Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μετά από τις πανελλήνιες του 2011 που έδωσα, σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες για κάτι πολύ συγκεκριμένο.
Το θέμα μου είναι ότι δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί και επειδή η σχολή είναι υψηλόβαθμη θα χρειαστούν πραγματικά άριστοι βαθμοί.
Μαθηματικά Γεν. , ΑΟΘ , ΑΟΔΕ , ΑΕΠΠ τα βγάζω μια χαρά μόνος μου.
Το ζήτημα είναι να γράψω πάρα πολύ καλά και στα μαθηματικά-φυσική κατ και έναν καλό βαθμό στην έκθεση.

Όμως, δεν υπάρχουν λεφτά για φροντιστήριο!
Μπορώ να το καταφέρω με προσωπικό μου διάβασμα ( σχολικό βιβλίο + βοηθήματα; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά από τις πανελλήνιες του 2011 που έδωσα, σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες για κάτι πολύ συγκεκριμένο.
Το θέμα μου είναι ότι δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί και επειδή η σχολή είναι υψηλόβαθμη θα χρειαστούν πραγματικά άριστοι βαθμοί.
Μαθηματικά Γεν. , ΑΟΘ , ΑΟΔΕ , ΑΕΠΠ τα βγάζω μια χαρά μόνος μου.
Το ζήτημα είναι να γράψω πάρα πολύ καλά και στα μαθηματικά-φυσική κατ και έναν καλό βαθμό στην έκθεση.

Όμως, δεν υπάρχουν λεφτά για φροντιστήριο!
Μπορώ να το καταφέρω με προσωπικό μου διάβασμα ( σχολικό βιβλίο + βοηθήματα; )

Άφου έχεις μια ιδέα πιστεύω αν το λιώσεις θα τα καταφέρεις. Βέβαια δεν ξέρω για την έκθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδία θέλω να σας ρωτήσω το εξής : Έδωσα φέτος δεύτερη φορά πανελλαδικές και σκεφτομαι να δώσω πάλι του χρόνου γιατί υπάρχει η πιθανότητα να μην πιάσω την σχολή που θέλω, όμως οι γονείς μου δεν μπορούν να με στείλουν φροντιστήριο και εάν δώσω θα διαβάσω μονός όλα τα μαθήματα θέλω να σας ρωτήσω εάν γνωρίζεται κανένα σαιτ με ασκήσεις για την έκθεση? Επίσης μήπως γνωρίζεται εάν δικαιούμαι να κάνω αναστολή σπουδών στην σχολή που είχα περάσει την πρώτη φορά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μετά από τις πανελλήνιες του 2011 που έδωσα, σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες για κάτι πολύ συγκεκριμένο.
Το θέμα μου είναι ότι δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί και επειδή η σχολή είναι υψηλόβαθμη θα χρειαστούν πραγματικά άριστοι βαθμοί.
Μαθηματικά Γεν. , ΑΟΘ , ΑΟΔΕ , ΑΕΠΠ τα βγάζω μια χαρά μόνος μου.
Το ζήτημα είναι να γράψω πάρα πολύ καλά και στα μαθηματικά-φυσική κατ και έναν καλό βαθμό στην έκθεση.

Όμως, δεν υπάρχουν λεφτά για φροντιστήριο!
Μπορώ να το καταφέρω με προσωπικό μου διάβασμα ( σχολικό βιβλίο + βοηθήματα; )

Είναι νωρίς ακόμα για να το σκέφτεσαι αυτό ρε....


Βγάλε την σχολή σου και μετά αποφασίζεις πως θα οργανωθείς για ενδεχόμενες πανελλήνιες....


Άλλωστε παίζει να έχει αλλάξει και το σύστημα το 2015-2016....


edit: τώρα είδα οτι το αφήνεις ανοιχτό να την παρατήσεις....κρίμα είναι ρε συ, 3ο έτος μπαίνεις και σου αρέσει κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Επίσης μήπως γνωρίζεται εάν δικαιούμαι να κάνω αναστολή σπουδών στην σχολή που είχα περάσει την πρώτη φορά?

Ναι δικαουσαι....και γω εκανα περισυ για να δωσω παλι φετος εχοντας την ως ασφαλεια...

