Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ίσιδα μπορείς να εξουσιοδοτήσεις, όταν θα έρθει η ώρα , κάποιον απο τους συγγενείς σου που έχεις στην Καλαμάτα για να σου κάνει την εγγραφή στο δεύτερο εξάμηνο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Με μπέρδεψες για να είμαι ειλικρινής...
Κάνε ένα κόπο και πήγαινε να γραφτείς στο δεύτερο εξάμηνο να τελειώνεις!
χαχα ναι λογικο...μου ειναι πολυ δυσκολο να ξαναπαω ...
απλως αναρωτιεμαι αν καποιος εχοντας εγρφει στο πρωτο εξαμηνοαλλα οχι στο δευτερο και μη παρακολουθωντας μαθηματα σε κανενα απο τα δυο παραμενει εγεγραμμενος μεχρι το εξαμηνο του σεπτεμβριου ωστε να ανανεωσει τοτε την εγγραφη τ. οι γνωστοι μ λενε ναι αλλα με προβληματιζει το ανωθεν κειμενο που παρεθεσα... :/:
ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...:redface:

Ίσιδα μπορείς να εξουσιοδοτήσεις, όταν θα έρθει η ώρα , κάποιον απο τους συγγενείς σου που έχεις στην Καλαμάτα για να σου κάνει την εγγραφή στο δεύτερο εξάμηνο.:)
σωστο κι αυτο..απλως γιια να μην βαζω σε κοπο..θα δουμε! ευχαριστω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
σωστο κι αυτο..απλως γιια να μην βαζω σε κοπο..θα δουμε! ευχαριστω!:P
Είναι μία λύση κι αυτή. Μέχρι τότε έχουμε καιρό.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ίσιδα μπορείς να εξουσιοδοτήσεις, όταν θα έρθει η ώρα , κάποιον απο τους συγγενείς σου που έχεις στην Καλαμάτα για να σου κάνει την εγγραφή στο δεύτερο εξάμηνο.:)
σωστο κι αυτο..απλως γιια να μην βαζω σε κοπο..θα δουμε! ευχαριστω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδιά έως πέρσυ ειδική κατηγορία δήλωνες μόνο για την περιφέρεια που μένεις ή αν είχες αδελφό σε άλλη πόλη για την περιφέρεια που είναι ο αδελφός σου.
Φέτος δηλώνεις για παντού :)
Σοβαρά? Είναι σίγουρο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σοβαρά? Είναι σίγουρο αυτό?
Πιο σίγουρο δεν γίνεται. Αυτό ίσχυε για φέτος, του χρόνου δεν ξέρουμε αν θα ισχύει το ίδιο. Φαντάζομαι όταν έρθει η ώρα, θα βγεί η αντίστοιχη εγκύκλιος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Πιο σίγουρο δεν γίνεται. Αυτό ίσχυε για φέτος, του χρόνου δεν ξέρουμε αν θα ισχύει το ίδιο. Φαντάζομαι όταν έρθει η ώρα, θα βγεί η αντίστοιχη εγκύκλιος.:)
Thank you!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Tίποτα.
Φέτος στο σχολείο μου όχι μόνο δεν γνώριζαν αυτή την αλλαγή, αλλα ούτε που χρησιμεύουν οι ειδικές κατηγορίες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Tίποτα.
Φέτος στο σχολείο μου όχι μόνο δεν γνώριζαν αυτή την αλλαγή, αλλα ούτε που χρησιμεύουν οι ειδικές κατηγορίες.:P
Κάτι μου λέει ότι θα χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο ορισμένοι... Να, έτσι: :wall:
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glion

Νεοφερμένος

Η glion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σε ολους,
νεοφερμενη κ πουρό σε σχέση μ'εσάς, όμως με πολύ θέληση... ετών 40 με 2τέκνα 8 κ 6 1/2 εκαστο και πρώτο πτυχίο αλλά με πολύ θέληση το ξαναλέω για το κάτι παραπάνω που λένε!!!
αυτό που μου λείπει είναι συμβουλές οργάνωσης διαβάσματος για να τα βάλω κάτω με σειρά, στοχεύω Ιατρική Ιωαννίνων κ έχω βρει online φροντιστήριο για ευνόητους λόγους
pleeeease δώστε μου τα φώτα σας, όρεξη για δουλειά υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Καλως την θεια: )
Το εχεις σκεφτει,εισαι σιγουρη για ιατρικη?Γνωριζεις τα απροσμετρητα χρονια που θες για ειδικοτητα και αναμονες στο Ελλαντα?Νομιζω οτι μεχρι τοτε θα σε περιμενει η συνταξη εαν τα υπολογισεις//5 χρονια για αποφοιτηση 5 χρονια αναμονη 5 χρονια ειδικοτητα θα εισαι γιαγια,νομιζω βαζεις δυσκολα στον εαυτο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
γεια σε ολους,
νεοφερμενη κ πουρό σε σχέση μ'εσάς, όμως με πολύ θέληση... ετών 40 με 2τέκνα 8 κ 6 1/2 εκαστο και πρώτο πτυχίο αλλά με πολύ θέληση το ξαναλέω για το κάτι παραπάνω που λένε!!!
αυτό που μου λείπει είναι συμβουλές οργάνωσης διαβάσματος για να τα βάλω κάτω με σειρά, στοχεύω Ιατρική Ιωαννίνων κ έχω βρει online φροντιστήριο για ευνόητους λόγους
pleeeease δώστε μου τα φώτα σας, όρεξη για δουλειά υπάρχει

