Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Μπορεις να μου πεις και τι πρεπει να δωσει καποιος για να μπει Μηχανικων Ηλεκτρονικων Υπολογιστων και Πληροφορικης;


Αν λες το τμήμα στην Πάτρα, μπαίνεις από δεύτερο πεδίο, δηλαδή επιλέγεις Θετική Κατεύθυνση, με Έκθεση, Φυσική (0,7), Χημεία και Μαθηματικά (1,3). Το ίδιο ισχύει και για το τμήμα στα Ιωάννινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Αν λες το τμήμα στην Πάτρα, μπαίνεις από δεύτερο πεδίο, δηλαδή επιλέγεις Θετική Κατεύθυνση, με Έκθεση, Φυσική (0,7), Χημεία και Μαθηματικά (1,3). Το ίδιο ισχύει και για το τμήμα στα Ιωάννινα.

Σοβαρα τωρα; Δηλαδη ο αδερφος μου που εδωσε πανελλαδικες πριν 3χρονια απο τεχνολογικη κ εχασε την σχολη αυτη για καποια μορια τωρα θα πρεπει αντι για προγραμματισμο να δωσει χημεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα; Δηλαδη ο αδερφος μου που εδωσε πανελλαδικες πριν 3χρονια απο τεχνολογικη κ εχασε την σχολη αυτη για καποια μορια τωρα θα πρεπει αντι για προγραμματισμο να δωσει χημεια;

Έτσι είναι το νέο σύστημα, θα πρέπει να δώσει χημεία αντί για ΑΕΠΠ, ναι. Κοίτα και εδώ τις σχολές του 5ου πεδίου, δεν είναι μέσα:

https://sep4u.gr/wp-content/uploads/mixanografiko-2017-new-me-baseis-2016-5p.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Αλλά άκουσα ότι από του χρόνου καταργείται το 4ο πεδίο και οι σχολές του θα είναι προσβάσιμες από παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει Αλλά άκουσα ότι από του χρόνου καταργείται το 4ο πεδίο και οι σχολές του θα είναι προσβάσιμες από παντού

Αν όντως ισχύει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνει κάτι τέτοιο. Αν γίνουν προσβάσιμες από παντού, αυτό σημαίνει πως οι θεωρητικοί θα μπαίνουν στα παιδαγωγικά χωρίς να έχουν εξεταστεί σε μαθηματικά και οι θετικοί/των οικονομικών χωρίς να εξετάζονται σε ιστορία. Μεγάλο λάθος, αν και δε νομίζω να ισχύσει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο το διαβα σα σε άρθρο στο πρώτο θεμα και θα ισχύσει είτε από του χρόνου είτε με το νέο λύκειο δηλαδή σε 3 χρόνια από τώρα. Θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως αρνητικό να είναι προσβάσιμες από παντού Αλλά από την άλλη καποιος της θεωρητικής πχ μπορεί να ήθελε και 3ο και 4ο Αλλά δεν μπορούσε να τάχει και τα δύο και το να έπαιρνε 4ο πεδίο τον περιόριζε σημαντικά σε σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο το διαβα σα σε άρθρο στο πρώτο θεμα και θα ισχύσει είτε από του χρόνου είτε με το νέο λύκειο δηλαδή σε 3 χρόνια από τώρα. Θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως αρνητικό να είναι προσβάσιμες από παντού Αλλά από την άλλη καποιος της θεωρητικής πχ μπορεί να ήθελε και 3ο και 4ο Αλλά δεν μπορούσε να τάχει και τα δύο και το να έπαιρνε 4ο πεδίο τον περιόριζε σημαντικά σε σχολες

Σε αυτήν την περίπτωση απλά ζυγίζεις τι θέλεις πιο πολύ, και διαλέγεις. Έχω αμφιβολίες βέβαια και για το αν θα πρέπει αν είναι προσβάσιμο και το τρίτο πεδίο από θεωρητική και οικονομικά πλην κάποιων σχολών τύπου αισθητική. Κατά τη γνώμη μου, ίσως έπρεπε το τρίτο πεδίο να είναι κλειστό και προσβάσιμο μόνο από θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εγώ το διάβασα αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ypatia78

