zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλά ε.. έχω πάρει πολύ "τα πάνω μου" διαβάζοντας τα μηνύματά σας! Με κάνετε και αισθάνομαι πιο δυνατή και εκεί που μπορεί και να το σκεφτόμουν να δώσω τώρα είμαι σίγουρη. Κι εγώ δεν θα αναφέρω τίποτα στους δικούς μου - όπως και η Βάσια - και θα τους το πω στο τέλος. Εγώ σκοπεύω να δώσω του χρόνου, γιατί φέτος θέλω να αφοσιωθώ στα ισπανικά μου λόγω διπλώματος και μετά να είμαι 100% εκεί. Παίδες, εγώ είμαι της θεωρητικής κατεύθυνσης και σκέφτομαι να δώσω Βιολογία σαν 2ο μάθημα γενικής, εσείς τι λέτε; Μαθηματικά το αποκλείω γιατί ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα καλή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Παίδες, εγώ είμαι της θεωρητικής κατεύθυνσης και σκέφτομαι να δώσω Βιολογία σαν 2ο μάθημα γενικής, εσείς τι λέτε;

αυτή είναι η πιο συνηθσμένη επιλογή...η βιολογία γεν. είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον μάθημα, το οποίο μάλιστα θα σε βγάζει από τη ρουτίνα της ιστορίας, των αρχαίων κ.λ.π. Οι ασκήσεις είναι αρκετά εύκολες (συνήθως πέφτουν από 2ο κεφάλαιο), ενώ η θεωρία θέλει διάβασμα (τι σου είπα τώρα εε? :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
κ η βιολογια ειναι παλουκακι για μας της θεωρητικης
γιατι θελει κ παπαγαλια σε ορισμενα σημεια αλλα κ κατανοηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
κ η βιολογια ειναι παλουκακι για μας της θεωρητικης
γιατι θελει κ παπαγαλια σε ορισμενα σημεια αλλα κ κατανοηση

εεε, εσείς είστε συνηθισμένοι στην παπαγαλία :P

ΥΓ: όλα παλουκάκια είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Sorry παιδιά, πρέπει να έχω χάσει επεισόδια..Έχει ασκήσεις η Βιολογία γενικής; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο :( Akirioskirie καλά κάνεις και με ενημερώνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Sorry παιδιά, πρέπει να έχω χάσει επεισόδια..Έχει ασκήσεις η Βιολογία γενικής; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο :( Akirioskirie καλά κάνεις και με ενημερώνεις..

ναι, και η βιολογία γεν. έχει ασκήσεις που (αν πέσει) βρίσκεται στο 4ο θέμα (το πιο πιθανό πάντως είναι να υπάρχει άσκηση)...παρ' όλα αυτά δν χρειάζεται να σε φοβίζει κάτι τέτοιο (όχι, δν έχουν σχέση ούτε με μαθηματικά ούτε με φυσική :P) αφού σε αυτές η αιτιολόγηση (βλ. θεωρία) είναι πιο σημαντική από μία απλή μαθηματική πράξη που θα δείξεις (π.χ. 10/100 x 50.000 )...υπάρχουν μάλιστα ασκήσεις (έτσι θεωρούνται τουλάχιστον) στο 1ο κεφάλαιο που απαντώνται μόνο με θεωρία (ανοσίες, ανοβιολογική απόκριση...)..Άσκηση από το 1ο κεφάλαιο σε εξετάσεις Μαίου έχει να πέσει από το 2002 (αν θυμάμαι καλά) ενώ είχαν βάλει επίσης από το 1ο κεφάλαιο στις επαναληπτικές του Ιουλίου του 2006 (αν θυμάμαι καλά :P)...το 2009 και το 2010 δν υπήρχε πάντως άσκηση (για να κάνεις δλδ μία στοιχειώδη, μαθηματική πράξη)...Αυτό το μάθημα στηρίζεται 95% (σε λογικά θέματα, όμοια με αυτά που πέφτουν κάθε χρόνο άλλωστε) στη θεωρία του βιβλίου και σε τπτ άλλο...οπότε αν αισθάνεσαι έτοιμη με αυτή, σίγουρα θα γράψεις πολύ καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
WOW! Μπορώ να πω ότι ήσουν αρκετά κατατοπιστικός! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου!!! 90% θα δώσω Βιολογία γιατί απ' ότι θυμάμαι και απ' ότι λες και 'συ είναι αρκετά βατή. 18 είχα πάρει αν θυμάμαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydarch

