Black_Sheep

Νεοφερμένος

Ο Black_Sheep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ την ερώτησή μου; Μετά από 2 χρόνια δεν ισχύουν οι προφορικοί, αυτό το ξέρω. Για τον υπολογισμό μορίων χωρίς προφορικούς βαθμούς όμως, αφήνεις τα πεδία των συγκεκριμένων βαθμών κενά, ή τα γεμίζεις με τους βαθμούς που γράφεις στις Πανελλήνιες; Υπάρχει αισθητή διαφορά στα μόρια ανάμεσα στις δύο εκδοχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ την ερώτησή μου; Μετά από 2 χρόνια δεν ισχύουν οι προφορικοί, αυτό το ξέρω. Για τον υπολογισμό μορίων χωρίς προφορικούς βαθμούς όμως, αφήνεις τα πεδία των συγκεκριμένων βαθμών κενά, ή τα γεμίζεις με τους βαθμούς που γράφεις στις Πανελλήνιες; Υπάρχει αισθητή διαφορά στα μόρια ανάμεσα στις δύο εκδοχές...

τα γεμιζεις με τα γραπτα! φανταζομαι διαφορα στα μορια υπαρχει γιατι τα μετραει για μηδενικα και τα φερνει στην διαφορα των δυο μοναδων απο τον βαθμο γραπτου.
δηλαδη εκθεση βαζεις 14, αυτο μετραει το προφορικο για 0 αλλα το παει στο 12 λογω διαφορας δυο μοναδων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τα γεμιζεις με τα γραπτα! φανταζομαι διαφορα στα μορια υπαρχει γιατι τα μετραει για μηδενικα και τα φερνει στην διαφορα των δυο μοναδων απο τον βαθμο γραπτου.
δηλαδη εκθεση βαζεις 14, αυτο μετραει το προφορικο για 0 αλλα το παει στο 12 λογω διαφορας δυο μοναδων;)
Φίουυ, σε ευχαριστώ! Μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
όταν έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έδωσες πανελλήνιες 1η φορά, οι προφορικοί σου δεν επηρεάζουν την τελική σου βαθμολογία επομένως ο τελικός σου βαθμός σε κάθε μάθημα θα είναι ο γραπτός σου, άρα ο "προφορικός" σου βαθμός για να μην επηρεάζει αυτό θα είναι ίσος με τον γραπτό σου.

Αρα αν γραψεις 12.7 θα βάλεις προφορικό 12.7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
όταν έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έδωσες πανελλήνιες 1η φορά, οι προφορικοί σου δεν επηρεάζουν την τελική σου βαθμολογία επομένως ο τελικός σου βαθμός σε κάθε μάθημα θα είναι ο γραπτός σου, άρα ο "προφορικός" σου βαθμός για να μην επηρεάζει αυτό θα είναι ίσος με τον γραπτό σου.

Αρα αν γραψεις 12.7 θα βάλεις προφορικό 12.7
Ευτυχώς, ευτυχώς! Να 'σαι καλά, τα έγραψες πολύ παραστατικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εχει ακουστει κατι για θερινα κοινωνικα φροντιστηρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΩΣΤΑΣ Β.

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΑΣ Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
4 μαθηματακια θα δωσεις, φυσικη, χημεια, εκθεση, βιολογια. Η υλη θα ειναι μαλλον μια επαυξημενη εκδοση της σημερινης διοτι αυξανονται καπως οι ωρες στο νεο λυκειο οποτε παιζει να μεγαλωσει η υλη. Σκεψου οτι περιπου θα γινει υλη δεσμων, μαλλον δηλαδη θα μπουν μεσα τα κεφαλαια που τωρα δε διδασκονται γιατι το κρατος δεν εχει λεφτα για νεα βιβλια. Παιζει να κανει και κοπτοραπτικη με τα βιβλια οπως εκανε σε μαθ-φυσ δηλ παιρνω ενα κεφαλαιο απ τη β και το παω στη γ. Τα προφορικα που ειχες δε μετρανε, μετραει μονο τι θα γραψεις. Οποτε μαθε την τωρινη υλη και παιζει να προστεθει κανα κεφαλαιακι.