Νεοφερμένος

Η Ypatia78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι 39 ετών και θέλω να δώσω πανελλήνιες το 2018.
Είχα τελειώσει Τεχνικό Επαγγελματικό Λύκειο.
Ήθελα να ρωτήσω:
1) αν προλαβαίνω να κάνω αίτηση για να μπορώ να δώσω το 2018
2) μπορώ να τη κάνω σε λύκειο της περιοχής μου ή πρεπει να πάω σε αυτό που αποφοίτησα;
3) πρεπει να πάω σε ΕΠΑΛ ή μπορώ και σε Γενικό ;

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι 39 ετών και θέλω να δώσω πανελλήνιες το 2018.
Είχα τελειώσει Τεχνικό Επαγγελματικό Λύκειο.
Ήθελα να ρωτήσω:
1) αν προλαβαίνω να κάνω αίτηση για να μπορώ να δώσω το 2018
2) μπορώ να τη κάνω σε λύκειο της περιοχής μου ή πρεπει να πάω σε αυτό που αποφοίτησα;
3) πρεπει να πάω σε ΕΠΑΛ ή μπορώ και σε Γενικό ;

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

1) Εννοείται! Κάθε χρόνο, το σύστημα εγγραφής για τις πανελληνιες ανοίγει το Φλεβάρη.

2) Μπορεις να την κανεις στο λυκειο που επιθυμείς να δώσεις τις εξετάσεις. Δεν εχει σημασία αν αποφοίτησες απο αυτο ή όχι.

3)Αν θες να δώσεις με γενικό, πρέπει να πας σε γενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ypatia78

Νεοφερμένος

Η Ypatia78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παραπολύ για τις πληροφοριες σας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iSkull

Νεοφερμένος

Η iSkull αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα.
Σκέφτομαι να δώσω κι εγώ πανελλήνιες το 2018.
Ενδιαφέρομαι κυρίως για τις παιδαγωγικές σχολές και τα ΤΕΦΑΑ.
Όσο αφορά τα ΤΕΦΑΑ έχω κάποιους ενδοιασμούς λόγω των αθλημάτων.
Πόσο περίπου άραγε χρειάζεται για μία καλή προετοιμασία και αν μπορώ να τα καταφέρω μόνη μου ή θα είναι απαραίτητο να πληρώσω.
Επίσης το άλλο που με ανησυχεί είναι για το αν θα μπορέσω να παρακολουθήσω τα μαθήματα των ΤΕΦΑΑ λόγω δουλειάς.
Από το λίγο ψάξιμο κατάλαβα πως τα περισσότερα μαθήματα των ΤΕΦΑΑ είναι υποχρεωτικά μιας και είναι πρακτικά. Βέβαια το ίδιο ισχύει και για τις άλλες σχολές όσο αφορά την πρακτική τους.
Κάποιος που γνωρίζει περί ΤΕΦΑΑ (προετοιμασία ,απουσίες)γενικότερα ας δώσει τα φώτα του!
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

XRISTENIA

Νεοφερμένος

Η XRISTENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σας,

ενδιαφέρομαι να δώσω και εγώ πανελλήνιες το 2018. Είμαι 33 ετών παντρεμένη με ένα παιδί και δουλεύω τα τελευταία 10 χρόνια σε μια εταιρεία ως υπεύθυνη πωλήσεων.
Το 2002 είχα περάσει Διοίκηση επιχειρήσεων σε ΤΕΙ αλλά για προσωπικούς λόγους δεν πήγα. Γενικά ήμουν καλή μαθήτρια αλλά στις πανελλήνιες δεν είχα ενδιαφέρον να περάσω οπότε δεν ασχολήθηκα.. Τελείωσα 2 διαφορετικές ειδικότητες σε ΙΕΚ η μια απο τις οποίες ήταν Διοίκηση Επιχειρήσεων. Έχω στόχο να περάσω Διοίκηση επιχειρήσεων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης , αν καταφέρω βέβαια και ΑΕΙ οικονομικά ακόμη καλύτερα .. Θα ασχοληθώ μόνη μου με το διάβασμα, είναι εφικτό να βγάλω μόνη μου την ύλη , με φοβίζουν τα μαθηματικά .. με κάποια βοηθήματα και ψάξιμο στο ιντερνετ θα τα καταφέρω ? Επίσης το ΑΕΠΠ νομίζω ότι θα με ζορίσει αρκετά..
Στόχος μου είναι 11000-12000 μόρια..
Ενδιαφέρομαι για το 5ο( 4ο πλέον??) πεδίο.. μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε ότι θα δώσω μόνο τα 4 μαθήματα που περιλαμβάνει??

