Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Επισης εχει παρει κανεις το καρτελακι των πανελληνιων; Σε εμας δεν το εχουν φτιαξει ακομα.:worry:

ούτε εμείς το έχουμε πάρει ακόμη. Ο διευθυντής μας ειπέ ότι τουλάχιστον σ' εμάς θα τα μοιράσουν στο πρώτο μάθημα για να μη τα χάσουμε μέχρι τότε... Τέλος των πάντων, λογικά μέχρι τέλος της βδομάδας δε θα πρέπει να έχουν ετοιμαστεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εμενα μου το εδωσαν πριν καμια βδομαδα ...
Ωχ...Πλακα πλακα,που ειναι;;;;;:eek::eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Απαγορεύονται μολύβι, γόμα,.....
Το μολύβι δεν απαγορεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμάς την καρτέλα την μοίρασαν την εβδομάδα που πέρασε. Την φυλάω σαν τα μάτια μου! την έχω κοτσάρει μπροστά μου να την βλέπω συνέχεια κ να μου υπενθυμίζει ότι έρχεται!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Και εγω την εχω απο την προηγουμενη εβδομάδα την καρτέλα.. Την πηρε η μαμα μου οτα πηγε για απουσιες.. Και εγω μπροστα μου την έχω αλλα όχι για να μου θυμιζει ότι έρχεται αλλα επειδη μου αρέσει η φώτο.......(και για να μην την χάσω φυσικα) :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
χαχα
εμεις θα την παρουμε την μεθεπομενη τριτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αν μας πιασουν με κινητο τι γινεται????
μας μηδενιζουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buzz

Νεοφερμένος

Ο buzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω τι λετε εγω απενταντυ μου εχω τις βασεις του 2009 και με κανουν να χαμηλωνω το κεφαλι...ακυρο! εχει απο το πρωι νιωθω ενα βαρος στο στηθος ερχεται και φευγει....ξερει κανεις τι μπορω να κανω? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με αυτες τις "καρτες" τι παιζει ρε παιδια;....
Εμας μας τις εχουν δωσει, αλλα οταν μου την εδωσε ο λυκιαρχης δεν μου ειπε τιποτα ενω καπια παιδια λενε οτι πρεπει να την κοψεις και να την πλαστικοποιησεις.
Επισης περσι που ειχα δει την καρτα μερικων παιδιων ητανε πλαστικοποιημενη, αλλα πιο μιρκη και σε εγχρωμο χαρτι, η δικια μου ειναι τεραστια και σε απλο Α4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εμας μας τις εδωσαν ηδη πλαστικοποιημενες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω τι λετε εγω απενταντυ μου εχω τις βασεις του 2009 και με κανουν να χαμηλωνω το κεφαλι...ακυρο! εχει απο το πρωι νιωθω ενα βαρος στο στηθος ερχεται και φευγει....ξερει κανεις τι μπορω να κανω? :worry:

