isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
συμφωνω απόλυτα , γι αυτο την αποκλείω...έχω ήδη <<διδαχθει>> εκθεση απο περσι , ο,τι ήταν να παρω όπώς τρόπος συγγραφης περίληψης και γενικα το κομματι των ασκήσεων το πηρα...όσο για το γνωστο αν εχεις πιασει τη φιλοσοφια , ξερεις να αναλύεις εχεις μαθει φυσικα και το απεξω κομματι του γνωστου εισαι καλυμμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
συμφωνω απόλυτα , γι αυτο την αποκλείω...έχω ήδη <<διδαχθει>> εκθεση απο περσι , ο,τι ήταν να παρω όπώς τρόπος συγγραφης περίληψης και γενικα το κομματι των ασκήσεων το πηρα...όσο για το γνωστο αν εχεις πιασει τη φιλοσοφια , ξερεις να αναλύεις εχεις μαθει φυσικα και το απεξω κομματι του γνωστου εισαι καλυμμενος..

Είναι, όμως, και το ψυχολογικό κομμάτι της υπόθεσης.
Εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα ένα χρόνο να διαβάζω μόνος μου κάποιο μάθημα, χωρίς να έχω έναν άνθρωπο έστω να πούμε δυο πράγματα μαζί μια φορά.
Είναι, βέβαια, στον χαρακτήρα του καθενός αυτά, αλλά εγώ είμαι ανασφαλής στο συγκεκριμένο θέμα, και, νομίζω, δε θα τα κατάφερνα δεύτερη φορά χωρίς φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
σιγουρα ειναι λογικο να νιωθει κανεις μια ανασφαλεια ιδιως οταν προκειται για δευτερη φορα που εχεις επομιστει ήδη μια αποτυχια ή δεν πετυχες με την πρωτη αυτο ΑΚΡΙΒΩς που ήθελες και ξερεις πως αυτη ειναι η τελευταια σου ευκαιρια...αλλα ειλικρινα θεωρω οτι μαθημα στο συγκεκριμενο μαθημα δε θα μου δωσει τιποτα και αναφορικα με τον ψυχολογικο τομεα η καθηγητρια της λογοτεχνιας μου εκανε περσι εκθεση οποτε εαν θελω κατι να τη ρωτησω , να με συμβουλευσει σε κατι ξερω οτι δε θα αρνηθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημέρα,

Κι εγώ ξαναδίνω Πανελλήνιες του χρόνου! Θέλω όμως να ρωτήσω κάποια πράγματα από αυτούς που έχουν ήδη δώσει 2η φορά:

-Ποια ακριβώς είναι η διαδικασία συμμετοχής; Πότε πρέπει να πάω στο σχολείο να δηλώσω συμμετοχή, ποια χαρτιά πρέπει να έχω μαζί μου, κτλ.;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην κουράσω κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Επίσης, με το στρατό τι παίζει;
Αν γραφτείς σε κάποια σχολή πρέπει να κάνεις κάνα χαρτί για το στρατό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Επίσης, με το στρατό τι παίζει;
Αν γραφτείς σε κάποια σχολή πρέπει να κάνεις κάνα χαρτί για το στρατό;
Ναι, πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και να μην γραφτεις,παιρνεις απαλλαγη λεγοντας οτι θα ξαναδωσεις πανελληνιες.Αμα γραφτεις προσκομιζεις τα εγγραφα της σχολης ως αποδειξη οτι εισαι εκει γραμμενος,και παιρνεις παλι απαλλαγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Και να μην γραφτεις,παιρνεις απαλλαγη λεγοντας οτι θα ξαναδωσεις πανελληνιες.Αμα γραφτεις προσκομιζεις τα εγγραφα της σχολης ως αποδειξη οτι εισαι εκει γραμμενος,και παιρνεις παλι απαλλαγη.

