Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

Giwrgakis93

Νεοφερμένος

Ο Giwrgakis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τμήμα Πληροφορικής του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Τμήμα Πληροφορικής του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης :)

:eek: Και σε ποια θες να πας; (Έτσι για τις ανάγκες της σύγκρισης!)

Υ.Γ. Έχω γνωστό που πέρασε Νοσηλευτική Αθήνας και μετά από 2 χρόνια ξανάδωσε και μπήκε Βιολογιά Θεσσαλονικής. Οπότε νομίζω ότι δεν έχει και πολύ σημασία πότε δίνεις, αλλά τι προσπάθεια καταβάλεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgakis93

Νεοφερμένος

Ο Giwrgakis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οικονομικο ΠΑ.ΜΑΚ αν τα καταφερω αλλιως η ΑΠΘ η Γιαννενα !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thalamos

Νεοφερμένος

Ο Thalamos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αυτό είναι μήνυμα που δίνει κουράγιο.. Ευχαριστώ :)
Άν με ρωτούσες "γιατί δεν διαβάζεις" πριν από 6 χρόνια, θα σου έλεγα, "μόνο για Ιατρική αξίζει το Πανεπιστήμιο" και.. "δεν χάνω το χρόνο μου για μετριότητες" .. τελικά έχει ο καιρός γυρίσματα. Θα πλησιάσω μετά την δουλειά ένα φροντιστήριο στη γειτονιά να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για την περίπτωσή μου.

Ευχομαι ολα να πανε καλα!Εγω περασα ιατρικη στη θεσσαλονικη πριν 2 χρονια.Συστηματικο διαβασμα και θα τα καταφερεις :D
Αντε και καλοι συναδελφοι,μην παιρνεις τοις μετρητοις αποθαρρυντικα σχολια.Με επιμονη και υπομονη,το ελληνικο πανεπιστημιο δινει ευκαιριες θα δεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristos_93

Νεοφερμένος

Ο Xristos_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδες!!! Ακριβως και γω οπως ο Γιωργος περασα στο ΗΜΜΥ στα Χανια και ειπα ας δωσω λιγο χρονο μηπως και τελικα μου αρεσει η σχολη....Δυστυχως ομως δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου και καταργηθηκε και το 10% οποτε θα πρεπει αναγκαστικα να ξαναδωσω. Τωρα ομως σε δυο μηνες δεν θα προλαβω να κανω τιποτα οποτε θα πρεπει να περιμενω ακομα ενα χρονο. περσι εβγαλα 15.305(με φαγανε αυτα τα μαθηματικα εγραψα 10) και θελω να παω στην Γεωλογια Αθηνων(13.500) ή στην Πατρα(γυρω στο 11) . Ελπιζω η δευτερη χρονια να ειναι πιο αναιμακτη δεδομενου τον απλετο χρονο που υπαρχει..... Για να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
παιδια καλησπερα !! εγω ειμαι αστυφυλακας αλλα θελω να δοσω πανελλαδικεσ για αξιωματικων αλλα επειδη ειμαι απο ΤΕΕ τα παλια λυκεια πρεπει να δοσω απο τα ενιαια ποια κατευθυνση προτεινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulhunter21

Νεοφερμένος

Ο soulhunter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας, σας παραθέτω το πρόβλημα μου.
Ειμαι απόφοιτος λυκείου γενικού απο το 2010 και φοιτητής στην ηλεκτρονικη λαμιας.Μια σχολη που δεν με καλύπτει και
δεν νομιζω πως αξιζει να διαθεσω το χρονο και το χρημα σε τετοιες εποχες,ετσι ωστε να παρω το πτυχίο μου.
Ελαβα λοιπον πριν απο ελαχιστες μερες την αποφαση να δωσω ξανα πανελλαδικές εξετασεις για να κανω τελικα αυτο που με ενδιαφέρει.να γινω ΜΟΥΣΙΚΟΣ.
Ειναι αυτο που αγαπαω,ειναι αυτο που παντα ηθελα να κανω,ειναι η δουλεια μου αυτη την στιγμη που εχει καταφερει να με κανει ανεξάρτητο οσο αυτο ειναι δυνατο για εναν ανθρωπο της ηλικιας μου (σ.σ 12/1992) και ειναι αυτο που οι κακες γλωσσες με απετρεψαν απο το να σπουδασω.
Σημερα ομως τελειώνει η προθεσμία για τις δηλώσεις για αποφοίτους που θελουν να ξαναδώσουν και σκέφτομαι να κανω τα χαρτιά μου...τι εχω να χασω?
και αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι το εξης.
ειναι σε θεση καποιος που ειχε γραψει 12000 περιπου μορια στις πανελληνιες να γραψει με διαβασμα 2.5 μηνων τοσο ωστε μαζι με τα ειδικα μαθηματα να φτασει την περσινή τουλάχιστον βαση του μουσικου που ηταν 13550 ?
Αξιζει να μπω στον κοπο ή να το αφησω για του χρονου παρολλο που αλλαζει το σύστημα?
(ειμαι αρκετα καλος στον προγραμματισμο (15-20),γραφω σχετικα καλη εκθεση (11-14) μπορω να γραψω ΑΟΔΕ (γυρω στο 15) αλλα μαθηματικα και φυσικη ειμαι λιιιιιγο ΣΤΟΥΡΝΟΣ (φανταστειτε οτι δεν υπολογιζω να γραψω πανω απο 5 σε κανενα τους)
υπολογιζω πολυ στα ειδικα μαθηματα μιας και εχουν συντελεστη x2 αν και το ενα (ακουστικη) ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο...
Λοιπον? αξιζει μια προσπαθεια τωρα? η να περιμενω με την νεα χρονια και το νεο συστημα να διαβασω με την ησυχια μου και να περασω? Δεν εχω προβλημα χρονου μιας και δουλευω.
ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΚΤΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Μμμμ! Μάλιστα! Εγώ ξαναέδωσα πανελλαδικές. Έγραψα καλύτερα και πραγματικά για μένα από τότε ανέτρεψα όλη μου τη ζωή. Προς το καλύτερο φυσικά! Και πραγματικά αν όνειρό σου είναι να γίνεις μουσικός πραγματικά κυνηγησέ το!

