apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά είμαι απόφοιτος εδώ και χρόνια, ξαναδίνω πανελλήνιες φέτος αλλά το θέμα είναι με την Φυσική κατ. δεν τα πάω καλά. Θα πρέπει να γυρίσω άλλες χρονιές πίσω την ύλη ή να συνεχίσω το διάβασμα στο βιβλίο; Κάποια συμβουλή κάτι;

Δες εδω ενα παλαιοτερο ποστ σχετικα με την Φυσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Δες εδω ενα παλαιοτερο ποστ σχετικα με την Φυσικη.

Σε ευχαριστώ αλλά πρέπει να διαβάσω την φυσική της Α' ή δεν χρειάζεται; Μόνο της Γ' θεωρία καλά και μετά οι τύποι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Η ύλη των πανελληνιων ανακοινώνεται στο σαιτ του υπουργείου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Η ύλη των πανελληνιων ανακοινώνεται στο σαιτ του υπουργείου??


Καθορισμός εξεταστέας-διδακτέας ύλης των Πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ τάξης του Γενικού Λυκείου για το σχολικό έτος 2014-2015


https://www.minedu.gov.gr/home/dioikitika-eggrafa-main/70-eggrafa-eksetaseon-genikoy-lykeioy/11568-22-07-14-2014-2015.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.

vicky_

Νεοφερμένος

Η vicky_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλημερα σε ολους!!!
ειμαι αοδε στη σελιδα 41...προφανως ειναι μεσα στην υλη ετσι??!εχει μια ασκηση..
ξερει κανεις πως πρεπει να τη μαθω??να τα διαβασω εντελως αντιγραφη με τους αριθμους και τα κλασματα??!!
κ κατι αλλο..τελικα τα πινακακια τα εχουμε ολα αυτα που βρισκονται στις σελιδες της υλης?και αν ναι θα πρεπει να τα μαθουμε σα να τα βγαζουμε φωτογραφια??!!!δηλαδη τι θα μας ρωτησουν στο θεμα των πανελληνιων...γραψτε το πινακακι ταδε...??
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ναι είναι στην ύλη..δε θα μάθεις απ' έξω την άσκηση σε καμία περίπτωση..άμα πέσει άσκηση δε θα είναι ίδια..θα μάθεις τους τύπους ουσιαστικά για να βρίσκεις την παραγωγικότητα και την οικονομική αποδοτικότητα και ανάλογα με τα δεδομένα και τα ζητούμενα της άσκησης θα εφαρμόζεις κάποιον απ' αυτούς (για την παραγωγικότητα ο τύπος στη σελ. 41 χρειάζεται όχι στη 40)
για τα πινακάκια τώρα..καλό είναι να ξέρεις τι περιέχουν αλλά δε θα' λεγα ότι χρειάζεται φωτοτυπία εκτός από εκείνο στη σελ. 124, δε θυμάμαι αν έχει και κάποιο άλλο..δε νομίζω..αυτά θα χρησιμεύσουν σε Σ-Λ και πολλαπλής επιλογής..ίσως σε βοηθήσουν να θυμηθείς να γράψεις κάποιο παράδειγμα αν ζητάει σε ερώτηση ανάπτυξης..
δεν πρόκειται με λίγα λόγια να σας πουν γράψτε το πινακάκι τάδε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky_

Νεοφερμένος

Η vicky_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
α οκ καταλαβα...
ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ αλλά πρέπει να διαβάσω την φυσική της Α' ή δεν χρειάζεται; Μόνο της Γ' θεωρία καλά και μετά οι τύποι;
Δεν θυμαμαι να χρειαζεται κατι απο την Α. Αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Επικεντρωσου στην υλη της Γ και αμα χρειαστει καπου επιπλεον στοιχεια απο συναφη φαινομενα μελετας επιτοπου κατι απο αλλη χρονια ΑΝ χρειαστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Παιδια στις πανελληνιες υπαρχει οριο ηλικιας για να δωσεις? πχ μπορει ενας που ειναι 50 χρονων να δωσει? Και απο ποια κατευθυνση θα παει εφοσον ειχε αποφοιτησει με τελειως διαφορετικο συστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Παιδια στις πανελληνιες υπαρχει οριο ηλικιας για να δωσεις? πχ μπορει ενας που ειναι 50 χρονων να δωσει? Και απο ποια κατευθυνση θα παει εφοσον ειχε αποφοιτησει με τελειως διαφορετικο συστημα?

