zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδια! Κωνσταντίνα άμα το θες πολύ όλα γίνονται..Εχουμε χρόνο ακόμα..Μην το βάλεις κάτω! Και 'γω της θεωρητικής είμαι. Πηγαίνω φροντιστήριο και εργάζομαι συγχρόνως...Το παλέυω..Για 'μενα αυτός ο χρόνος είναι εφιαλτικός...Ανυπομονώ να τελειώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα είμαι καινούριο μέλος.Είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα ανθρώπους με τόλμη και ισχυρή θέληση. Είμαι 27 χρονών και θέλω να δώσω πανελλήνιες. Όνειρό μου είναι να γίνω δάσκαλος. θα μπορώ να δώσω με τα νέα δεδομένα από το 2012; Ξεκίνησα σκληρή προετοιμασία εδώ και λίγο καιρό.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, πανελλήνιες μπορείς να δώσεις όσες φορές θέλεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα είμαι καινούριο μέλος.Είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα ανθρώπους με τόλμη και ισχυρή θέληση. Είμαι 27 χρονών και θέλω να δώσω πανελλήνιες. Όνειρό μου είναι να γίνω δάσκαλος. θα μπορώ να δώσω με τα νέα δεδομένα από το 2012; Ξεκίνησα σκληρή προετοιμασία εδώ και λίγο καιρό.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Το συγκεκριμενο thread ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου, καθως πραγματικα αναδεικνυονται ανθρωποι με πεισμα, ονειρα και θεληση, που θα επρεπε να ειναι παραδειγμα για ολους εμας!! Καλη τυχη λοιπον σε ολους σας και ειδικα στο φιλο Billy, μιας και απ'οτι βλεπω θελει να γινει συναδελφος... Βαλε τα δυνατα σου και πιστεψε με δε θα το μετανιωσεις:)!! Το επαγγελμα του δασκαλου ειναι μοναδικο, αρκει να εχεις ορεξη για δουλεια και φυσικα αγαπη για τα παιδια... Θα σου προτεινα μαλιστα να δοκιμασεις να εξεταστεις και φετος το Μαιο, καθως πραγματικα δεν εχεις να χασεις τιποτα!! Ισα-ισα που θα αποκτησεις περισσοτερη εμπειρια... Τεσπα, για ο,τι χρειαστειτε μη διστασετε!! Ειμαστε εδω για να σας προσφερουμε ψυχολογικη υποστηριξη:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια με ενθαρύνετε να συνεχίσω. Πιστεύετε οτι είναι καλό να συμμετάσχω και στις εξετάσεις του Μαίου;Φοβάμαι οτι η ελλειπής προετοιμασία δεν θα με οδηγήσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα και θα απογοητευτώ.Εσείς τι πιστεύετέ;Ευχαριστώ για τον χόνο σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θεωρώ πως δεν έχεις να χάσεις κάτι ιδίως αν δεν πας στο χαλαρό ''έλα μωρέ, θα δώσω του χρόνου''.
Πιστεύω πως με την πίεση του χρόνου θα εντατικοποιήσεις το διάβασμα και ίσως πετύχεις. Αν πάλι δεν πετύχεις, ξανά θυμάσαι τις πανελλήνιες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σωστά μια εμπείρια παραπάνω δεν κανει κακό.θα δώσω στα μαθήματα της θεωρητικής.Πέρα απο το διάβασμα που θα κάνω σε ποια μαθήματα πιστεύετε οτι πρέπει να κάνω φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Billy,

Κι εγω της θεωρητικής είμαι...Προσωπικά πηγαίνω σε όλα φροντιστήριο..Εσύ θα εκτιμήσεις που είσαι καλός και που όχι. πχ. εγώ είμαι αρκετά καλή στην έκθεση λόγω ηλικίας οπότε και λόγου. Τα πιο απαιτητικά μαθήματα είναι τα αρχαία και η ιστορία κατ' εμέ.. Ιστορία απαιτεί πολύ χρόνο γιατί δυστυχώς την θέλουν παπαγαλία. Λατινικά αν έχεις έφεση στις ξένες γλώσσες θα σου φανούν πιο εύκολα. Βιολογία είναι απλή χωρίς επιτηδευμένη γλώσσα. Λογοτεχνία θέλει αρκετό διάβασμα όσο και να μην της φαίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
zeta
Έχεις σκοπό να δώσεις φέτος; κάνεις ιδιαίτερα;εργάζεσαι; αν ναι πως προλαβαίνεις τα φροντιστήρια;έχεις υψηλές βλέψεις ποια σχολή σε ενδιαφέρει; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :) αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να πετύχω τον στόχο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου, τα μαθηματα που χρειαζονται σιγουρα φροντιστηριο ειναι τα Αρχαια, τα Λατινικα και η Λογοτεχνια (και ας μη της φαινεται, οπως ειπε η zeta:P)!! Βιολογια, Ιστορια και Εκθεση παλευονται και με προσωπικο διαβασμα, αρκει βεβαια να γινει οργανωμενα και να αφιερωσεις πολλες ωρες στο καθε μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
zeta
Έχεις σκοπό να δώσεις φέτος; κάνεις ιδιαίτερα;εργάζεσαι; αν ναι πως προλαβαίνεις τα φροντιστήρια;έχεις υψηλές βλέψεις ποια σχολή σε ενδιαφέρει; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :) αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να πετύχω τον στόχο μου.

