grothko

Νεοφερμένος

Ο grothko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι κι εγώ παλιός απόφοιτος και σκέφτομαι να δώσω φέτος εξετάσεις. Θα ήθελα να πω πως αν υπάρχει θέληση νομίζω πως κάποιος προλαβαίνει να διαβάσει και να περάσει στη σχολή που θέλει. Εντάξει, δεν είναι εύκολο για κάποιον που έχει πολλά χρόνια να πιάσει τα σχολικά βιβλία στο χέρι να διαβάσει 3 μήνες και να περάσει Ιατρική. Τα 16000 μόρια όμως θα μπορούσαν να είναι ένας ρεαλιστικός στόχος.
Επειδή δεν είναι σαφές το καθεστώς που θα ισχύει για τους παλιούς αποφοίτους από τη νέα χρονιά πιστεύω πως αν πραγματικά κάποιος το θέλει τότε μπορεί να ξεκινήσει τώρα να διαβάζει και να πραγματοποιήσει το όνειρό του. Αν δεν γνωρίζει κανείς «τι παίζει» με τις εξετάσεις γιατί δεν έχει ασχοληθεί εδώ και χρόνια, μπορεί να βρει έναν άνθρωπο να του δώσει ορισμένες κατευθύνσεις για το τι και το πώς θα διαβάσει.
Δεν είναι τόσο δύσκολο ρε παιδιά…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδες , δινω πληροφορικη ΕΠΑΛ . ημουν υγιειας και προνειας πριν 6 χρονια.
Απο σημερα ξεκινω το διαβασμα δικτυα,δομημενος,μαθηματικα . Θα κανω αργοτερα και ιδιαιτερα . Μονο Εκθεση νομιζω οτι δε θα ασχοληθω. Για πληροφορικη ΤΕΙ Αθηνας , στοχευω. Ας ελπισουμε ολα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλη επιτυχια!Εχεις μεγαλο θαρρος για να δωσεις μετα απο τοσα χρονια.Τι ΤΕΙ σε ενδιαφερουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστω. ΤΕΙ Αθηνας με ενδιαφερει , εκει στοχευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μπράβο για την αποφασιστικότητα σου και σου εύχομαι καλή επιτυχία ολόψυχα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Να'σαι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Να'σαι καλα :)

εκθεση να διαβασεις θεωρια, εμενα 2 μερες μου πηρε, κριμα ειναι, μαζευεις πολυτιμα βαθμουλακια. ειχα βρει ονλαιν ενα βοηθηματακι με την θεωρια και παραδειγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Επειδή φέτος δεν το βλέπω να περνάω σε κάποια σχολή του χρόνου λογικά θα ξανά δώσω αλλά μόνο στην σκέψη πως θα πρέπει να αρχίσω διάβασμα από το καλοκαίρι ώστε να μην καταλήξω στην κατάσταση που βρίσκομαι τώρα, δεν μου πολύ αρέσει η όλη ιδέα. Δεν είμαι και άτομο με πείσμα. Πως τα πείθετε τον εαυτό σας να στρωθεί στο διάβασμα; Ειδικά μερικοί που δίνουν τρίτη και τέταρτη φορά, τι να πω, εγώ δεν θα το έκανα και τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή φέτος δεν το βλέπω να περνάω σε κάποια σχολή του χρόνου λογικά θα ξανά δώσω αλλά μόνο στην σκέψη πως θα πρέπει να αρχίσω διάβασμα από το καλοκαίρι ώστε να μην καταλήξω στην κατάσταση που βρίσκομαι τώρα, δεν μου πολύ αρέσει η όλη ιδέα. Δεν είμαι και άτομο με πείσμα. Πως τα πείθετε τον εαυτό σας να στρωθεί στο διάβασμα; Ειδικά μερικοί που δίνουν τρίτη και τέταρτη φορά, τι να πω, εγώ δεν θα το έκανα και τίποτα.