Νεοφερμένος

Η lydarch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κατ'αρχάς να σας καλησπερίσω και καλώς σας βρήκα, μιας και είμαι νέο μέλος!! :-)
Επίσης να συγχαρώ όλους εσάς, τους επιτυχόντες, που σε λίγο θα είστε και επίσημα φοιτητές και να ευχηθώ πάντα επιτυχίες να έχετε!!
Για όσους δεν κατάφεραν να μπουν στη σχολή της επιλογής τους, μην το βάζετε κάτω! ;-)

Όσο για μένα, το Μάρτη πρώτα ο Θεός (!) ορκίζομαι, παίρνω πτυχίο από τμήμα της φιλοσοφικής.
Σκέφτομαι τελευταία το ενδεχόμενο να δώσω ξανά μετά από ... 6 χρόνια πανελλήνιες εξετάσεις. Τα μαθήματα πλέον είναι έξι, κάτι που πολύ με ανακουφίζει γιατί είχα δώσει εννέα. Με ενδιαφέρουν περισσότερο τα παιδαγωγικά τμήματα της Κρήτης. Είχα κάποια κοινά μαθήματα κατά τη διάρκεια των σπουδών μου και διαπίστωσα ότι μου άρεσε εξαιρετικά πολύ το αντικείμενο, έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Αν δώσω κατατακτήριες, οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Λίγα άτομα δέχονται, και τα περισσότερα από Τ.Ε.Ι. Έτσι κατέληξα ότι ίσως είναι καλύτερα να ξαναδώσω εξετάσεις. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα που πιστεύω ότι εσείς θα ξέρετε.

Υποθέτω ότι πλέον δεν θα μετράει ο προφορικός βαθμός στο βαθμό πρόσβασης, αλλά μόνο ο γραπτός, σωστά?
Επίσης, μέχρι πότε μπορώ να δηλώσω για να έχω δικαίωμα πρόσβασης στις εξετάσεις, πρέπει να υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο..
Όσο για τα μαθήματα, εννοείται ότι ως παιδί θεωρητικής θα επιλέξω βιολογία ως μάθημα επιλογής, και πριν 6 χρόνια είχα γράψει άριστα. Δεν έχω όμως τη δυνατότητα να κάνω φροντιστήρια... Πιστεύω ότι ως απόφοιτος φιλοσοφικής με αρκετή δουλειά και θέληση, ίσως και κάποια καλά βοηθήματα να τα καταφέρω. Τί λέτε? Είναι εύκολο να ξαναμπώ στη λογική των πανελληνίων και μόνη μου? Γιατί η λογική ενός πανεπιστημίου είναι πολύ διαφορετική!

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας αν είναι εύκολο, αν γνωρίζετε να μου απαντήσετε στα παραπάνω ερωτήματα, κι επίσης αν μπορώ να δώσω εξετάσεις σε διαφορετική πόλη από εκείνη που αποφοίτησα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ένα παρεμφερές θέμα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydarch

Νεοφερμένος

Η lydarch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ένα παρεμφερές θέμα εδώ.
Σε ευχαριστώ koum!!
Φαντάζομαι ως μαθητής λυκείου δεν θα ξέρεις μέχρι πότε μπορώ να δηλώσω, έτσι??
Πάντως ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, καλή επιτυχία!!! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ koum!!
Φαντάζομαι ως μαθητής λυκείου δεν θα ξέρεις μέχρι πότε μπορώ να δηλώσω, έτσι??
Πάντως ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, καλή επιτυχία!!! ;-)

Συνήθως, απόφοιτοι και μη, υποβάλλουμε δήλωση στα σχολεία μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Θα βγει σχετική ανακοίνωση κατά το Φεβρουάριο, don't worry! :)

