[Πανελλήνιες 2011] Αποτελέσματα Βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
  • 0-5000

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • 5000-10000

    Ψήφοι: 21 6.4%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 11 3.3%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 27 8.2%
  • 14000-16000

    Ψήφοι: 49 14.8%
  • 16000-18000

    Ψήφοι: 82 24.8%
  • >=18000

    Ψήφοι: 77 23.3%
  • Δεν είμαι υποψήφιος :)

    Ψήφοι: 60 18.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θα διαπιστωσετε αργοτερα, οσοι εχετε τα ματια σας ανοιχτα, οτι με τις πανελληνιες δεν περνουν κυριως οι εξυπνοι αλλα αυτοι που δε φερνουν αντιρρηση στην παπαγαλια. Οι ασκησεις των πανελληνιων σε συντριπτικη πλειοψηφια ειναι παντελως αχρηστες στο πανεπιστημιο για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχουν το χαρακτηρα ασκησεων αλλα σπαζοκεφαλιων(μην θεωρειτε τον εαυτο σας αχρηστο λοιπον). Λοιπον καλη δυναμη ευχομαι και να θυμαστε οτι το σχολειο δεν ειναι μορφωση ειναι παπαγαλια.
Μεγάλες αλήθειες τα ανωτέρω. Οι πανελλαδικές ουσιαστικά ορίζονται από δύο πράγματα. Την ικανότητα αποστήθισης του μαθητή και τον βαθμολογητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasntua

Νεοφερμένος

Ο kostasntua αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δυστυχώς όμως,αναγκαστικά με τους κανόνες πρέπει να πάμε για να πραγματοποιήσουμε τα όνειρα μας.Το να μην πάμε με τους κανόνες σημαίνει ή ότι θα μείνουμε αδρανείς και δε θα κάνουμε τίποτα ή ότι θα πάμε να σπουδάσουμε σε κάποια άλλη χώρα..Που τίποτα από τα δύο δεν είναι απόλυτα ούτε εφικτό,ούτε ικανοποιητικό.Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λένε..Να'σαι καλά όμως..έχεις δίκιο..
Πας με τους κανονες οταν αυτοι φτιαχνονται απο μια συλλογικοτητα στην οποια εχεις λογο (απο μωρα παιδια θυμισου τους κανονες του κρυφτου που παιζαμε, εμεις τους φτιαχναμε) οχι οταν φτιαχνονται απο αλλους και ειδικα για τους σκοπους που ανεφερα πιο πανω. Τοτε ή τους παρακαμπτεις (σπουδες στο εξωτερικο) ή τους ξεγελας και χωνεσαι και εσυ μεσα στην ελιτ για να τους φερεις τουμπα καποτε. Και πιστεψε με οι σπουδες κρινονται στον ελαχιστο βαθμο απο τα μορια που συγκεντρωσες σε καποιες εξετασεις του κολου. Απαιτουν διαρκη προσπαθεια, διευρυνση οριζοντων, καλλιεργεια του χαρακτηρα σε αντιθεση με τις πανελληνιες που οσοι τελειωνουν πανε καθε βραδυ μεχρι τις 4 το πρωι εξω. Οι καλες σπουδες οπως και οι κακες αντιστοιχα μπορουν να γινουν σε οποιαδηποτε σχολη. Ο καθενας κανει τις επιλογες του και εισπραττει τα αποτελεσματα. Αυτα ειναι δικες μου γνωμες, απλα το θεωρω χρησιμο να τις λεω γιατι προερχονται απο μεγαλη εμπειρια και αρκετες περιπετειες στη κωμωδια που λεγεται εκπαιδευση στη χωρα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dennispouka