Σ ευχαριστω πολυ!!μηπως ειναι ευκολο γι αυτα τα μαθηματα να κανει καποιος τον κοπο να μου γραψει τι θα χρειαστω απο γνωσεις προηγουμενων σχολικων ταξεων για τα τεσσερα αυτα μαθηματα συγκεντρωμενα αναλυτικα;;εχω αρχισει μονος μου τελικα το διαβασμα και για αρχη καλα παει..ομως αυτο που κυριως με μπερδευει και με αγχωνει ειναι οτι λογω υπαρξης κενων δεν ξερω σε ποια ταξη καθε φορα να ψαξω..θα δωσω σε δυο χρονια απο τωρα,το 2016 και τον πρωτο χρονο σχεδον θα ασχοληθω με την καλυψη αυτων των κενων...ευχαριστω οσους ηδη μου απαντησαν και ευχαριστω εκ των προταιρων οσους μου απαντησουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Προς αποφοιτους προηγουμενων ετων που προετοιμαζονται για τις εξετασεις του '15: Tι θα κανετε μεσα στο καλοκαιρι απο αποψη προετοιμασιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα! Θα δωσω κ εγω πανελληνιες το 2015 υστερα απο 10 χρονια αποφοιτησης. Εχω αρχισει ηδη την προετοιμασια καλυπτοντας τα κενα σε αρχαια κ λατινικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Προς αποφοιτους προηγουμενων ετων που προετοιμαζονται για τις εξετασεις του '15: Tι θα κανετε μεσα στο καλοκαιρι απο αποψη προετοιμασιας?

εχει να κανει με τους στοχους σου, με τα κενα σου, με τον χρονο που διαθετεις.
αν εχεις κενα και δουλευεις φουλ ταιμ και εχεις και υψηλοβαθμη σχολη στοχο καλο ειναι να ξεκινησεις σιγα σιγα να εντοπισεις τα κενα σου και να αρχισεις να τα καλυπτεις.

παντως αν εχεις ηδη βγαλει μια σχολη θα δεις οτι θα σου φανουν πολυ πιο χαλαρα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παντως αν εχεις ηδη βγαλει μια σχολη θα δεις οτι θα σου φανουν πολυ πιο χαλαρα τα πραγματα.
Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις; Εννοείς ότι η όλη διαδικασία των πανελληνίων σου φαίνεται πιο χαλαρή, επειδή έχεις έρθει αντιμέτωπος/η με τα τεράστια συγγράματα του πανεπιστημίου, γιατί έχεις πιο "ώριμο" μυαλό και έχεις αποκτήσει επιπλέον γνώσεις από τη σχολή, ή κάτι τέτοιο; (Σε ρωτάω γιατί μου άρεσε αυτό που είπες ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις; Εννοείς ότι η όλη διαδικασία των πανελληνίων σου φαίνεται πιο χαλαρή, επειδή έχεις έρθει αντιμέτωπος/η με τα τεράστια συγγράματα του πανεπιστημίου, γιατί έχεις πιο "ώριμο" μυαλό και έχεις αποκτήσει επιπλέον γνώσεις από τη σχολή, ή κάτι τέτοιο; (Σε ρωτάω γιατί μου άρεσε αυτό που είπες ;))

σιγουρα αν οι σπουδες σου εχουν σχεση με τα μαθηματα εχεις μεγαλο πλεονεκτημα.
αν εχεις βγαλει φιλολογια, φυσικο, μαθηματικο..

και παλι ομως αν εχεις βγαλει καποια σχολη θεωρω πως τα βλεπεις ολα πιο χαλαρα λογω ολων αυτων που ειπες.
δεν μπορω να μιλησω για τεχνολογικη και θετικη γιατι φανταζομαι πως αν εχεις ξεχασει τα μαθηματικα, φυσικη πρεπει να τα δουλεψεις αρκετα. αλλα θεωρητικη δεν νομιζω πως συνανταει κανεις καποια ιδιαιτερη δυσκολη με εξαιρεση το αγνωστο των αρχαιων, με το οποιο εγω επελεξα να μην ασχοληθω καθολου.
ειδικα εκθεση και λογοτεχνια νομιζω πως μπορεις να ξεφυγεις τελειως απο την λογικη της παπαγαλιας την οποια υιοθετουν αρκετοι μαθητες (αν και οχι ολοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Πότε αρχίζουνε τα φροντηστήρια για απόφοιτους; Κάποιο θερινό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
σιγουρα αν οι σπουδες σου εχουν σχεση με τα μαθηματα εχεις μεγαλο πλεονεκτημα.
αν εχεις βγαλει φιλολογια, φυσικο, μαθηματικο..