Έχει δίκιο ο φιλος...Για να αρχίσει κάποιος να ασκεί κανονικά το επάγγελμα του γιατρού χρειάζονται πανω από 10 χρονια. Και να αποφασήσετε να σπουδάσετε, θα πρέπει να κάνετε πολλές θυσίες. Τα παιδάκια σας είναι ακόμα μικρά και δεν θα τα χαρείτε. Επιλέξτε κάτι άλλο, κατί πιο βατό που παράλληλα θα σας ενδιαφέρει! Καλή τύχη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικα να ξερεις οτι τα πιο δυσκολα μαθηματα ειναι μαθηματικα και φυσικη. Σε αυτα αξιζει να κανεις φροντιστηριο (εμεις τα παιδια που δινουμε δεν θα μπορουσαμε να καταλαβουμε χωρις την βοηθεια ενος φροντιστη σημαντικες ενοιες που αναφερει το βιβλιο αλλα χρειαζομαστε και ενας φροντιστη να μας βαζει τις καταλληλες ασκησεις και να μας διορθωνει τα λαθη μας). Δεν ξερω τι πτυχιο εχεις παρει... Φανταζομαι δεν θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα με τις βιολογιες (κατευθυνσης και γενικης) που θελουν αποστηθιση και κατανοηση καθως πλεον οπως θα εχεις ακουσει βαζουν συνδιαστικα θεματα. Θα ηταν χρησιμο να κοιταξεις προηγουμενα θεματα για να δεις τι ''πεφτει'' στο περιπου. Δεν ξερω πια ειναι η επαφη σου με την χημεια αλλα γενικα για εμας τα παιδια της θετικης θεωρειτε το πιο ευκολο μαθημα που αμα του δωσεις την απαραιτητη σημασια μπορεις να γραψεις πολυ καλα (εχει καποιες δυσκολιες στην θεωρια πχ τροχιακα, ενεργειες αλλα οι ασκησεις ειναι σχετικα ευκολες και αμα δουλεψεις με τα βοηθηματα του Σαλτερη 2τομοι νομιζω εχεις εξασφαλισμενη επιτυχια:)). Εκθεση ειναι ενα μαθημα που το 40% ειναι παραγωγη λογου (οπου πρεπει γενικα να ξερεις να γραφεις αλλα και να διαβαζεις σχεδιαγραμμα και ιδεες στην καθε ενοτητα του βιβλιου πχ ανθρωπισμος) το αλλο 60% ειναι καποιες ασκησεις οπως συνωνυμα, περιληψη που πρεπει να εξασκηθεις ωστε να μην χασεις μορια απο εκει. Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να εχεις καποιες βασεις απο πριν γιατι η υλη που εξεταζεται στην γ λυκειου οπως θα ξερεις δεν ειναι ασχετη με την υλη προηγουμενων ταξεων (πχ στην φυσικη πρεπει να ξερεις βασικα πραγματα απο α λυκειου). Δεν ξερω ποτε θες να δωσεις αλλα νομιζω οτι πρεπει πρωτα να καλυψεις τα οποια κενα υπαρχουν ωστε να μην αντιμετωπισης προβληματα κατανοησης στην υλη της γ λυκειου.

Σε γενικες γραμμες στα μαθηματα: Χημεια , βιολογια κατευθυνσης και βιολογια γενικης (αν το παρεις ως επιλεγομενο) μπορεις να γραψεις αν ασχοληθεις σοβαρα πανω απο 19. Οι βιολογιες μαλιστα δεν χρειαζονται τιποτα απο αλλες ταξεις. Μονο η χημεια λιγα πραγματακια...

Μαθηματικα και Φυσικη ειναι τα πιο δυσκολα κατα την γνωμη μου και πρεπει αν αφιερωσεις αρκετο χρονο ωστε να τα καταλαβεις. Σημαντικο ειναι οπως ανεφερα να μπαλωσεις αρχικα τα κενα απο υλη αλλων ταξεων (κυριως θα σου ελεγα να μελετησεις υλη α λυκειου). Επισης νομιζω οτι μονο σε αυτα τα μαθηματα ισως αξιζει εστω για εναν χρον να κανεις καποια φροντιστηρια.

Εκθεση ειναι αρκετα απροβλεπτο μαθημα ειδικα η παραγωγη λογου.

