cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,420 μηνύματα.

Θα εχω καθε μερα μαθημα? Αυτό θα το μάθεις όταν βγει το πρόγραμμα της σχολής σου.

Σε μια σχολη ειναι υποχρεωτικο να παρακαλουθω καθε μερα τα μαθηματα?? Αμα είναι υποχρεωτικά, ναι. Στις θεωρητικές σχολές (Νομική/Φιλολογία πχ) δεν έχει τόσες υποχρεωτικές ώρες σε σχέση με πολυτεχνεία και ιατρικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ele_m

Νεοφερμένος

Η ele_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστωωω για τις απαντησεις!!! Θα περιμενω μεχρι την ημερα της εγγραφης μου λοιπον για να αποφασισω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpalazis

Νεοφερμένος

Ο cpalazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας . Αποφάσισα μετά από 23 χρόνια !!!! να δώσω εξετάσεις πανελλαδικές . Θέλω να συμπληρώσω 8500 μόρια .
Εχω επιλέξει 2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο θεωρητική και τεχνολογική κατεύθυνση .
Αρχισα να διαβάζω εδώ και 5 ημέρες . Δώστε μου κάποιες απόψεις τι να προσέξω και τι να διαβάσω περισσότερο. π.χ. Τα μαθηματικά μου φαίνονται κάτι λίγο χειρότερο από αράβικα (μιας και τα κινέχικα τα βλέπουμε και σε κανένα τατοο). Η φυσική το ίδιο.
Κάπως καλύτερα βλέπω τη Βιολογία , αοδε και αναπτυξη εφαρμογών . Λέτε δύσκολα να πιάσω τα μόρια που θέλω? Ο γιός μιας συναδέλφου με μαθηματικα 3 , φυσικη 3 , βιολογια 9 , εκθεση 14 , αναπτυξη εφαρμ. γύρω στο 9 και αοδε γυρω στο 10 πέρασε εκεί που θέλω και εγώ . Τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδιά γειά σας . Αποφάσισα μετά από 23 χρόνια !!!! να δώσω εξετάσεις πανελλαδικές . Θέλω να συμπληρώσω 8500 μόρια .
Εχω επιλέξει 2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο θεωρητική και τεχνολογική κατεύθυνση .
Αρχισα να διαβάζω εδώ και 5 ημέρες . Δώστε μου κάποιες απόψεις τι να προσέξω και τι να διαβάσω περισσότερο. π.χ. Τα μαθηματικά μου φαίνονται κάτι λίγο χειρότερο από αράβικα (μιας και τα κινέχικα τα βλέπουμε και σε κανένα τατοο). Η φυσική το ίδιο.
Κάπως καλύτερα βλέπω τη Βιολογία , αοδε και αναπτυξη εφαρμογών . Λέτε δύσκολα να πιάσω τα μόρια που θέλω? Ο γιός μιας συναδέλφου με μαθηματικα 3 , φυσικη 3 , βιολογια 9 , εκθεση 14 , αναπτυξη εφαρμ. γύρω στο 9 και αοδε γυρω στο 10 πέρασε εκεί που θέλω και εγώ . Τι λέτε?
Ο γιος της συναδελφου ειναι αλλη περιπτωση. Εσυ θα κοιυαξεις να βγαλεις βαθμους που σε αντιπροσωπευουν και αν ειναι ικανοι οι βαθμοι θα περασεις. Λογικο επειτα απο τοσα χρονια να ειναι αραβικα. Στην ορεξη και το πεισμα σου απομενει η ολη υποθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpalazis

Νεοφερμένος

Ο cpalazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά για την συμπαράσταση. Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι???
Αλλά λέω ρε στο καλό , ένα 9 δε θα πιάσω ???

Απλά δεν ξέρω αν είναι ευκολότερα ή δυσκολότερα από το 1989. Τότε θυμάμαι η αδερφή μου για να μπει σε μια σχολή που ήθελε (όχι αμαν και τι) έγραψε 18 και δεν μπήκε. Πάντως αυτό που βλέπω στα θέματα είναι ότι έχει πολλές multiple choice . Σε μας δεν είχε . Μιλάμε τότε για πολύ γράψιμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,420 μηνύματα.
Απλά δεν ξέρω αν είναι ευκολότερα ή δυσκολότερα από το 1989. Τότε θυμάμαι η αδερφή μου για να μπει σε μια σχολή που ήθελε (όχι αμαν και τι) έγραψε 18 και δεν μπήκε. Πάντως αυτό που βλέπω στα θέματα είναι ότι έχει πολλές multiple choice . Σε μας δεν είχε . Μιλάμε τότε για πολύ γράψιμο!!!