Δεν υπάρχει ηλικιακό όριο. Το Φεβρουάριο πηγαίνεις στο Λύκειο της περιοχής σου και ζητάς να υποβάλλεις δήλωση για Πανελλήνιες. Σου δίνουν το έντυπο, στο οποίο συμπληρώνεις, εκτός των στοιχείων σου, την Κατεύθυνση και το Μάθημα Γενικής που θα δώσεις. Μπορείς να δηλώσεις οποιαδήποτε Κατεύθυνση και Μάθημα Γενικής, χωρίς καμία δέσμευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μένα παιδιά!
Ώρα να σας πω και την δικιά μου μικρή ιστορία. Έδωσα το 2007 με την βάση του 10 ,έκανα μηχανογραφικό με ελπίδα ότι θα περνούσα κάπου αλλά δυστυχώς τότε ήταν μία χρονιά όπως η φετινή ίσως και χειρότερη που οι βάσεις ανέβηκαν στο θεό, έτσι δεν μπήκα.
Ξαναέδωσα καπάκι το 2008 αλλά δεν είχα τόση όρεξη για διάβασμα ,νοιώθοντας πολύ κουρασμένη κυρίως ψυχολογικά από την προηγούμενη χρονιά,το έκανα για τους γονείς μου περισσότερο αλλά έβγαλα σχεδόν τα ίδια και πάλι δεν πέρασα κάπου.
Στην συνέχεια πήγα σε Ιεκ και τώρα είμαι απόφοιτος της ειδικότητας "Προσχολικής Αγωγής ΑΜΕΑ". Εδώ και 2 χρόνια λέω να ξανα προσπαθήσω αλλά δεν το έπαιρνα απόφαση.
Φέτος μου πέρασαν πολλές σκέψεις από το μυαλό ακόμα και να πάω εξωτερικό σε κάποιο πανεπιστήμιο αλλά αυτό δεν είναι τόσο εφικτό λόγω ότι έχω την αδερφή μου που σπουδάζει άρα οι λόγοι είναι οικονομικοί.
Πλέον είμαι ήδη σε άλλη ειδικότητα ιεκ σχετικά πάντα με το προηγούμενη ειδικότητα μιας και σε αυτό θέλω μόνο να εξελιχθώ στην ειδική αγωγή (είπα αυτό το κενό να το εκμεταλευτώ).
Έτσι τώρα στα 25 μου αποφάσησα να ξαναδώσω. Ενδιαφέρομαι κυρίως για το τμήμα του πανεπιστημίου Μακεδονίας "Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής πολιτικής" με κατεύθυνση ειδικής αγωγής. Ξέρω έχει υψηλή βάση αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Σε άλλη περίπτωση μπορώ να μπω στο αντιστοιχο τμήμα της Κορίνθου και να μετεγγραφω. Ούτως η άλλως όπου κι αν περάσω θα το κάνω μιας και όπως είπα πριν έχω ήδη μία αδερφή που σπουδάζει.
Ο κύριος στόχος μου όμως είναι αυτό το τμήμα. Ποτέ δεν μπόρεσα να ακολουθήσω ένα πρόγραμμα με τόση ακρίβεια. Πάντα θα το άφηνα πίσω. Φέτος όμως θα κάνω τα αδύνατα δυνατά και θα προσπαθήσω να μην με αποσπάσει κανείς από τον στόχο μου. Βέβαια παράλληλα θα παρακολουθώ το ιέκ αλλά νομίζω δεν με πειράζει και τόσο ίσα ίσα θα ξεσκάω και λίγο. Το πρωί θα διαβάζω το μεσημέρι μάθημα. Από τα χριστούγεννα και μετά σκέφτομαι να κάνω και φρόντιστήριο. Μακάρι να τα καταφέρω!
Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλα τα παιδιά που ξανα δίνουν! Καλή δύναμη σε όλους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ηλικιακό όριο. Το Φεβρουάριο πηγαίνεις στο Λύκειο της περιοχής σου και ζητάς να υποβάλλεις δήλωση για Πανελλήνιες. Σου δίνουν το έντυπο, στο οποίο συμπληρώνεις, εκτός των στοιχείων σου, την Κατεύθυνση και το Μάθημα Γενικής που θα δώσεις. Μπορείς να δηλώσεις οποιαδήποτε Κατεύθυνση και Μάθημα Γενικής, χωρίς καμία δέσμευση.