Επειδή κι εμένα με έπιασε χτες κάτι ανάλογο διότι συνειδητοποίησα ότι μένει μόνο μια βδομάδα %-) σε καταλαβαίνω! Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βάλω ακουστικά, τα αγαπημένα μου τραγούδια να παίζουν και άναψα και το αγαπημένο μου αρωματικό κερί για να χαλαρώσω! Με λίγα λόγια πρέπει να χαλαρώσεις! Βγες, περπάτησε λίγο, κανε κωλοτούμπες, κανε οτιδήποτε νομίζεις ότι θα αποβάλλει το άγχος σου! Παιδιά, καλή μας επιτυχία! Α, Peter Punk, φυσικά και θα σε μηδενίσουν! Μετά από όσα έχουν γίνει όλα τα περνάνε από ψιλό κόσκινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με αυτες τις "καρτες" τι παιζει ρε παιδια;....
Εμας μας τις εχουν δωσει, αλλα οταν μου την εδωσε ο λυκιαρχης δεν μου ειπε τιποτα ενω καπια παιδια λενε οτι πρεπει να την κοψεις και να την πλαστικοποιησεις.
Επισης περσι που ειχα δει την καρτα μερικων παιδιων ητανε πλαστικοποιημενη, αλλα πιο μιρκη και σε εγχρωμο χαρτι, η δικια μου ειναι τεραστια και σε απλο Α4
Λοιπον, αυτες οι περιβοητες καρτελες υποψηφιων ειναι οντως μικρες και εγχρωμες!! Εμας περυσι ηταν κιτρινες και αν δεν κανω λαθος, το χρωμα δεν αλλαζει με το χρονο (κατι αναλογο γινεται με το φοιτητικο πασο:P)... Τωρα καρτα σε απλο Α4, πολυ απλα δεν παιζει!! Μπορει να σου εδωσαν ενα απλα φωτοαντιγραφο και να σας τη δωσουν αργοτερα την καρτελα... Α, και δεν ειναι απαραιτητο να την πλαστικοποιησεις. Εγω τουλαχιστον την αφησα οπως μου τη δωσανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με αυτες τις "καρτες" τι παιζει ρε παιδια;....
Εμας μας τις εχουν δωσει, αλλα οταν μου την εδωσε ο λυκιαρχης δεν μου ειπε τιποτα ενω καπια παιδια λενε οτι πρεπει να την κοψεις και να την πλαστικοποιησεις.
Επισης περσι που ειχα δει την καρτα μερικων παιδιων ητανε πλαστικοποιημενη, αλλα πιο μιρκη και σε εγχρωμο χαρτι, η δικια μου ειναι τεραστια και σε απλο Α4

Εμάς μας είχε πει ο διευθυντής ότι όντως είναι απλές φωτοτυπίες κ αυτό γίνεται λόγω κρίσης. Επιπλεόν εμένα μου την έδωσαν πλαστικοποιημένη κ σε σχήμα κάρτας ( κ όχι Α4) αλλά φάινεται ότι καποιος την έχει κόψει κ την έχει φτιάξει ( έιναι χειροποίητο έργο :P)
Γι'αυτο λοιπόν έχω την άισθηση ότι πρέπει να την κόψεις. Αλλά μια ενημέρωση απο τον διευθυντή του σχολείου δεν βλάπτει.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
Aν σας πιασουν με κινητο ανοιχτό σας μηδενίζουν το γραπτό . Το κινητό να το έχετε στο θρανίο σε εμφανές σημείο και κλειστό (όχι αθόρυβο). Μερικές φορές το κρατάνε οι επιτηρητές. Εγώ όταν έγγραφα το είχα κλειστό και το έβαζα μέσα στην τσάντα μου. Κανονικά και όταν χτυπήσει κατά την διάρκεια της εξέτασης σημαίνει = μηδενισμός απλως μερικοί επιτηρητές (γιατί άνθρωποι είναι και αυτοί χαρίζονται). Για σκονάκι μη διανοηθείτε κατά την διάρκεια των πανελλαδικών και πριν σας μοιραστούν τα θέματα μην γράψετε στο τετράδιο που θα σας δώσουν (σε τέτοια περίπτωση σας δίνουν άλλο τετράδιο (αν υπάρχει) για αυτό μην προκαλείτε.

Όταν έγγραφα με βοηθούσε ένα μπουκαλάκι νερό και όταν σκεφτόμουνα το κονούσα και έβλεπα το κυματισμό του νερού. Πριν γράψετε να προμηθευτείται στυλό (το οποίο να μην είναι μαρκαδοράκι γατί μουτζουρώνει εύκολα ( εκτός αν σας βολεύει) και να έχετε τουλάχιστον 3 τέτοιους στυλούς.
Μην χρησιμοποιήται στυλό που σβήνει (αρκετοί καθηγητές συμβουλεύουν να έχετε) Αυτό το μελάνι σε συνθήκες τριβής ή νερό θαμπώνει και δεν μπορείς να διαβάστεί το γραπτό. ΕΠειδή τα γραπτά μεταφέρονται από την μια πόλη στην άλλη (δε ξέρετε τι μπορεί να συμβεί) Επίσης κανείς δε ξέρει αν αυτός που διορθώνει είναι τρελός (και μπορεί να σας σβήσει απαντήσεις).

