Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Όχι δεν έχουν ανακοινώσει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
παιδια εχω ακουσει πως τα τελευταια 2-3 χρονια εχουν γινει καποιες αλλαγες σε οτι αφορα τα μηχανογραφικα......
Ισχυει οτι πλεον τα καταθετουμε στα λυκεια μας....και 2ον οτι ο καθε μαθητης εχει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια που πρεπει να τα καταθεσει ή μπορουμε με σε ενα 10ημερο(π.χ λεω εγω) να τα καταθεσουμε..??
Τελος διαβασα ειναι δυνατο να το καταθεσουν οι γονεις μας ή θα πρεπει να ειμαστε παροντες??
Ευχαριστω....
Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο παντως εγω ξερω οτι τα καταθετουμε στο "Γραφείο Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ή στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας όπου λειτουργεί το λύκειό τους ή στην διευθυνση της 2βαθμιας εκπαιδευσης!Δεν εχει ο μαθητης καποια συγκεκριμενη ημερομηνια για να καταθεσει το μηχ/κο αλλα το σχολειο!Οριζουν καποιες συγκεκριμενες μερες για καθε σχολειο για περισσοτερη οργανωση κτλπ αλλα και να μην πας καποια απο εκεινες τις μερες δεν υπαρχει προβλημα :p
Ναι γινετε να το καταθεσουν οι γονεις μας αλλα πρεπει να κανεις εξουσιοδοτηση πρωτα,στα ΚΕΠ γινετε αυτο!
Και καποιες αλλες πληροφοριες!
"Μαζί με το μηχανογραφικό δελτίο οι υποψήφιοι καταθέτουν και τα ακόλουθα δικαιολογητικά:

  • Επικυρωμένο αντίγραφο του απολυτηρίου τίτλου δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Αν ο τίτλος αυτός προέρχεται από ξένο σχολείο, συνυποβάλλεται βεβαίωση της οικείας εκπαιδευτικής ή διπλωματικής αρχής της χώρας, της οποίας το πρόγραμμα σπουδών ακολουθεί το συγκεκριμένο σχολείο, από την οποία να προκύπτει ότι ο συγκεκριμένος τίτλος δίδει τη δυνατότητα εισαγωγής σε Πανεπιστήμια της χώρας αυτής. Αν το ξένο αυτό σχολείο λειτουργεί στο εσωτερικό, εκτός της ανωτέρω βεβαίωσης συνυποβάλλεται και βεβαίωση της οικείας Διεύθυνσης Δ.Ε. για την νόμιμη λειτουργία του σχολείου αυτού στην Ελλάδα.
  • Φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης με τους βαθμούς πρόσβασης το οποίο επικυρώνεται από το μέλος που ελέγχει τα δικαιολογητικά μόνο με την επίδειξη του πρωτοτύπου. Εφιστάται ιδιαίτερα η προσοχή των υποψηφίων στο σημείο αυτό, γιατί, αν δεν επιδεικνύεται στην Επιτροπή η πρωτότυπη βεβαίωση, η οποία μπορεί να ζητείται και σε οποιοδήποτε άλλο στάδιο της κατάθεσης, δεν θα παραλαμβάνεται το μηχανογραφικό δελτίο."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και μια υπενθυμιση αρκετα σημαντικη.

στα γραφεια 2/βαθμιας εκπαιδευσης λειτουργει και ΓΡΑΣΕΠ(γραφειο επαγγελματικου προσανατολισμου)
ο υπευθυνος εκεις μπορει να σας λυσει αποριες πανω στις σχολες και να σας βοηθησει να συμπληρωσετε το μηχανογραφικο σας ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Απο το να ρωτατε φιλους και γνωστους καλθτερα περαστε μια βολτα απο κει ,διοτι αυτη ειναι η δουλεια τους και μπορουν να σας αναφερουν πραγνατικα στοιχεια και οχι προσωπικες αποψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
συνηθως η διορια για την υποβολη μηχανογραφικου ποσες μερες ειναι απο την στιγμη που θα βγουνε τα αποτελεσματα,δηλ 7 ιουλιου?

και μια υπενθυμιση αρκετα σημαντικη.

στα γραφεια 2/βαθμιας εκπαιδευσης λειτουργει και ΓΡΑΣΕΠ(γραφειο επαγγελματικου προσανατολισμου)
ο υπευθυνος εκεις μπορει να σας λυσει αποριες πανω στις σχολες και να σας βοηθησει να συμπληρωσετε το μηχανογραφικο σας ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Απο το να ρωτατε φιλους και γνωστους καλθτερα περαστε μια βολτα απο κει ,διοτι αυτη ειναι η δουλεια τους και μπορουν να σας αναφερουν πραγνατικα στοιχεια και οχι προσωπικες αποψεις
δωρεαν ολα αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εννοειται,η 2βαθμια ειναι δημοσια υπηρεσια.


