Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
4o πεδίο .Οικονομίας και πληροφορικής.(Είχα δώσει το 2008 και είχα δηλώσει 5ο πεδίο ,πέρασα και τελείωσα τη σχολή).Το θέμα είναι ότι θέλω κάποια συγκεκριμένη σχολή στο μυαλό μου της οποίας το πτυχίο θεωρείται integrated μαστερ στον ΑΣΕΠ.
Εξαρτάται τα μόρια της σχολής που θες η προετοιμασία.
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όχι σπουδαία πράγματα .Στις 13000.
Χωρίς να υποτιμώ κάποιο μαθητή που πάει για 13. Απλα είχα βγαλει 19020 την πρωτη φορά που είχα περάσει/τελειώσει οπότε σα μέτρο σύγκρισης είναι κάπως πιο μετρια η προσδοκία αυτή τη φορά
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Όχι σπουδαία πράγματα .Στις 13000.
Χωρίς να υποτιμώ κάποιο μαθητή που πάει για 13. Απλα είχα βγαλει 19020 την πρωτη φορά που είχα περάσει/τελειώσει οπότε σα μέτρο σύγκρισης είναι κάπως πιο μετρια η προσδοκία αυτή τη φορά
Οκ τέλεια.

Μαθηματικά μαθαίνεις νεράκι τη θεωρία από το βιβλίο καθώς και όλες τις ασκήσεις. Για έξτρα υλικό παίξε με το study4exams.

ΑΟΘ μαθαίνεις το βιβλίο.

Προγραμματισμό δεν έχω ιδέα.

Έκθεση λίγο κουμάρι είναι αλλά πιστεύω στα 32 σου θα μπορείς να αρθρώσεις στρωτές σκέψεις επί χάρτου.

Το έχεις.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Γνωστος μου περυσι περασε σε μαι σχολη,γραφτηκε αλλα δεν πηγε και αποφασισε να ξαναδωσει πανελληνιες φέτος.Στο νεο μηχανογραφικο το φετινο,θα μπορει να ξαναδηλωσει την ιδια σχολη που περασε περυσι;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Γνωστος μου περυσι περασε σε μαι σχολη,γραφτηκε αλλα δεν πηγε και αποφασισε να ξαναδωσει πανελληνιες φέτος.Στο νεο μηχανογραφικο το φετινο,θα μπορει να ξαναδηλωσει την ιδια σχολη που περασε περυσι;
έχω την εντύπωση πως ναι αλλά γιατί να το κάνει; να πουν και άλλοι που πιθανόν ξέρουν πιο σίγουρα, αλλά αν δεν κάνεις μηχανογραφικό και δεν γραφτείς σε άλλη σχολή τότε μένεις ενεργός φοιτητής στην πρώτη
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
έχω την εντύπωση πως ναι αλλά γιατί να το κάνει; να πουν και άλλοι που πιθανόν ξέρουν πιο σίγουρα, αλλά αν δεν κάνεις μηχανογραφικό και δεν γραφτείς σε άλλη σχολή τότε μένεις ενεργός φοιτητής στην πρώτη
θα τον βολευε η ιδια σχολη ,μιας και δεν πιασει Ιατρικη που θελει,θα την επελεγε και παλι.Το προβλημα ειναι οτι αν συνεχισει στην ιδια σχολη συμφωνα με την περσυνη εγγραφη του θα εχει ενα ετος λιγοτερο περιθωριο για να την τελειωσει,μιας και ισχυει πλεον το οριο ν+2 .Αν μπορουσε να την ξαναδηλωσει και να κανει νεα εγγραφη,θα ηταν καλυτερο.Αλλα δεν γνωριζω αν θα το επιτρεπει το νεο μηχανογραφικο οταν παει να το συμπληρωσει φετος.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
ναι υπάρχει το όριο των ν+2 χρόνων αλλά αν πιεστεί να βγάλει κάποια χρωστούμενα μαθήματα τον Σεπτέμβρη κλπ τότε θα έχει κερδίσει έναν χρόνο σπουδών ουσιαστικά. σημαντικό κομμάτι της όλης υπόθεσης είναι βέβαια η ίδια σχολή, πόσο εύκολη είναι, αν έχει εργαστήρια κλπ. Φαντάζομαι είναι σχετική με παραϊατρικά, νοσηλευτική, κάτι τέτοιο;
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ναι υπάρχει το όριο των ν+2 χρόνων αλλά αν πιεστεί να βγάλει κάποια χρωστούμενα μαθήματα τον Σεπτέμβρη κλπ τότε θα έχει κερδίσει έναν χρόνο σπουδών ουσιαστικά. σημαντικό κομμάτι της όλης υπόθεσης είναι βέβαια η ίδια σχολή, πόσο εύκολη είναι, αν έχει εργαστήρια κλπ. Φαντάζομαι είναι σχετική με παραϊατρικά, νοσηλευτική, κάτι τέτοιο;
Ναι ,βιοχημικο
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γνωστος μου περυσι περασε σε μαι σχολη,γραφτηκε αλλα δεν πηγε και αποφασισε να ξαναδωσει πανελληνιες φέτος.Στο νεο μηχανογραφικο το φετινο,θα μπορει να ξαναδηλωσει την ιδια σχολη που περασε περυσι;
Έχει απαντηθεί θεωρώ, αλλά ναι μπορεί και είναι προτιμότερο να κάνει εκ νέου εγγραφή
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Γνωστος μου περυσι περασε σε μαι σχολη,γραφτηκε αλλα δεν πηγε και αποφασισε να ξαναδωσει πανελληνιες φέτος.Στο νεο μηχανογραφικο το φετινο,θα μπορει να ξαναδηλωσει την ιδια σχολη που περασε περυσι;

