Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
silent-knight, αν μου επιτρέπεις, θα σου πω ότι είναι λάθος να ρωτάς για αυτό το θέμα παιδιά που πηγαίνουν στο λύκειο. Δεδομένου ότι εισαι μεγαλύτερος τους και ξέρεις τη ζωή και τις ανάγκες της, ενώ εκείνοι προς το παρόν τις αγνοούν. μην ρωτάς για την επαγγελματική σου αποκατάσταση παιδιά-αν μου επιτρέπεις- γιατί και τα ίδια δεν ξέρουν τι δυνατότητες μπορει να τους προσφέρει μια σχολή. Δεν έχουν ενημέρωση από το σχολείο τους. Αυτό έχω διαπιστώσει. το απολυτήριο λυκείου ειναι ένα σημαντικό εφόδιο. Δεν υπάρχει κάποια σχολή στο μέρος που ζεις; μερικες φορές τα ΤΕΙ δίνουν περισσότερες ευκαιρίες για το μετά. Σου μιλάω ως εργαζόμενη και ως άνθρωπος που έχει αγωνιστεί πολύ και για να τελειώσει τη σχολή του και μετά για την επιβίωση. Υπάρχουν, επίσης, κάποιες σχολές του ΟΑΕΔ, δημόσια ΙΕΚ, δηλ, τα οποία μπορεί να σου ανοίξουν πόρτες. Τα ΑΕΙ, αυτα καθ'αυτά, δεν λύνουν πάντα το πρόβλημα, ειδικά για σένα που δεν έχεις πολύ καιρό για χάσιμο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.


@Alessandra
Σε ευχαριστω για το χρονο σου να διαβασεις αλλα και να γραψεις
την αποψη σου/συμβουλη σου για το θεμα που με απασχολει.
Εισαι μεγαλητερη απο τα περισσοτερα παιδια που καταθεσαν
την αποψη τους σε αυτο το post, αρα περισσοτερο ωριμη
και με περισσοτερες παραστασεις απο εκεινα. Η γνωμη σου
μετραει πολυ για μενα να ξερεις. Η αληθεια ειναι οτι οταν
αποφασισα να ανοιξω αυτο το post εδω περα πιστευα οτι
δεν θα το διαβαζαν ατομα ωριμα σαν εσενα. Πιστευα οτι
το πιθανοτερο θα ηταν αυτο το post να διαβαστει απο
παιδια που ακομη θα πηγαινουν σχολειο και θα εχουν
τα δικα τους ονειρα να πραγματοποιησουν. Εγω πιστευω
στα νεα παιδια γιατι ειναι πολυ εξυπνα και υπαρχουν
περιπτωσεις οπου μπορεις να μαθεις πραγματα απο εκεινα.
Να μην ξεχναμε οτι τα νεα παιδια ειναι το μελλον αυτου
του τοπου. Αυτος ειναι και ο λογος που με ενδιαφερει
η αποψη τους. Μακαρι παντως να μπορουσαν και αλλα
ωριμα ατομα σαν εσενα να κατεθεταν την δικη τους αποψη
για το θεμα που με προβληματιζει. Καλα να περνας οπου και
αν εισαι, ο,τι και αν κανεις.
-----------------------------------------
Kαντο φιλε μου!


Δε χωρανε ηλικιες και τετοια εδω.Καταρχας μονο και μονο που το σκεφτεσαι παει να πει πως εχεις σκεφτει μεσα σου οτι υπαρχει ενας τροπος να τα βγαλεις περα.Οποτε συνεχιζω..και μονο να παρεις το απολυτηριο να θελεις παλι μαζι σου ειμαι για το λογο που ανεφερες εσυ,τον ψυχολογικο..οτι το προσπαθησες.
Αν θες ισως μετα να το συνεχισεις και να παρεις κι ενα πτυχιο ακομα καλυτερα.Ανεφερες καπου την επαγγελματικη αποκατασταση.Ενας ανθρωπος 44-45 χρονων(τοσο θα σαι οταν πια θα εχεις τελειωσει και τη σχολη αν εχεις στο μυαλο σου να σπουδασεις κιολας)με πτυχιο εχει σαφως καλυτερη μοιρα απο εναν συνομηλικο χωρις πτυχιο,αυτονοητα πραγματα.Δεν εχει εξασφαλισει τιποτα,αλλα εχει ενα εφοδιο παραπανο.

Στη τελικη σκεψου μεσα σου πραγματικα..τι εχεις να χασεις?(το λεω λιγο εκ του σφαλους αυτο γιατι δε ξερω τη κατασταση σου γενικα,αλλα βλεπω οτι εχεις ορεξη κι ισως κι ενα προσωπικο οραμα κι απλα σου λεω τη γνωμη μου)

Αυτα,εγω μαζι σου ειμαι..