Τώρα δεν ξέρω όσο αναφορά το αν προλαβαίνεις όπως λες. Δύσκολη απόφαση γιατί είμαστε σχεδόν Μάρτη. Όσο καλός και αν είσαι σε 2-3 μαθήματα είναι κορώνα γράμματα.
Εγώ στη θέση σου θα έδινα κανονικά από τη νέα χρονιά δε θα το ρίσκαρα γιατί αν δεν πετύχεις θα σε αποθαρρύνει ή θα νιώθεις από τώρα έως του χρόνου τον Μάη πως όλο διαβάζεις για τις εξετάσεις!

Από την άλλη αφού τώρα το αποφάσισες τώρα έχεις τη θέρμη και τον ενθουσιασμό για να το κάνεις αλλιώς μέχρι τον Σεπτέμβρη μπορεί να το αφήσεις!

Προγραμματισμό αν είσαι καλός όπως λες , ΑΟΔΕ, ΕΚΘΕΣΗ, και το μάθημα επιλογής ψιλοπαλεύονται αλλά κατεύθυνση φυσική και μαθηματικά με τίποτα δεν προλαβαίνεις. Αν και μου λες πως δε θες πάνω από 5.Τα ειδικά μαθήματα δίνουν +4000 αλλά πες ότι δε γράψεις 20 και στα δύο και αν το ένα είναι δύσκολο τότε στην καλύτερη θα πάρεις +3000-3500 άρα κυνηγάμε το 10.

Στη θέση σου θα πήγαινα να ρωτήσω ένα φροντιστήριο είναι οι μόνοι που μπορούν να πουν. Εγώ πάντως θα έδινα κανονικά με τη νέα χρονιά. Γιατί δεν έχεις επαφή και μέχρι να αρχίσεις να τα κατανοείς θα έχει περάσει πολύτιμος χρόνος. Δεν πειράζει να περάσει λίγος καιρός ακόμα. Κάλιο αργά παρά ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ελπίζω να έκανες την αίτηση, γιατί όπως και να έχει, δεν έχεις να χάσεις τίποτα απολύτως! Λοιπόν, το 12 είναι θεωρώ εφικτό για δάβασμα δυόμισι μηνών, αλλά καλό θα ήταν να μη στοχεύεις εκεί. Δεν ξέρεις πού θα κινηθούν οι βάσεις. Δεν λέω ότι θα γίνει κάποια δραστική μεταβολή, ούτε και το εύχομαι (για το καλό όλων μας :)) αλλά καλύτερα να στοχεύεις ας πούμε στο 15, για να γράψεις 12. Τέλος πάντων, ξεκίνα να διαβάζεις, κοίτα να εξασφαλίσεις αυτά που λέμε "σίγουρα", όπως το ΑΟΔΕ, που αν διαβάσεις καλά θα γράψεις, δεν τίθεται θέμα και κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς στα υπόλοιπα. Τώρα για τα ειδικά μαθήματα, δεν έχω ιδέα, εσύ είσαι ο μουσικός, αλλά ο συντελεστής Χ2 είναι τεράστιο πλεονέκτημα! Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Γεια σας,θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,είμαι φοιτήτρια και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη σχολή μου,δεν θέλω δηλαδή να την εγκαταλείψω απλά θέλω να μάθω αν μπορώ να ξαναδώσω πανελλήνιες όταν τελειώσω,τι γίνεται με τους προφορικούς βαθμούς και αν μπορώ να δώσω μία ξένη γλώσσα που δεν είχα δώσει τότε.Ρωτάω κυρίως γιατί υπάρχει μία αλλαγή στο σύστημα εισαγωγής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας,θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,είμαι φοιτήτρια και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη σχολή μου,δεν θέλω δηλαδή να την εγκαταλείψω απλά θέλω να μάθω αν μπορώ να ξαναδώσω πανελλήνιες όταν τελειώσω,τι γίνεται με τους προφορικούς βαθμούς και αν μπορώ να δώσω μία ξένη γλώσσα που δεν είχα δώσει τότε.Ρωτάω κυρίως γιατί υπάρχει μία αλλαγή στο σύστημα εισαγωγής:)