Screenshot_257.png


 
Τελευταία επεξεργασία:

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
View attachment 114234

ναι αυτο ισχυει για το 10%.Δεν θα κανει 10% αλλα εκ νεου επανελληνιες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,528 μηνύματα.
Γνωστος μου περυσι περασε σε μαι σχολη,γραφτηκε αλλα δεν πηγε και αποφασισε να ξαναδωσει πανελληνιες φέτος.Στο νεο μηχανογραφικο το φετινο,θα μπορει να ξαναδηλωσει την ιδια σχολη που περασε περυσι;
Δυστηχως οχι
Στο μηχαγραφικο μπορει να την δηλωσει αλλα αν την πετυχει η σχολη θα αρνηθει να τον ξαναγραψει.

Για να κανει μια τετοια ενεργεια θα πρεπει να ξεγραφει τωρα..αλλα ειναι μεγαλη βλακια να το κανει.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Δυστηχως οχι
Στο μηχαγραφικο μπορει να την δηλωσει αλλα αν την πετυχει η σχολη θα αρνηθει να τον ξαναγραψει.

Για να κανει μια τετοια ενεργεια θα πρεπει να ξεγραφει τωρα..αλλα ειναι μεγαλη βλακια να το κανει.
Έχει δίκιο ο Γιάννης δυστυχώς έτσι είναι. Η κόρη μιας φίλης μου πέρασε σε μια σχολή την πρώτη χρονιά, ξαναδωσε πανελληνιες αλλά δεν πέρασε και πάλι εκεί που ήθελε οπότε δήλωσε ξανά την ίδια σχολή που είχε περάσει. Όμως από τη γραμματεία της σχολής την ενημέρωσαν ότι θεωρείται δευτεροετης, δεν τη διέγραψαν
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Δυστηχως οχι
Στο μηχαγραφικο μπορει να την δηλωσει αλλα αν την πετυχει η σχολη θα αρνηθει να τον ξαναγραψει.

Για να κανει μια τετοια ενεργεια θα πρεπει να ξεγραφει τωρα..αλλα ειναι μεγαλη βλακια να το κανει.
Επειδή δεν κατάλαβα:
  1. Περνάω σε μια σχολή.
  2. Υπογράφω διαγραφή.
  3. Κάνω 10% και δεν περνάω πουθενά αλλού πέραν της σχολής που ήμουν πέρυσι.
Απαγορεύεται πλέον αυτό;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Επειδή δεν κατάλαβα:
  1. Περνάω σε μια σχολή.
  2. Υπογράφω διαγραφή.
  3. Κάνω 10% και δεν περνάω πουθενά αλλού πέραν της σχολής που ήμουν πέρυσι.
Απαγορεύεται πλέον αυτό;

Αν κανεις διαγραφη, μπορεις να δηλωσεις ξανα τη σχολη που ειχες περασει, μιας και δε θα θεωρεισαι πλεον φοιτητης της. Δε σε αφηνει απλως να τη δηλωσεις με 10% για οσο εισαι εγγεγραμμενος φοιτητης της, διοτι αν ηταν ετσι ολοι οσοι δεν τα πηγαιναν καλα στο πρωτο ετος, θα εκαναν ενα 10% και θα μηδενιζαν το κοντερ για να ξεκινησουν και παλι απ την αρχη, στερωντας τη θεση απο καποιον που την εχει πραγματικα αναγκη.
Βεβαια το να κανεις 10% για την ιδια σχολη, δε σημαινει απαραιτητα οτι θα την πιασεις κιολας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top