Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εσύ αν τους μάθαινες θα το διέδιδες σε όλους?
.

Και πως το εξηγείς ότι τα τελευταία 3 χρόνια που εγώ βλέπω αυτή τη συζήτηση για βαθμούς βγαίνουν καμιά 10αριά άτομα που "καπως" μάθαν τους βαθμούς τους;Αυτοί δε το διαλαλούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ξερετε περιπου ωρα για αυριο εχετε ακουσει τιποτα?
Δες: https://www.esos.gr/index.php?option...4-04&catid=226:2009-12-01-11-40-37&Itemid=802
...την επίσημη ανακοίνωση της Τρίτης που θα γίνει μεταξύ 11 και 12 το πρωί....
Και πως το εξηγείς ότι τα τελευταία 3 χρόνια που εγώ βλέπω αυτή τη συζήτηση για βαθμούς βγαίνουν καμιά 10αριά άτομα που "καπως" μάθαν τους βαθμούς τους;Αυτοί δε το διαλαλούν;
Την αλήθεια τη λες ή στους πολύ κοντινούς σου ή σε αγνώστους...
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ευχαριστω πολυυυ!!:) απλα ξερεις κατι ποτε δεν γινεται να ειμαστε σιγουροι...καλυτερα οι προσδοκιες μας να ειναι μικρες!:):) τετοια ωρα αυριο θα σου στειλω μηνυμα!!:)
Θα περιμενω ελπιζοντας να εχεις σκισει!!
Συγνωμη για ενα μηνυμα που εχω στειλει δυο φορες, αλλα ειχε κολλησει το σαιτ και καταλαθως σταλθηκε ετσι... Οποιος μοντ θελει μπορει να το σβησει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_m

Νεοφερμένος

Ο chris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Aνακοινωθηκε η κλιμακωση γβπ!!!!
Στο σιτε του υφυπουργου....
18-20 15,51%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Καλά αποτέλεσματα i-schoolίτες !! !! !! !!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Aνακοινωθηκε η κλιμακωση γβπ!!!!
Στο σιτε του υφυπουργου....
18-20 15,51%

Και τι σημαινει αυτο?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Mε γνωστο στο Υπουργειο τα μαθα ναι. Οχι για τους αλλους δεν ξερω απολυτως τπτ εχτες το απογευμα τα μαθα και εχω πεθανει απο απογοητευση. Μου καψανε 4 οσο δλδ ολο το 8εμα πονταρα σε αυτο να εχω κοντα στο 17 και εχω 13.2 μαθηματικα κατ και φθσικη εχω 6 και 5 αντιστοιχα αλλα η μεγαλυτερη απογοητευση ειναι η οικονομια 10. στα αλλα 20 δοιηκηση 17εκθεση. Μην αγχωνεστε αυριο παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Aνακοινωθηκε η κλιμακωση γβπ!!!!
Στο σιτε του υφυπουργου....
18-20 15,51%
Αχα, μαλιστα!! Αυτο το ποσοστο ειναι στο συνολο των κατευθυνσεων?? Αν θυμαμαι καλα, περυσι ηταν μεγαλυτερο, οποτε θετικα τα νεα...

Καλά αποτέλεσματα i-schoolίτες !! !! !! !!:clapup::clapup:
Ναι ρε ischoolοπαιδα, το βασικοτερο ξεχασα!! Καλα αποτελεσματα σε ολους και με εναν πονο:P... Και να θυμαστε: Εκει που ειστε ημασταν και εκει που ειμαστε θα 'ρθετε:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Κάποιο λινκ για την κλιμάκωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Mε γνωστο στο Υπουργειο τα μαθα ναι. Οχι για τους αλλους δεν ξερω απολυτως τπτ εχτες το απογευμα τα μαθα και εχω πεθανει απο απογοητευση. Μου καψανε 4 οσο δλδ ολο το 8εμα πονταρα σε αυτο να εχω κοντα στο 17 και εχω 13.2 μαθηματικα κατ και φθσικη εχω 6 και 5 αντιστοιχα αλλα η μεγαλυτερη απογοητευση ειναι η οικονομια 10. στα αλλα 20 δοιηκηση 17εκθεση. Μην αγχωνεστε αυριο παιδια.
17 ΕΚΘΕΣΗ:eek::eek::eek::eek:??
Μπραβο...!! Η αληθεια ειναι πως δεν ειναι ενα απο τα ευκολοτερα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι και ενω ηξερα καλα πως ξεκινησα δυναμικα στην συνεχεια χαντακωθηκα. Παιδια μην περιμενετε τπτ μαρια ακους;;;;; Ασε τα τρελα σου αν καταλαβενεις ποιος σου δινει συμβουλη. Μην περιμενετε τπτ δλδ. Εγω ποτε δεν επεσα εξω με αποκληση μισου βαθμου και τωρα δεν μπορω να το πιστεψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mε βάση τους βαθμούς σου...Μήπως ήσουν σε λάθος κατεύθυνση;:P