Επειδή έχω χάσει εδώ και χρόνια την επαφή ..θα ήθελα την γνώμη σας αν με προσωπικό διάβασμα μόνο, είναι δυνατόν να τα καταφέρουμε..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Καλημέρα σας,

ενδιαφέρομαι να δώσω και εγώ πανελλήνιες το 2018. Είμαι 33 ετών παντρεμένη με ένα παιδί και δουλεύω τα τελευταία 10 χρόνια σε μια εταιρεία ως υπεύθυνη πωλήσεων.
Το 2002 είχα περάσει Διοίκηση επιχειρήσεων σε ΤΕΙ αλλά για προσωπικούς λόγους δεν πήγα. Γενικά ήμουν καλή μαθήτρια αλλά στις πανελλήνιες δεν είχα ενδιαφέρον να περάσω οπότε δεν ασχολήθηκα.. Τελείωσα 2 διαφορετικές ειδικότητες σε ΙΕΚ η μια απο τις οποίες ήταν Διοίκηση Επιχειρήσεων. Έχω στόχο να περάσω Διοίκηση επιχειρήσεων στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης , αν καταφέρω βέβαια και ΑΕΙ οικονομικά ακόμη καλύτερα .. Θα ασχοληθώ μόνη μου με το διάβασμα, είναι εφικτό να βγάλω μόνη μου την ύλη , με φοβίζουν τα μαθηματικά .. με κάποια βοηθήματα και ψάξιμο στο ιντερνετ θα τα καταφέρω ? Επίσης το ΑΕΠΠ νομίζω ότι θα με ζορίσει αρκετά..
Στόχος μου είναι 11000-12000 μόρια..
Ενδιαφέρομαι για το 5ο( 4ο πλέον??) πεδίο.. μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε ότι θα δώσω μόνο τα 4 μαθήματα που περιλαμβάνει??

Επειδή έχω χάσει εδώ και χρόνια την επαφή ..θα ήθελα την γνώμη σας αν με προσωπικό διάβασμα μόνο, είναι δυνατόν να τα καταφέρουμε..

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...

Να σου απαντήσω σε αυτά που ξέρω. Θα δώσεις για 4ο πεδίο όπως είπες, με Έκθεση, Μαθηματικά, ΑΕΠΠ και ΑΟΘ. Δε θα υπάρξει κάποια αλλαγή ως προς τα εξεταζόμενα μαθήματα. Δεν ξέρω για τα μαθηματικά, πάντως το ΑΟΘ, το ΑΕΠΠ και την Έκθεση πιστεύω πως μπορείς να τα παλέψεις και μόνη σου. Άλλωστε ο στόχος σου δεν είναι και εξαιρετικά δύσκολος να επιτευχθεί. Χρειάζεται προσπάθεια, αλλά το να στοχεύεις σε 11000 με 12000 και όχι στα 19000 ξέρω 'γω, σίγουρα διευκολύνει την κατάσταση. Καλύτερα βέβαια να σου πει και κάποιος της συγκεκριμένης κατεύθυνσης στα σίγουρα. Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XRISTENIA

Νεοφερμένος

Η XRISTENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδια απο την εμπειρια σας ειναι εφικτο καποιος να δωσει μετα απο πολλα χρονια απο θεωρητικη ξεκινωντας μονος του διαβασμα απο τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια απο την εμπειρια σας ειναι εφικτο καποιος να δωσει μετα απο πολλα χρονια απο θεωρητικη ξεκινωντας μονος του διαβασμα απο τωρα?

