Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zeus

Νεοφερμένος

Ο zeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
άν σε αρέσει έστω και λίγο η αστυνομία θα περάσεις πολύ καλά.
οι πτυχιούχοι συνήθως ενώ φοιτούν στην σχολή ασχολούνται με γραφειοκρατικά θέματα στα γραφεία της δοιήκησης.

κ πειν 7 χρονια που ειχα δωσει πανελληνιες μου αρεσε κ την επιανα κ τοτε τη βαση! καποιοι μου αλλαξαν τα μυαλα! οτι η σχολη μου στανταρ εχει επαγγελματικη αποκατασταση!!! κ καθομαι σχεδον 1χρονο! τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
κ πειν 7 χρονια που ειχα δωσει πανελληνιες μου αρεσε κ την επιανα κ τοτε τη βαση! καποιοι μου αλλαξαν τα μυαλα! οτι η σχολη μου στανταρ εχει επαγγελματικη αποκατασταση!!! κ καθομαι σχεδον 1χρονο! τωρα!

τουλάχιστον έζησες την φοιτητική ζωή.
μήν σε παίρνει απο κάτω, αυτοί που ξαναδίνουν και έχουν ήδη πτυχίο είναι πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Από ποια σχολή έχεις αποφοιτήσει?
Πάντως όσοι έχουν πτυχίο και μπαίνουν στην αστυνομία έχουν διαφορετική μεταχείριση,λαμβάνουν άλλα πόστα.


Υ.Γ. Ρωτάω τι σχολή έχεις τελειώσει γιατί η αστυνομία παίρνει κάθε χρόνο πτυχιούχους και τους εντάσει σε αστυνομικούς γενικών καθηκόντων(που έχουν το αξίωμα του Υπαστυνόμου Β αν δεν κάνω λάθος).

https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/Prokhryxh.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeus

Νεοφερμένος

Ο zeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Από ποια σχολή έχεις αποφοιτήσει?
Πάντως όσοι έχουν πτυχίο και μπαίνουν στην αστυνομία έχουν διαφορετική μεταχείριση,λαμβάνουν άλλα πόστα.


Υ.Γ. Ρωτάω τι σχολή έχεις τελειώσει γιατί η αστυνομία παίρνει κάθε χρόνο πτυχιούχους και τους εντάσει σε αστυνομικούς γενικών καθηκόντων(που έχουν το αξίωμα του Υπαστυνόμου Β αν δεν κάνω λάθος).

https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/Prokhryxh.pdf

οικονομολογος ειμαι! γνωριζω για αυτες τις θεσεις! αλλα αν μπορουσα να μπω εκει! θα ημουν αρχοντας! βγαζει κ η πυροσβετικη τετοιες θεσεις! αλλα .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οικονομολογος ειμαι! γνωριζω για αυτες τις θεσεις! αλλα αν μπορουσα να μπω εκει! θα ημουν αρχοντας! βγαζει κ η πυροσβετικη τετοιες θεσεις! αλλα .......

Οoo.και δεν βρίσκεις δουλειά? και μένα τα ίδια μου λένε όλοι,να γίνω οικονομολόγος γιατί λέει θα βρω δουλειά πολύ πιο εύκολα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeus

Νεοφερμένος

Ο zeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οoo.και δεν βρίσκεις δουλειά? και μένα τα ίδια μου λένε όλοι,να γίνω οικονομολόγος γιατί λέει θα βρω δουλειά πολύ πιο εύκολα:P

εξαρταται τι ακρες εχεις! αν μπορεσεις κ κανεις το πρωτο βημα! αλλαζουν πολυ τα δεδομενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly away

Νεοφερμένος

Η fly away αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχω γινει κυκλοθυμικη.ενταξει θα περασει:)αντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....αα βγαλτε επειγοντως την αντιστροφη μετρηση για τις πανελλαδικες αμαν:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeus

Νεοφερμένος

Ο zeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μηπως γνωριζει κανεις κατακτηριων στη σχολη αστυφυλακων;;;
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχουν κατατακτήριες για την σχολή Αστυφυλάκων.(μόνο για την Αξιωματικών αν έχεις πτυχίο κάποιας σχολής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeus

Νεοφερμένος

Ο zeus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

AndonisK

Νεοφερμένος

Ο AndonisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια εγω πανελληνιες δεν θα δωσο αλλα πιστευω πως αν καποιος θελει να προκοψη στην ζωη του πρεπει να παει εκσωτερικο,αμα ειναι να ζησει στην ελλαδα το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να γινει δημοσιος υπαλλυλος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
παιδια εγω πανελληνιες δεν θα δωσο αλλα πιστευω πως αν καποιος θελει να προκοψη στην ζωη του πρεπει να παει εκσωτερικο,αμα ειναι να ζησει στην ελλαδα το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να γινει δημοσιος υπαλλυλος:D

Κανεις μεγα λαθος αλλα τεσπα...αποψη σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AndonisK

Νεοφερμένος

Ο AndonisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κανεις μεγα λαθος αλλα τεσπα...αποψη σου!!!