(Γι'αυτο με την ορθογραφια μη σχολιασω καλυτερα..)


@Panteras
Σε ευχαριστω πολυ για την τοποθετηση σου. Καλα να περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εγω ενα πραγμα θα σου πω:ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ!!!

Μπορει να ειμαστε παιδια αλλα γιαυτο αλλωστε διατηρουμε την αισιοδοξια μας οσο μπορουμε.Και θα σου πω και το αλλο:μια ζωη την εχουμε...αν δεν το κανεις τωρα,ποτε θα το κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μπορεί να ΄μαι μικρός και ........ να αγνοώ αυτά που ξέρουν οι μεγάλοι , αλλά νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσεις όσο μπορείς και ανάλογα με το που θα φτάσεις αποφασίζεις τότε!! (και "Ζήτω η Χίος!")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα, εγώ μόνο αυτό έχω να πω.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Φόλοου γιόαρ χαρτ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας. Γνωριζω οτι το post που ανοιξα σε αυτο το forum δεν ταιριαζει,
ομως θα ηθελα να ακουσω την αποψη των καθηγητων/εκπαιδευτικων
για το θεμα που με προβληματιζει. Ειχα ανοιξει νωριτερα ενα αλλο post
οπου ειχα ακουσει την αποψη των μαθητων που ειναι γεματοι ονειρα
και τωρα θα ηθελα να ακουσω και τους καθηγητες/εκπαιδευτικους που πιθανοτατα καταφεραν να πραγματοποιησουν το δικο τους ονειρο.
Σε περιπτωση που σας ενδιαφερει να μαθετε τι ακριβως συζητηθηκε
στο προηγουμενο post με τους μαθητες, θα το βρειτε εδω...
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44666

Πριν συνεχισω θα ηθελα να αναφερω οτι δεν ενδιαφερομαι να ακουσω
αποψεις που θα εχουν ως σκοπο να μου χαιδευσουν τα αυτια.
Θα ηθελα να ακουσω πραγματικες αποψεις που θα αναφερονται
σε πιθανα προβληματα που θα αντιμετωπισω, εαν αξιζει να το κανω,
εαν θα υπαρχει καποια πιθανοτητα να με βοηθησει σε πιθανη
αποκατασταση, εαν θα το κανατε εσεις εαν εισαστε στη θεση μου...
Καποια τετοια πραγματα... Ειστε πιο ωριμοι απο τους μαθητες
που μου ανεφεραν καποιες αποψεις τους, με περισσοτερες
παραστασεις και πειρα, ετσι η αποψη σας θα παιξει σπουδαιο ρολο
για μενα. Και παλι συγνωμη που εγραψα αυτο το post σε μερος
που δεν ανηκει.

Ειμαι 37 χρονων και φοιτω στην Β' λυκειου σε εσπερινο λυκειο
στην Χιο. Ομως στα εσπερινα λυκεια η Α' λυκειου των ημερησιων
λυκειων αντιστοιχει σε δυο χρονιες. Επεστρεψα στα θρανια μετα
απο παρα πολλα χρονια και με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι
τωρα σε μεγαλη ηλικια πλεον τα παω παρα πολυ καλα στα μαθηματα
σε σχεση με αυτο που θυμομουν απο τον εαυτο μου τοτε. Τελειωσα
την πρωτη χρονια στο εσπερινο λυκειο με γενικο μεσο ορο 19,3.
Στο πρωτο τετραμηνο για την δευτερη χρονια ειχα μεσο ορο
19,7. Βεβαια υποθετω οτι ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα σε σχεση
με τα ημερησια, ομως δεν παυει να με εκπλησει αυτη η επιδοση μου
σε μεγαλη πλεον ηλικια. Στο εσπερινο τελειωνεις το λυκειο
υποχρεωτικα σε τεσσερις χρονιες και στην συνεχεια εαν θελεις
μπορεις να δωσεις πανελληνιες για εσπερινα λυκεια. Γινονται
ειδικες πανελληνιες με ποσοστο επιτυχιας 1%. Ποια ειναι η γνωμη σας ;
Μου προτεινετε να δωσω πανελληνιες σε αυτη την ηλικια ( θα ειμαι
40 χρονων οταν θα ειναι η περιοδος για τις πανελληνιες τοτε ) ή οχι ;
Θα με ενδιεφερε να ακουσω μερικες αποψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
εγω ενα μονο σου λεω¨ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ''ΠΟΤΕ...εγω ξερω ενα 60χρονο που πηρε το πτυχιο του δικηγορου..δεν θα δωσεις εσυ πανελληνιες;Να δωσεις σου προτεινω εγω παντως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κοτσια ποπο κοτσια...
-----------------------------------------
προσπαθησε το και θα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
και πάλι θα σου πω καλή επιτυχία. εσύ βλέπεις ότι τώρα τα πας καλά στα γράμματα και χαίρεσαι πολύ. μαζί σου εγώ. είναι πολύ ωραίο να βλέπεις ότι τα καταφέρνεις σ' αυτό. θα γίνεις μεγάλος και τρανός, χωρίς πλάκα. γεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
και πάλι θα σου πω καλή επιτυχία. εσύ βλέπεις ότι τώρα τα πας καλά στα γράμματα και χαίρεσαι πολύ. μαζί σου εγώ. είναι πολύ ωραίο να βλέπεις ότι τα καταφέρνεις σ' αυτό. θα γίνεις μεγάλος και τρανός, χωρίς πλάκα. γεια σου.
Δεν νομιζω οτι οι ειρωνικες απαντησεις βοηθανε. :)