αυτό λέγεται αναβολή...απαλλαγή είναι άλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Οχι πάντα. Ο πρώτος της Φυσικοθεραπείας μπήκε με 18273
Ο πρώτος στη μηχανολογία μπήκε με 17958. Στη λογιστική με 16030. Στις τουριστικές επιχειρήσεις με 16863.
Οι παραπάνω μπορούσαν να πιάσουν ΑΕΙ και μάλιστα αρκετά καλές σχολές. Κι ομως προτίμησαν τα ΤΕΙ γιατί αυτό ήθελαν :)
Ακριβώς αυτό εννοώ.. Και συγκεκριμένα το τμήμα Τουριστικών Επιχειρήσεων..! Δεν υπάρχει αντίστοιχο τμήμα σε ΑΕΙ όμως είναι αυτό που θέλω να ασχοληθώ κ εκεί θα πάω..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos200

Νεοφερμένος

Ο nikos200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλημερα σας. καταρχην να πω οτι εβγαλα 6000 μορια δηλαδη δεν διαβαζα καθολου με αποτελεσμα να μην περασω πουθενα.το ερωτημα μου ειναι το εξης. ειχα διαλεξει 2ο και 4ο πεδιο αλλα θελω να αλλαξω σε 4ο και 5ο για να παρω και αοθ.γινεται αυτο? να ρωτησω επισης τι διαδικασια πρεπει να κανω με το σχολειο και τον στρατο ωστε να ξαναδωσω πανελληνιες? επισης το επαγγελμα μου θελω να ακολουθησω ειναι ιατρικος επισκεπτης.δεν βρηκα καποια δημοσια σχολη μονο ιδιωτικη σε ιεκ δηλαδη.οποτε ξανα πανελληνιες η ιεκ? εσεις τι προτεινετε να κανω? φετος πιστευω οτι θα διαβασω γιατι νευριασα που δεν περασα και εφαγα σκαλωμα.οπως και να εχει καθε σχολιο δεκτο.
συγνωμη για το μεγαλο τοπικ ελπιζω να μην σας κουρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου εξηγήσει τα διαδικαστικά για 2η συμμετοχή στις Πανελλήνιες;
Για παράδειγμα: Πήρα το απολυτήριο, τώρα πότε πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο, τι χαρτιά πρέπει να έχω μαζί μου, τι πρέπει να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου εξηγήσει τα διαδικαστικά για 2η συμμετοχή στις Πανελλήνιες;
Για παράδειγμα: Πήρα το απολυτήριο, τώρα πότε πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο, τι χαρτιά πρέπει να έχω μαζί μου, τι πρέπει να κάνω;
πηγαινε αρχικα στο σχολειο σου και θα σου πουνε ;) μπορει να τα κανονισουν ολα εκεινοι. αλλα νομιζω ειναι νωρις.γυρω στον φεβρουαριο πρεπει να πας λογικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
πηγαινε αρχικα στο σχολειο σου και θα σου πουνε ;) μπορει να τα κανονισουν ολα εκεινοι. αλλα νομιζω ειναι νωρις.γυρω στον φεβρουαριο πρεπει να πας λογικα...
Δηλαδή μέχρι το Φεβρουάριο δεν πατάω καν εκεί; Κάθομαι σπίτι και διαβάζω; Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δηλαδή μέχρι το Φεβρουάριο δεν πατάω καν εκεί; Κάθομαι σπίτι και διαβάζω; Ευχαριστώ για την απάντηση!
δεν ξερω σιγουρα και μπορει να λεω βλακειες. αλλα νομιζω πως τοτε γινονται οι εγγραφες για τις πανελληνιες. ας απαντησει καποιος που το εχει κανει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope585