Παιζει ρολο η κατευθυνση για τα φροντιστηρια.. αν εισαι θετικοτεχνολογικη καλο ειναι να κανεις φυσικη και μαθηματικα,λιγοτερες ωρες βεβαια απο την πρωτη χρονια.. τωρα θεωρητικη να σας πω ενα παραδειγμα...μια φιλη μου την πρωτη χρονια εβγαλε 12.5 και την επομενη χωρις φροντ. επιασε 17...εκανε μονο μαθηματικα γενικης και αν δεν εγραφε σε αυτα βαση,θα ειχε τωρα πολλα παραπανω μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εχω σκοπό να ξαναδωσω πανελλήνιες αλλα εχω το εξής δίλημμα...να παω επιλογής το απθ και τα μαθηματικα γενικής που εώς αξία περσυ η να πάρω βιολογία; Το σκέφτομαι γιατι απο τη μια τα μαθηματικα ειναι μαθηματικα και δεν ξες τι μπορει να βάλουν αλλα επίσης η βιολογία λένε οτι ειναι πιο εύκολη αλλα ειναι κατι εντελώς άγνωστο σε μένα ...τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν δεν παιζει ρολο στο πεδιο που θες να ανοιξεις παρε βιολογια..κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει βεβαια...ξερουμε οτι σε οποιοδηποτε μαθημα αν θελουν μπορουν να σε διαλυσουν..εγω εδωσα 2η φετος και μπορω να πω οτι μετανιωσα που δεν πηρα βιολογια..θα ναι πρωτη φορα που τη μαθαινεις αλλα δε θα χεις σχολειο και εχεις χρονο...δεν σου λεω τι να κανεις, αλλα εγω θεωρω πως αν δεν εχεις ιδιαιτερα μαθηματικη σκεψη (οπως εγω πχ) καλο θα ηταν να παρεις βιολογια..τα μαθηματικα γενικης εχουν αγριεψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μετά από τις πανελλήνιες του 2011 που έδωσα, σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες για κάτι πολύ συγκεκριμένο.
Το θέμα μου είναι ότι δεν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί και επειδή η σχολή είναι υψηλόβαθμη θα χρειαστούν πραγματικά άριστοι βαθμοί.
Μαθηματικά Γεν. , ΑΟΘ , ΑΟΔΕ , ΑΕΠΠ τα βγάζω μια χαρά μόνος μου.
Το ζήτημα είναι να γράψω πάρα πολύ καλά και στα μαθηματικά-φυσική κατ και έναν καλό βαθμό στην έκθεση.

Όμως, δεν υπάρχουν λεφτά για φροντιστήριο!
Μπορώ να το καταφέρω με προσωπικό μου διάβασμα ( σχολικό βιβλίο + βοηθήματα; )
Ναι μπορεις. Ολοι μπορούμε.

υ.γ. τι σχολη θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Αν δεν παιζει ρολο στο πεδιο που θες να ανοιξεις παρε βιολογια..κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει βεβαια...ξερουμε οτι σε οποιοδηποτε μαθημα αν θελουν μπορουν να σε διαλυσουν..εγω εδωσα 2η φετος και μπορω να πω οτι μετανιωσα που δεν πηρα βιολογια..θα ναι πρωτη φορα που τη μαθαινεις αλλα δε θα χεις σχολειο και εχεις χρονο...δεν σου λεω τι να κανεις, αλλα εγω θεωρω πως αν δεν εχεις ιδιαιτερα μαθηματικη σκεψη (οπως εγω πχ) καλο θα ηταν να παρεις βιολογια..τα μαθηματικα γενικης εχουν αγριεψει