Eγώ δε τη βρίσκω τη περιβόητη κλιμάκωση.Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ουτε εγω βρισκω κατι,μαλλον καποιοι παιζουν με το αγχος μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Mε βάση τους βαθμούς σου...Μήπως ήσουν σε λάθος κατεύθυνση;:P

Αυτο με ρωτησε ο πατερας μου σημερα. Οχι τα μαθηματικα παντα μου αρεσαν η δοιηκηση ηταν αυτο που θελω να σπυδασω τα αρχαια τα βαριομουν και η χημεια ειναι το χειροτερο μου μαθημα. Αρα νομιζω πως καλα ημουν. 5ο πεδιο θελω οπου και να πηγαινα... Αλλα μου αρεσουν και καποιες σχολες προγραμματισμου αρα η αποφαση ηταν σωστη αλλωστε ειχα πολλους να με πιστευουν σε αυτην μου την επιλογη. Αλλα τελικα δεν μπορεις πριν δωσεις να ξερεις τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.

Από τα στοιχεία αυτά προκύπτει ότι

  • Η κλιμάκωση της βαθμολογίας δεν παρουσιάζει σημαντικές διαφοροποιήσεις σε σχέση με το 2009. Μικρή μείωση εμφανίζεται στα γραπτά που βαθμολογήθηκαν μεταξύ 18-20 (15,51% έναντι 16,69% για το έτος 2009)
  • Αντίστοιχα, παρατηρείται μικρή αύξηση στα γραπτά που βαθμολογήθηκαν μεταξύ 15-18 (19% έναντι 18,33% για το έτος 2009. Τέλος, μικρή αύξηση παρατηρείται στο ποσοστό των γραπτών που πήραν βαθμολογίες μεταξύ 0-5. (16,48% έναντι 15,7% το 2009).
  • Στις εξετάσεις προσήλθε το 98,4% του συνόλου των υποψηφίων (90593 από 92081 υποψηφίους). Το 2009 είχε προσέλθει το 98,01% (85354 από 87091).
  • Εφέτος αναβαθμολογήθηκαν λόγω διαφοράς αʼ και βʼ βαθμολογητή 40.089 γραπτά (ποσοστό 7,08%). Παρατηρείται δηλαδή μείωση σε σχέση με το 2009. (Το 2009 είχαν αναβαθμολογηθεί 41.180 (ποσοστό 7,7%)).
  • Υπήρξαν 210.114 γραπτά (37,09%) που βαθμολογήθηκαν κάτω από 10. Τα αντίστοιχα στοιχεία για το 2009 ήταν 192.367 γραπτά (35,97%).
Για την διευκόλυνση των ενδιαφερομένων που δεν θα έχουν την δυνατότητα να δουν τις βαθμολογίες τους στα σχολεία τους όπου θα αναρτηθούν, οι βαθμολογίες θα αναρτηθούν και στην ιστοσελίδα του υπουργείου αύριο το απόγευμα

Έλεος τα ανακοινώνουν στο προσωπικό τους site πρώτα αντι στην επίσημη ιστοσελίδα του υπουργείου

edit: Aπό την ανακοίνωση φαίνεται ότι για πρώτη φορά θα μπορείτε να δείτε την βαθμολογία σας online!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
3.83% (19-20 στο συνολο)
8.76% (18-18,99 και παλι στο συνολο)
για αποτελεσματα του 2009 αυτα

αρα για ποια κλιμακωση μιλαμε?μηπως εχει γινει λαθος?

εδω ο συνδεσμος που πηρα τα αποτελεσματα του 2009 https://www.edugate.gr/panel/25-06-09-01
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Να δω πως θα πέσουν οι βάσεις στο 3ο πεδίο όταν το 43% πήρε βιολογία πάνω από 18:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ωραια επιτελους καποιος απαντησε με λινκ.Ευχαριστουμε!

Πρωτη εντυπωση,οτι ολα αυτα που λεγονταν για την Εκθεση ηταν μουφες,πανω κατω τα ιδια ποσοστα με περισυ βλεπω.Στα μαθηματικα γενικης ομως εγινε σφαγη,35% κατω απο τη βαση!!! σε σχεση με το περσινο 25 ενω εχουμε και απιστευτη μειωση των αριστουχων,απο 39% περυσι σε 27% φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Στις ειδησεις μολις ειπαν οτι το 95% των σχολων θα εχει μειωση τουλαχιστον 500 μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top