Σ ευχαριστω για την απαντηση!

Καλησπέρα και από μένα παιδιά!
Ώρα να σας πω και την δικιά μου μικρή ιστορία. Έδωσα το 2007 με την βάση του 10 ,έκανα μηχανογραφικό με ελπίδα ότι θα περνούσα κάπου αλλά δυστυχώς τότε ήταν μία χρονιά όπως η φετινή ίσως και χειρότερη που οι βάσεις ανέβηκαν στο θεό, έτσι δεν μπήκα.
Ξαναέδωσα καπάκι το 2008 αλλά δεν είχα τόση όρεξη για διάβασμα ,νοιώθοντας πολύ κουρασμένη κυρίως ψυχολογικά από την προηγούμενη χρονιά,το έκανα για τους γονείς μου περισσότερο αλλά έβγαλα σχεδόν τα ίδια και πάλι δεν πέρασα κάπου.
Στην συνέχεια πήγα σε Ιεκ και τώρα είμαι απόφοιτος της ειδικότητας "Προσχολικής Αγωγής ΑΜΕΑ". Εδώ και 2 χρόνια λέω να ξανα προσπαθήσω αλλά δεν το έπαιρνα απόφαση.
Φέτος μου πέρασαν πολλές σκέψεις από το μυαλό ακόμα και να πάω εξωτερικό σε κάποιο πανεπιστήμιο αλλά αυτό δεν είναι τόσο εφικτό λόγω ότι έχω την αδερφή μου που σπουδάζει άρα οι λόγοι είναι οικονομικοί.
Πλέον είμαι ήδη σε άλλη ειδικότητα ιεκ σχετικά πάντα με το προηγούμενη ειδικότητα μιας και σε αυτό θέλω μόνο να εξελιχθώ στην ειδική αγωγή (είπα αυτό το κενό να το εκμεταλευτώ).
Έτσι τώρα στα 25 μου αποφάσησα να ξαναδώσω. Ενδιαφέρομαι κυρίως για το τμήμα του πανεπιστημίου Μακεδονίας "Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής πολιτικής" με κατεύθυνση ειδικής αγωγής. Ξέρω έχει υψηλή βάση αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Σε άλλη περίπτωση μπορώ να μπω στο αντιστοιχο τμήμα της Κορίνθου και να μετεγγραφω. Ούτως η άλλως όπου κι αν περάσω θα το κάνω μιας και όπως είπα πριν έχω ήδη μία αδερφή που σπουδάζει.
Ο κύριος στόχος μου όμως είναι αυτό το τμήμα. Ποτέ δεν μπόρεσα να ακολουθήσω ένα πρόγραμμα με τόση ακρίβεια. Πάντα θα το άφηνα πίσω. Φέτος όμως θα κάνω τα αδύνατα δυνατά και θα προσπαθήσω να μην με αποσπάσει κανείς από τον στόχο μου. Βέβαια παράλληλα θα παρακολουθώ το ιέκ αλλά νομίζω δεν με πειράζει και τόσο ίσα ίσα θα ξεσκάω και λίγο. Το πρωί θα διαβάζω το μεσημέρι μάθημα. Από τα χριστούγεννα και μετά σκέφτομαι να κάνω και φρόντιστήριο. Μακάρι να τα καταφέρω!
Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλα τα παιδιά που ξανα δίνουν! Καλή δύναμη σε όλους μας!

