Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Εάν πρόσεξες καλά δεν αποφοίτησα καν ,και ήταν πέρυσι φέτος πάω για Ενδοσχολικά και κυρίως πανελλήνιες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena22

Νεοφερμένος

Η elena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλησπέρα!θα ήθελα τη βοήθειά σας ξανα.γίνεται να δώσω πανελλήνιες σε άλλο σχολείο από αυτό που κατέθεσα την αίτηση?δίνω για δεύτερη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Πάρε τηλ στο σχολείο και ρώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_patra

Νεοφερμένος

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τώρα θα μου πείτε τι λες αφού ακόμα δεν έδωσες…
Ρε παιδιά το έχω σίγουρο πως δεν θα περάσω .. τώρα προσπαθώ με διάφορα μαθήματα και πολύ παραπάνω διάβασμα αλλά ξέρω ότι δεν θα καταφέρω τίποτα… Δυστυχώς αργούμε να ωριμάσουμε σε κάποια πράγματα … ξέρετε τι θέλω βασικά θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα που κάποιος ξανά δίνει για 2η φορά πανελλαδικές…Δηλαδή Για 2η φορά πανελλαδικές τη πρέπει να γνωρίζουμε....:no1:
1) αλλάζει κάτι δηλαδή ποιο αυστηρή βαθμολόγηση (άκουσα κάτι κουφά για 10% πιο κάτω μπορεί να μετρήσει οι το μάθημα της επιλογής )?
2) δίνω στο ίδιο σχολειό που ξαναέδωσα?
3) εσείς που έχετε ξαναδώσει και από ότι διάβασα στο forum είστε αρκετά άτομα , πως το βλέπετε? (δηλαδή μια που δεν είναι το σχολειό στην μέση (που εγώ πιστεύω πως είναι μεγάλο θετικό αυτό) βοηθάει η όχι δλδ χάνουμε εντελώς το ρυθμό))…
Και ότι άλλο σχετικά με αυτό το θέμα δεν έχω πρόβλημα να πείτε ότι μπορεί να με βοηθήσει και μην σας νοιάζει.. Η ψυχολογία μου είναι Ίδη πάτος….:(:(:(

Ευχαριστώ προκαταβολικά…..!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Τώρα θα μου πείτε τι λες αφού ακόμα δεν έδωσες…
Ρε παιδιά το έχω σίγουρο πως δεν θα περάσω .. τώρα προσπαθώ με διάφορα μαθήματα και πολύ παραπάνω διάβασμα αλλά ξέρω ότι δεν θα καταφέρω τίποτα… Δυστυχώς αργούμε να ωριμάσουμε σε κάποια πράγματα … ξέρετε τι θέλω βασικά θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα που κάποιος ξανά δίνει για 2η φορά πανελλαδικές…Δηλαδή Για 2η φορά πανελλαδικές τη πρέπει να γνωρίζουμε....:no1:
1) αλλάζει κάτι δηλαδή ποιο αυστηρή βαθμολόγηση (άκουσα κάτι κουφά για 10% πιο κάτω μπορεί να μετρήσει οι το μάθημα της επιλογής )?
2) δίνω στο ίδιο σχολειό που ξαναέδωσα?
3) εσείς που έχετε ξαναδώσει και από ότι διάβασα στο forum είστε αρκετά άτομα , πως το βλέπετε? (δηλαδή μια που δεν είναι το σχολειό στην μέση (που εγώ πιστεύω πως είναι μεγάλο θετικό αυτό) βοηθού η όχι ΕΛΔ χάνουμε εντελώς το ρυθμό))…
Και ότι άλλο σχετικά με αυτό το θέμα δεν έχω πρόβλημα να πείτε ότι μπορεί να με βοηθήσει και μην σας νοιάζει.. Η ψυχολογία μου είναι Ίδη πάτος….:(:(:(

Ευχαριστώ προκαταβολικά…..!!!:)

