Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Χαιρετώ όλη την παρέα, θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τις πανελλήνιες. Έχω τελειώσει το Γενικό Ενιαίο Λύκειο (τεχνολογική κατεύθυνση) το 2008 και σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες εξετάσεις. Αν γίνεται κάποιος ας μου απαντήσει στις παρακάτω ερωτήσεις με σιγουρία;

1. Έχω το δικαίωμα να ξαναδώσω πανελλήνιες για τεχνολογική κατεύθυνση μετά το 2008 που έδωσα την μια φορά;
2. Πόσες φορές μπορώ να ξαναδώσω πανελλήνιες υπάρχει κάποιος περιορισμός ή όχι;
3. Έχει αλλάξει κάτι στην ύλη των βιβλίων ή είναι τα ίδια που είχαμε και τότε;
4. Πως θα υπολογιστεί ο τελικός βαθμός των πανελληνίων; Τι είναι ο γραπτός και τι ο προφορικός; Στην περίπτωση μου πως γίνεται ο υπολογισμός;
5. Τι είναι ακριβώς πανελλήνιες με δέσμες που λέγανε πριν λίγο καιρό; Στην περίπτωση μου τι γίνεται;

Κάθε άλλη συμβουλή δεκτή αν μου ξεφεύγει κάτι, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
1. Ναι. Και μπορεις να δωσεις και απο αλλη κατευθυνση (υποθετω οτι ησουν τ2, μπορεις κι απο θετικη, τ1 και θεωρητικη)
2. Δεν νομιζω να υπαρχει περιορισμος
3. Νομιζω πως ναι ομως μπορεις να ενημερωθεις επ' αυτου. Αν και ο,τι κι αν εχει αλλαξει θα ειναι μικροπραγματα
4. Δεν θα εχεις προφορικο τωρα οταν ξαναδινεις (απ' οσο ξερω). Συνεπως, θα μετρησει μονο ο γραπτος βαθμος σου (εχεις ενα μικρο μειονεκτημα σε σχεση με αυτους που εχουν προφορικο)
5. Το συστημα των εξετασεων αλλαζει και μοιαζει λιγο με το συστημα των δεσμων. Αυτο το συστημα ή θα ισχυει για τους μαθητες της φετινης Α λυκειου ή της φετινης Γ Γυμνασιου (δεν εχει γνωστοποιηθει ακομα απο το υπουργιο)
Τωρα οταν αλλαξει δεν ξερω τι ισχυει για αυτους που εδωσαν πανελληνιες με το παλαιο συστημα. Εχω ακουσει οτι καθε πανεπιστημιο θα δεχεται ενα ποσοστο μαθητων που ειναι ηδη αποφοιτοι και ξαναδινουν πανελληνιες με αλλο συστημα απο αυτο που δινουν οι περισσοτεροι ομως, στο λεω με καθε επιφυλαξη καθως δεν ειμαι σιγουρος.
Ελπιζω να βοηθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
1. Ναι. Και μπορεις να δωσεις και απο αλλη κατευθυνση (υποθετω οτι ησουν τ2, μπορεις κι απο θετικη, τ1 και θεωρητικη)
2. Δεν νομιζω να υπαρχει περιορισμος
3. Νομιζω πως ναι ομως μπορεις να ενημερωθεις επ' αυτου. Αν και ο,τι κι αν εχει αλλαξει θα ειναι μικροπραγματα
4. Δεν θα εχεις προφορικο τωρα οταν ξαναδινεις (απ' οσο ξερω). Συνεπως, θα μετρησει μονο ο γραπτος βαθμος σου (εχεις ενα μικρο μειονεκτημα σε σχεση με αυτους που εχουν προφορικο)
5. Το συστημα των εξετασεων αλλαζει και μοιαζει λιγο με το συστημα των δεσμων. Αυτο το συστημα ή θα ισχυει για τους μαθητες της φετινης Α λυκειου ή της φετινης Γ Γυμνασιου (δεν εχει γνωστοποιηθει ακομα απο το υπουργιο)
Τωρα οταν αλλαξει δεν ξερω τι ισχυει για αυτους που εδωσαν πανελληνιες με το παλαιο συστημα. Εχω ακουσει οτι καθε πανεπιστημιο θα δεχεται ενα ποσοστο μαθητων που ειναι ηδη αποφοιτοι και ξαναδινουν πανελληνιες με αλλο συστημα απο αυτο που δινουν οι περισσοτεροι ομως, στο λεω με καθε επιφυλαξη καθως δεν ειμαι σιγουρος.
Ελπιζω να βοηθησα :)