Δεν εχω καμια διαθεση για διαπληκτισμο και αντιπαραθεση, ειλικρινα. Μια διαπιστωση εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
εχεις προβλημα στη χρηση της ελληνικης γλωσσας;
αν βλέπεις ειρωνεία εδώ έχεις πρόβλημα. μάλλον την ευγένεια δυσκολευεσαι να καταλάβεις, αυτό είναι το θέμα σου.
έχω περασει πολλά στη ζωή μου και κουράστηκα όλη μου τη ζωή διαβάζοντας για να ειρωνευτώ έναν άνθρωπο που θέλει να κάνει το ίδιο. έχω θυμώσει πολυ τώρα. με προσβάλλεις όταν λες ότι περιτριγυρίζω στο φόρουμ και, βλέποντας έναν άνθρωπο σε αδυναμία τον δουλεύω. πριν να μιλήσεις να σκέφτεσαι καλύτερα αυτά που πρόκειται να πεις.
ντροπη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleana_32

Νεοφερμένος

Η eleana_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι 32 χρονων πια. Εχω τελειωσει το λυκειο το 1994 και διαφορες συγκυριες δεν μου επετρεψαν να σπουδασω οταν θα "επρεπε".. Σημερα αποφασισα να παρω τα βιβλια και να κανω μια προσπαθεια. Σκεφτομαι να δωσω πανελληνιες του χρονου. Ημουν μαθητρια του 19 στο εννιαιο λυκειο και πιστευω πως "ποτε δεν ειναι αργα τελικα". Αυτο που χρειαζεται ειναι μονο θεληση.. Καλε μου φιλε, αν σε βοηθησα να αποφασισεις χαιρομαι ιδιαιτερα.. Ειμαι σιγουρη πως οταν καποιος ειναι πλεον κατασταλαγμενος και ξερει τι θελει μπορει να πετυχει τα παντα.. Καλη επιτυχια ευχομαι, αν τελικα αποφασισεις να το κανεις..Ειμαι σιγουρη παντως πως αξιζει τον κοπο..!!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εχεις προβλημα στη χρηση της ελληνικης γλωσσας;
αν βλέπεις ειρωνεία εδώ έχεις πρόβλημα. μάλλον την ευγένεια δυσκολευεσαι να καταλάβεις, αυτό είναι το θέμα σου.
έχω περασει πολλά στη ζωή μου και κουράστηκα όλη μου τη ζωή διαβάζοντας για να ειρωνευτώ έναν άνθρωπο που θέλει να κάνει το ίδιο. έχω θυμώσει πολυ τώρα. με προσβάλλεις όταν λες ότι περιτριγυρίζω στο φόρουμ και, βλέποντας έναν άνθρωπο σε αδυναμία τον δουλεύω. πριν να μιλήσεις να σκέφτεσαι καλύτερα αυτά που πρόκειται να πεις.
ντροπη σου.
To "θα γινεις μεγαλος και τρανος, γεια σου" τι ηταν; Συγγνωμη αν καταλαβα λαθος. Και ειπα κιολας οτι δεν το λεω εντονα, ουτε με διαθεση καυγα. Το εξελαβα ετσι (ισως λανθασμενα) και το ειπα. Καλα εκανες και ξεκαθαρισες τη θεση σου παντως, για να μην υπαρξουν και αλλοι που ενδεχομενως θα παρερμηνευσουν τα λεγομενα σου (οπως εγω καλη ωρα).