Για να μην κάνετε μουτζούρες να σκέφτεστε πολύ πριν γράφετε (ειδικά στην έκθεση) και τις εύκολες ασκήσεις να τις λύνετε στο πρόχειρο πρώτα (πολυ γρήγορα) και να τις μεταφέρετε στο καλό διορθώνοντας τις παράλληλα. (κυρίως σε μαθηματικά και φυσική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εμας σημερα μας τις δωσανε τις καρτελες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis125

Νεοφερμένος

Ο stathis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση... εχω κανει αιτηση να ξαναδωσω πανελλαδικες. μπορω να μην δωσω και να κανω απλα μηχανογραφικο με τα περσινα μορια; η επειδη εκανα αιτηση παραγραφηκαν τα περσινα;
ευχαιστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τώρα με την κατάργηση της βάσης θα περνάει και η κουτση Μαρία ρε παίδες τί λέμε..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γεια χαρά σε όλους, και εγώ παιδιά φέτος δίνω. Αντε υπομονή λίγος καιρός έμεινε και μετά καλοκαιράκι, αυτό σκέφτομαι και ηρεμώ. Πραγματικά μόλις τελιώσουμε θα ρίξω κάτι ύπνους και όταν ξυπνήσω θα πάω στο χώριο μου και εκέι πραγματικά θε περάσω τέλεια:D.Να σας πω μπορεί κάποιος να μου πει λίγο την διαδικασία των πανελληνίων.Το πρόχειρο ας πούμε πόσα φύλλα είναι??? Επίσης το κανονικό πόσα φύλλα είναι?? γράφουμε πουθενά ονομά (σε κάνα φωτοαντίγραφο? η κάνα άλλο στοιχείο??και τέλος στη φυσική τα σχήματα μπορώ να τα κάνω με μολύβι στο επίσημο και να τα αφήσω έτσι η δεν θα τα λάβουν υπόψη τους?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
Oι πανελλαδικές είναι περίπου το ίδιο πράγμα με τις ενδοσχολικές αλλά λίγο πιο επίσημες. Υπάρχουν 2 επιτηρητές όπως και στις ενδοσχολικές (δεν είναι κάτι το διαφορετικό). Γράφεις σε ένα τετράδιο που έχει νομίζω κάπου στις 14 σελίδες (πάρα πολλές). Πριν αρχίσεις ξοδεύεις την πρώτη μισή ώρα για να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου (οι επιτηρητές θα εξηγήσουν αναλυτικά την διαδικασία) και κατά την διάρκεια της εξέτασης θα τους ελέξουν όλους αν τα έγρψαν σωστά. Για αυτό να έχεις στο θρανίο δίπλα την ταυτότητα των πανελλαδικών και την πολιτική σου ταυτότητα (ή διαβατήριο). Να φέρεις μαζί σου ένα μολύβι και μία γόμμα (να κάνις τα σχήματα με το μολύβι να τα παιρνάς πάνω με το στυλό και στο τέλος να σβήνεις το μολύβι (γιατί το μολύβι απαγορεύεται). ΤΙς τελευταίες κόλες θα γράφεις πρόχειρο και εκεί θα κάνεις τις ασκήσεις που δυσκολεύεσαι. Στο εξώφυλλο του τετραδίου στην μέσα πλευρά γράφεις τα στοιχεία σου (όνομα, πατρώνυμο, σχολείο, αριθμος ταυτότητας, αριθμός ταυτότητας πανελλαδικών....)

Το μεγαλύτερο άγχος το παίρνεις από τον έξω κόσμο. π.χ. όταν γράφεις θα σε πρήζουν όλοι πως έγραψες, που έκανες λάθη και τέτοια. ´Οταν ανοίγεις την τηλεόραση πολλές εκπομπές θα κάνουν ηλίθια ρεπορτάζ για τις πανελλαδικές (πολλοί θα κάνουν και εκτιμήσεις βασεων). Στο μεσημέρι στις ειδήσεις της νετ, ομάδα καθηγητών θα λύνουν τα θέματα (όταν εσύ πρέπει να ξεχάσεις το μάθημα που έδωσες για να διαβάσεις το προηγούμενο. Για αυτό κατά την διάρκεια των πανελλαδικών καλό είναι να μην ανοίγεις καθόλου την τηλεόραση... :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Θελει ΚΑΙ ταυτοτητα;Μας ειπαν πως δεν ειναι απαραιτητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top