Νεοφερμένος

Ο dennispouka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπον παιδια μια συμβουλη σαν μεγαλυτερος: Το χαστουκι αυτο που φαγατε οι περισσοτεροι θα σας κανει καλο. Θα καταλαβετε απο σχετικα μικρη ηλικια ποσα σκατα εχετε να φατε οταν αντιμετωπιζετε το Ελληνικο κρατος και ποσο το κρατος αυτο δυσκολευει τις ζωες μας. Καλυτερα να νιωσετε το συναισθημα τωρα παρα αργοτερα για να ειστε ετοιμοι για τα επομενα χαστουκια. Ενας πενταψηφιος αριθμος μοριων στους περισσοτερους ανθρωπους που σεβονται τον εαυτο τους δε λεει απολυτως τιποτα. Ετσι και αλλιως δε μπορεις να κρινεσαι οταν παιζεις με τους κανονες που εφτιαξαν αλλοι. Οι κανονες αυτοι ειναι ετσι φτιαγμενοι για να μπαινουν στις καλυτερες σχολες αυτοι που βολευουν το συστημα, με εξαιρεσεις βεβαιως. Θα διαπιστωσετε αργοτερα, οσοι εχετε τα ματια σας ανοιχτα, οτι με τις πανελληνιες δεν περνουν κυριως οι εξυπνοι αλλα αυτοι που δε φερνουν αντιρρηση στην παπαγαλια. Αυτο συμβαινει για τον απλο λογο οτι αν οι εξυπνοι επαιρναν τα εφοδια μιας καλης σχολης, θα γκρεμιζαν το συστημα.(Το ιδιο ισχυει και αν δειτε ποια μυαλα το κρατος ριχνει στα ναρκωτικα). Ετσι περνουν αυτοι που δε λενε οχι δε παπαγαλιζω γιατι απαξιωνω το μυαλο και το χαρακτηρα μου. Τελοσπαντων τα αντερα καποιου κρινονται σε αλλα πραγματα στη ζωη και σε βαθος χρονου. Οι ασκησεις των πανελληνιων σε συντριπτικη πλειοψηφια ειναι παντελως αχρηστες στο πανεπιστημιο για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχουν το χαρακτηρα ασκησεων αλλα σπαζοκεφαλιων(μην θεωρειτε τον εαυτο σας αχρηστο λοιπον). Λοιπον καλη δυναμη ευχομαι και να θυμαστε οτι το σχολειο δεν ειναι μορφωση ειναι παπαγαλια. Να μορφωνεστε οσο περισσοτερο μπορειτε και ξεκινατε να ανακαλυπτετε τις υγιεις πτυχες του εαυτου σας.Αυτα ειναι που μετρανε. Συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα σε οσους τους κουρασα.

Για σένα σε όλα φταίει το ελληνικό κράτος ε; Ελπίζω ν' αντιλμβάνεσαι ότι είναι δικαιότερο να μπαίνουν δυσκολότερα θέματα και ήταν σωστή κίνηση εκ του κράτους-επικρίνω ότι δεν προειδοποίησε εγκαίρως το υπουργείο τους μαθητές αλλά καθυστερημένα- , διότι έτσι δεν κρίνεσαι στην χαζή λεπτομέρεια όπως σωστό ή λάθος. Ελληνικά δεν μιλάς; Και αυτών οι κανόνες έχουν φτιαχτεί από άλλους. Συμμετέχεις όμως δε ανεπαισθήτως και στην διαμόρφωσή τους. Νομίζεις ότι ΕΣΥ βλέπεις ανοιχτά; Στις πανελλήνιες περνάν και όσοι μόνο παπαγάλισαν αλλά και όσοι συμβιβάστηκαν με την παπαγαλία για να μπουν, ακόμη και όσοι είχαν την ευρηματικότητα μαζί με τον νου να δημιουργήσουν εκ του μηδενός απαντήσεις εκμεταλλευόμενοι τις διδόμενες πληροφορίες. Περνάνε και πολλοί έξυπνοι. Τί νομίζεις ότι σημαίνει γκρεμίζω το σύστημα: Ζω σ' ένα άναρχο περιβάλλον άνευ δικαιοσύνης. Δεν λέω ότι η ελληνική πραγματικότητα είναι η ιδανική, πρέπει όμως επί τέλους να μάθουμε να μην υπονομεύουμε σαν συμπλεγματικοί οτιδήποτε παρουσιάζει το κράτος. Οι πανελλαδικές, παιδιά, ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ δεν ενδεικνύουν τίποτα περί του προσεχούς μέλλοντος. Είναι άδικο όμως να απαξιώνουμε τις προσπάθειες τόσων μαθητών οι οποίοι επέτυχαν τις προσδοκίες και κάποιο μέρος των ονέιρων τους, όπως και άδικο με τέτοιον τρόπο να χαϊδεύουμε όσους τελικά δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες τους. Υπάρχει και το δεύτερο πτυχίο και το μεταπτυχιακό και τα σεμινάρια ακόμη και το διδακτορικό. Ούτως ή άλλως δεν είναι απαραίτητο ότι θα ακολουθήσουμε την πορεία που χαράξαμε στο μυάλο ως ανώριμοι δεκαοχτάρηδες. Αν κάποιος είναι να πετύχει στην ζωή θα το κάνει μέσω ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ δρόμου. Γενικεύεις πολύ και αγνοείς παντελώς πτυχές του ελληνικού συστήματος. Όσο για την μόρφωση και τις υγιείς πτυχές, εκεί θα συμφωνήσω.