Φροντιστηρια πηγαινες τζοβ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Nαι πηγαινα απο την Β Λυκειου και στην Γ Λυκειου αλλα δεν διαβαζα ιδιαίτερα.. λίγο στρώθηκα μετά το πάσχα. Την δεύτερη φορά δεν πήγα φροντιστήριο αλλά έβγαλα τα ίδια.. δεν είχα διαβάσει περισσότερο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γεια! Εχω και εγω 3 αποριες και ελπιζω καποιος να μπορουσε να μου δωσει μερικες συντομες απαντησεις
Εδωσα φετος πανελλαδικες και περασα σε μια σχολη που δεν με ενδιαφερει να ακολουθησω για δικους μου λογους.
1) Πως και ποτε πρεπει να παω να ενημερωσω το σχολειο πως θελω να εξεταστω ξανα στις πανελλαδικες ;
2) Πως και ποτε πρεπει να παω να ενημερωσω το σχολειο πως θελω να εξεταστω σε διαφορετικα μαθηματα απο αυτα που εδωσα φετος ; ( Εδωσα Βιολογια Γ και θελω να εξεταστω σε Μαθ Γ,ΑΟΘ και Αγγλικα !
3) Πως και ποτε ενημερωνω το στρατο για την αναβολη καθως θα παω να γραφτω στη σχολη που περασα σε μερικες μερες ΑΛΛΑ ετσι και αλλιως θα ΞΑΝΑΔΩΣΩ Πανελλαδικες , οποτε τι πρεπει να κανω ακριβως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για τα 1&2:
Παρακολούθα πότε θα ανακοινωθεί η υποβολή αιτήσεων συμμετοχής για τις Πανελλαδικές. Συνήθως, γίνεται κάπου στα μέσα Φεβρουαρίου.
Λίγες μέρες πριν (πχ, αν η υποβολή ξεκινά στις 15, τότε στις 12 φεβρουαρίου), ενημέρωσε το σχολείο ότι θέλει να συμμετάσχεις, ως απόφοιτος, στις πανελλήνιες. Θα σου δώσουν τη φόρμα που συμπλήρωσες και φέτος, όπου θα δηλώσεις την Κατεύθυνση, το μάθημα Γενικής, καθώς και τα ειδικά μαθήματα που θες να συμμετάσχεις. Είναι όλα σε μία φόρμα και κανείς δεν πρόκειται να ρωτήσει τι Κατεύθυνση ή μάθημα Γενικής έδωσες πέρσυ.

Για το 3:
Από τη στιγμή που γραφτείς στη σχολή δικαιούσαι απαλλαγή, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ακριβή διαδικασία. Πάντως, είναι ίδια, είτε παρακολουθείς τη σχολή, είτε αποφασίσεις να ξαναδώσεις. Απαραίτητο, ωστόσο, είναι να εγγραφείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Γεια! Εχω και εγω 3 αποριες και ελπιζω καποιος να μπορουσε να μου δωσει μερικες συντομες απαντησεις
Εδωσα φετος πανελλαδικες και περασα σε μια σχολη που δεν με ενδιαφερει να ακολουθησω για δικους μου λογους.
1) Πως και ποτε πρεπει να παω να ενημερωσω το σχολειο πως θελω να εξεταστω ξανα στις πανελλαδικες ;
2) Πως και ποτε πρεπει να παω να ενημερωσω το σχολειο πως θελω να εξεταστω σε διαφορετικα μαθηματα απο αυτα που εδωσα φετος ; ( Εδωσα Βιολογια Γ και θελω να εξεταστω σε Μαθ Γ,ΑΟΘ και Αγγλικα !
3) Πως και ποτε ενημερωνω το στρατο για την αναβολη καθως θα παω να γραφτω στη σχολη που περασα σε μερικες μερες ΑΛΛΑ ετσι και αλλιως θα ΞΑΝΑΔΩΣΩ Πανελλαδικες , οποτε τι πρεπει να κανω ακριβως ;

1) Απο τον Ιανουαριο να παρακολουθεις το site του Υπουργειου Παιδειας και γενικα στο Internet για ανακοινωσεις για δηλωσεις συμμετοχης της πανελληνιες. Αν δεν μετακομισεις στην πολη που ειναι η σχολη που περασες πηγαινεις στο παλιο σου Λυκειο. Αν μετακομισεις στην πολη που ειναι η σχολη που περασες, εαν θελεις μπορεις να πας και σε καποιο Λυκειο που ειναι κοντα στην κατοικια που θα εχεις εκει.

2) Οταν θα πας να κανεις την δηλωση συμμετοχης που θα επιλεξεις τι μαθηματα θα δωσεις. Αμα θελεις και σε μαθηματα αλλης κατευθυνσης μπορεις να εξεταστεις, απλα δεν θα μετραει ο προφορικος βαθμος, μονο ο γραπτος στα μαθηματα αυτα.