3. Από που μπορώ να ενημερωθώ γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρουν; Πρέπει να αγοράσω καινούρια βιβλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html

Εδω ειναι ανερτημενη η εξετεστεα υλη σε ολα τα μαθηματα. Εχω την εντυπωση ομως πως για να δηλωσεις να εξετεστεις πρεπει να γινει μεχρι το Σεπτεμβρη που παει να πει οτι εσυ μπορεις να δωσεις την περιοδο 2014-15 γιατι δεν εχεις δηλωθει απο το Σεπτεμβρη του 2013. Ισως αλλαξει κατι σε αυτη την υλη. Τωρα δεν νομιζω οτι πρεπει να αγορασεις καινουρια βιβλια μιας και δεν εχουν αλλαξει τα σχολικα. Ομως στα βιβλια των Μαθηματικων Κατευθυνσης (Β' και Γ') εχει αλλαξει το βοηθημα του Αναστασιου Μπαρλα (Ελληνοεκδοτικη) και ισως χρειαστει να προμηθευτεις το καινουριο για την καταλληλη προετοιμασια σου στα Μαθηματικα (αν δωσεις παλι απο τεχνολογικη). Τωρα νομιζω οτι το 2008 οσοι δινατε Πανελληνιες δεν διαλεγατε μαθημα γενικης παιδειας αλλα εξεταζοσασταν σε Ιστορια, Βιολογια, Μαθηματικα, Φυσικη. Τωρα ομως διαλεγεις ενα απο αυτα. Οι περισσοτεροι διαλεγουν ή Βιολογια ή Μαθηματικα μιας και το βιβλιο της Ιστοριας ειναι κακογραμμενο και η Βιολογια ειναι ευκολοτερη. Ακομη, τα Μαθηματικα μπορουν να εξετασθουν μαζι με ΑΟΘ ωστε να ανοιχτει το πεδιο των οικονομικων σχολων. Η Φυσικη δε ξεκλειδωνει κανενα πεδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html

Εδω ειναι ανερτημενη η εξετεστεα υλη σε ολα τα μαθηματα. Εχω την εντυπωση ομως πως για να δηλωσεις να εξετεστεις πρεπει να γινει μεχρι το Σεπτεμβρη που παει να πει οτι εσυ μπορεις να δωσεις την περιοδο 2014-15 γιατι δεν εχεις δηλωθει απο το Σεπτεμβρη του 2013. Ισως αλλαξει κατι σε αυτη την υλη. Τωρα δεν νομιζω οτι πρεπει να αγορασεις καινουρια βιβλια μιας και δεν εχουν αλλαξει τα σχολικα. Ομως στα βιβλια των Μαθηματικων Κατευθυνσης (Β' και Γ') εχει αλλαξει το βοηθημα του Αναστασιου Μπαρλα (Ελληνοεκδοτικη) και ισως χρειαστει να προμηθευτεις το καινουριο για την καταλληλη προετοιμασια σου στα Μαθηματικα (αν δωσεις παλι απο τεχνολογικη). Τωρα νομιζω οτι το 2008 οσοι δινατε Πανελληνιες δεν διαλεγατε μαθημα γενικης παιδειας αλλα εξεταζοσασταν σε Ιστορια, Βιολογια, Μαθηματικα, Φυσικη. Τωρα ομως διαλεγεις ενα απο αυτα. Οι περισσοτεροι διαλεγουν ή Βιολογια ή Μαθηματικα μιας και το βιβλιο της Ιστοριας ειναι κακογραμμενο και η Βιολογια ειναι ευκολοτερη. Ακομη, τα Μαθηματικα μπορουν να εξετασθουν μαζι με ΑΟΘ ωστε να ανοιχτει το πεδιο των οικονομικων σχολων. Η Φυσικη δε ξεκλειδωνει κανενα πεδιο!