Συγγνώμη αν φαίνεται σαν φλέιμ. Καθ' όσον πολλοί διαβάζουν το θέμα, θεώρησα αναγκαίο ν' αντιπαραβάλω την αποψή μου θεωρώντας αντικειμενικότερη και πιο ψύχραιμη, γιατί δεν βλέπω πουθενά επιχειρήματα στο παρατιθέμενο κείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Για σένα σε όλα φταίει το ελληνικό κράτος ε; Ελπίζω ν' αντιλμβάνεσαι ότι είναι δικαιότερο να μπαίνουν δυσκολότερα θέματα και ήταν σωστή κίνηση εκ του κράτους-επικρίνω ότι δεν προειδοποίησε εγκαίρως το υπουργείο τους μαθητές αλλά καθυστερημένα- , διότι έτσι δεν κρίνεσαι στην χαζή λεπτομέρεια όπως σωστό ή λάθος. Ελληνικά δεν μιλάς; Και αυτών οι κανόνες έχουν φτιαχτεί από άλλους. Συμμετέχεις όμως δε ανεπαισθήτως και στην διαμόρφωσή τους. Νομίζεις ότι ΕΣΥ βλέπεις ανοιχτά; Στις πανελλήνιες περνάν και όσοι μόνο παπαγάλισαν αλλά και όσοι συμβιβάστηκαν με την παπαγαλία για να μπουν, ακόμη και όσοι είχαν την ευρηματικότητα μαζί με τον νου να δημιουργήσουν εκ του μηδενός απαντήσεις εκμεταλλευόμενοι τις διδόμενες πληροφορίες. Περνάνε και πολλοί έξυπνοι. Τί νομίζεις ότι σημαίνει γκρεμίζω το σύστημα: Ζω σ' ένα άναρχο περιβάλλον άνευ δικαιοσύνης. Δεν λέω ότι η ελληνική πραγματικότητα είναι η ιδανική, πρέπει όμως επί τέλους να μάθουμε να μην υπονομεύουμε σαν συμπλεγματικοί οτιδήποτε παρουσιάζει το κράτος. Οι πανελλαδικές, παιδιά, ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ δεν ενδεικνύουν τίποτα περί του προσεχούς μέλλοντος. Είναι άδικο όμως να απαξιώνουμε τις προσπάθειες τόσων μαθητών οι οποίοι επέτυχαν τις προσδοκίες και κάποιο μέρος των ονέιρων τους, όπως και άδικο με τέτοιον τρόπο να χαϊδεύουμε όσους τελικά δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες τους. Υπάρχει και το δεύτερο πτυχίο και το μεταπτυχιακό και τα σεμινάρια ακόμη και το διδακτορικό. Ούτως ή άλλως δεν είναι απαραίτητο ότι θα ακολουθήσουμε την πορεία που χαράξαμε στο μυάλο ως ανώριμοι δεκαοχτάρηδες. Αν κάποιος είναι να πετύχει στην ζωή θα το κάνει μέσω ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ δρόμου. Γενικεύεις πολύ και αγνοείς παντελώς πτυχές του ελληνικού συστήματος. Όσο για την μόρφωση και τις υγιείς πτυχές, εκεί θα συμφωνήσω.