Μια ψιλοκαθοδήγηση από ένα καλό φροντιστήριο νομίζω θα την χρειαστείς οπωσδήποτε. Να σε βάλει στο κλίμα, να σου κάνει ένα πλάνο εργασίας, να σου εξηγήσει τι ακριβώς ζητιέται σε κάθε μάθημα. Μπορείς να τους ζητήσεις λίγες ώρες ανάλογα με τις υποχρεώσεις σου, να σου δώσουν τις σημειώσεις τους, να παίρνεις μέρος στα διαγωνίσματα για να βλέπεις πού βρίσκεσαι, γενικά να σε βοηθήσει να οργανώσεις το διάβασμά σου. Τα μεγάλα φροντιστήρια ξέρω ότι μπορούν να δημιουργήσουν εξατομικευμένα προγράμματα ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε υποψήφιου. Νομίζω μετά από τόσα χρόνια αν προσπαθήσεις εντελώς μόνη σου, θα "χαθείς" και είναι κρίμα να απογοητευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Παιδια απο την εμπειρια σας ειναι εφικτο καποιος να δωσει μετα απο πολλα χρονια απο θεωρητικη ξεκινωντας μονος του διαβασμα απο τωρα?

Απολυτα εφικτο.Η υλη δεν ειναι και τεραστια, αν εξαιρεσουμε λιγο τη γραμματικη των αρχαιων αλλα ακομα και εκει προλαβαινεις να φτασεις σε ενα καλο επιπεδο.Εγω εδωσα μετα απο πολλα χρονια,και μαλιστα τοτε δε διαβαζα καν, μονη μου χωρις βοηθεια και δεν τα πηγα καθολου ασχημα.Αν ηξερα οτι μπορω να τα παω τοσο καλα θα διαβαζα περισσοτερο,αυτο που με εριξε ηταν η σκεψη οτιδεν θα τα καταφερω.:P αν εχεις την δυνατοτητα να κανεις και καποια μαθηματα με καθηγητη να σε βοηθησει ακομα καλυτερα αλλα μπορεις και μονη σου!Αν θες κατι μου λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποια πράγματα είναι σχετικά με τις συνθήκες ζωής του κάθε ατόμου.΄Αλλο είναι να είσαι ελεύθερος και να διαθέτεις τον χρόνο σου όπως εσύ θέλεις και άλλο να έχεις τόσες οικογενειακές υποχρεώσεις ώστε ο ελάχιστος προσωπικός σου χρόνος να κάνει πολύ δύσκολο το ν΄ανταποκριθείς σ΄ένα απαιτητικό πλάνο εργασίας. Η κοπέλα που ρώτησε ανήκει στη δεύτερη κατηγορία. Επίσης μετράνε και άλλοι παράγοντες όπως πόσα χρόνια πριν έχεις δώσει εξετάσεις (άλλο να ξαναπροσπαθήσεις μετά από 2-3 χρόνια και άλλο μετά από 15), πόσα μόρια έχει η σχολή που στοχεύεις κτλ. Η άποψή μου είναι (δεδομένων και των προηγούμενων μηνυμάτων της κοπέλας) ότι για να έχει καλά αποτελέσματα θα χρειαστεί οπωσδήποτε βοήθεια. Δεν εννοώ να καθήσει στα θρανία του φροντιστηρίου με πλήρες πρόγραμμα αλλά με τον τρόπο που περιέγραψα στο παραπάνω μήνυμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεν την ξερω την κοπελα για να γνωριζω ολες αυτες τις πληροφοριες ουτε εχω δει παλιοτερα μηνυματα της .Εγω απαντησα στο κατα ποσο ειναι εφικτο,στην ερωτηση της δηλαδη, και λεω πως ειναι απολυτα εφικτο.Απο 'κει και περα η κατασταση του καθενος(μετα απο ποσα χρονια θα δωσει, αν διαβαζε τοτε ή οχι,αν εχει παιδια κλπ)μεγαλωνουν ή μικραινουν τη δυσκολιααυτης της προσπαθειας.Σιγουρα αν κανει μαθηματα θα της ειναι πιο ευκολο ,εφοσον δουλευει και μπορει να διαθεσει ενα ποσο σε ιδιαιτερα, αναλογα με τις αναγκες που εχει σε καθε μαθημα, ακομα καλυτερα.Οι πανελληνιες δεν ειναι και τιποτα τρομερο,ουτε τεραστια υλη εχουν ουτε ειναι τοσο δυσκολα τα μαθηματα,απλα θελει διαβασμα,παπαγαλια(μιας και μιλαμε για θεωρητικη) και κυριως επιμονη πεισμα και να πιστευεις στον εαυτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top