Γιατί δεν πας θεωρητική κατεύθυνση και να πάρεις μαθηματικά γενικής για να ανοίξεις το 2ο/4ο πεδίο.
Τα αρχαία όπως και να το κάνουμε, ελληνικά είναι. Δεν είναι αράβικα. Κάτι θα γράψεις. Λίγο την εισαγωγή να μάθεις με δικά σου λόγια, λίγο να ανααπτύξεις τις ερμηνευτκές, να κάνεις μια μετάφραση του αγνώστου, ε κάτι θα πιάσεις. Σίγουρα πάνω απο 3 που λες για τα μαθηματικά.
Το ίδιο ισχύει και στη λογοτεχνία. Ανέλυσε λίγο το κείμενο, γράψε 2-3 πίπες και ενα 10 θα το γράψεις.
Λατινικά δυστυχώς δε γίνεται να κάνεις κάτι, μιας και θα σου είναι εντελώς άγνωστα.
Εκθεση άφησε τη φαντασία σου να δουλέψει, και ενα 10 το έχεις. Πρέπει να είσαι ή πραγματικά στόκος ή Αλβανός για να γράψεις κάτω απο 10 στην έκθεση.
Ιστορία είναι καθαρά παπαγαλία. Ωστόσο, αν αναλύσεις λίγο τις πηγές, πιασεις και κανένα σωστό-λάθος...κάτι θα πάρεις ;)

Απο την θεωρητική είναι πιο εύκολο να πιάσεις το 8500 που θες παρά απο τις άλλες κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpalazis

Νεοφερμένος

Ο cpalazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξερεις τι ρε chaos ??? Εγώ έχω ξεκάθαρο στόχο. Θέλω να περάσω τσο ΤΕΙ Σερρών ! Κατά προτίμηση στο Τμήμα Γαιοπληροφορικής και Τεχνολογίας ή στο Τμήμα Γραφιστικής (αν τελικά λειτουργήσει) . Δεν ξέρω αν μπορώ επιλέγοντας θεωρητική κατεύθυνση να μπω εκεί. Δεν έχω καταλάβει και πάρα πολύ καλά τη διαδικασία . Εχω μπερδευτεί εντελώς . Εμείς θυμάμαι είχαμε τέσσερις Δέσμες και τελείωσε. Τωρα είναι τέτοια μπερδεψούρα που δεν βγάζω άκρη. Από την άλλη για να πω την αλήθεια με τα αρχαία δεν τα πήγαινα ποτέ καλά . Γενικά με το συντακτικό είμαι άστα να πάνε. Αλλά τώρα να σου πω την αλήθεια που το λες με βάζεις σε άλλες σκέψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ξερεις τι ρε chaos ??? Εγώ έχω ξεκάθαρο στόχο. Θέλω να περάσω τσο ΤΕΙ Σερρών ! Κατά προτίμηση στο Τμήμα Γαιοπληροφορικής και Τεχνολογίας ή στο Τμήμα Γραφιστικής (αν τελικά λειτουργήσει) . Δεν ξέρω αν μπορώ επιλέγοντας θεωρητική κατεύθυνση να μπω εκεί. Δεν έχω καταλάβει και πάρα πολύ καλά τη διαδικασία . Εχω μπερδευτεί εντελώς . Εμείς θυμάμαι είχαμε τέσσερις Δέσμες και τελείωσε. Τωρα είναι τέτοια μπερδεψούρα που δεν βγάζω άκρη. Από την άλλη για να πω την αλήθεια με τα αρχαία δεν τα πήγαινα ποτέ καλά . Γενικά με το συντακτικό είμαι άστα να πάνε. Αλλά τώρα να σου πω την αλήθεια που το λες με βάζεις σε άλλες σκέψεις
Μπορεις να απευθυνθεις σε καποιο κεπ που θα σου λυσει αυτη την απορια με λιγο ψαξιμο βρισκεις ακρη.Επισης στην θεωρητικη μπορεις σαφως να βγαλεις αρκετα πιο ευκολα τον βαθμο που θελεις παρα σε αλλες κατευθυνσεις το μονο σιγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,420 μηνύματα.
Μπορεις να απευθυνθεις σε καποιο κεπ που θα σου λυσει αυτη την απορια με λιγο ψαξιμο βρισκεις ακρη.Επισης στην θεωρητικη μπορεις σαφως να βγαλεις αρκετα πιο ευκολα τον βαθμο που θελεις παρα σε αλλες κατευθυνσεις το μονο σιγουρο