Ναι ξέρω...αλλα σκεφτόμουν οτι η βιολογία ειναι θεωρία κυρίως και οι ασκήσεις ειναι πολυ εύκολες ειδικά αν είσαι σε θετικη και τεχνολογική...δηλαδη θέλει κυρίως διάβασμα...φέτος τα μαθηματικα ήταν το κατι άλλο και τα φοβήθηκε το Μάτι μου για τα πάρω και πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Φέτος, έδωσα Πανελλήνιες (είμαι Τεχνολογική), χωρίς φροντηστήρια/ιδιαίτερα και έπιασα 11048 μόρια (5ο πεδίο). Θα ξαναδώσω και θα πάω φροντηστήριο αλλα έχω τις εξής απορίες: 1) Χρειάζεται να εγγραφώ και να ξεγραφτώ στη σχολή που θα περάσω για να έχω δικαίωμα να ξαναδώσω Πανελλήνιες; 2) Όσοι είναι απόφοιτοι προ του 2013 θα έχουν δικαίωμα να δώσουν Πανελλήνιες το 2014;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Φέτος, έδωσα Πανελλήνιες (είμαι Τεχνολογική), χωρίς φροντηστήρια/ιδιαίτερα και έπιασα 11048 μόρια (5ο πεδίο). Θα ξαναδώσω και θα πάω φροντηστήριο αλλα έχω τις εξής απορίες: 1) Χρειάζεται να εγγραφώ και να ξεγραφτώ στη σχολή που θα περάσω για να έχω δικαίωμα να ξαναδώσω Πανελλήνιες;

Οχι δε χρειαζεται κατι τετοιο.. οι πιο πολλοι γραφονται για να μη χασουν τη σχολη που περασαν και στη συνεχεια αν εχουν περασει καπου καλυτερα,διαγραφονται. Για το δευτερο δεν ξερω σιγουρα να σου πω...εφοσον εχουμε ακομα το παλιο συστημα θα γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδες περασα στα χανια πρωτος γενικη σειρα στο τει ηλεκρονικης των χανιων. Εκανα το λαθος και ακουσα την μανα μου και εβαλα τα χανια δευτερη επιλογη. (μεγα λαθος) Εγω ηθελα την θεσσαλονικη και ακομα την θελω.
Ωραια ως εδω μου αρεσει η σχολη αλλα ειναι στον τοπο που γεννηθηκα! ξενερωσα Πραγματικα. Συν οτι εχασα τη θεσσαλονικη για 32 μορια.
Τωρα σκευτομαι να στραφω σε TEΦΑΑ που το θελω πολυ, μην σας πω μονο αυτο θελω. Αξιζει να ξαναδωσω τι λετε?
Και κατι αλλο, τα αθληματα ποσα μορια δινουν?

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 1112-1122 προήλθαν από νημα με παρόμοιο θεμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδες περασα στα χανια πρωτος γενικη σειρα στο τει ηλεκρονικης των χανιων. Εκανα το λαθος και ακουσα την μανα μου και εβαλα τα χανια δευτερη επιλογη. (μεγα λαθος) Εγω ηθελα την θεσσαλονικη και ακομα την θελω.
Ωραια ως εδω μου αρεσει η σχολη αλλα ειναι στον τοπο που γεννηθηκα! ξενερωσα Πραγματικα. Συν οτι εχασα τη θεσσαλονικη για 32 μορια.
Τωρα σκευτομαι να στραφω σε TEΦΑΑ που το θελω πολυ, μην σας πω μονο αυτο θελω. Αξιζει να ξαναδωσω τι λετε?
Και κατι αλλο, τα αθληματα ποσα μορια δινουν?

θα ξαναδωσεις μονο για την πολη? Δεν αξιζει.Ασε που θα γλιτωσεις και τους γονεις σου απο min4 χρονια επιπλεον εξοδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τιποτα για μεταγραφη μπορω να κανω απο το TEI XANIΩΝ στο ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ? H Αν βρω καποιον που πέρασε Εκει και θελει να ανταλαξουμε θεσεις. Η κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δεν αξιζει Ευτυχη μου να δωσεις ξανα μονο για την πολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
μόνο και μόνο για την πόλη κι επειδή θα είσαι με τους γονείς σου???πραγματικά δεν αξίζει! σκέψου μόνο τον κόπο που θα κάνεις και τα έξοδα των γονιών σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Για τη μεταφραφη που λεω λιγο πιο πανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αν θές ντε και καλά να είσαι μόνος νοίκιασε ένα άλλο σπίτι και μείνε μόνος σου.Να ξαναδώσεις για να περάσεις στην ίδια σχολή δε λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ρε μεγάλε στα Χανιά θα είσαι, όχι σε κανενα κατσικοχώρι. Τόσοι και τόσοι θέλουν να περάσουν στη Κρήτη. Εντάξει μπορεί να έχεις βαρεθεί κάπως την πολη αλλά σκέψου πως θα κάνεις και νεες παρέες απο τη σχολη και θα μειώσεις τα έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top