Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γιατί δεν πας στο εξωτερικό; Επίσης, γιατί δήλωσες φιλολογία; Απο παιδιά που ακούω, το τμήμα πολιτικών επιστημών είναι πιο κοντά στη νομική, και όχι η φιλολογία :hmm:
3η φορά δεν παλεύεται πραγματικά. Εδώ η δεύτερη και είναι δύσκολη. Θα αντέξεις στην 3η; Να χάσεις 3 χρόνια απο τη ζωή σου;
Και πάλι, δεν είναι σίγουρο οτι θα περάσεις και με την 3η. :/::/:

Το προσεγγίζεις εντελώς λάθος. Ένας χρόνος ακόμη δεν είναι τίποτα μπροστά σε 5+. Και στο κάτω-κάτω, σιγά, 2.000 μόρια παραπάνω πρέπει να βγάλει. Όχι 10.000.

Και ΔΕΝ χάνει 3 χρόνια από τη ζωή της, αν προσπαθεί για τον στόχο της. Έλεος. Και... σιγά πια. Πανελλήνιες είναι, δεν είναι καρκίνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα ξαναδώσω παιδιά και ελπίζω να τα καταφέρω με το διάβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εγώ έχασα για 3 μόρια το βιολογικό παρόλα αυτά δεν μου πέρασε η σκέψη από το μυαλό να ξαναδώσω (και η διαφορά είναι πολύ μικρή) γιατί πολύ απλά ο Θεός είχε κάποιο λόγο που δεν με ήθελε να πάω σε αυτήν την σχολή.Εγώ πιστεύω οτι πρέπει να πας στο φιλολογικό γιατί κάποιος καλός λόγος υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Θα ξαναδώσω παιδιά και ελπίζω να τα καταφέρω με το διάβασμα!!

Σκέψου τα όλα πολύ καλά. Η Φιλολογία δεν είναι άσχημη σχολή. Τουλάχιστον, ως προς το αντικείμενο.
Για να γίνει κανείς Φιλόλογος, όμως, πρέπει να τό'χει.;)

Στάθμισέ τα όλα, και αποφάσισε ανάλογα.:)
Και εγώ έχασα για 3 μόρια το βιολογικό παρόλα αυτά δεν μου πέρασε η σκέψη από το μυαλό να ξαναδώσω (και η διαφορά είναι πολύ μικρή) γιατί πολύ απλά ο Θεός είχε κάποιο λόγο που δεν με ήθελε να πάω σε αυτήν την σχολή.Εγώ πιστεύω οτι πρέπει να πας στο φιλολογικό γιατί κάποιος καλός λόγος υπάρχει!

What?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γενικά δεν με φοβάμαι στα φιλολογικά αν παω τελικά στη σχολή θα τα καταφέρω και θα είμαι και καλή γιατι ειδικα τα αρχαία είναι το αγαπημένο μου μάθημα αλλά απο την άλλη είναι και η νομική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Και εγώ έχασα για 3 μόρια το βιολογικό παρόλα αυτά δεν μου πέρασε η σκέψη από το μυαλό να ξαναδώσω (και η διαφορά είναι πολύ μικρή) γιατί πολύ απλά ο Θεός είχε κάποιο λόγο που δεν με ήθελε να πάω σε αυτήν την σχολή.Εγώ πιστεύω οτι πρέπει να πας στο φιλολογικό γιατί κάποιος καλός λόγος υπάρχει!
Κρίμα που το έχασες για τόσο μικρή διαφορά, μακάρι όλα να σου πάνε κατ'ευχήν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
Και εγώ έχασα για 3 μόρια το βιολογικό παρόλα αυτά δεν μου πέρασε η σκέψη από το μυαλό να ξαναδώσω (και η διαφορά είναι πολύ μικρή) γιατί πολύ απλά ο Θεός είχε κάποιο λόγο που δεν με ήθελε να πάω σε αυτήν την σχολή.Εγώ πιστεύω οτι πρέπει να πας στο φιλολογικό γιατί κάποιος καλός λόγος υπάρχει!