και παλι ομως αν εχεις βγαλει καποια σχολη θεωρω πως τα βλεπεις ολα πιο χαλαρα λογω ολων αυτων που ειπες.
δεν μπορω να μιλησω για τεχνολογικη και θετικη γιατι φανταζομαι πως αν εχεις ξεχασει τα μαθηματικα, φυσικη πρεπει να τα δουλεψεις αρκετα. αλλα θεωρητικη δεν νομιζω πως συνανταει κανεις καποια ιδιαιτερη δυσκολη με εξαιρεση το αγνωστο των αρχαιων, με το οποιο εγω επελεξα να μην ασχοληθω καθολου.
ειδικα εκθεση και λογοτεχνια νομιζω πως μπορεις να ξεφυγεις τελειως απο την λογικη της παπαγαλιας την οποια υιοθετουν αρκετοι μαθητες (αν και οχι ολοι)
Ωραία! Κι εγώ θεωρητική ήμουν, και πολλές φορές είχα σκεφτεί αυτό που λες, αλλά από την άλλη πίστευα ότι δεν θα είναι έτσι, γιατί αν και η ύλη των εξετάσεων είναι πολύ περιορισμένη, έχω βγει από τη λογική της παπαγαλίας, η οποία χρειάζεται σε ιστορία και γνωστό αρχαίων κυρίως... Αφού όμως εσύ έχεις διαπιστώσει αυτό, υπάρχει η ελπίδα να είναι έτσι και για μένα :D

Πότε αρχίζουνε τα φροντηστήρια για απόφοιτους; Κάποιο θερινό;
Συνήθως αρχές Σεπτεμβίου. Δεν ξέρω κανένα φροντιστήριο που να κάνει θερινά για αποφοίτους. Μπορείς, ωστόσο, αν νιώθεις ότι δεν τα θυμάσαι καλά, να ενταχθείς σε τμήμα απογευματινό με μαθητές λυκείου και να κάνεις θερινά, και από τον Σεπτέμβριο απογευματινά. Στο δικό μου φροντιστήριο, τουλάχιστον, μπορούσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DasVast

Νεοφερμένος

Ο DasVast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας, θα ηθελα και εγω να προσθεσω μια ερωτηση πανω στο θεμα. Ειμαι αποφοιτος του 2008 Τεχνολογικης κατευθυνσης. Θελω να ξαναδωσω φετος απλα το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καλους βαθμους απολυτηριου. Μετραει αρκετα αυτο; Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπερα σας, θα ηθελα και εγω να προσθεσω μια ερωτηση πανω στο θεμα. Ειμαι αποφοιτος του 2008 Τεχνολογικης κατευθυνσης. Θελω να ξαναδωσω φετος απλα το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καλους βαθμους απολυτηριου. Μετραει αρκετα αυτο; Ευχαριστω.

όταν έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έδωσες πανελλήνιες 1η φορά, οι προφορικοί σου δεν επηρεάζουν την τελική σου βαθμολογία επομένως ο τελικός σου βαθμός σε κάθε μάθημα θα είναι ο γραπτός σου, άρα ο "προφορικός" σου βαθμός για να μην επηρεάζει αυτό θα είναι ίσος με τον γραπτό σου.