Good luck!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydarch

Νεοφερμένος

Η lydarch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συνήθως, απόφοιτοι και μη, υποβάλλουμε δήλωση στα σχολεία μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Θα βγει σχετική ανακοίνωση κατά το Φεβρουάριο, don't worry! :)

Good luck!:D


ok koum!! thanks!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όλα γίνονται, όλα είναι στο χέρι σου. Εγώ είχα δώσει πανελλήνιες το 2005 και είχα βγάλει κάτι λιγότερο απο 13000 μόρια. Από τότε σπούδαζα και δεν σπούδαζα στο ΤΕΙ ηλεκτρονικής, είχα χάσει κάθε επαφή από τα μαθήματα του σχολείου.

Επειδή πάντα ήθελα να σπουδάσω Οικονομικά, μου την βάρεσε τέλη του Δεκέμβρη του 2009 και άρχισα και κοίταγα για Deree για να πάω Οικονομικά. Ούτε που είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να δώσω πανελλήνιες, μέχρι που μου κατέβηκε η ιδέα να το κάνω την τελευταία εβδομάδα του Γενάρη. Ξεκίνησα να διαβάζω μόνος μου, κάπου στα τέλη Φεβρουαρίου γράφτηκα και σ' ένα φροντιστήριο στο οποίο μπήκα σε ένα καλό τμήμα (αλλά με παιδιά που έδιναν πρώτη φορά) και κάλυπτα μόνος μου όσα είχαν κάνει μέχρι τότε (δηλαδή σχεδόν τα 3/4 της ύλης ανά μάθημα- το καλό ήταν ότι είχα τα τετράδια με τις σημειώσεις από τότε που πήγαινα 3η λυκείου). Ένα μήνα πριν τις Πανελλήνιες πήρα τον Μαθηματικό και τον Φυσικό του φροντιστηρίου και έκανα ιδιαίτερα μαζί τους για να καλύψω τα κενά.

Στόχος μου ήταν να καταφέρω να βγάλω αρκετά μόρια για να μπώ "Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ" που είχε 16512 και μου φαινόταν ένας ρεαλιστικός στόχος. Τελικά, μέσα σε αυτούς τους 3μιση μήνες κατάφερα να ξεπεράσω και τα πιο τρελά μου όνειρα και έβγαλα 18630 ανοίγοντας τις πόρτες σχεδόν όλων των τμημάτων που μ' ενδιέφεραν.

Ακούγεται ψωνίστικο έτσι όπως τα γράφω, αλλά είμαι περήφανος που πέτυχα τον στόχο μου σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και παράλληλα με κάποια σοβαρά οικογενειακά προβλήματα που μου έτρωγαν χρόνο, και πιστεύω ότι λόγω της ερώτησης σου η περιγραφή ήταν απαραίτητη για να δείς πόσο δυνατό είναι αυτό που θέλεις να κάνεις. Γι' αυτό, αν πραγματικά το θέλεις κάντο γιατί αν το αφήσεις θα το μετανιώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydarch

Νεοφερμένος

Η lydarch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όλα γίνονται, όλα είναι στο χέρι σου. Εγώ είχα δώσει πανελλήνιες το 2005 και είχα βγάλει κάτι λιγότερο απο 13000 μόρια. Από τότε σπούδαζα και δεν σπούδαζα στο ΤΕΙ ηλεκτρονικής, είχα χάσει κάθε επαφή από τα μαθήματα του σχολείου.

Επειδή πάντα ήθελα να σπουδάσω Οικονομικά, μου την βάρεσε τέλη του Δεκέμβρη του 2009 και άρχισα και κοίταγα για Deree για να πάω Οικονομικά. Ούτε που είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να δώσω πανελλήνιες, μέχρι που μου κατέβηκε η ιδέα να το κάνω την τελευταία εβδομάδα του Γενάρη. Ξεκίνησα να διαβάζω μόνος μου, κάπου στα τέλη Φεβρουαρίου γράφτηκα και σ' ένα φροντιστήριο στο οποίο μπήκα σε ένα καλό τμήμα (αλλά με παιδιά που έδιναν πρώτη φορά) και κάλυπτα μόνος μου όσα είχαν κάνει μέχρι τότε (δηλαδή σχεδόν τα 3/4 της ύλης ανά μάθημα- το καλό ήταν ότι είχα τα τετράδια με τις σημειώσεις από τότε που πήγαινα 3η λυκείου). Ένα μήνα πριν τις Πανελλήνιες πήρα τον Μαθηματικό και τον Φυσικό του φροντιστηρίου και έκανα ιδιαίτερα μαζί τους για να καλύψω τα κενά.

