Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος γι αυτο?νομιζω δεν εχει σταλει χαρτι που να το επιβεβαιωνει και οτι ειναι φημες και το σκεφτονται ακομα.Παντως οποιος αλλος ξερει ας απαντησει γιατι πρεπει να προγραμματισουμε τις απουσιες

Ειναι σιγουρο, εχει ανακοινωθει και απο το Υπουργείο. Ισχυει για ολα τα σχολεια, και το οριο απλα αυξηθηκε 30%. Δηλαδη εκει που ηταν οι 51 αδικαιολόγητες το οριο, για φετος ειναι οι 65.:P
Τωρα ποσες επιπλεον μπορεις να κανεις μαζι με τις δικαιολογημενες δεν ξερω ακριβως, υπολογιζε το +30%.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος γι αυτο?νομιζω δεν εχει σταλει χαρτι που να το επιβεβαιωνει και οτι ειναι φημες και το σκεφτονται ακομα.Παντως οποιος αλλος ξερει ας απαντησει γιατι πρεπει να προγραμματισουμε τις απουσιες

Και σε μας δεν ανακοινώ8ηκε κάτι επίσημα..μας λένε οτι περιμένουν εγκύκλιο..τι στο καλό με τον πόνο μας παίζουν?!:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ειναι επίσημο. Look εδω. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

PhoenixGR

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τελικα ξερει μηπως κανεις αν θα μας δωσει το υπουργειο 30-34 επιπλεον απουσιες που ειχε ακουστει, και καλα για την γριπη?δυλαδη συνολο 144-148
Βάλε και τα δικαιολογητικά των γιατρών... Οι απουσίες ανέρχονται στις 164 περίπου:D
Εγώ πάντως δεν ξαναπατάω σχολείο XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ειναι επίσημο. Look εδω. ^^
Κοίτα,προφανώς μας παραμυθιάζουν και οι καθηγητές σε κάποιο βαθμό μπας και πατήσει κανείς το πόδι του..Τέλος πάντων,δεν πάω και αύριο..:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ειναι επίσημο. Look εδω. ^^
Η απόφαση είναι επίσημη. Υπάρχει στη σελίδα του υπουγείου παιδείας:
https://www.ypepth.gr/docs/apofash_gia_thn_prosaykshsh_twn_apoysiwn_100412.doc
Ειδικά και μόνο για το σχολικό έτος 2009-2010, για το χαρακτηρισμό της φοίτησης των μαθητών Γυμνασίων, Γενικών Λυκείων, Επαγγελματικών Λυκείων και Επαγγελματικών Σχολών, Ημερήσιων και Εσπερινών, τα αριθμητικά όρια κάθε είδους απουσιών προσαυξάνονται κατά τριάντα τοις εκατό (30%).
Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.
Όμως όπως μας εξήγησε σήμερα το πρωί ο διεθυντής στην προσευχή αυτή είναι μόνο απόφαση και όπως λέει πρέπει να δημοσιευτεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως για να ισχύει και αυτό θα πάρει ίσως μέρες. Μετά πρέπει λεει να βγει εγκύκλιος που θα πάει στα σχολεία δλδ μάλλον λίγες μέρες πριν κλείσουμε. Πάντως θα ισχύσει σίγουρα αλλά κανένας δεν ξέρει ακριβώς και πουθενά δεν έχει πάει εγκύκλιος.
(Συγνώμη αλλά το troktiko που λέει ότι η εγκύκλιος έχει σταλεί στα σχολεία πότε ήταν αξιόπιστο για να είναι και τώρα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
ρε παιδια μην ανησυχειτε..Εδω σβηνουν απουσιες στα παιδια που κανουν κοπανες ..Σε εσας δε θα σβησουν;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Η απόφαση είναι επίσημη. Υπάρχει στη σελίδα του υπουγείου παιδείας:
https://www.ypepth.gr/docs/apofash_gia_thn_prosaykshsh_twn_apoysiwn_100412.doc

Όμως όπως μας εξήγησε σήμερα το πρωί ο διεθυντής στην προσευχή αυτή είναι μόνο απόφαση και όπως λέει πρέπει να δημοσιευτεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως για να ισχύει και αυτό θα πάρει ίσως μέρες. Μετά πρέπει λεει να βγει εγκύκλιος που θα πάει στα σχολεία δλδ μάλλον λίγες μέρες πριν κλείσουμε. Πάντως θα ισχύσει σίγουρα αλλά κανένας δεν ξέρει ακριβώς και πουθενά δεν έχει πάει εγκύκλιος.
(Συγνώμη αλλά το troktiko που λέει ότι η εγκύκλιος έχει σταλεί στα σχολεία πότε ήταν αξιόπιστο για να είναι και τώρα?)

