε πανελλήνιες πριν το 2000 θα χαμογελούσε μαζί μας. Τότε με τις δέσμες η ύλη των μαθηματικών ήταν ίσως και τριπλάσια της δικιάς μας. Φανταστείτε, είχανε την ύλη που είχαμε Β κατεύθυνση, αυτήν που έχουμε Γ κατεύθυνση, αυτήν της Γ γενικής και αρκετά άλλα ακόμα!!! Για όποιον θέλει, να η ύλη τότε: https://www.hyper.gr/makthes/951125/51125e01.html
Επίσης, το επίπεδο των θεμάτων τότε ήταν πολύ ανώτερο από το σημερινό. Το λένε οι μαθηματικοί, αλλά μπορούμε να το δούμε και μόνοι μας: https://www.e-kimolia.gr/html/math-desmes.htm
Θέλω να καταλήξω ότι η ύλη και το επίπεδο θεμάτων στα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι σε λογικά πλαίσια, αν συγκριθεί με το παρελθόν. Εκεί που η ύλη είναι ελάχιστη είναι στη φυσική κατεύθυνσης, με όσα αρνητικά αυτό σημαίνει.
Πάντως, εύκολα ή δύσκολα, πολλά ή λίγα, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, αφού είναι το ίδιο (σχεδόν) για όλους. Άρα δεν έχει νόημα να γρινιάζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
ΑΕΠΠ πινακες
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Κ θμετ
μαθ γεν τωρα θα μπω πιθανοτητες
φυσικη κυματα
αοθ 4κεφαλαιο
εσυ που εισαι???
αοθ εχεις???
κ γω στα ιδια ειμαι! :D αοθ ειχα παρει αλλα δεν θα το δωσω γιατι δεν θελω 5ο πεδιο!

Άρα δεν έχει νόημα να γρινιάζουμε...

κουβεντα να γινεται! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
συμφωνω κουβεντα να γινετε
το αεππ πως σου φαινετε???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis92

Νεοφερμένος

Ο apostolis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εμενα με αγχωνουν οσο τιποτα αλλο τα μαθηματικα....ειμαι ακομη στις συνεπειες ΘΜΤ....αλλα κανω ολες τις ασκησεις του Μπαρλα(80 ασκησεις/μαθημα) γι'αυτο και καθυστερω.Ειμαι καλα στην υλη ή πρεπει να βιαστω?Ποια πιστευετε ειναι η εγγυηση για να γραψω απο 19 και πανω?

Κοίταξε να δεις. Είναι λογικό να αγχώνεσαι για τα μαθηματικά. Εγώ δίνω δεύτερη χρονιά και φέτος λατρεύω τα μαθηματικά, ενώ πέρσι τα σιχαινόμουν! Όσο για την εγγύηση που λες, δεν υπάρχει νομίζω. Δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ πως θα αντιδράσεις στις εξετάσεις. Τα πάντα είναι θέμα ψυχολογίας. Έχουμε δει και καλούς μαθητές να τα χάνουν και να γράφουν πολύ μέτρια. Αλλά και μέτριους μαθητές να προσεγγίζουν το άριστα με λίγο διάβασμα αλλά όχι άγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top