Εργάζομαι τα απόγευματα εκτός από Πέμπτη..Πηγαίνω φροντιστήριο μαζί με άλλα παιδιά που είναι απόφοιτοι. Είμαι η μεγαλύτερη καθ' ότι 28.. Ενδιαφέρομαι κυρίως για ξένες φιλολογίες..Πρωτίστως αγγλική και δευτερευόντως ισπανική..Τώρα αν καθόταν κάτι καλύτερο γιατί όχι..Η αλήθεια είναι ότι το παλεύω πολύ.. Διαβάζω αργά τις νύχτες και όποτε βρίσκω χρόνο κατά τη διάρκεια της μέρας.. Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές ξεπερνάω τα όριά μου και αυτό είναι κάτι που με κουράζει (πχ. έλλειψη ύπνου). Φροντιστήριο κάνω 3 φορές την εβδομάδα, σύνολο 13 ώρες +3 το διαγώνισμα του Σαββάτου..Επέλεξα το φροντ. γιατί πρώτον δεν γνωρίζουν οι δικοί μου ότι δίνω και δεύτερον για τα συνεχή τεστ και διαγωνίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωνσταντινα τσ

Νεοφερμένος

Η κωνσταντινα τσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημερα.Και εγω θα δωσω,αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω.Οταν δουλευεις,εχεις οικογενεια και 1 παιδι,ειναι δυσκολο.Μπορει καποιος να με βοηθησει να διαμορφωσω ετσι το χρονο μου,ωστε να προλαβω το διαβασμα?Κανω ιδιαιτερα αρχαια και γερμανικα,μια και θελω γερμανικη φιλολογια.Τα υπολοιπα τα διαβαζω μονη μου.Εχω τελειωσει τον Πρωταγορα και εχω ξεκινησει την Πολιτεια,απο λατινικα εχω ακομα 14 μεταφρασεις με συντακτικο και θελω να διαβασω γραμματικη.Την ιστορια κατευθυνσης την εβγαλα μια φορα,αλλα πρεπει να ξαναδιαβαστει.Θα δωσω ιστορια γενικης παιδειας,η οποια μου φαινεται ευκολη και τη διαβαζω.Στη λογοτεχνια εχω διαβασει 3 ποιηματα και εχω τα υπολοιπα.Οσο για τη νεοελληνικη γλωσσα δεν την εχω αρχισει ακομα.Εχω ακομη και τα γερμανικα που διαβαζω.Πιστευετε πως θα προλαβω να τελειωσω το διαβασμα?Τι αλλο να κανω ωστε να μπορεσω να βρω χρονο να διαβασω?Ειμαι νοσηλευτρια και εχω βαρδιες.Θελω πολυ να περασω και ας εχω το παιδι.Αφου σκεφτομαι να κανω και 2ο.Χρειαζομαι τις συμβουλες σας.Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
zeta
Εύγε πιστεύω θα τα καταφέρεις. χρειάζεται υπομονή και επιμονή.καλή επιτυχία:)
κωνσταντινα τσ
Τα πηγαίνεις πολύ καλά αν συνεχίσεις έτσι θα πετύχεις.Δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλη για το πως να διαμορφώσεις το χρόνο σου γιατί και εγώ αυτό αναζήτω :)κάλη επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ευχαριστώ Billy, μακάρι!