Νεοφερμένος

Η penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Επειδη φετος δεν πολυπερναω ελεγα η να ξαναεδινα παλι πανελληνιες η να πηγαινα σε καμια ιδιωτικη σχολη!..θα ηταν καλυτερα σε μια ιδιωτικη σχολη η οχι..?(αναλογα ομως και το επαγγελμα που θες)αλλα αυτο που θελω εγω δεν εχει δουλεια...οποιος θελει μπορει να μου πει την γνωμη του!!ευχαριστω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Επειδη φετος δεν πολυπερναω ελεγα η να ξαναεδινα παλι πανελληνιες η να πηγαινα σε καμια ιδιωτικη σχολη!..θα ηταν καλυτερα σε μια ιδιωτικη σχολη η οχι..?(αναλογα ομως και το επαγγελμα που θες)αλλα αυτο που θελω εγω δεν εχει δουλεια...οποιος θελει μπορει να μου πει την γνωμη του!!ευχαριστω....

Κοίτα.. επείδη και εγω ειμαι σε παρομοια κατασταση (αν και δεν ξερω τι επαγγελμα θελεις να ακολουθησεις ) θα σε συμβουλευα ακομα που ειναι νωρις και λογικα θα εισαι ταραγμενη απο τα αποτελεσματα , να μην παρεις οριστικη αποφαση για την ωρα ...Ζυγισε τα καλα τα πραγματα ! Εαν παλι σε διευκολυνει να μπεις σε καποιο ιεκ (που σου προσφερει περισσοτερη εμπειρια -απ' οτι εχω ακουσει-) τοτε δεν μου πεφτει λογος (=
Απλα σε συμβουλευω γιατι το σκεφτομουν και εγω επειδη δεν περασα φετος μεσω πανελλαδικων αλλα τελικα αποφασισα να ξαναδωσω... δεν ξερω αν σε βοηθησα =Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos200

Νεοφερμένος

Ο nikos200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απαντηστε και σε μενα ρε παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καλημερα σας. καταρχην να πω οτι εβγαλα 6000 μορια δηλαδη δεν διαβαζα καθολου με αποτελεσμα να μην περασω πουθενα.το ερωτημα μου ειναι το εξης. ειχα διαλεξει 2ο και 4ο πεδιο αλλα θελω να αλλαξω σε 4ο και 5ο για να παρω και αοθ.γινεται αυτο? να ρωτησω επισης τι διαδικασια πρεπει να κανω με το σχολειο και τον στρατο ωστε να ξαναδωσω πανελληνιες? επισης το επαγγελμα μου θελω να ακολουθησω ειναι ιατρικος επισκεπτης.δεν βρηκα καποια δημοσια σχολη μονο ιδιωτικη σε ιεκ δηλαδη.οποτε ξανα πανελληνιες η ιεκ? εσεις τι προτεινετε να κανω? φετος πιστευω οτι θα διαβασω γιατι νευριασα που δεν περασα και εφαγα σκαλωμα.οπως και να εχει καθε σχολιο δεκτο.
συγνωμη για το μεγαλο τοπικ ελπιζω να μην σας κουρασα

1) Ναι, μπορείς να αλλάξεις επιστημονικό πεδίο, αρκεί όταν κάνεις τα χαρτιά σου για τις Πανελλήνιες να δηλώσεις ότι επιθυμείς να εξεταστείς στο μάθημα του ΑΟΘ.
2) Νομίζω πως πρέπει πρώτα να πάρεις χαρτί απαλλαγής από το στρατό, για να μπορείς να συμμετάσχεις στις εξετάσεις.
3) Υπάρχει τμήμα ΤΕΙ Επισκεπτών Υγείας στην Αθήνα, αλλά είναι στο 3ο πεδίο, που σημαίνει ότι αν ξαναδώσεις πρέπει να διαλέξεις σαν μάθημα επιλογής την Βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexz

Νεοφερμένος

Ο Alexz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,είμαι 20 χρονών και εχώ δώσει ήδη δύο(2) φόρες πανελλήνιες εξετάσεις.Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να δώσω για τρίτη(3) φόρα πανελλήνιες εξετάσεις...Και αν υπάρχει όριο ηλίκιας για τις πανελλήνιες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top