Κάποιο λάθος έγινε, δεν εννοούσα για την ύλη των εξετάσεων αλλά εννοούσα αν έχουν αλλάξει τα σχολικά βιβλία από το 2008 μέχρι σήμερα (η ύλη τους :P) Κατάλαβες τι εννοοώ; Τι εννοείς άλλαξε το βοήθημα του Μπάρλα, έχω το βοήθημα Μαθηματικά Κατεύθυνσης (Μπάρλας 2009); Έχει βγει και το καινούριο ξέρω αλλά αν μπορείς γίνει λίγο πιο σαφής με το άλλαξε; Το παλιό έχει κάποια λάθη ή τι;

Εγώ δίνω τεχνολογική και τα μαθήματα είναι αυτά τα παρακάτω, αν κάνω λάθος διόρθωσε

1. Μαθηματικά γενικής
2. Μαθηματικά κατεύθυνσης
3. Φυσική κατεύθυνσης
4. Α.Ο.Θ
5. Α.Ο.Δ.Ε.
6. Α.Ε.Π.Π.
7. Έκφραση Έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Κάποιο λάθος έγινε, δεν εννοούσα για την ύλη των εξετάσεων αλλά εννοούσα αν έχουν αλλάξει τα σχολικά βιβλία από το 2008 μέχρι σήμερα (η ύλη τους :P) Κατάλαβες τι εννοοώ; Τι εννοείς άλλαξε το βοήθημα του Μπάρλα, έχω το βοήθημα Μαθηματικά Κατεύθυνσης (Μπάρλας 2009); Έχει βγει και το καινούριο ξέρω αλλά αν μπορείς γίνει λίγο πιο σαφής με το άλλαξε; Το παλιό έχει κάποια λάθη ή τι;

Εγώ δίνω τεχνολογική και τα μαθήματα είναι αυτά τα παρακάτω, αν κάνω λάθος διόρθωσε

1. Μαθηματικά γενικής
2. Μαθηματικά κατεύθυνσης
3. Φυσική κατεύθυνσης
4. Α.Ο.Θ
5. Α.Ο.Δ.Ε.
6. Α.Ε.Π.Π.
7. Έκφραση Έκθεση
Δεν εχουν αλλαξει τα βιβλια.. Ο Μπαρλας εχει αλλαξει τα βιβλια της κατευθυνσης.. Ετσι μου ειπαν οι φιλοι μου που ειναι τεχνολογικη. Αν και νομιζω οτι δεν θα εχεις θεμα με το παλιο. Απο τα μαθηματα που ειπες το ΑΟΘ ειναι προαιρετικο και τα Μαθηματικα γενικης μπορεις να τα αντικαταστησεις με Βιολογια, Φυσικη ή Ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Δεν εχουν αλλαξει τα βιβλια.. Ο Μπαρλας εχει αλλαξει τα βιβλια της κατευθυνσης.. Ετσι μου ειπαν οι φιλοι μου που ειναι τεχνολογικη. Αν και νομιζω οτι δεν θα εχεις θεμα με το παλιο. Απο τα μαθηματα που ειπες το ΑΟΘ ειναι προαιρετικο και τα Μαθηματικα γενικης μπορεις να τα αντικαταστησεις με Βιολογια, Φυσικη ή Ιστορια

Με κάλυψες σε όλα σε ευχαριστώ! Ο Μπάρλας έβγαλε καινούριο βοήθημα ναι το είδα αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδια μια ερωτηση, για τις πανελληνιες καθε χρονο υπαρχει μια στανταρ υλη για τις πανελληνιες η καθε χρονο βγαζουμε καποια ημερομηνια την υλη να διαβασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Παιδια μια ερωτηση, για τις πανελληνιες καθε χρονο υπαρχει μια στανταρ υλη για τις πανελληνιες η καθε χρονο βγαζουμε καποια ημερομηνια την υλη να διαβασεις;