Στόχος μου ήταν να καταφέρω να βγάλω αρκετά μόρια για να μπώ "Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ" που είχε 16512 και μου φαινόταν ένας ρεαλιστικός στόχος. Τελικά, μέσα σε αυτούς τους 3μιση μήνες κατάφερα να ξεπεράσω και τα πιο τρελά μου όνειρα και έβγαλα 18630 ανοίγοντας τις πόρτες σχεδόν όλων των τμημάτων που μ' ενδιέφεραν.

Ακούγεται ψωνίστικο έτσι όπως τα γράφω, αλλά είμαι περήφανος που πέτυχα τον στόχο μου σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και παράλληλα με κάποια σοβαρά οικογενειακά προβλήματα που μου έτρωγαν χρόνο, και πιστεύω ότι λόγω της ερώτησης σου η περιγραφή ήταν απαραίτητη για να δείς πόσο δυνατό είναι αυτό που θέλεις να κάνεις. Γι' αυτό, αν πραγματικά το θέλεις κάντο γιατί αν το αφήσεις θα το μετανιώσεις..


Μαζί δώσαμε το 2005!!! Πάντως πολλά πολλά συγχαρητήρια, φρέσκα τα νέα σου, και καλή φοίτηση!! ;-)
Βέβαια εγώ δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω μαθήματα, αλλά μπορώ να διαθέσω χρόνο και έχω σημειώσεις από την Γ λυκείου, όπως. Στη φιλοσοφική η αλήθεια είναι ότι δεν μου έλειψαν τα αρχαία, λατινικά, ιστορία κλπ... Το μόνο που σκέφτομαι είναι η λογική και ο τρόπος εξέτασης των πανελληνίων, αλλά πιστεύω ότι ίσως με ενημέρωση και κάποια καλά βοηθήματα να.. επανέλθω.

Πολύ ενθαρρυντικό το μήνυμά σου. Ελπίζω όλα να είναι καλά τώρα με οικογένεια και να ευχαριστηθείς στο μέγιστο τις σπουδές σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μπάμπη, συγχαρητήρια! Πολύ ευχάριστα και ενθαρρυντικά τα νέα σου! Πολύ καλά έκανες και δεν το έβαλες κάτω...! Παιδιά κι εγώ θα δώσω φέτος πανελλήνιες και πάω στα 28!!!!!!!!!!!! Μου έχει μείνει αποθημένο! Σήμερα κιόλας θα πάω να ρωτήσω κάποια πράγματα σε ένα φροντιστήριο...Έχω τελειώσει θεωρητική αλλά όλα αυτά τα χρόνια δεν είχα καμία επαφή ούτε με αρχαία, ούτε με λατινικά αλλά ούτε με την πλειοψηφία των μαθημάτων πλην ξένων γλωσσών. Σκέφτομαι να δηλώσω και ισπανική φιλολογία μιας και έκανα έναν χρόνο υπερεντατικά μαθήματα και είμαι στο επίπεδο Β1. Βέβαια αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η αγγλική φιλολογία αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω... Με αγχώνει και το γεγονός ότι ίσως να μην προλάβω να καλύψω την ύλη λόγω εργασίας....αλλά αφού μου λες ότι διάβασες και τα κατάφερες μέσα σε τοσο λίγο χρονικό διάστημα, αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα. Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με την εξεταστέα ύλη των μαθημάτων; Δίνεται από την αρχή της χρονιάς ή όταν πλησιάζει ο καιρός των πανελληνίων; Ξέρετε πόσα κείμενα στα αρχαία και στα λατινικά περιλαμβάνει η εξεταστέα ύλη (πανω-κατω); Παιδιά δεν θυμάμαι τίποτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silvii