δεν το νομιζω:nono: στο εκσωτερικο καποιος εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να βρει δουλεια και να βγαλει καλα λεφτα και βρεισκη δουλεια κατευθειαν :no1:στην ελλαδα μονο αν εχεις μεσο σωζεσαι αλλιως πολυ δυσκολα και τα πανεπιστημια μαζιμε τα ΤΕΙ ειναι οτι να ναι,ολο καταληψεις και αλλες βλακιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ολα τα πανεπιστημια στο εξωτερικο εχουν ορθανοιχτες τις πορτες τους, ολα ειναι αριστου επιπεδου και αμεσως με το που βγεις σε προσλαμβανουν 100 εταιρειες. Δεν ξερεις ποια να πρωτοδιαλεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AndonisK

Νεοφερμένος

Ο AndonisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ολα τα πανεπιστημια στο εξωτερικο εχουν ορθανοιχτες τις πορτες τους, ολα ειναι αριστου επιπεδου και αμεσως με το που βγεις σε προσλαμβανουν 100 εταιρειες. Δεν ξερεις ποια να πρωτοδιαλεξεις.

αρα συμφωνεις και εσυ με εμενα ρανια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AndonisK

Νεοφερμένος

Ο AndonisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αρα δεν συμφωνεις οπως και να εχει ομως στην ελλαδα δεν υπαρχει εππαγελματισμος και σχεδον ολοι στο δημοσιο θελουν να δουλεψουν,τελος ειμαστε η χωρα της ξαπλας και του φραπε,ενω εξω ειναι αλλιως τα πραγματα,δηλ δεν τα ξυνουν με την καλη ενοια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
133 μέρες λέει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Κατι ξερεις εσυ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax_z1

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα !
Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε ένα τέτοιο forum και συγχωρέστε με αν το θέμα μου είναι off topic , θα ήθελα τουλάχιστον μια κατατόπιση ώστε να κάνω μια αρχή, από το πού θα πρέπει να ξεκινήσω..

Είμαι απόφοιτος ΤΕΕ από το 2003, συγκεκριμένα, τελείωσα τον δεύτερο κύκλο του κλάδου ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων… έναν κλάδο που δεν με ενδιέφερε ποτέ και που ποτέ δεν εξάσκησα ως επάγγελμα, πράγμα που με καθιστά τελείως ανίδεο αλλά και αδιάφορο μπορώ να πω, για τον κλάδο αυτό… ο μόνος λόγος που επέλεξα αυτόν τον κλάδο, είναι γιατί ήθελα απλά να βγάλω ένα χαρτί λυκείου, μιας και στο ενιαίο λύκειο δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω στον ρυθμό και το επίπεδο των μαθημάτων,(ήμουν πάντα μέτριος μαθητής) έτσι διάλεξα απλά έναν κλάδο για να μπω στο Τ.Ε.Ε ..
Δεν υπήρξα ποτέ καλός μαθητής και το διάβασμα δεν ήταν καθόλου το στοιχείο μου… τώρα θα μου πείτε, ‘’και τι ψάχνω εδώ ‘’…. Το μεράκι βλέπετε… το πάθος μου για τα άλογα και ότι αφορά αυτό….. πολλά χρόνια πριν σκεφτόμουν να σπουδάσω κτηνίατρος, αλλά ήταν μια σκέψη που αμέσως έφευγε από το μυαλό μου, αφού η λέξη σπουδές, συνοδεύεται και από την λέξη διάβασμα…. Πολύ διάβασμα… πάρα πολύ διάβασμα…

Θα συνεχίσω για λίγο ακόμα τον μονόλογο.. ελπίζω να μην σας κουράσω πολύ..
Στην επαρχία που ζω, υπάρχει τρομερή έλλειψη κτηνιάτρων ειδικευμένοι στα ιπποειδή, με αποτέλεσμα οι ιδιοκτήτες αλόγων, αναγκάζονται να μαθαίνουν βασικά κτηνιατρικής φροντίδας κλπ. Ένας από αυτούς είμαι και εγώ, που για να έχω όσο το δυνατόν περισσότερο ασφαλές το άλογο μου, έμαθα κάποια βασικά κτηνιατρικά και συνεργάζομαι κατά καιρούς με κτηνίατρους ειδικευόμενους στα ιπποειδή, ως βοηθός..

Στο τελευταίο όμως περιστατικό που συνέβη στο άλογο μου, συνειδητοποίησα πόσο πολύ αβοήθητο είναι σε μία κατάσταση που οι δικές μου ικανότητες δεν ήταν αρκετές για να το ανακουφίσουν και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να το βλέπω κάθε μέρα να υποφέρει περιμένοντας πως θα εξελιχτεί…
Έτσι ξύπνησα σήμερα το πρωί και είπα ‘’ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΑΛΟΓΩΝ ‘’

Αλλά δεν είναι τόσο απλό… θέλω όμως να προσπαθήσω, να το δοκιμάσω..
Με ενδιαφέρει να μπω στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης..

Εγώ που έχω αποφοιτήσει από Τ.Ε.Ε , κατά πόσο είναι εφικτό αυτό??? Από πού πρέπει να αρχίσω??
Καταλαβαίνω βέβαια ότι έχει να πέσει πολύ διάβασμα και πιθανόν θα πρέπει να βρω και κάποιον να με προετοιμάσει, γιατί ο γενικός μου βαθμός ήταν 16 6/9
Αλλά θέλω πολύ να προσπαθήσω….
Υπάρχει καμιά ελπίδα???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Για ποια χρονια εδιαφερεστε να δωσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top