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στον αγωνα σου, να σου ζησουν τα παιδια σου και πιστευω πως αν δουλεψεις σκληρα (οπως ολοι μας εξαλου) μπορεις να επιτυχεις τον στοχο σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glion

Νεοφερμένος

Η glion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν σας τα ειπα ολα... την ειδικοτητα δεν θα την κανω εδω γιατι λογω του πρωτου μου πτυχιου εχω προυπηρεσια στο nhs UK με καλη θεση σε νοσοκομειο οποτε ειναι ενα αβανταζ αλλα οπως μ'αρεσει να λεω σημασια εχει η διαδρομη κ οχι ο τερματισμος παντα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλως την θεια: )
Το εχεις σκεφτει,εισαι σιγουρη για ιατρικη?Γνωριζεις τα απροσμετρητα χρονια που θες για ειδικοτητα και αναμονες στο Ελλαντα?Νομιζω οτι μεχρι τοτε θα σε περιμενει η συνταξη εαν τα υπολογισεις//5 χρονια για αποφοιτηση 5 χρονια αναμονη 5 χρονια ειδικοτητα θα εισαι γιαγια,νομιζω βαζεις δυσκολα στον εαυτο σου

Βασικα ειναι 6 χρονια το ελαχιστο για πτυχιο, η αναμονη εξαρταται απο το μερος που θα κανεις ειδικοτητα και η μικροτερη ειδικοτητα (απο πλευρας χρονου) ειναι η ιατροδικαστικη που ειναι3 χρονια και μετα ακολουθουν πολλες αλλες ειδικοτητες που απαιτουν 4 χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ποιο ειναι το πρωτο σου πτυχιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γιατί δε δίνεις κατατακτήριες;
Δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά παιδιά που εδώ και 2 χρόνια ασχολούνται στην κατεύθυνση με μαθηματικά/φυσική/χημεία δε γράφουν τόσο καλά στις πανελλαδικές. Εσύ που έχεις να τα πιάσεις τόσα χρόνια θα γράψεις καλύτερα; Χρειάζεται όντως φροντιστήριο, και πάνω απο 1 χρονιά διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glion

Νεοφερμένος

Η glion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ποιο ειναι το πρωτο σου πτυχιο?
νοσηλευτικη στο king's college London/University of London με ειδικοτητες σε ΜΕΘ και ΛΕΜΦΟΙΔΗΜΑ οποτε βιολογιες κλπ ειναι ψιλα γραμματα για μενα τα υπολοιπα ειναι το θεμα:worry:

Γιατί δε δίνεις κατατακτήριες;
Δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά παιδιά που εδώ και 2 χρόνια ασχολούνται στην κατεύθυνση με μαθηματικά/φυσική/χημεία δε γράφουν τόσο καλά στις πανελλαδικές. Εσύ που έχεις να τα πιάσεις τόσα χρόνια θα γράψεις καλύτερα; Χρειάζεται όντως φροντιστήριο, και πάνω απο 1 χρονιά διάβασμα.
Ασε εψαξα το θεμα των κατατακτηριων κ το αφησα κατευθειαν στην ακρη :(, που να σου λεω λαβρακια που εβγαλα...:hmm:

Βασικα ειναι 6 χρονια το ελαχιστο για πτυχιο, η αναμονη εξαρταται απο το μερος που θα κανεις ειδικοτητα και η μικροτερη ειδικοτητα (απο πλευρας χρονου) ειναι η ιατροδικαστικη που ειναι3 χρονια και μετα ακολουθουν πολλες αλλες ειδικοτητες που απαιτουν 4 χρονια.
Δεν με απασχολει το θεμα του χρονου γιατί δεν θέλω να πάω ιατρικη για να αποκατασταθώ αλλα για να εντρυφίσω το θέμα γιατί γουστάρω τρελά, το σε ποσα χρονια θα γίνει αυτό ούτε που με αγγίζει ...ύστερα μην ξεχνάς πως δημιουργώ ένα ενεργό πρότυπο για τα παιδιά μου σε βάθος χρόνου ... κατι είναι κ αυτό:studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
νοσηλευτικη στο king's college London/University of London

[OFF-TOPIC]
Πήγες στο King's college, ενα απο τα καλύτερα πανεπιστήμια της Αγγλίας για νοσηλευτική; Γιατί δεν πήγαινες καλύτερα για ιατρική; Ή καλύτερα γιατί δεν πήγαινες σε άλλο πανεπιστήμιο για ιατρική; Γιατί για να σε δέχτηκε το King's, τα qualifications σου θα είναι αρκετά καλά, για να σε δεχόταν και ένα άλλο πανεπιστήμιο(ίσως κατώτατο απ' το king's) για Ιατρική
[/OFF-TOPIC]

Εγώ έχω ενα άλλο πρόβλημα... Ξέχασα πως να παπαγαλίζω :/ :/ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Εγώ έχω ενα άλλο πρόβλημα... Ξέχασα πως να παπαγαλίζω :/ :/ :/
ειναι αρχη ακομα...εγω εχω αγχωθει γτ μου φαινεται οτι δε βγαινει η υλη με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top