Ολοι οι άσχετοι στα ΚΕΠ είναι. Καλύτερα να πάει στη γραμματεία ενός σχολείου, παρά στα ΚΕΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ολοι οι άσχετοι στα ΚΕΠ είναι. Καλύτερα να πάει στη γραμματεία ενός σχολείου, παρά στα ΚΕΠ
το ιδιο ειναι με λιγο ψαξιμο βρισκει κανεις την λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δίνουν τα ΚΕΠ σύμβουλές για τις κατευθύνσεις; Έχουμε προχωρήσει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,420 μηνύματα.
Δίνουν τα ΚΕΠ σύμβουλές για τις κατευθύνσεις; Έχουμε προχωρήσει...:P

Ενας φίλος μου πήγε να βγάλει πιστοποιητικό γεννήσεως γιατί ήθελε να μπει σε εστία και αυτή του είπε
« Δε στο δίνω, γιατί δε χρειάζεσαι πιστοποιητικό γεννήσεως για να μπεις στην εστία». 3 ώρες τον ταλαιπώρησε για δουλειά 15 λεπτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ενας φίλος μου πήγε να βγάλει πιστοποιητικό γεννήσεως γιατί ήθελε να μπει σε εστία και αυτή του είπε
« Δε στο δίνω, γιατί δε χρειάζεσαι πιστοποιητικό γεννήσεως για να μπεις στην εστία». 3 ώρες τον ταλαιπώρησε για δουλειά 15 λεπτών.
Αχαχαχαχα, γι'αυτό το είπα. Το δικό μου ΚΕΠ ας πούμε είναι εξυπηρετικό μιας και μένω σε μικρή περιοχή. Μια μέρα κάνει μία:"Μας κόβουν συνέχεια χρήματα και εμείς κάνουμε τόση σκληρή δουλειά, παρόλο που κάποιοι λένε ότι καθόμαστε όλη μέρα". Έλεος!!! Αν ρωτούσα καμία απο εκεί μέσα για σχολές, το πολύ πολύ να κατέληγα σε λάθος κατεύθυνση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_1994

Νεοφερμένος

Ο aris_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Φέτος θα δώσω πανελλήνιες για 2η φορά, μπορώ να δώσω εξετάσεις σε διαφορετικό σχολείο σε άλλο νομό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Φέτος θα δώσω πανελλήνιες για 2η φορά, μπορώ να δώσω εξετάσεις σε διαφορετικό σχολείο σε άλλο νομό???

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_1994

Νεοφερμένος

Ο aris_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μάλιστα δλδ με μια σχετική αιτηση για πανελλήνιες τον γενάρη ή το φλεβάρη θα είμαι έτοιμος για τις εξετάσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μάλιστα δλδ με μια σχετική αιτηση για πανελλήνιες τον γενάρη ή το φλεβάρη θα είμαι έτοιμος για τις εξετάσεις??

Θα βγει συγκεκριμένη ανακοίνωση από το Υπουργείο, η οποία θα αναφέρει τι πρέπει να κάνετε.
Το καλύτερο θα ήταν εκείνη την περίοδο να συμβουλευτείς το λύκειό σου. Έχεις ακόμη χρόνο, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πανετοιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_1994

Νεοφερμένος

Ο aris_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά:) ..ναι εντάξει χρόνο μέχρι τότε έχω βέβαια αρκετό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpalazis

Νεοφερμένος

Ο cpalazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι, νομίζω ότι μπορείς. Πάρε τηλέφωνο στο ΚΕΠΥΣ της περιοχής σου και ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top