Το μόνο κίνητρο που μπορεί να σε ενεργοποιήσει να φέρεις εις πέρας αυτόν τον αγώνα, είναι η μεγάλη σου επιθυμία να μπεις στη σχολή που σε ενδιαφέρει. Αν το θέλεις πάρα πολύ θα βρεις τρόπο να πιέσεις τον εαυτό σου, αν πάλι είναι κάτι που δεν σε πολυενδιαφέρει τότε δεν πρόκειται να στρωθείς με τίποτα. Φαντάσου αυτά τα παιδιά που όπως λες και εσύ δίνουν για τρίτη και τέταρτη χρονιά, πόσο αφοσιωμένα είναι στην επιτυχία του στόχου τους. Για να πετύχουμε πράγματα στη ζωή μας δεν αρκεί απλά να λέμε ότι τα θέλουμε αλλά πρέπει να καταβάλλουμε άλλοτε μεγαλύτερη και άλλοτε μικρότερη προσπάθεια. Οι πανελλαδικές είναι από αυτά που χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια και από τα λεγόμενά σου μάλλον δεν το έχεις πάρει ακόμα απόφαση. Η γνώμη μου είναι να σκεφτείς σοβαρά τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου. Τι σε ενδιαφέρει, με τι θα ήθελες να ασχοληθείς, τι είναι αυτό που θα σε έκανε χαρούμενη. Αν η απάντηση σε αυτά είναι η εισαγωγή σου σε κάποια συγκεκριμένη σχολή μέσω πανελληνίων τότε σίγουρα θα βρεις τη δύναμη να το καταφέρεις. Αν πάλι αυτό που θέλεις είναι κάτι άλλο, καλό είναι να το συνειδητοποιήσεις τώρα ώστε να μην ταλαιπωρείσαι άδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εκθεση να διαβασεις θεωρια, εμενα 2 μερες μου πηρε, κριμα ειναι, μαζευεις πολυτιμα βαθμουλακια. ειχα βρει ονλαιν ενα βοηθηματακι με την θεωρια και παραδειγματα.

Ενδιαφερον ακουγεται για στειλε ! Ευχαριστω

Επειδή φέτος δεν το βλέπω να περνάω σε κάποια σχολή του χρόνου λογικά θα ξανά δώσω αλλά μόνο στην σκέψη πως θα πρέπει να αρχίσω διάβασμα από το καλοκαίρι ώστε να μην καταλήξω στην κατάσταση που βρίσκομαι τώρα, δεν μου πολύ αρέσει η όλη ιδέα. Δεν είμαι και άτομο με πείσμα. Πως τα πείθετε τον εαυτό σας να στρωθεί στο διάβασμα; Ειδικά μερικοί που δίνουν τρίτη και τέταρτη φορά, τι να πω, εγώ δεν θα το έκανα και τίποτα.

Σε καμια περιπτωση δεν χρειαζεται να περασει σε μια σχολη κανεις απλα για να περασει. Ορεξη για διαβασμα θα ερθει αν εχεις καποιο στοχο να καταφερεις να πετυχεις κατι ακαδημαικο. Αν οχι , τοτε ψαξου με αλλα πραγματα και μπορει να ερθει στη πορεια. Ασχολησου με τον εαυτο σου (αθλητισμος,διατροφη κτλ) , μαθε ξενες γλωσσες , μαθε καποιο μουσικο οργανο, πηγαινε στο εξωτερικο (οι ξενοι το λενε το λεγομενο "gap year") , δουλεψε . Ολες οι εμπειριες που θα αποκομησεις θα ειναι συμαντικες στη μετεπειτα ζωη σου περασεις ή δε περασεις στο πανεπιστημιο. Πανω απο ολα πρεπει να τα εχουμε καλα με τον εαυτο μας , τα υπολοιπα ερχονται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Χμ δεν έχετε και άδικο. Η αλήθεια είναι πως θέλω να σπουδάσω άλλο το ότι δεν διαβάζω, απλά δεν μπορώ να πειθαρχήσω τον εαυτό μου τόσο καλά ώστε στο τέλος να πετύχω την εισαγωγή μου στο πανεπιστήμιο. Καλύτερα να στρωθώ τώρα που πιθανόν με λίγη πίεση να προλάβω να τα μάθω αρκετά καλά. Αλλά όπως είπε και η Λένω το θέμα είναι να σε ενδιαφέρει αλλιώς εύκολα βρίσκεις ένα κάρο δικαιολογίες για να μην διαβάσεις. Bartman ξεκίνησα ήδη να ασχολούμαι με τον εαυτό μου (γυμναστική, η διατροφή που κάνω είναι σωστή) πιστεύοντας πως έτσι θα αδειάζει το μυαλό μου από περιττές σκέψεις και το μόνο που θα σκέφτεται θα είναι να διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dhmos21