Not sure if troll or plain stupid!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Not sure if troll or plain stupid!
Απλώς η κοπέλα το αποδίδει αυτό στον Θεό, εγώ το αποδίδω στην τύχη. Ποια η διαφορά; Αυτό πιστεύει, δεν μπορούμε να της πούμε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Κρίμα που το έχασες για τόσο μικρή διαφορά, μακάρι όλα να σου πάνε κατ'ευχήν:D

Ευχαριστώ.

Απλά πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι με αυτά που μας έρχονται και όχι να δυστηχούμε από πράγματα που δεν μας κάθονται έτσι όπως τα θέλουμε. Η σχολή που πέρασες είναι μια χαρά. Καλύτερα να εκμεταλευτείς την ευκαιρία που σου δίνεται γιατί οπως σου δίνεται ετσι μπορεί να σου αποσπαστεί και μετά θα απορείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γενικά δεν με φοβάμαι στα φιλολογικά αν παω τελικά στη σχολή θα τα καταφέρω και θα είμαι και καλή γιατι ειδικα τα αρχαία είναι το αγαπημένο μου μάθημα αλλά απο την άλλη είναι και η νομική..
δεν μου λες οι γονεις σου σου εχουν πει την κατασταση με τους δικηγορους? το οτι εχουμε περισσοτερους δικηγορους σε σχεση με αλλες 3 χωρες μαζι το ξερεις? οτι βαρανε μυγες το ξερεις? το οτι δεν εχουν δουλεια και απο προ κρισης το ξερεις? σκεψου τα αυτα και δεν αν αξιζει ;) με αυτα τα μυαλα δεν θα παμε μπροστα η νεα γενια ολοι γιατροι και δικηγοροι Ε? ΡΕ ΕΓΩ εχω εδω στην γειτονια μου 2 αδερφια που ουτε το λυκειο δεν βγαλανε και οικονομανε τρελο χρημα (ναι ειναι ηλεκτρολογοι οχι γιατροι) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου είσαι σωστή αλλά δεν στεναχωριέσαι καθόλου ποθ δεν πέρασες εκεί που ήθελες?Δεν σε πνίγει ,δεν σε θλίβει το γεγονός οτι άλλοι πέρασαν και εσύ είσαι απ'έξω ?Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μη νιώθω και εγώ έτσι πές τον μου σε παρακαλώ πολύ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Πάντως αν σε ενδιαφέρει να παρακολουθήσεις μαθήματα δικαίου νομίζω μπορείς να πάρεις επιλογής μαθήματα και απο φιλολογία.Στο ιστορικό πχ προσφέρονται καμιά 10αριά μαθήματα απο την νομική της Αθήνας.Ισως και στην φιλολογία να υπάρχει η δυνατότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου είσαι σωστή αλλά δεν στεναχωριέσαι καθόλου ποθ δεν πέρασες εκεί που ήθελες?Δεν σε πνίγει ,δεν σε θλίβει το γεγονός οτι άλλοι πέρασαν και εσύ είσαι απ'έξω ?Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μη νιώθω και εγώ έτσι πές τον μου σε παρακαλώ πολύ!!!!!!!
Μήπως νιώθεις "κατώτερη"; Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αισθάνεσαι έτσι, προσπάθησες, μόχθησες και πέτυχες σε ένα πολύ καλό τμήμα!!!!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δεν μου λες οι γονεις σου σου εχουν πει την κατασταση με τους δικηγορους? το οτι εχουμε περισσοτερους δικηγορους σε σχεση με αλλες 3 χωρες μαζι το ξερεις? οτι βαρανε μυγες το ξερεις? το οτι δεν εχουν δουλεια και απο προ κρισης το ξερεις? σκεψου τα αυτα και δεν αν αξιζει ;) με αυτα τα μυαλα δεν θα παμε μπροστα η νεα γενια ολοι γιατροι και δικηγοροι Ε? ΡΕ ΕΓΩ εχω εδω στην γειτονια μου 2 αδερφια που ουτε το λυκειο δεν βγαλανε και οικονομανε τρελο χρημα (ναι ειναι ηλεκτρολογοι οχι γιατροι) .