Οι προφορικοί βαθμοί απ' ότι ξέρω ισχύουν έως και 2 χρόνια έπειτα από την αποφοίτηση σου από το λύκειο.(Οπότε λογικά δεν θα ισχύουν όταν θα έχεις πάρει πτυχίο:P) Όσο για τα ειδικά μαθήματα τα δηλώνεις όταν κάνεις την αίτηση για τις πανελλαδικές και δεν υπάρχει πρόβλημα εκτός αν δεν τα είχες διδαχθεί. Με τα τελευταία νέα το σχολικό έτος 2013-2014 θα είναι η τελευταία Γ΄ Λυκείου που θα δώσει πανελλαδικές με το ισχύον σύστημα. Λογικά θα υπάρξουν κάποια χρόνια ''προσαρμογής''. Ελπίζω να σε βοήθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Οι προφορικοί βαθμοί απ' ότι ξέρω ισχύουν έως και 2 χρόνια έπειτα από την αποφοίτηση σου από το λύκειο.(Οπότε λογικά δεν θα ισχύουν όταν θα έχεις πάρει πτυχίο:P) Όσο για τα ειδικά μαθήματα τα δηλώνεις όταν κάνεις την αίτηση για τις πανελλαδικές και δεν υπάρχει πρόβλημα εκτός αν δεν τα είχες διδαχθεί. Με τα τελευταία νέα το σχολικό έτος 2013-2014 θα είναι η τελευταία Γ΄ Λυκείου που θα δώσει πανελλαδικές με το ισχύον σύστημα. Λογικά θα υπάρξουν κάποια χρόνια ''προσαρμογής''. Ελπίζω να σε βοήθησα!:)

ευχαριστώ,έτσι όπως πάω θα τελειώσω ακριβώς στα 4 χρόνια και γνωρίζοντας ισπανικά σε καλό επίπεδο θέλω να ξαναδώσω για να περάσω ισπανική φιλολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δινω του χρονου πανελληνιες και θα ηθελα να μου πει καποιος κατα ποσο γινετε να συνδιασει κανεις καθημερινες 2 ωρες προπονησεις και τις εξετασεις???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θα κανεις φροντιστηριο, ιδιαιτερα ή θα διαβαζεις μονη σου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Να ρωτήσω: Αν δώσω 2η φορά πανελλήνιες τι ακριβώς πρέπει να κάνω; (γιατί δεν βλέπω να περνάω στις φετινές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλά. Κάτσε να δώσεις κι εμείς εδώ θα είμαστε!
Πού θέλεις να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zelatina

Νεοφερμένος

Η Zelatina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Να ρωτήσω: Αν δώσω 2η φορά πανελλήνιες τι ακριβώς πρέπει να κάνω; (γιατί δεν βλέπω να περνάω στις φετινές)

Ε..δεν είναι λίγο νωρίς να απογοητεύεσαι; :hmm:

Τέσπα..απλά όταν ορίσει το Υπουργείο Παιδείας ημερομηνίες υποβολής αιτήσεως, πας και κάνεις αίτηση μαζί με το Απολυτήριο Λυκείου και την περσινή βεβαίωση πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ε..δεν είναι λίγο νωρίς να απογοητεύεσαι; :hmm:

Τέσπα..απλά όταν ορίσει το Υπουργείο Παιδείας ημερομηνίες υποβολής αιτήσεως, πας και κάνεις αίτηση μαζί με το Απολυτήριο Λυκείου και την περσινή βεβαίωση πρόσβασης.
και με το στρατο τι κανω?

Καλά. Κάτσε να δώσεις κι εμείς εδώ θα είμαστε!
Πού θέλεις να περάσεις;
ιστορια αρχαιολογια αθηνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κατσε και δωσε και να δεις που θα τα πας καλυτερα απο οτι πιστευεις. Σου μιλαω απο πρωτο χερι... Μην κανεις την ιδια χαζομαρα με εμενα....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top