Νεοφερμένος

Ο dhmos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα! ειμαι αποφοιτος του 11. σαν στοχο ειχα αστυνομικες σχολες την οποια το 11 εχασα για 100 μορια και ξαναπροσπαθησα το 12 αλλα κ παλι εχασα την σχολη για 800 μορια γιατι τα παρατησα στην μεση της χρονιας λογω προβληματος υγειας! Περασα σε αλλη σχολη αλλα δεν μαρεσει οποτε την ψηλοπαρατησα. Ετσι εχω παρει αποφαση να ξαναδωσω του χρονου παλι για ατυνομικες σχολες μιας κ αυτο ηθελα απο παντα. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω χασει τελειως την ορεξη να διαβαζω και επισης εχω ξεχασει βασικα πραγματα σε αρκετα μαθηματα πραγμα το οποιο με αποθαρυνει. Ηθελα να ρωτησω αν ειχε βρεθει σε αναλογη περιπτωση αποφοιτος που να ξαναπροσπαθησε 4 χρονια μετα η και περισσοτερα απο τις τελευταιες πανελληνιες και μπορεσε να ανταπεξελθει σε τοσο εντονο ρυθμο που ειναι αυτος των πανελληνιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
καλησπερα! ειμαι αποφοιτος του 11. σαν στοχο ειχα αστυνομικες σχολες την οποια το 11 εχασα για 100 μορια και ξαναπροσπαθησα το 12 αλλα κ παλι εχασα την σχολη για 800 μορια γιατι τα παρατησα στην μεση της χρονιας λογω προβληματος υγειας! Περασα σε αλλη σχολη αλλα δεν μαρεσει οποτε την ψηλοπαρατησα. Ετσι εχω παρει αποφαση να ξαναδωσω του χρονου παλι για ατυνομικες σχολες μιας κ αυτο ηθελα απο παντα. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω χασει τελειως την ορεξη να διαβαζω και επισης εχω ξεχασει βασικα πραγματα σε αρκετα μαθηματα πραγμα το οποιο με αποθαρυνει. Ηθελα να ρωτησω αν ειχε βρεθει σε αναλογη περιπτωση αποφοιτος που να ξαναπροσπαθησε 4 χρονια μετα η και περισσοτερα απο τις τελευταιες πανελληνιες και μπορεσε να ανταπεξελθει σε τοσο εντονο ρυθμο που ειναι αυτος των πανελληνιων

Εγω ξαναπροσπαθω 10 χρονια μετα :D σε καμια περιπτωση δεν ειναι ευκολο καθως εκτος απο το διαβασμα εχω κι αλλες πολλες υποχρεωσεις , ομως το θελω τοοσο πολυ που εχω αποφασισει οτι θα προσπαθησω με ολες μου τι δυναμεις !!!
Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγω ξαναπροσπαθω 10 χρονια μετα :D σε καμια περιπτωση δεν ειναι ευκολο καθως εκτος απο το διαβασμα εχω κι αλλες πολλες υποχρεωσεις , ομως το θελω τοοσο πολυ που εχω αποφασισει οτι θα προσπαθησω με ολες μου τι δυναμεις !!!
Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις:)

Θέλει πολύ πείσμα και κότσια για να ξανά πιάσεις τα βιβλία μετά από δέκα ολόκληρα χρόνια. Εγώ αν ήμουν στην θέση σου δεν θα ξανά δινα για κανένα λόγο, θέλω να ελπίζω πως στα 27 μου θα χω μια δουλειά που θα μου αρέσει και θα μαι οκ. Πάντως καλή επιτυχία να χεις και να καταφέρεις να πραγματοποιήσεις τον στόχο σου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Θέλει πολύ πείσμα και κότσια για να ξανά πιάσεις τα βιβλία μετά από δέκα ολόκληρα χρόνια. Εγώ αν ήμουν στην θέση σου δεν θα ξανά δινα για κανένα λόγο, θέλω να ελπίζω πως στα 27 μου θα χω μια δουλειά που θα μου αρέσει και θα μαι οκ. Πάντως καλή επιτυχία να χεις και να καταφέρεις να πραγματοποιήσεις τον στόχο σου! :D