3) Την διαδικασια δεν την θυμαμαι ακριβως, παρε τηλεφωνο στη στρατολογια, ή περνα απο ενα ΚΕΠ. Εννοειται δεν ασχολησε να τους ενημερωσεις οτι θα ξαναδωσεις πανελλαδικες κτλ, παιρνεις την αναβολη εχοντας χαρτι απο τη Σχολη που θα γραφτεις φετος και οταν ερθει η ωρα να διακοψεις την αναβολη ή να ληξει αυτη, αν υπαρχει μεχρι τοτε και υποχρεωτικη στρατευση, τους καταθετεις τα χαρτια οτι διαγραφηκες απο τη μια Σχολη και γραφτηκες σε αλλη. Τον Στρατο δεν τον ενδιαφερει προκαταβολικα να τον ενημερωνεις οτι αλλαξες σχολη, οτι θα δωσεις για μεταπτυχιακο κτλ. Σου χορηγει μια αναβολη μεχρι τα 27 σου και στο τελος απλα βλεπει με τα εγγραφα που του καταθετεις οτι οντως σπουδαζες ολα αυτα τα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doris86

Νεοφερμένος

Η Doris86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους! Παιδιά έχω ξαναγράψει σε άλλο θέμα αλλά για τον ίδιο λόγο...θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά ο χρόνος μου είναι απίστευτα περιορισμένος κ έχω αγχωθεί απίστευτα πια...θα δώσω από Θεωρητική, είμαι 28, έχω ένα μωράκι κ σε λίγες μέρες περιμένω το δεύτερο. Οικονομικά δεν μπορώ να "σηκώσω" φροντιστήριο κ προσπαθώ ΄να διαβάσω μέσω study4exams. Αρχαία δεν βρίσκω πια νόημα να ασχοληθώ με κάτι πέρα από το γνωστό κ λατινικά μου είναι παντελώς άγνωστα κ δυσκολεύομαι. Δεν ξέρω τι να κάνω...τι πρέπει να διαβάσω λατινικά πχ. Έχω ξεκινήσει μεταφράσεις κ να μάθω τους χρόνους. Βλέπω κάτι πλάγιους λόγους κ νιώθω εξωγήινη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους! Παιδιά έχω ξαναγράψει σε άλλο θέμα αλλά για τον ίδιο λόγο...θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά ο χρόνος μου είναι απίστευτα περιορισμένος κ έχω αγχωθεί απίστευτα πια...θα δώσω από Θεωρητική, είμαι 28, έχω ένα μωράκι κ σε λίγες μέρες περιμένω το δεύτερο. Οικονομικά δεν μπορώ να "σηκώσω" φροντιστήριο κ προσπαθώ ΄να διαβάσω μέσω study4exams. Αρχαία δεν βρίσκω πια νόημα να ασχοληθώ με κάτι πέρα από το γνωστό κ λατινικά μου είναι παντελώς άγνωστα κ δυσκολεύομαι. Δεν ξέρω τι να κάνω...τι πρέπει να διαβάσω λατινικά πχ. Έχω ξεκινήσει μεταφράσεις κ να μάθω τους χρόνους. Βλέπω κάτι πλάγιους λόγους κ νιώθω εξωγήινη.

Καλημερα! Κατ αρχην να χαιρεσαι την οικογενεια σου κ με το καλο να ερθει το δευτερο μελος!Περυσι λοιπον τετοια εποχη που πηρα την αποφαση να ξαναδωσω , ενιωθα ακριβως οπως εσυ. Παρα πολλες υποχρεωσεις και ελαχιστος προσωπικος χρονος,Ηξερα οτι η μεγαλη μου αδυναμια ηταν στη γραμματικη - συντακτικο αρχαιων κ στα λατινικα. Εκανα λοιπον το εξης; κατεβασα τα βιβλια του γυμνασιου κ αρχισα να μαθαινω αρχαια απο την α γυμνασιου, μολις τελειωσα το βιβλιο της β γυμνασιου αρχισα να μαθαινω λατινικα και ειδα πως ειχαν πολλες ομοιοτητες με τα αρχαια κ γι αυτο δεν μπορουσα να τα κατανοησω προηγουμενως. Τωρα πλεον βλεπω αγνωστο κ το μεταφραζω :D βλεπω λατινικα κ κανω συντακτικη αναλυση :D .θεωρω λοιπον πως καλο ειναι να αφιερωσεις λιγο χρονο για να καλυψεις καποια κενα κ μετα να αρχισεις την υλη. Για που στοχευεις αν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doris86

Νεοφερμένος

Η Doris86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά! Κοίτα έλεγα ψυχολογία ή παιδαγωγικά, νηπιαγωγών κλπ. Τελικά καταλήγω στο νηπιαγωγών. Μου αρέσει περισσότερο..Πώς κατάφερες βρε θηρίο όσα μου λές;;; Για δώσε μαθήματα κ σε μας που είμαστε κολλητοί με το άγχος! Μόνο που το διάβασα τρελάθηκα! Εσύ έκανες φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top