Συγγνώμη αν φαίνεται σαν φλέιμ. Καθ' όσον πολλοί διαβάζουν το θέμα, θεώρησα αναγκαίο ν' αντιπαραβάλω την αποψή μου θεωρώντας αντικειμενικότερη και πιο ψύχραιμη, γιατί δεν βλέπω πουθενά επιχειρήματα στο παρατιθέμενο κείμενο

Δεν γνωρίζω πως βάζουμε spoiler ώστε να περιορίσω την έκταση, εαν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Καταρχάς, πρέπει να διευκρινηστεί τι εννοούμε "δύσκολα θέματα".
Θέματα στα οποία δεν θα ανταποκριθούν με μεγάλες επιδόσεις οι μαθητές, σκεύτεται κάποιος.
Η διαβάθμιση είναι αναγκαία, σε αυτό όλοι είμαστε σύμφωνοι. Το θέμα όμως είναι πως αυτή επιτυγχάνεται.

Δυστυχώς για φέτος, τα θέματα δεν ήταν δύσκολα, με την έννοια του έξυπνου, πονηρού, πρωτότυπου. Αλλά με την έννοια του ότι ηταν πολλά. Ως παράδειγμα, παραθέτω αυτό των μαθηματικών, στα οποία δεν έγραψα τόσο όσο άξιζα (ή κόπιασα) -πιστεύω
Επι αιώνες, τα μαθηματικά ήταν μια επιστήμη σκέψης. Όσοι ασχολούνταν, ακόμα και με τα πιο απλά, έκαναν πολλές φορές λάθη, κατέληγαν σε μή σωστές αποδείξεις... Πάμπολες περιπτώσεις.
Αλλά δεσπόζουσα ήταν η ΣΚΕΨΗ. Όχι η μεθοδολογία, η τυποποίηση, ή οτιδήποτε συναφές.
Συγνώμη, αλλά σύστημα που παραγκωνίζει την "μαθηματική σκέψη", τη δημιουργικότητα, την ευευρετικότητα, προωθώντας την μεθοδολογία, κάπου έχει χαθεί.
Εδώ ο ίδιος ο Χιλμπερτ δυσκολευόταν στο πρόσημο και στις πράξεις, στο ελληνικό σύστημα θα θεωρούνταν "αποτυχημένος";
Δυστυχώς φέτος, δεν υπήρχε χρόνος ώστε ο μαθητής να σκευτεί. Τα δευτερόλεπτα που έγραφε στο πρόχειρο, ή απλά προσπαθούσε να "κατεβάσει ιδέες", ήταν για αυτόν Μείον(-) στον τελικό βαθμό του.



Συγχώρεσέ με, αλλά δεν θεωρώ τον εαυτό μου ανώριμο στα 18 μου. Τα άτομα που κυβερνούν αυτόν τον τόπο διακρίνονται από περισσότερη αυτογνωσία;
Δυστυχώς το ταξίδι για την ιθάκη για κάποιους (ίσως και εμένα) δεν τέλειωσε όπως θα ήθελαν.
Δεν γίνεται όλοι να καταφέρουμε (ίσως ούτε και εγώ).
Ας γίνεται όμως αυτό με τέτοιο τρόπο, ώστε δίπλα στην πραγματική αξία του μαθητή, να μην εμφανίζονται και άλλοι παράγοντες όπως γρηγορο γράψιμο, αποκλίσεις βαθμολογητών, στείρα μεθοδολογία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JiMbOh

Νεοφερμένος

Ο JiMbOh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
17,437.

Την κανω για Γερμανια :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παιδια, μια ερωτηση για τους βαθμους προσβασης...
Σε ενα μαθημα, εχω βαθμο προσβασης 19,65.. Ξερω οτι οι βαθμοι προσβασης στρογγυλοποιουνται ωστε να εχουν 1 δεκαδικο ψηφιο..
Το θεμα ειναι.. Σε ενα μαθημα ειχα ακριβη βαθμο προσβασης 18,88 (ο οποιος προφανως θα γινεται 18,9)
Όμως σε αυτο με το 19,65 , θα παει 19,6 ή 19,7??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Το να πεις ταπεινό το 18700 είναι κοροιδία και πρόκληση με όλα αυτά που βλέπουμε φέτος.