Ποτε μη λες ποτε ! :) κ εγω για ενα διαστημα ελεγα οτι δεν προκειται να ξαναδωσω κ εψαχνα εναλλακτικες ( ΕΑΠ , εξωτερικο κτλ ) αλλα η επιθυμια να μπω στην τροτοβαθμια εκπαιδευση παντα υπηρχε, οποτε ειπα οτι θα το παλεψω ξανα με τις πανελληνιες πολυ σοβαρα. Προετοιμαζομαι 1,5 χρονο και θελω να πιιστευω πως θα τα καταφερω :).
Να σημειωσω πως εχω σπουδασει και ναι εχω και δουλεια :) αλλα γιατι να μην διευρυνουμε τις γνωσεις μας και να μπορουμε να διεκδικησουμε μια καλυτερη θεση στην υπαρχουσα εργασια μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dhmos21

Νεοφερμένος

Ο dhmos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω ξαναπροσπαθω 10 χρονια μετα :D σε καμια περιπτωση δεν ειναι ευκολο καθως εκτος απο το διαβασμα εχω κι αλλες πολλες υποχρεωσεις , ομως το θελω τοοσο πολυ που εχω αποφασισει οτι θα προσπαθησω με ολες μου τι δυναμεις !!!
Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις:)

Μπραβο σου ποτε δεν ειναι αργα και καλα κανεις! Εγω απλα αγχωνομαι σε περιπτωση αποτυχιας γιατι δεν παρακολουθω την σχολη την οποια περασα. δεν με φοβιζει η διαδικασια οσο η αποτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποτε μη λες ποτε ! :) κ εγω για ενα διαστημα ελεγα οτι δεν προκειται να ξαναδωσω κ εψαχνα εναλλακτικες ( ΕΑΠ , εξωτερικο κτλ ) αλλα η επιθυμια να μπω στην τροτοβαθμια εκπαιδευση παντα υπηρχε, οποτε ειπα οτι θα το παλεψω ξανα με τις πανελληνιες πολυ σοβαρα. Προετοιμαζομαι 1,5 χρονο και θελω να πιιστευω πως θα τα καταφερω :).
Να σημειωσω πως εχω σπουδασει και ναι εχω και δουλεια :) αλλα γιατι να μην διευρυνουμε τις γνωσεις μας και να μπορουμε να διεκδικησουμε μια καλυτερη θεση στην υπαρχουσα εργασια μας;

Εξαιρετικα υγιες σκεπτικο. Lifelong learning ftw \m/
Ευχομαι καλη επιτυχια σε αυτο σου το βημα και να σε φερει πιο κοντα σε αυτο που επιθυμεις.
Τι σχολη σε ενδιαφερει αν επιτρεπεται ;

ΥΓ :Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει αλλα τσεκαρετε λιγο edx.org , coursera.org και futurelearn.com για πανεπιστημιακα courses απο top πανεπιστημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ !! :). Εχω καταληξει πως θελω να περασω κοινωνικη εργασια στην Αθηνα :D
dhmos 17 , διευκρινησε λιγο σχετικα με την αποτυχια την οποια φοβασαι. Εννοεις τον φοβο μηπως δεν καταφερεις να παρεις το πτυχιο;
Αυτο ειναι στο χερι σου ! Αν ασχοληθεις σαφως και θα το επιτυχεις !
Καλη επιτυχια !! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannischav

Νεοφερμένος

Ο giannischav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους !!

Ειμαι σχεδον 23 χρονων και θα ηθελα την γνωμη σας καθως και να μου λυσεται καποιες αποριες!

Στοχος μου ειναι να δωσω πανελλαδικες για 2η φορα του χρονου..2015-2016 γιατι θελω να προετοιμαστω καταλληλα!
Εχω σπουδασει αλλα αυτο που καταλαβαινω μερα με την μερα ολον αυτον τον καιρο ειναι πως δν με ολοκληρωνει...ονειρο μου ηταν παντα να μπω στην σχολη αστυφυλακων ετσι αποφασισα να το διεκδικισω και παλι!!

Ακουγονται πολλα πως θα αλλαξει ο τροπος εισαγωγης αλλα και οι παναλλαδικες..
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι.....οταν δωσω δεν θα μετρανε καθολου οι προφορικοι βαθμοι που ειχα στην Γ λυκειο οπως οταν διναμε στην ηλικια μας?
Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι, οι προφορικοί βαθμοί ισχύουν μέχρι δύο χρόνια μετά την αποφοίτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top