μήν σκάς φίλε, θα εκπλαγείς με τον αριθμό αυτών που ξαναδίνουν 2η ακόμα και 3η φορά. και να μήν περάσεις δέν έγινε και τίποτα. και εγώ φέτος 2η φορά δίνω.
1)η βαθμολόγιση είναι ίδια για όλους. όλα τα άλλα είναι απλά χαζομάρες.
2)δίνεις στο ίδιο σχολείο ναι.
3) αν και δέν έδωσα ακόμα, φέτος τα πάω καλήτερα στο φρόντηστήριο απο πέρσυ, βέβαια η ψυχολογία είναι διαφορετική καθώς μπορεί να εμφανιστεί μεγαλύτερο άνχος λόγο 2ης φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina90

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τώρα θα μου πείτε τι λες αφού ακόμα δεν έδωσες…
Ρε παιδιά το έχω σίγουρο πως δεν θα περάσω .. τώρα προσπαθώ με διάφορα μαθήματα και πολύ παραπάνω διάβασμα αλλά ξέρω ότι δεν θα καταφέρω τίποτα… Δυστυχώς αργούμε να ωριμάσουμε σε κάποια πράγματα … ξέρετε τι θέλω βασικά θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα που κάποιος ξανά δίνει για 2η φορά πανελλαδικές…Δηλαδή Για 2η φορά πανελλαδικές τη πρέπει να γνωρίζουμε....:no1:
1) αλλάζει κάτι δηλαδή ποιο αυστηρή βαθμολόγηση (άκουσα κάτι κουφά για 10% πιο κάτω μπορεί να μετρήσει οι το μάθημα της επιλογής )?
2) δίνω στο ίδιο σχολειό που ξαναέδωσα?
3) εσείς που έχετε ξαναδώσει και από ότι διάβασα στο forum είστε αρκετά άτομα , πως το βλέπετε? (δηλαδή μια που δεν είναι το σχολειό στην μέση (που εγώ πιστεύω πως είναι μεγάλο θετικό αυτό) βοηθού η όχι ΕΛΔ χάνουμε εντελώς το ρυθμό))…
Και ότι άλλο σχετικά με αυτό το θέμα δεν έχω πρόβλημα να πείτε ότι μπορεί να με βοηθήσει και μην σας νοιάζει.. Η ψυχολογία μου είναι Ίδη πάτος….:(:(:(

Ευχαριστώ προκαταβολικά…..!!!:)


Το χειροτερο που κανεις ειναι να πηγαινεις με την ψυχολογια του ηττημενου..περυσι μετα το γεναρη μου συνεβη κατι και δεν ηθελα ουτε ανθρωπο ουτε βιβλια να βλεπω και πιστεψε με μεχρι εκεινο το διαστημα πηγαινα αψογα..πηγα γραφτηκα στην σχολη που περασα αλλα αποφασισα να 3αναδωσω γιατι ηθελα να δωσω μια ευκαιρια στον εαυτο μου,γιατι θελω να κανω κατι που αγαπω και οχι να κανω κατι επειδη απλα ετυχε..αυτο σκεφτομαι ολη την χρονια και μου δινει δυναμη..αν θες πραγματικα να ξαναδωσεις να το κανεις(αλλα βαλε ενα συγκεκριμενο στοχο!)..δεν θα στερηθεις και πολλα(μην σου πω και τιποτα!)..απλα φροντισε απ'την αρχη της χρονιας να εχεις ενα συστηματικο διαβασμα και να αποφευγεις τα ξενυχτια γιατι για να συνελθεις θα χρειαζεσαι τουλαχιστον 4 μερες!ελπιζω να σε βοηθησα!καλη επιτυχια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_patra

Νεοφερμένος

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας , παντός ναι αν ξαναδώσω που το θεωρώ δεδομένο τότε θέλω να είμαι ένας διαφορετικός άνθρωπος. όπως είπες φίλη μου Ντίνα φέτος, όντος Πάω σαν ηττημένος αλλά εντάξει σίγουρα παίζει ρολό μην πω πως είναι και η αρχική αίτια αλλά πια δεν προλαβαίνω τίποτα , και δεν ξέρω ρε αυτό με το δεύτερη φορά νιώθω σαν αποτυχημένος, παντός το ξέρω ότι μεγάλο μέρος τον παιδιών ξαναδίνουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina90