Αρα αν γραψεις 12.7 θα βάλεις προφορικό 12.7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά,ειμαι απόφοιτος του 2011 ,ειχα περασει στο τμημα στατιστικης πανεπιστημιου Αιγαιου,απο θετικη κατευθυνση.Μετα ξαναέδωσα παλι απο θετικη το 2012 και περασα στο πανεπιστημιο πειραια,σε αντιστοιχο τμημα,Στατιστικης και Ασφαλιστικης.Βεβαιως εντελως τυχαια, γιατι ενω διαβαζα μεχρι καποιο διαστημα,μου έτυχε καποιο χρόνιο προβλημα υγειας και πηγα πατο και ισα ισα εβγαλα 15000 στο 5ο πεδιο.Τωρα ειμαι 21 ετων ,και πάντα ήθελα να σπουδάσω μηχανικός(κυριως μηχανολογος,ηλεκτρολογος,σχετικα με τηλπικοινωνιες κ πληροφορικη,και δε θα με χαλουσε και χημικος μηχανικος ή βιολογια).Δυστηχώς,δεν τολμησα να δωσω το 2013 και το 2014,ούτε γιατι δεν τολμούσα ούτε γιατι εργαζομουν,αλλα ακομα με ταλαιπωρουσε το προβλημα που ειχα κυριως ψυχολογικά, και προτιμούσα την σιγουρη οδό να διαβάσω για το τμήμα που είχα εισαχθεί.Είμαι 4ο εξαμηνο και δεν χρωσταω μαθηματα,το προβλημα ειναι οτι με αφηνει αδιαφορο το αντικειμενο ενω αντιθετως μαρεσει πολυ η τεχνολογια.Γενικά,θα ελεγα οτι σιγουρα αμα περνουσα σε ενα πολυτεχνικο τμημα θα το παρακολουθουσα με ενδιαφερον.Αυτο που με απασχολεί ειναι: α)η ηλικια μου ,και σκεφτομαι οτι καθως φετος δε προλαβα τη προθεσμια θα δωσω το 2015 ,τοτε θα εισαχθω στη σχολη στα 22,μεχρι να βγω,το ελαχιστο 5-6 χρονια αμα προκειται για πολυτεχνικη,αρα 27-28 για να βγω στην αγορα εργασιας το ελαχιστο,εν τω μεταξει θα ειναι δυσκολο να συνδυασω σολη και εργασια,δε ξερω αμα θα γινει.β)Για τα μορια,αμα καταπολεμησω το ψυχολογικο λογω του οτι οι αλλοι κοντευουν να τελειωσουν τις σπουδες τους,ενω εγω θα δινω πανελληνιες.γ)Επιπλεον,θελω να μου πει καποιος/καποιοι οσοι γνωριζουν ,τελικα ως προς την επαγγελματικη αποκατασταση συμφερει ολο αυτό ?Επειτα εχω σκεφτει και το αλλο,αμα τελειωσω τη σχολη μου,να δωσω κατατακτηριες για καμια πληροφορικη ,τι ετος θα μπω περιπου αμα ξερει καποιος,καλα για πολυτεχνικη ειναι εντελως ασυναφη πιστευω,ας με διαφωτισει καποιος.Ευχαριστω εκ των προτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Αυτο που μπορω να σου πω εγω ειναι να μην σκεφτεσαι καθολου την ηλικια! Εκανα το λαθος να εχω ακριβως την ιδια σκεψη στην ηλικια σου κ αφησα εντελως την ιδεα να ξαναδωσω. Το μονο που καταφερα ομως ειναι να μου μεινει κ να σκεφτομαι συνεχεια πως αν ειχα δωσει στα 21 τωρα θα τελειωνα... Ετσι αποφασισα να μην αφησω αλλα χρονια να περασουν κ πως θα προσπαθησω με ολες μου τις δυναμεις. Δεν ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι και ακατορθωτο! Εφοσον το θες θα καταφερεις να συνδυασεις τα παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Αυτο που μπορω να σου πω εγω ειναι να μην σκεφτεσαι καθολου την ηλικια! Εκανα το λαθος να εχω ακριβως την ιδια σκεψη στην ηλικια σου κ αφησα εντελως την ιδεα να ξαναδωσω. Το μονο που καταφερα ομως ειναι να μου μεινει κ να σκεφτομαι συνεχεια πως αν ειχα δωσει στα 21 τωρα θα τελειωνα... Ετσι αποφασισα να μην αφησω αλλα χρονια να περασουν κ πως θα προσπαθησω με ολες μου τις δυναμεις. Δεν ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι και ακατορθωτο! Εφοσον το θες θα καταφερεις να συνδυασεις τα παντα!
Σε ευχαριστω για τα λογια σου,τελικα και συ σκεφτεσαι να ξαναδωσεις?Το πηρες αποφαση για του χρονου και με ποια κατευθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top