Eμενα ο υπεύθυνος του τμήματος μου είπε πως έχει έρθει εγκύκλιος.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Eμενα ο υπεύθυνος του τμήματος μου είπε πως έχει έρθει εγκύκλιος.:hmm:
Πες του να σου τη δείξει και αν είναι αλήθεια η εγκύκλιος και όχι η απόφαση που έχει το υπουργείο στη σελίδα του σκανάρισε την να την δούμε κι εμείς. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν εχει ερθει καμια εγκυκλιος ακομη...Πηγα και εγω ρωτησα στην Διευθυνση και μ ειπαν πως οχι ακομη.Απλως μια ανακοινωση εβγαλαν πως και καλα αυξανονται οι απουσιες!! Και μετα βλεπεις το σχολειο σε 2 μερες αδειο :P
Ελεος! Τι μας εχει κανει αυτη η Διαμαντοπουλου φετος δεν λεγεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να παρουν πισω την ανακοινωση αυτη?:worry:
Μη μου λετε τετοια γιατι εχω γυρω στις 50 απουσιες, και εχω σκοπο να κανω αλλες λιγες -,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πηγα την πεμπτη σχολειο...Η ΠΛΗΡΗ ΠΑΡΑΚΜΗ
15 μαθητες και 3 καθηγητές(οι μαθητες ηταν σπιτια τους,οι καθηγητες απεργουσαν)
Καλα παμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eμενα ο υπεύθυνος του τμήματος μου είπε πως έχει έρθει εγκύκλιος.:hmm:

Eμένα μου το έχει πεί εκτός από τον υπεύθυνο του τμήματος και η υποδιευθύντρια και ο διευθυντής και όλοι οι καθηγητές του σχολείου.
Έχει ανακοίνωθει και σε όλα τα σχολεία της περιοχής μου.

Ισχυεί κανονικότατα η απόφαση και μην ακούω βλακειούλες για εφημερίδες της κυβέρνησης κλπ κλπ. :P


Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να παρουν πισω την ανακοινωση αυτη?:worry:
Μη μου λετε τετοια γιατι εχω γυρω στις 50 απουσιες, και εχω σκοπο να κανω αλλες λιγες -,-

Όχι δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση. :)

Αν συμβεί κάτι τέτοιο,θα μείνουν στην ίδια τάξη τα 3/4 των μαθητών του σχολείου μας και λογικά το ίδιο θα συμβεί και σε όσα σχολεία έχει ανακοινωθεί επίσημα η αύξηση του ορίου των απουσιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Νομίζω πως ακόμη δν ήρθε εγκύκλιος, αλλά δν παίρνω κ όρκο γιατί εχω να πατησω στο σχολείο ολόκληρη τη μέρα κάτι βδομάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
https://74.125.77.132/search?q=cache...doc+απουσίες+30%&cd=1&hl=el&ct=clnk&inlang=el

Λαλαλαλα.
Σε εμας δεν εχει ερθει χαρτι και οι καθηγητες προσπαθουν να μας πεισουν οτι ειναι ραδιο αρβυλα. Αμ δεεεεε!

3 εβδομαδες ακριβως εμειναν γκαηζ..
Φτασαμε στην τελικη ευθεια, τη στιγμη που περιμεναμε εδω και 9 μηνες. Οι αριθμοι των ωρων διαβασματος τεινουν να γινουν διπλασσιες, επαναληψεις, διαγωνισματα, ΟΕΦΕδες, απουσιες απο το σχολειο, ομορφιες.
Μονο σε εμενα φαινεται μεσα στην ολη πιεση καπως χαλαρη αυτη η περιοδος; Μαλλον φταιει το οτι δεν παταω σχολειο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Οι ώρες διαβάσματος έτσι κι αλλιώς χτυπούσαν διψήφιο αριθμό ωρών, οπότε προσωπικα μου είν κάτι συνηθισμένο... Πάντως μόνο χαλαρή δν τη λες αυτή τν περίοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Διπλασιο ειπα καλε. :P Εννοω διπλασιες ωρες απο τις αρχικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ε, εντάξει, όχι και διπλάσιο... Μη φυτρώσουμε κιόλας...:-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Άντε άντε, έρχεται η ώρα των διακοπών.... Βαρέθηκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top