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας , παντός ναι αν ξαναδώσω που το θεωρώ δεδομένο τότε θέλω να είμαι ένας διαφορετικός άνθρωπος. όπως είπες φίλη μου Ντίνα φέτος, όντος Πάω σαν ηττημένος αλλά εντάξει σίγουρα παίζει ρολό μην πω πως είναι και η αρχική αίτια αλλά πια δεν προλαβαίνω τίποτα , και δεν ξέρω ρε αυτό με το δεύτερη φορά νιώθω σαν αποτυχημένος, παντός το ξέρω ότι μεγάλο μέρος τον παιδιών ξαναδίνουν....


αποτυχημενος θα εισαι εαν τα παρατησεις!!οποιος προσπαθει δεν ειναι αποτυχημενος αλλα α3ιος θαυμασμου!εγω εχω φιλους που τους θαυμασα περυσι που μπορεσαν και εκαναν αυτο δεν καταφερα εγω αλλα φετος τα ιδια ατομα ειναι που θαυμαζουν εμενα για την δυναμη και την υπομονη μου..γιατι πραγματικα θελει δυναμη για να ξαναδωσεις!(μην ξεχνας οτι υπαρχουν και ατομα που ξαναδινουν και δεν πανε καθολου καλα)..γι αυτο σου λεω εχε ενα στοχο και θα τα καταφερεις,εστω και με την δευτερη!δεν ειναι ντροπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω περυσι ειχα την ψυχολογια του ηττημενου απο την ΑΡΧΗ της χρονιας. Πριν καν μπω στην ταξη της Γ' Λυκειου για πρωτη φορα δηλαδη. :P Δεν ξερω γιατι, απλα ετυχε να περασω μια φαση που υποτιμουσα στο επακρο τον εαυτο μου εκεινη την περιοδο. Με τετοια μυαλα φυσικο ειναι να μην πετυχεις αυτο που θες (κι εγω ξαναδινω φετος).

Καποιες φορες, ακομα και τωρα, αισθανομαι "αποτυχημενος" επειδη ξαναδινω, οτι οι περισσοτεροι συνομηλικοι μου εχουν "στρωμενη" φοιτητικη ζωη και τετοια. Ευτυχως κρισεις ειναι και περνανε. Αν θες τη γνωμη μου η ψυχολογια (και κατα την προετοιμασια αλλα και οταν πας να εξεταστεις) παιζει απιστευτα σημαντικο ρολο. Το να ξαναδωσεις ειναι δυσκολο κυριως ως προς τον ψυχολογικο παραγοντα και οχι ως προς τον γνωστικο (τουλαχιστον εγω εκει περασα δυσκολα φετος).

Οπως και να 'χει ευχομαι ο,τι καλυτερο και στη φετινη σου προσπαθεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Το 10% είναι για άτομα που ξαναδίνουν χωρίς επανεξέταση, δλδ κρατάς τη βαθμολογία σου και καταθέτεις μηχανογραικό ξανά του χρόνου για το 10% των θεσεων.
Εαν ξαναδώσεις πανελλήνιες δίνεις με το 90%, η βαθμολόγηση είναι ιδια για όλους. Εδω ο βαθμολογητης δεν ξερει καλά καλά ότι είσαι απόφοιτος, μην αγχώνεσαι.

Πανελλήνιες τη δεύτερη φορά μπορείς να δωσεις απο οποιοδήποτε σχολείο, ανεξαρτητως περιοχής.

Παντως μην πας με αυτη την ψυχολογία στις εξετασεις. Προσπαθησε να δεις τα πραγματα πιο αισιοδοξα!!!