Κωνσταντίνα κατανοώ τον προβληματισμό σου και μπράβο που προσπαθείς.. Δεν μπορω να σου πω κάτι για το χρόνο σου αυτόν θα τον διαμορφώσεις εσύ σύμφωνα με τις προσωπικές σου ανάγκες (εκτός του ότι θα σου πρότεινα να διαβάζεις στη βάρδιά σου - αν βέβαια κάτι τέτοιο είναι εφικτό). Όσον αφορά στα αρχαία εμείς έχουμε μπει στα Ηθικά Νικομάχεια (2η ενότητα). Διάβαζε σχόλια από το σχολικό και πάρε ένα βοήθημα για τις μεταφράσεις. Όσον αφορά στο άγνωστο θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα βιβλίο με κείμενα και να τα μεταφράζεις μόνη σου - να έχει βέβαια τις λύσεις ώστε να τα τσεκάρεις μετά. Οπωσδήποτε ένα καλό συντακτικό στα αρχαία. Σχερικά με τη Λογοτεχνία πάρε πάλι κάποιο βοήθημα ώστε να διαβάζεις εισαγωγικά στοιχεία και σχόλια για τα κείμενα και τα ποιήματα. Λατινικά διάβασε όσο μπορείς καλύτερα τις μεταφράσεις, μάθε αρχικούς, ουσιαστικά και γενικά γραμματική αλλά και συντακτικό (όσο μπορείς). Έκθεση διάβασε θεωρία (συλλογιστικές πορείες και τα τοιαύτα), κάνε περιλήψεις, εκθέσεις, συνώνυμα, αντώνυμα και πάλι θα πρότεινα βοήθημα από τη στιγμή που το παλεύεις μόνη σου. Ιστορία όταν λες ότι την έβγαλες μια φορά τι εννοείς; Απ'έξω ή απλή ανάγνωση; Ρωτάω γιατί τη θέλουν αυτολεξεί. Κάνε πηγές εδώ. Για ιστορία γενικής δεν έχω να προτείνω κάτι γιατί δεν θα δώσω οπότε δεν έχω προσωπική άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωνσταντινα τσ

Νεοφερμένος

Η κωνσταντινα τσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστω,Ζετα.Οχι την εχω μαθει την ιστορια και θα την ξαναδιαβασω.Αρχαια κανω ιδιαιτερα,οποτε κανουμε κειμενα.Γραμματικη και συντακτικο διαβαζω,αυτα που μου λεει.Στα λατινικα μαθαινω τις μεταφρασεις και το συντακτικο.Εχω σε ολα τα μαθηματα βοηθηματα,γιατι διαφορετικα δεν εβγαινε η υλη.Ελπιζω να τελειωσω την υλη ως τελη Φεβρουαριου,για να ξεκινησω επεναληψεις.Δεν ειναι ευκολο να διαβασω στη βαρδια.Βεβαια παντα παιρνω ενα βιβλιο μαζι μου,αλλα δεν εχω χρονο συνεχεια,λογω δουλειας.Αντε να δουμε τι θα καταφερουμε.Εδω θα ειμαι και θα τα λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλή επιτυχία! Ναι να τα λέμε να δίνουμε όλοι κουράγιο ο ένασ στον άλλο...Καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk & wasted

Νεοφερμένος

Η drunk & wasted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θα τα πω εν συντομία: τα χω δει όλα......
Λατινικά, τα "εύκολα" υποτίθεται... ε εγω δεν θελω ουτε να τα βλεπω!
Ιστορία: ωραια λιγο λιγο παλευεται, το μαθημα της ημερας δηλαδη, αλλα θα το εχω αποστηθισει ολο αυτο με λεπτομερειες μεχρι τον μαιο...;
Λογοτεχνία: αναλυση επι αναλυσεων, και το κυριοτερο, ποτε δεν συμπαθησα αυτη τη σιγουρια των κριτικων λογοτεχνιας, γιατι απλα: ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ/ΠΟΙΗΤΗΣ; κατι μου λεει οτι και οι ιδιοι οι λογοτεχνες αν διαγωνιζονταν στα ιδια τους τα γραπτα, θα τους εκοβαν αν η αναλυση δεν ηταν "by the book"...
Aρχαία γνωστό: μερικες φορες απαιτητικα ως προς το φιλοσοφικο τους περιεχομενο κειμενα, αν μη τι αλλο ενδιαφεροντα ομως. Και παλι πολλα σχολια, αλλα επειδη εμπιπτει στα ενδιαφεροντα μου η φιλοσοφια δεν γκρινιαζω ;) Και οι μεταφρασεις παλευονται φυσικα, και η γραμματικη.
Αρχαια αγνωστο: βαρετο το συντακτικο, αντιθετα με τα περισσοτερα παιδια (παιδι κι εγω, χοχο) εγω αρχισα απο το να βγαζω τη μεταφραση και μετα συντακτικο... η μεταφραση ειναι θεμα γενικης παιδειας και αντιληψης, οποτε το πηγα αναποδα.
Εκθεση: εχμ..δεν εχω κανει τιποτα ακομα... (no further comments)
Και σαν επιλογης, πηρα βιολογια....τωρα αρχισα....
Αυτα και απο μενα για την πολυ ''ευγενικη'' υποθεση γνωστη και ως προετοιμασια για πανελληνιες...
Ειδωμεν...

ΥΓ. Είναι μερες, πολλες μερες στη σειρα τωρα τελευταια....που πραγματικα δεν μπορω ουτε να τα βλεπω τα βιβλια (κλειστα εννοω, για να τα ανοιξω εκεινες τις μερες ουτε λογος.....)

Άντε καλά κουράγια σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILLYS-_-

Νεοφερμένος

Ο BILLYS-_- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος/α να μου πει αν δώσεις πανελλήνιες χάνεις σε βαθμό αφού δεν έχεις προφορικούς ή απλά έχεις οτι γράψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top