παιδια ψαχτειτε λιγο ,προκειται για το μελλον σας ,μην αφησετε οποιονδηποτε αλλο να αποφασισει για εσας και μην αφησετε τον εαυτο σας να παρασυρθει απο λαθος πληροφοριες.
περσυ ,συμπληρωσα το μηχανογραφικο μου μονος μου υστερα απο σχετικες συνατικες με τον υπευθυνο του γρασεπ,και μαλιστα καποιοι απο τους φροντηστες μου νευριασαν που δεν πηγα να ζητησω την γνωμη τους.
ειλικρινα μην αφησετε το κομπλεξ του καθενος να αποσισει για σας γ αυτο φροντιστε να πατε στην 2βεθμια εκπαιδευση και να ρωτησετ αν υπαρχει γρασεπ και γενικα δειξτε ενδιαφερον ,διοτι οι υπαλληλοι εκει ειναι εκπαιδευτικοι και ξερουν!
περσι εξεπλαγην οταν μου ειπαν οτι ημουν ο πρωτος που πρωτου υπογραψει το μηχανογραφικο διαβασα τους ορους!ελεος δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
δωρεαν ολα αυτα?
Μου έχουν πει ότι κυκλοφορούν και κάποιοι που παριστάνουν τους ειδικούς και παίρνουν 100€ για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εαν υπαρχουν καλα κανουν ,αφου βρισκουν ηλιθιους (κυριολεκτω) που τους εμπιστευονται και δεν εχουν την στοιχειωδη γνωση να απευθυνθουν στην αντιστοιχη υπηρεσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
και μια υπενθυμιση αρκετα σημαντικη.

στα γραφεια 2/βαθμιας εκπαιδευσης λειτουργει και ΓΡΑΣΕΠ(γραφειο επαγγελματικου προσανατολισμου)
ο υπευθυνος εκεις μπορει να σας λυσει αποριες πανω στις σχολες και να σας βοηθησει να συμπληρωσετε το μηχανογραφικο σας ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Απο το να ρωτατε φιλους και γνωστους καλθτερα περαστε μια βολτα απο κει ,διοτι αυτη ειναι η δουλεια τους και μπορουν να σας αναφερουν πραγνατικα στοιχεια και οχι προσωπικες αποψεις
Μιχαλη, πρεπει να ομολογησω πως αυτο ουτε εγω το γνωριζα, ισως γιατι ηξερα εδω και χρονια τι ηθελα, και πραγματικα σου βγαζω το καπελο!! Πολλη σημαντικη και χρησιμη η πληροφορια σου...
+1 απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temisdas@gmail

Νεοφερμένος

Ο temisdas@gmail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά στις 6 Ιουλίου και όχι στις 7, θα εκδοθούν τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων , https://news.in.gr/greece/article/?aid=1231050525
ξερει κανεισ αν θα μπορουμε φετος να τα δουμε στο ιντερνετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδια,πως νιωθετε τωρα που τελειωσατε τις εξετασεις?Εγω εχω σκυλοβαρεθει ευχομαι καθε βραδυ να μην υπηρχε αυτο το καλοκαιρι..
κανω καθε μερα τα ιδια,ψαχνω για δουλεια μπας και σκοτωσω την ωρα μου,αλλα δεν βρισκω τιποτα!!
ακομη και να αυτοκτονησω βαριεμαι...οσο για τα αποτελεσματα να γ******** και αυτα..οτι εγινε εγινε δεν αλλαζει κατι τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temisdas@gmail

Νεοφερμένος

Ο temisdas@gmail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παντως το site του υπουργ. που εδειξε περισι τα αποτελεσματα εχει αναναιωθει..https://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παντως το site του υπουργ. που εδειξε περισι τα αποτελεσματα εχει αναναιωθει..https://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes.php
Πρωτον η συγκεκριμενη εφαρμογη δειχνει το τμημα στο οποιο πετυχε ο καθενας και δευτερον δεν εχει ανανεωθει!! Εβαλα τα στοιχεια μου και ακομα τα δικα μας αποτελεσματα δειχνει... Εσεις θα αρχισετε μαθηματα το ακαδημαικο ετος 2010-2011!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temisdas@gmail

Νεοφερμένος

Ο temisdas@gmail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Α , οντως σωστα..!
Τελικα ξερει κανεις αν θα βγουν τα αποτελεσματα στο internet?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Παιδια,6 Ιουλίου βγαίνουν τα αποτελέσματα και 7 Ιουλίου γινεται κατάθεση των μηχανογραφικών!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Βασικά ξεκινάει στις 7 και τελειώνει στις 20... Μη μας αγχώνεις... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Βασικά ξεκινάει στις 7 και τελειώνει στις 20... Μη μας αγχώνεις... :redface:
Βασικα,με πηραν τηλ απο το σχολείο,να παω να πάρω κατι χαρτια!και πήγα και μου εδωσαν ενα πρόχειρο μηχανογραφικό και μου ειπαν στις 7 γίνεται η κατάθεση ;)
Δηλαδη πόσες μέρες διαρκούν;Καθε περιοχή εχει και διαφορετική ημερομηνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
και εγώ στην Αθήνα μένω, αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει ακόμα (ανάθεμα τα ιδιωτικά σχολεία, πάντα την τελευταία στιγμή...).
Από όσο ξέρω, δεν είναι μια στάνταρ ημερομηνία, αλλά περισσότερες. Ρώτησα και μου είπαν ότι ξεκινάει η κατάθεση στις 7, αλλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι τότε να τα καταθέσουμε, υπάρχει διορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εμας δεν μας ειπαν τιποτα στο σχολειο... φανταζομαι ουτε μηχ/κα θα μας δωσουν... αν το κατεβασω και το εκτυπωσω στον εκτυπωτη σε απλες κολες θα το δεχτουν οταν θα παω να το καταθεσω??Ετσι και αλλιως τι τα χριαζονται τα χαρτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Θα το δεχτούν σίγουρα αφού όλα αυτά περνούν πλέον ηλεκτρονικά... Όμως σίγουρα θα σας τα δώσουν και στο σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εμας δεν μας εχουν δωσει τιποτα παντως, ουτε ενδιαφερθηκαν ποτε να μας δωσουν.:P
Αρχισε για πρωτη φορα να με πιανει αγχος για τους βαθμους. Η Τριτη ειναι κοντα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top