Καλη επιτυχία!!!

edti: chris σε 5 χρόνια ουτε που θα τη θυμάσαι αυτη τη χρονια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το 10% νομίζω είναι και για αυτούς που ξαναδίνουν... έτσι έλεγε ο πέτρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
το 10% νομίζω είναι και για αυτούς που ξαναδίνουν... έτσι έλεγε ο πέτρος..
Οχι ρε! Με το 10% "κρατας" τα μορια σου απο προηγουμενη χρονια και απλα κανεις μηχανογραφικο χωρις να ξαναδωσεις (με αλλες βασεις φυσικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_patra

Νεοφερμένος

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Προσπαθώ όσο μπορώ ρε παιδιά τώρα με την ψυχολογία αυτή τουλάχιστον έχω και εσάς και δεν ξέρετε ποσό με έχει βοηθήσει πολλές φορές με τους φίλους η ντρέπεσαι , λες τώρα αυτά τα παιδια θα περάσουν τι κάθομαι και τους Λέω , ενώ εδώ άνετα είπα αυτό μου με ενοχλούσαν, παντός με τις εξετάσεις θα προσπαθήσω να κάνω ότι μπορώ φέτος και αν όχι του χρόνου πιστεύω πως θα τα καταφέρω μιας και έχω βρει πια τούς κατάλαλους καθηγητές και το τρόπο διαβάσματος πανό κάτω , πράγματα που φέτος τα έκανα πρώτη φορά..Ξέρετε ήμουν ένα παΐδι όπως τα περισσότερα αγόρια που είναι κύριος του χαβαλέ, η λέξη διάβασμα δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο μου αλλά πιστεύω πως πρέπει να ωριμάσουμε πια
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας και περιμένω και άλλες συμβουλές χρήσιμες όπως αυτές για παιδιά που δεινού ξανά πανελλαδικές …

Α κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω ρε παιδιά ποσό είναι η βάση για τα οικονομικά χαμηλότερη ΤΕΙ ΚΑΙ ΑΕΙ…sorry αλλά δεν βρίσκω καθόλου χρόνο να ψάξω μέσα στο φόρουμ κα τα μηνύματα από το κινητό τα γράφω…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ΑΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ & ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘ. ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ) 12142

ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 8853

Ισως αυτό σ ενδιαφέρει: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42231
και αυτό: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40646&highlight=%E1%F0%FC%F6%EF%E9%F4%EF%E9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_patra

Νεοφερμένος

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δηλαδή αυτή η σχολή ειναι οικονομικών?? για το ΑΕΙ μιλάω...είναι τοσο χαμηλά???
και το ΤΕΙ ακομα πιο χαμηλα απο οσο περιμενα, αλλα πρεπει να γραψω τουλαχιστων 10 για το μηχανογραφικό...Οκ thanks πάντος....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ωπα! Σορυ το πιο χαμηλό ΑΕΙ είναι αυτό

Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού Πελοποννήσου ΑΕΙ Σπάρτη

12105


Λογικό να ναι τόσο χαμηλα. Μιλάμε για Σπαρτη (ΑΕΙ) και Καβάλα (ΤΕΙ)

Τις βάσεις μπορείς να τις βριες και εδω ανα πεδίο www.mixanografiko.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis_patra

Νεοφερμένος

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ενταξει σε ευχαριστω παρα πολυ....αλλα κυριως με ενδιαφερουν οι οικονομικες σχολες παντος αν μαθεις καμια ι ειναι στα υποψη σου Πες μου.!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ε μπορείς να κοιτάξεις και μονος σου. Σου έδωσα πάνω το site
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ένας φίλος μου θα ξαναδώσει πανελλήνιες και μου ζήτησε να ρωτήσω το εξής: Τα μόρια του θα βγούν απο αυτά που θα γράψει και απο τους βαθμούς οπυ είχε πέρυσι?Αν δώσει με το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxie

Νεοφερμένος

Η Μάγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εφόσον δίνει δεύτερη συνεχόμενη φορά τότε ναι ισχύουν οι γραπτοί. Άμα όμως π.χ έδινε 3 χρόνια μετά από την πρώτη φορά τότε θα μετρούσε μόνο ό,τι έγραφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top