Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βγαίνουν τα μόρια σε κάθε πεδίο (πχ 2 , 3 ,4) και μετά βγαίνει και ο γενικός βαθμός πρόσβασης που είναι ο μέσος όρος... Εμείς τις σχολές μπορούμε να τις δηλώσουμε με βάση τον γενικό βαθμό πρόσβασης (πχ πεδίο 2 ή 4) ή με τον βαθμό στο εκάστοτε πεδίο;
Προφορικός Βαθμός Μαθήματος = Μ.Ο. βαθμών Α’ και Β’ τετραμήνων προσαρμοσμένος ώστε να μην διαφέρει περισσότερο από 2 μονάδες από το βαθμό του γραπτού των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

Βαθμός Πρόσβασης Μαθήματος = (προσαρμοσμένος προφορικός) x 0,3 + (βαθμός γραπτού) x 0,7

Γενικός Βαθμός Πρόσβασης = Μ.Ο. βαθμών πρόσβασης πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων (6 ή 7 αν ο υποψήφιος εξετασθεί Α.Ο.Θ. Πανελλαδικά)

Συνολικός Αριθμός Μορίων = [(Γεν. Βαθμ. Πρόσβ.) x 8 + (1ο Μάθ. Αυξ. Βαρ.) x (συντελ.) + (2ο Μάθ. Αυξ. Βαρ.) x (συντελ.)] x 100. Τα μαθήματα βαρύτητας και οι συντελεστές τους διαφέρουν για κάθε Κατεύθυνση και Επιστημονικό Πεδίο.

Η εισαγωγή σε σχολή γινεται με βάση τα μόρια για κάθε πεδίο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ευχαριστώ...... Να είσαι καλά!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδια,ξερετε ποτε θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα μεσω ιντερνετ? την ιδια ωρα που θα αναρτηθουν στα λυκεια της χωρας ή αρκετες ωρες αργοτερα(αυτο φανταζει πιο λογικο) ?
αν γνωριζετε κατι,απαντηστε μου,υπαρχει λογος που ρωταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Παιδια,ξερετε ποτε θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα μεσω ιντερνετ? την ιδια ωρα που θα αναρτηθουν στα λυκεια της χωρας ή αρκετες ωρες αργοτερα(αυτο φανταζει πιο λογικο) ?
αν γνωριζετε κατι,απαντηστε μου,υπαρχει λογος που ρωταω.
To απογευμα θα αναρτηθουν στο ιντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ευχαριστω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Άντε, μπήκε η μέρα....... Καλημέρα....... και εύχομαι σε όλους μας τα αποτελέσματα να είναι τα καλύτερα δυνατά..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδια,ξερετε ποτε θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα μεσω ιντερνετ? την ιδια ωρα που θα αναρτηθουν στα λυκεια της χωρας ή αρκετες ωρες αργοτερα(αυτο φανταζει πιο λογικο) ?
αν γνωριζετε κατι,απαντηστε μου,υπαρχει λογος που ρωταω.
Κάτι που μου είπε φίλος Γ λυκείου πριν λίγο (του το είπε λέει καθηγητής):
Οι βαθμοί πρέπει να πανε πρώτα στο σχολείο γιατί εκεί γίνεται τελικός έλεγχος με τα εξώφυλλα των τετραδίων. Γαυτό και δεν θα ανακοινωθούν πριν τις 11-12 και δεν μπορούν να βγουν πιο πριν στο ίντερνετ. Αν υπάρχει λάθος στις καταστάσεις? Πρέπει πρώτα το σχοελίο να δώσει το Ο.Κ.


Υ.Γ. Ποιος είναι ο λόγος που ρωτάς?​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis_8

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους μας, αντε λιγοτερο απο 12 ωρες εμειναν!! Μαυτα που διαβαζω για το τι θα λενε οι συμμαθητες και ποιοι θα κραζουν περισσοτερο αγχονομαι αλλα οκ...
Ας εχουμε ολοι στο μυαλο μας οτι οι πανελληνιες δεν ειναι και το μελλον μας, ευκαιριες θα παρουσιαστουν πολλες απο καθε σχολη και κανενας καλος δεν θα χαθει... ολα θα πανε καλα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εμένα γνωστός μου έβγαλε πέρσι 19998...πολύ καλό παιδί!
μου έλεγε ότι χρειάζεται Μ Ε Θ Ο Δ Η Κ Ο Τ Η Τ Α στο διάβασμα..εντάξει έκανε και 53 ώρες φροντιστήριο την εβδομάδα + λίγα ιδιαίτερα για να καλύψει τα κενά του σχολείου...αλλά κυρίως είχε σωστή Ο Ρ Γ Α Ν Ω Σ Η στο διάβασμα...
και μην νομίζετε ότι ήταν κανά φυτό...
οοοχι....μέσα σε όλα...και από το δωμάτιο του έβγαινε, και με την οικογένεια του έτρωγε κάθε Κυριακή και όταν κουραζόταν πολύ, έκανε και μια βόλτα στο τετράγωνο..
και στο ίντερνετ έμπαινε...στο site του Υπουργείου Παιδείας για παλιά θέματα και στης Μαθηματικής Εταιρείας!!!!
αα...ναι..και τώρα είναι πολύ περήφανος και όλο το σόι καμαρώνει για αυτόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σε εμάς τα έχουν αναρτήσει στο σχολείο από το απόγευμα, μόνο το δικός μας το έκανε;