Το θέμα είναι ότι το πτυχίο της Νομικής της δίνει κι άλλες δυνατότητες να το αξιοποιήσει. Η λύση δεν είναι μόνο η κλασική δικηγορία. Αυτό είναι στο χέρι καθενός. Επίσης, είναι ένα πτυχίο που καλύπτει ευρύ φάσμα, και μπορεί να συνδυαστεί με κάθε λογής μεταπτυχιακό, το οποίο αν είναι έξυπνη επιλογή, μπορεί ακόμη να σε κάνει και περιζήτητο.

Βέβαια, σε κανένα επάγγελμα τα πράγματα δεν είναι ρόδινα. Αν δεν το παλέψεις, για να δείξεις την αξία σου, δουλειά δε θα έχεις ποτέ. Το θέμα είναι, όμως, να μην καταδικάσει κανείς τον εαυτό του στην ανεργία μέσω των επιλογών του.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Nαι?Πώς μπορώ να το σιγουρέψω αυτό? Να ρωτήσω στη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Nαι?Πώς μπορώ να το σιγουρέψω αυτό? Να ρωτήσω στη σχολή?

Μπορείς να συμβουλευτείς το πρόγραμμα σπουδών, να ρωτήσεις στη γραμματεία σου, ή ακόμη και απόφοιτους ή φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μήπως νιώθεις "κατώτερη"; Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αισθάνεσαι έτσι, προσπάθησες, μόχθησες και πέτυχες σε ένα πολύ καλό τμήμα!!!!!!:D:D:D:D
ναι ειναι και αυτο αλλα δεν ξερω πως να το αποφυγω και να το ξεπερασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Είναι και αυτό!Δεν ξλερω όμως πως να το αποφύγω και να το ξεπεράσω...

Όταν θέλεις να απαντήσεις σε κάποιον συγκεκριμένα, πατάς το κουμπάκι ακριβώς κάτω από το σχόλιο που γράφει «ΠΑΡΑΘΕΣΗ», και απαντάς συγκεκριμένα σε εκείνον.:D Κάνε το, για να μη χανόμαστε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Είναι και αυτό!Δεν ξλερω όμως πως να το αποφύγω και να το ξεπεράσω...
Αν το πάρεις απόφαση, σε λίγες εβδομάδες θα το έχεις ξεπεράσει. Είναι χαζό να στεναχωριέσαι τόσο βρε γλυκιά μου. Προσπάθησε να εκμεταλλεύεσαι όλες τις ευκαιρίες που σου δίνονται!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου είσαι σωστή αλλά δεν στεναχωριέσαι καθόλου ποθ δεν πέρασες εκεί που ήθελες?Δεν σε πνίγει ,δεν σε θλίβει το γεγονός οτι άλλοι πέρασαν και εσύ είσαι απ'έξω ?Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μη νιώθω και εγώ έτσι πές τον μου σε παρακαλώ πολύ!!!!!!!

Ετσι είναι η ζωή θα σταματήσεις την ζωή σου για κάτι που στην τελική μπορεί και να μην αξίζει? Πρέπει να ζήσεις δεν μπορείς να νιωθεις άσχημα επειδή κάτι δεν σου βγήκε. Ηθελα βιολογικό από 1 γυμνασιού ομως δεν μου έκατσε τι να κάνω? να ξαναδώσω πανελληνιες? και αμα δεν κατφέρω ουτε αυτό που κατάφερα τωρα, θα εχω φαει τα μούτρα μου και 1 χρόνο απο την ζωή μου και κάλα θα έχω παθει. Δεν σου λεω οτι αμα περάσεις δεν αξίζουν όλοι οι κοποι σου , αλλα αμα πας στην σχολή που πέρασες μπορεί να είναι το καλύτερο δωρο της ζωής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top