venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εχω αρχισει ηδη μαθηματα.
Ρεαλιστικα μιλωντας,εχουν περασει ατομα απο θεωρητικη σε Ιατρικες.
Αμα δεν υπηρχε ουτε μια,δεν θα χαλουσα ενα χρονο στο να ξαναδωσω,με αρκετα ρισκα.Επισης,σκεψου τι θα γινει αν βαλουν βατα θεματα στην θεωρητικη,και δυσκολα στην θετικη.:)

Τεσπα,το κακο εχει ηδη αρχισει.Θεμα χρονου πλεον ειναι να δω αμα θα μπω ιατρικη μεσω θεωρητικης,η μεσω κατατακτηριων απο Ψυχολογια.
Thats it.

Καλη φοιτητικη ζωη ;)

Μία ερώτηση. Το εξωτερικό δεν το σκέφτεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενική.Μην πεις ότι περνάω, θα σε βρω και θα σε ξεκοιλιάσω Χριστινάκι.
Seriously,you have problems.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βασικα παιζει να περναει...λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Too damn.Ε ρε και μιλούσα τόση ώρα σοβαρά λέω συμπάσχουμε.Μάκη,σύνελθε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Too damn.Ε ρε και μιλούσα τόση ώρα σοβαρά λέω συμπάσχουμε.Μάκη,σύνελθε.

Συμπάσχουμε ρε Χριστίνα.Πόση όρεξη νομίζεις ότι έχω να ξαναδιαβάζω τις ίδιες πίπες ένα χρόνο ακόμη;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
παντως αν εχεις κολλημα με μια σχολη , αξιζει να ξαναπροσπαθησεις ,μπορει τωρα να φαινεται καπως ,αλλα σε μερικα χρονια θα χαιρεσαι για την επιλογη αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Με μια λέξη απαντήστε μου. Αντέχονται οι πανελλαδικές για 2η φορά; Αν ναι, κατα πόσα μόρια περίπου ανεβαίνουν οι μαθητές απο την πρώτη χρονιά στη δεύτερη; (περίπου) Είναι πχ πολλές οι πιθανότητες να πέσουν αντί να ανέβουν; (Μιλάω για τη θεωρητική κατεύθυνση)

Άνετα! Εγώ σηκωνόμουν το πρωί κατά τις 9, διάβαζα ότι ώρα ήθελα και δυο φορές τη βδομάδα το απόγευμα μέχρι βράδυ πήγαινα φροντιστήριο. Έχεις άνεση να διαβάσεις ότι ώρα θέλεις και όση ώρα, απλώς και μόνο γιατί δεν υπάρχει το σχολείο που 8 με 2 πρέπει να είσαι εκεί.
Εγώ ανέβηκα 2500 μόρια περίπου (από 13500 στο 16000) και κάηκα από την Ιστορία κατεύθυνσης απλά και μόνο επειδή δεν ήθελα εγώ να διαβάσω (τη μισούσα πραγματικά). Αν είχα γράψει κανά 15 αντί για 12,3 θα περνούσα Αλεξανδρούπολη ή και Φλώρινα αντί για Ρόδο (και πάλι μακριά μου έπεφτε οπότε δε με πείραξε και τόσο :P).
Να πέσουν πολύ δύσκολο. Εγώ και 2 φίλοι μου που ξαναδώσαμε με θεωρητική ανεβήκαμε και μάλιστα αρκετά. Η μια φίλη μου ανέβηκε 2000 και κάτι (από 13200 σε 15400) και ένας άλλος φίλος μου από 9800 σε 12000 περίπου.
Πάντως το πόσο θέλεις να ανέβεις εξαρτάται από σένα και τη σχολή που θέλεις. Εγώ π.χ στόχευα σε Φιλολογία και γι' αυτό ήθελα να πιάσω γύρω στο 16, γι' αυτό και δεν αγχώθηκα τόσο με την Ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Πιστευω οτι το να ξαναδωσεις πανελληνιες σημαινει οτι δεν τα 'χεις καλα με τον εαυτο σου....δηλαδη πιστευεις οτι εκανες κατι λαθος και θες οπωσδηποτε να επανορθωσεις.Τουλαχιστον αυτο ισχυε με εμενα φετος.Χαιρομαι που εδωσα 2η φορα και περιμενω το αποτελεσμα κιολας για να κρινω 100%.:P
Παντως αν δεν ειχα ξαναδωσει θεωρω οτι παντα θα το ειχα στο "πισω μερος" του μυαλου μου και θα μετανιωνα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν έχει κανένα νόημα να δίνεις και να ξαναδίνεις πανελλήνιες κατα την γνώμη μου.Εκτός και άν δεν έγραψες καθόλου καλά και πέρασες σε κάποιο χαμηλόβαθμο ΤΕΙ και θές κάτι καλύτερο.Πάντα θα σε κυνηγάει η σκέψη μήπως έκανες λάθος που εγκατέλειψες μια σχολή για μια άλλη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δεν έχει κανένα νόημα να δίνεις και να ξαναδίνεις πανελλήνιες κατα την γνώμη μου.Εκτός και άν δεν έγραψες καθόλου καλά και πέρασες σε κάποιο χαμηλόβαθμο ΤΕΙ και θές κάτι καλύτερο.Πάντα θα σε κυνηγάει η σκέψη μήπως έκανες λάθος που εγκατέλειψες μια σχολή για μια άλλη.;)
Υπαρχουν ανθρωποι με συγκεκριμενους στοχους στη ζωη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν έχει κανένα νόημα να δίνεις και να ξαναδίνεις πανελλήνιες κατα την γνώμη μου.Εκτός και άν δεν έγραψες καθόλου καλά και πέρασες σε κάποιο χαμηλόβαθμο ΤΕΙ και θές κάτι καλύτερο.Πάντα θα σε κυνηγάει η σκέψη μήπως έκανες λάθος που εγκατέλειψες μια σχολή για μια άλλη.;)