Εγω προσωπικα μονο σε ενα μαθημα επεσα εξω και αυτο και -1 μοναδα. Στα υπολοιπα πηρα πανω κατω ο,τι περιμενα.
Απλα μην ξεχνατε οτι σημασια δεν εχει μονο πως γραψατε εσεις αλλα και πως εγραψαν οι υπολοιποι.;)
Kαλα ρε παιδια, συγνωμη, εχουν τοιχοκολλησει τους βαθμους στο σχολειο σας απο σημερα?? Αν ειναι δυνατον... Πραγματικα ειστε πολυ τυχεροι!! Κατι παρομοιο ειχε ακουστει και περυσι (που εδινα εγω), αλλα δεν το πολυπιστευα!! Πως τα πηγατε??

Κανενας ξυπνιος-ξενυχτης να κανουμε παρεα υπαρχει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_vibe

Νεοφερμένος

Ο panos_vibe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν σε περνει ο υπνος φιλε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μπα, με τιποτα... Ετσι ειμαι εγω, βρυκολακιαζω συνηθως!! Αν δε δω το φως της μερας δεν πεφτω για υπνο... Ασε, που αν και δεν εδινα πανελληνιες παιζει να εχω περισσοτερο αγχος απο εσας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrdim

Νεοφερμένος

Ο xrdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Kαλα ρε παιδια, συγνωμη, εχουν τοιχοκολλησει τους βαθμους στο σχολειο σας απο σημερα?? Αν ειναι δυνατον... Πραγματικα ειστε πολυ τυχεροι!! Κατι παρομοιο ειχε ακουστει και περυσι (που εδινα εγω), αλλα δεν το πολυπιστευα!! Πως τα πηγατε??

Κανενας ξυπνιος-ξενυχτης να κανουμε παρεα υπαρχει??

Οταν εδινα το 2008 οχι φετος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εμειναν ελάχιστες ώρες για τα αποτελέσματα και όλο και νιώθω περισσότερο το σφίξιμο στο στομάχι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για να αποφορτιστεί αυτό το thread για τα αποτελέσματα έχει δημιουργηθεί ξεχωριστό thread:[Πανελλήνιες 2010] Αποτελέσματα Βαθμολογιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
εμένα γνωστός μου έβγαλε πέρσι 19998...πολύ καλό παιδί!
μου έλεγε ότι χρειάζεται Μ Ε Θ Ο Δ Η Κ Ο Τ Η Τ Α στο διάβασμα..εντάξει έκανε και 53 ώρες φροντιστήριο την εβδομάδα + λίγα ιδιαίτερα για να καλύψει τα κενά του σχολείου...αλλά κυρίως είχε σωστή Ο Ρ Γ Α Ν Ω Σ Η στο διάβασμα...
και μην νομίζετε ότι ήταν κανά φυτό...
οοοχι....μέσα σε όλα...και από το δωμάτιο του έβγαινε, και με την οικογένεια του έτρωγε κάθε Κυριακή και όταν κουραζόταν πολύ, έκανε και μια βόλτα στο τετράγωνο..
και στο ίντερνετ έμπαινε...στο site του Υπουργείου Παιδείας για παλιά θέματα και στης Μαθηματικής Εταιρείας!!!!
αα...ναι..και τώρα είναι πολύ περήφανος και όλο το σόι καμαρώνει για αυτόν!!
Λογικά το λες ειρωνικά έτσι δεν είναι? Άσε που αποκλείεται να έβγαλε 19998
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Λογικά το λες ειρωνικά έτσι δεν είναι? Άσε που αποκλείεται να έβγαλε 19998



αφού πέρσι πρώτοι των πρώτων ήταν 2 παιδιά με 19920 μόρια
πώς έβγαλε 19998?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temisdas@gmail

Νεοφερμένος

Ο temisdas@gmail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
19998?? αποκλειεται...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Mιας και το αναφερατε υπαρχει καποιο site οπου μπορουμε να δουμε τους μαθητες με τις υψηλοτερες βαθμολογιες δηλαδη αυτους που μπαινουν πρωτοι καθε χρονο στις σχολες τους?(μιλαω για υψηλοβαθμες σχολες)

Επισης αποκλειεται να εβγαλε παιδι 19998 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top