δεν ειδες τους υπολοιπους αστρονομικους βαθμους?????αυτο σε πειραξε???ειναι οντως πολυ ταπεινο για τον κοπο που κατεβαλα ολη τη χρονια....και επισης για την ιατρικη που θελω..κανεις ως τωρα απο εδω που θελει ιατρικη δεν εχει βγαλει αυτα τα μορια...ολοι πανω απο 19000...οποτε δεν ειναι ταπεινο το 18700 μπροστα στο 19000???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Υπάρχει καμιά πειστική εξήγηση για το πως γίνεται στην Λογοτεχνία ο 1ος να μου βάζει 92 (δηλ. 18.4/20) και ο δεύτερος 66? (13.2/20). Ευτυχώς υπήρξε κι ένας τρίτος με 87. Ο ένας δηλαδή βρήκε το γραπτό σχεδόν άριστο κι ο άλλος μετριότατο. Αδύνατον να το κατανοήσω.....Αυτό το 66 με κάνει να πιστεύω πως σύμφωνα με τον 2ο βαθμολογητή, σχολίαζα ...άλλο ποίημα και όχι τον ρημαδοΚρητικό....
Είμαι άνθρωπος των θετικών επιστημών και όσους φίλους φιλόλογους ρώτησα απλώς ....χαμογελούσαν. Any idea?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Μαθηματικά κατευθ 12.7
Μαθηματικά γεν. 14.3
Έκθεση 12.6
Αοδε 17.3
Αεππ 17.6
Φυσικη 8.7

13.940 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Τελικα ολοι στο ischool αριστευσαμε! Πανω απο τους μισους απ'ο,τι ειδα εβγαλαν απο 18 εως 20 χιλιαδες!!! Μπραβο. Και μας ελεγαν οτι οι βασεις θα πεσουν .Τελικα εφτασαν στον ουρανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Ας γραψω και γω τους βαθμους μου:
Μαθηματικα Κατ .: 19,8(100,98 )
Φυσικη Κατευθ .: 19,9(100,99)
A.E.Π.Π .: 20,0(100,100)
ΑΟΔΕ .: 20,0(100,100)
Μαθηματικα Γεν .: 19.3(98,95)
Εκθεση .: 12,7(62,65)

Συνολο .: 18996
Θεωρω πως ειναι ολιγον αδικο να καθοριστει η πολη στην οποια καποιος θα εισαχθει απο το ποσο εγραψε στην εκθεση.Απο οτι βλεπω τετοιο βαθμο μπορει να πετυχει και καποιος που δεν εχει ασχοληθει με το μαθημα.Σαφως υπαρχουν και μαθητες που ασχοληθηκαν και γραψαν χειροτερα.Ετσι,δεν θεωρω δικαιο το γεγονος οτι καποιος αν και δεν φαινεται να εχει προβλημα στα μαθηματα με τα οποια θα τον απασχολησει η σχολη(οκ,δεν σημαινει κατι το γεγονος οτι εγραψε καποιος 100 μαθηματικα,αλλα σε ορισμενες περιπτωσεις μπορει να σημαινει) του να μην εισαγεται στην πολη της προτιμησης του(Μακαρι να μην ειμαι επηρεασμενος απο το δικο μου αποτελεσμα αλλα να ισχυουν αυτα που λεω αντικειμενικα,μακαρι!)
Πριν αρχισετε να βαρατε λεω πως (1)ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος (2)στοχευα και προσπαθουσα εδω και αρκετα χρονια(για παρα πολλους λογους) για να περασω στην πολη την οποια φαινεται να μην προσεγγιζω(3)αν εχετε ακομη αντιρρηση και με μουτζωνετε
*