Γιατί οι περισσότεροι υποτιμούν τα ΤΕΙ .?? Έχετε σκεφτεί πότε πως υπάρχει κ η πιθανότητα να είναι επιλογή κάποιων να πάνε σε ΤΕΙ.??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εντάξει η πλειοψηφία καταλήγει στα ΤΕΙ λόγω βαθμολογίας να λέμε την αλήθεια.Ελάχιστα ΤΕΙ αξίζουν να τα δηλώσεις σαν πρώτη επιλογή.Για αυτό λέω ότι δικαιολογείται κάποιος να θέλει κάποιο πανεπιστήμιο πχ κάποιος που πέρασε σε ΤΕΙ μηχανολογίας η κάτι παρεμφερές έχει ένα νόημα να ξαναδώσει για πολυτεχνείο.
Θυμάμαι ένα γνωστό μου να μου λέει ότι σπούδασε μηχανικός....αεροσκαφών στο ΤΕΙ Χαλκίδας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Εξαρταται απο το ΤΕΙ.πχ. δεν υπαρχει ΑΕΙ λογοθεραπειας.Εκει να το καταλαβω πως καποιος θελει αποκλειστικα ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Εντάξει η πλειοψηφία καταλήγει στα ΤΕΙ λόγω βαθμολογίας να λέμε την αλήθεια.Ελάχιστα ΤΕΙ αξίζουν να τα δηλώσεις σαν πρώτη επιλογή.Για αυτό λέω ότι δικαιολογείται κάποιος να θέλει κάποιο πανεπιστήμιο πχ κάποιος που πέρασε σε ΤΕΙ μηχανολογίας η κάτι παρεμφερές έχει ένα νόημα να ξαναδώσει για πολυτεχνείο.

Οχι πάντα. Ο πρώτος της Φυσικοθεραπείας μπήκε με 18273
Ο πρώτος στη μηχανολογία μπήκε με 17958. Στη λογιστική με 16030. Στις τουριστικές επιχειρήσεις με 16863.
Οι παραπάνω μπορούσαν να πιάσουν ΑΕΙ και μάλιστα αρκετά καλές σχολές. Κι ομως προτίμησαν τα ΤΕΙ γιατί αυτό ήθελαν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οχι πάντα. Ο πρώτος της Φυσικοθεραπείας μπήκε με 18273
Ο πρώτος στη μηχανολογία μπήκε με 17958. Στη λογιστική με 16030. Στις τουριστικές επιχειρήσεις με 16863.
Οι παραπάνω μπορούσαν να πιάσουν ΑΕΙ και μάλιστα αρκετά καλές σχολές. Κι ομως προτίμησαν τα ΤΕΙ γιατί αυτό ήθελαν :)
Να πιάνεις τμήματα της ασοεε η του πολυτεχνείου και να επιλέξεις τει μηχανολογίας η λογιστικής,είναι λίγο μαζοχισμός :P.Εχεις λιγότερα επαγγελματικά δικαιώματα όχι τίποτα άλλο.Η φυσικοθεραπεία είναι απο τα καλά ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Να πιάνεις τμήματα της ασοεε η του πολυτεχνείου και να επιλέξεις τει μηχανολογίας η λογιστικής,είναι λίγο μαζοχισμός :P.Εχεις λιγότερα επαγγελματικά δικαιώματα όχι τίποτα άλλο.Η φυσικοθεραπεία είναι απο τα καλά ΤΕΙ.

Δεν ισχυει φιλε μου.....ο καλος σπουδαστης λογιστικης ξερει απειρως καλυτερη λογιστικη απο τον αντιστοιχο φοιτητη χρημ/κων και λογ. των ΑΕΙ.....ειναι πιο περιορισμενο το αντικειμενο του , αλλα σε αυτο "φυσαει"....Αυτο μου χουν πει τουλαχιστον ατομα που εχουν σπουδασει οικονομικα (ΑΕΙ/ΤΕΙ) και το βλεπουν στο χωρο εργασιας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Για τα επαγγελματικά δικαιώματα λέω ότι είναι προτιμητέα τα ΑΕΙ.Δεν αναφέρομαι σε προγράμματα σπουδών η το πόσο καλός μπορεί κάποιος να βγεί απο ένα ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top