Νεοφερμένος

Η silvii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπάμπη, συγχαρητήρια! Πολύ ευχάριστα και ενθαρρυντικά τα νέα σου! Πολύ καλά έκανες και δεν το έβαλες κάτω...! Παιδιά κι εγώ θα δώσω φέτος πανελλήνιες και πάω στα 28!!!!!!!!!!!! Μου έχει μείνει αποθημένο! Σήμερα κιόλας θα πάω να ρωτήσω κάποια πράγματα σε ένα φροντιστήριο...Έχω τελειώσει θεωρητική αλλά όλα αυτά τα χρόνια δεν είχα καμία επαφή ούτε με αρχαία, ούτε με λατινικά αλλά ούτε με την πλειοψηφία των μαθημάτων πλην ξένων γλωσσών. Σκέφτομαι να δηλώσω και ισπανική φιλολογία μιας και έκανα έναν χρόνο υπερεντατικά μαθήματα και είμαι στο επίπεδο Β1. Βέβαια αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η αγγλική φιλολογία αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω... Με αγχώνει και το γεγονός ότι ίσως να μην προλάβω να καλύψω την ύλη λόγω εργασίας....αλλά αφού μου λες ότι διάβασες και τα κατάφερες μέσα σε τοσο λίγο χρονικό διάστημα, αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα. Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με την εξεταστέα ύλη των μαθημάτων; Δίνεται από την αρχή της χρονιάς ή όταν πλησιάζει ο καιρός των πανελληνίων; Ξέρετε πόσα κείμενα στα αρχαία και στα λατινικά περιλαμβάνει η εξεταστέα ύλη (πανω-κατω); Παιδιά δεν θυμάμαι τίποτα :redface:



οριστε η νέα ύλη για το 2010-2011
https://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1087%3A-2010-2011&catid=70%3A2010-02-16-10-21-21&Itemid=144&lang=el.
Σκέφτομαι να δώσω και γω ξανά φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rockas

Νεοφερμένος

Ο rockas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κι εγω περυσι σκεφτομουν να δωσω πανελληνιες αλλα τελικά δεν το έκανα και μου βγηκε σε καλο. βεβαια εγω ειμαι της αποψης οτι οταν θες κατι πρεπει να το κυνηγας. υπαρχει και το 10% που μπορεις να κανεις την επομενη χρονια, μην το ξεχνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
οριστε η νέα ύλη για το 2010-2011
https://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1087%3A-2010-2011&catid=70%3A2010-02-16-10-21-21&Itemid=144&lang=el.
Σκέφτομαι να δώσω και γω ξανά φέτος...

Silvii, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρήσιμο site! Καλή επιτυχία ό,τι κι αν αποφασίσεις!:D

κι εγω περυσι σκεφτομουν να δωσω πανελληνιες αλλα τελικά δεν το έκανα και μου βγηκε σε καλο. βεβαια εγω ειμαι της αποψης οτι οταν θες κατι πρεπει να το κυνηγας. υπαρχει και το 10% που μπορεις να κανεις την επομενη χρονια, μην το ξεχνας!

Δυστυχώς το έψαξα αλλά με το 10% δίνουν μόνο όσοι αποφοίτησαν 2 χρόνια πριν από την απόφασή τους να δηλώσουν με το 10%...Δηλ. τώρα για τις εξετάσεις του 2011 θα μπορούν να δηλώσουν με το 10% μόνο όσοι έδωσαν πανελλήνιες το 2009 και το 2010...Τώρα αν άλλαξε ΠΑΛΙ κάτι δεν το γνωρίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Παντως εχετε τα συγχαρητηρια μου για το κουραγιο σας να δωσετε ξανα πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ZETAXA, αν αναφέρεσαι σε 'μενα σε ευχαριστώ πολύ αλλά μία ένσταση ΟΧΙ στον πληθυντικό, εκτός κι αν αναφέρεσαι σε όλους οπότε οκ, χιχιχιχιχ....Όπως και να 'χει προσωπικά σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top