*οι λογοι για τους οποιους καποιος προτιμα μια πολη παρολο που περνα στη σχολη της προτιμησης του ειναι συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα οι εξης:
1.οικονομικη δυνατοτητα οικογενειας
2.ευκολια προσβασης γονεων(για καποιους ειναι αρνητικο αυτο)
3.ΚΑΛΥΤΕΡΟ πανεπιστημιο(οκ ναι,μετραει το τι θα κανεις μεσα στη σχολη,αλλα αν ειχες την διαθεση ανεξαρτητου σχολης να διαβασεις??)
4.προσωπικη προτιμηση(φιλοι ,συγγενεις ,αλλοι λογοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavrouu

Νεοφερμένος

Η Stavrouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μόνο εγώ έγραψα χάλια δηλαδή????????

έκθεση 15,5
βιολογια 14,1
λογοτεχνια 13,1
ιστορια 7
αρχαια 13,2
λατινικα 16,7

και βγαζω 13.422 στο 1ο και 13063 στο 3ο...
Τελειως χαλια... παει...εχασα και την αγγλικη φιλολογια και ολα... :bye:

Καλημερα! Ειμαι νεα εδω και εψαχνα κατι παρομοιο με τη δικη μου περιπτωση και μολις ειδα τη δημοσιευση σου πηρα το θαρρος να απαντησω.. Οι στοχοι μας ηταν ιδιοι.. Κι εγω αγγλικη φιλολογια ηθελα και ακομα θελω.. Εγω εβγαλα 15500 και προφανως δεν την πιανω.. Επειδη δε θελω τιποτα αλλο, θα ξαναδωσω του χρονου.. Εσυ τι σκεφτεσαι? Μη το βαλεις κατω παντως και μην απογοητευτεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εντάξει, ας γράψω λοιπόν και τους δικούς μου βαθμούς:

ΕΚΘΕΣΗ: 17.3
ΒΙΟ.ΓΕΝ.: 19.9
ΜΑΘ.ΚΑΤ.: 18.6
ΒΙΟ.ΚΑΤ: !9.8 (:clapup:)
ΦΥΣ.ΚΑΤ.: 18
ΧΗΜΕΙΑ: 19.4
Σύνολο: 19.279 στο 3ο πεδίο και 19.092 στο 2ο και στο 4ο
Δηλαδή μόλις 55 μόρια κάτω απο την ιατρικη Θεσ/νικης (με λιγη καλη θεληση την πιανω-ας κλεισω και την πορτα) και 150 μορια πανω απο την Ιατρικη Λαρισας!!!!! (ε, αυτη την πιανω)

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια!! Ευχομαι να περασετε στην 1η σας επιλογη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Έπεσα αρκετά έξω στις προβλέψεις μου αλλά δεν έχει σημασία,μια τουλάχιστον σχολή επιλογής την πιάνω κι ας μην είναι η πρώτη μου επιλογή.

Έκθεση : 16,6
Μαθηματικά Κατεύθυνσης : 16,7
Φυσική Κατεύθυνσης : 13,3
Βιολογία Κατεύθυνσης : 15,4
Χημεία Κατεύθυνσης : 18,7
Μαθηματικά Γενικής : 17,3

Σύνολο : 16,987 στο 3ο πεδίο και 16,766 στο 2ο και 4ο πεδίο.

Χαίρομαι που βλέπω αρκετά παιδιά κι από τις 3 κατευθύνσεις να έχουν ξεπεράσει το φράγμα των 18,000.Οφείλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν φέτος,ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.Σε έναν Πόλεμο (διότι πόλεμος είναι αυτές οι εξετάσεις) σίγουρα θα υπάρχουν απώλειες και το κλειδί σ'αυτή την περίπτωση είναι να μην χαλιόμαστε και να μπορούμε να ορθοποδήσουμε για μια νέα προσπάθεια.Πρέπει να τονίσω ότι τα όνειρα καθώς και οι στόχοι μας δεν περιορίζονται από καμία κυβέρνηση.Δεν είναι ικανοί για κάτι τέτοιο.
Ένας υποψήφιος θετικής κατεύθυνσης που θεωρεί πως τίποτα δεν τελείωσε ακόμη και πως τώρα όλα αρχίζουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom Dizzle