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αλλα,σε θετικη και τεχνολογικη(ισως στο αοδε καποια ψιλοπραγματα) δυσκολα αλλαζει η υλη.Στη θεωρητικη νομιζω οτι αλλαζουν μονο τα κειμενα.
Να τη και η υλη
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αλλα,σε θετικη και τεχνολογικη(ισως στο αοδε καποια ψιλοπραγματα) δυσκολα αλλαζει η υλη.Στη θεωρητικη νομιζω οτι αλλαζουν μονο τα κειμενα.
Να τη και η υλη
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html

Καθε χρονο δηλαδη αυτη ειναι η υλη που ποσταρεις στο λινκ για τεχνολογικη; Ας απαντησει και καποιος αλλος με σιγουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθε χρονο δηλαδη αυτη ειναι η υλη που ποσταρεις στο λινκ για τεχνολογικη; Ας απαντησει και καποιος αλλος με σιγουρια

Η ύλη είναι κάθε χρόνο ίδια ή σχεδόν ίδια. Το Υπουργείο έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο λίγο μετά την έναρξη των μαθημάτων στα σχολεία , ανακοινώνει την ύλη. Μπες λοιπόν στο σάιτ του Υπουργείου, πάτα "εξετάσεις" και θα βρεις ο,τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια αν καποιος δωσει πανελληνιες μετα απο τρια χρονια απο τοτε που αποφοιτησε,οι προφορικοι βαθμοι διαγραφονται?στον υπολογισμο μοριων δηλαδη βαζουμε μηδεν στους προφορικους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στον υπολογισμο μοριων βάζεις όσο έγραψες στους προφορικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Στον υπολογισμο μοριων βάζεις όσο έγραψες στους προφορικούς.

Τι είναι αυτό που λένε προφορικοί και γραπτοί; :hmm:

Οι απόφοιτοι Λυκείων από προηγούμενες χρονιές πότε θα έπρεπε να δηλώσουν για Πανελλήνιες ότι θέλουν να συμμετάσχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Τι είναι αυτό που λένε προφορικοί και γραπτοί; :hmm:

Οι απόφοιτοι Λυκείων από προηγούμενες χρονιές πότε θα έπρεπε να δηλώσουν για Πανελλήνιες ότι θέλουν να συμμετάσχουν;

Προφορικοι ειναι οι βαθμοι που εχεις στα τετραμηνα και γραπτοι αυτοι που γραφεις στις πανελλαδικες.
Η δηλωση για συμμετοχη στις πανελλαδικες καπου μεσα στο φλεβαρη γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Προφορικοι ειναι οι βαθμοι που εχεις στα τετραμηνα και γραπτοι αυτοι που γραφεις στις πανελλαδικες.
Η δηλωση για συμμετοχη στις πανελλαδικες καπου μεσα στο φλεβαρη γινεται.


Ας πούμε θέλω να υπολογίσω εδώ τα μόρια για να δω πόσα θα βγει ο τελικός βαθμός στο περίπου αν γράψω στις πανελλήνιες
https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=moria

Έχω το χαρτί που γράφει από το 2008 του βαθμούς Α΄& Β' τετράμηνο τι θα γράψω στο λινκ που έδωσα που ζητάει Προφορικός; Πως ακριβώς υπολογίζεται;

Κάτι ακόμα βλέπω μάθημα επιλογής έχω αντί για Α.Ο.Θ. τα Πολυμέσα - Δίκτυα , υπάρχει κάποιο πρόβλημα όταν τώρα θελήσω να δηλώσω Α.Ο.Θ; Εκεί τι θα βάλω στον προφορικό στο λινκ; Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες την ανάρτηση 1090. Πολλά από αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Δες την ανάρτηση 1090. Πολλά από αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες.

Άρα οι προφορικοί είναι το ίδιο που θα γράψω στο τέλος στα γραπτά στις πανελλήνιες, με το μάθημα επιλογής παίζει κάποιο πρόβλημα; Όπως προανέφερα είχα πάρει Πολυμέσα-Δίκτυα τώρα θέλω να επιλέξω Α.Ο.Θ. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν ειχα βιολογια γενικης οταν αποφοιτησα και τωρα θελω να παρω μαθηματικα γενικης τι γινεται με το προφορικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
www.minedu.gov.gr - ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ/Γενικό Λύκειο/ ΄Εντυπα Εξετάσεων Γενικού Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top