Νεοφερμένος

Ο Boom Dizzle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειμαι νεοφερμενος εδω...
Οι φετινες Πανελληνιες ηταν μια σκετη απογοητευση για μενα.Ειμαι Θεωρητικη κατευθυνση κ εβγαλα μολις 14.300 μορια:/:
Δεν πιστευα οτι θα παω τοσο χαλια.Ξερετε αν μπορει να πιασω κανενα τμημα της Παντειου(δεν το νομιζω):/:???Κ κατι ακομα:Αυριο παω να δωσω
αθληματα για ΤΕΦΑΑ(ημουν αρρωστος την προηγουμενη εβδομαδα).Πιστευετε οτι μπορω να πιασω ΤΕΦΑΑ Αθηνων με προπονηση μιας εβδομαδας(επιπλεον επαιζα ποδοσφαιρο μεχρι περισυ)???Ο προπονητης μ λεει οτι μπορω...Τελος,ακουσα οτι αν δωσεις αθληματα για ΤΕΦΑΑ χανεις μορια για τις αλλες σχολες....Ισχυει??

ΥΓ:Συγχαρητηρια σε οσους περασαν εκει που ηθελαν πραγματοποιωντας το ονειρο τους:)....Αυτοι που δεν πετυχαν μην απογοητευονται,καθε εμποδιο για καλο.Στο σχολειο μ υπηρχε πρωτοφανης αποτυχια(μιλαμε για πανωλεθρια!) σε ολες τις κατευθυνσεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ειναι λιγο οφ τοπικ, αλλα θελω να το πω: Αλοιμονο αν η ζωη τελειωνε με μια αποτυχια στις Πανελληνιες. Ουτε ολοι μπορουν να γραφουν πανω απο 18, ουτε ολοι φυσικα θα πατωνουν. Ο καθενας εκανε τη δικη του προσπαθεια και ενταξει, απετυχε και πελαγωσε, αλλα ως εκει. Μπορει να το θεωρησετε καπως που τα λεω εγω αυτα που εγραψα πολυ καλα και πιανω το στοχο μου, αλλα λυπαμαι οταν ακουω οτι καποιος (γνωστος ή άγνωστος οπως τα παιδια στο αι σκουλ) παιδευτηκε ολη τη χρονια, και ειχε μια ατυχια, ή βαθμολογηθηκε αδικα, ή τελικα το διαβασμά του δεν απεδωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Έκθεση 17.4
Μαθηματικά Γενικής 20 (κι εδώ με έριξε ο βαθμός τους σχολείου όπου μου είχαν 19 στο πρώτο 4μηνο έτσι για πλάκα!)
Μαθηματικά Κατεύθυνσης 17.5
Βιολογία Κατεύθυνσης 19.8
Φυσική Κατεύθυνσης 18.5
Χημεία Κατεύθυνσης 19.7

Σύνολο: 19.269 μόρια στο 3ο πεδίο και 18.979 στο 2ο&4ο.
Είμαι 65 μόρια κάτω από την Ιατρική Θεσσαλονίκης, οπότε ελπίζω πως με μια ελαφριά πτώση θα την πιάσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
;)
Έκθεση 17.4
Μαθηματικά Γενικής 20 (κι εδώ με έριξε ο βαθμός τους σχολείου όπου μου είχαν 19 στο πρώτο 4μηνο έτσι για πλάκα!)
Μαθηματικά Κατεύθυνσης 17.5
Βιολογία Κατεύθυνσης 19.8
Φυσική Κατεύθυνσης 18.5
Χημεία Κατεύθυνσης 19.7

Σύνολο: 19.269 μόρια στο 3ο πεδίο και 18.979 στο 2ο&4ο.
Είμαι 65 μόρια κάτω από την Ιατρική Θεσσαλονίκης, οπότε ελπίζω πως με μια ελαφριά πτώση θα την πιάσω :)

Αντε βρε να κλεισεις ΕΣΥ την πορτα της Ιατρικης, και οχι εγω!!!:clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgreen

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top