Λαθος δικο μου που πεταχτηκα και σχολιασα. Και παλι συγγνωμη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Φίλε μου, εγω διαφωνώ με τους άλλους. το να τραβιέσαι για ένα πτυχίο στα 40 θέλει κότσια, και είναι κάτι που εγώ δέν θα το επιδίωκα. άν έχεις ήδη εργασία και βγάζεις τα προς το ζήν δέν βρίσκω τον λόγο να το τολμίσεις. στην θέση σου, θα έπαιρνα το απολυτήριο και θα το τολμούσα μόνο άν υπήρχε καμιά σχολή στην χίο.

για μερικούς τα πτηχία σημαίνουν πολλά. για μένα δέν σημαίνουν τίποτα.η επιτηχία σε αυτήν την ζωή δέν εξαρτάται απο τις σπουδές αλλα απο άλλα πράγματα. προσωπικά έκτιμώ περισσότερο τον παππού μου που έφτασε μέχρι την 3η δημοτικού και είναι ικανοποιημένος απο την ζωή και απο τα όσα έχει, παρά τον θείο μου που είναι δηκηγόρος στην ζούγκλα που λέγεται αθήνα και όσα και άν βγάζει δέν χορταίνει τίτλους και χρήματα.

η τελική απόφαση είναι δική σου. άλλωστε δέν νομίζω οτι είμαι σε θέση να δίνω συμβουλές σε κάποιον που έχει ζήσει την ζωή και έχει μεγαλήτερη εμπειρία απο μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
"Eleana_32" & "Silent-Knight" είστε :no1:






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
@gaspar
Σε ευχαριστω για την αποψη σου γιατι ειπες κατι διαφορετικο
απο αυτα που διαβαζω συνηθως και δεν εχεις αδικο σε αυτα
που εκθετεις. Να εισαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
@eleana_32
Σε ευχαριστω για χρονο σου να σκεφτεις και να γραψεις μερικες σκεψεις
για μενα. Το εκτιμαω αυτο, οπως εκτιμαω πολυ περισσοτερο το οτι σκεφτεσαι
να κανεις ενα μαλλον πιο δυσκολο βημα απο το δικο μου, λογω το οτι εγω
ναι μεν ειχα μια πολυ μεγαλη σε χρονικη διαρκεια αποχη απο τα θρανια, αλλα
οταν τελικα θα αποφασισω να δωσω παναλληνιες θα εχω τεσσερα συνεχομενα
χρονια σ'αυτα και θα εχω μια βοηθεια απο αυτο το γεγονος. Για σενα ομως
ισως ειναι δυσκολοτερο το οτι μετα απο πολλα χρονια θα ετοιμαστεις
μονη σου για να δωσεις πανελληνιες χωρις να εχεις αποκτησει ξανα
μια επαφη με τα θρανια. Δυσκολοτερο μεν, οχι ακατορθωτο δε.
Εαν αποφασισεις οτι υπαρχει για σενα ενας στοχος που θελεις να τον πετυχεις,
τοτε ειμαι παρα πολυ σιγουρος οτι θα κανεις οτι χειαζεται για να τον πετυχεις
και θα τον πετυχεις γιατι πολυ απλα τωρα σε πιο ωριμη ηλικα εισαι σε θεση
να γνωριζεις ακριβως τι θελεις. Ειμαι σιγουρος οτι επειδη ολοι εδω περα
ειμαστε μια παρεα θα μαθω νεα σου και χαρουμενη θα μας αναγγειλεις
οτι εχεις παρασει εκει που ονειρευοσουν του χρονου. Απλα κυνηγησε
το ονειρο σου και αυτο δεν θα σε εγκαταλειψει. Πρεπει να τονισω
οτι η πρωτη μου χρονια περυσι ηταν μια δυσκολη χρονια γιατι επρεπε να
προσαρμοστω στα νεα δεδομενα για μενα. Μετα απο ενα χρονο βλεπω τωρα
τον εαυτο μου να εχει προσαρμοστει αρκετα καλα. Εαν θα μπω στο χορο,
θα χορεψω οσο πιο καλα μπορω και ας μην γνωριζω χορο. Το θεμα
ειναι να ξερω γιατι να μπω στο χορο... Αυτο ειναι το προβλημα μου.
Καλη σου τυχη Ελεανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αυτο που χρειαζεται ειναι θεληση και ορεξη.Η μορφωση και το δικαιωμα σε ενα καλυτερο μελλον δεν ειναι προνομιο μονο των 18αριδων αυτο πρεπει ορισμενοι να το εμπεδωσουν....Και εγω εσπερινο τελειωσα εδωσα εξετασεις χωρις φροντιστηρια σαν αποφοιτος και περασα σε μια απο τις πρωτες επιλογες μου(Ιστορικο-Αρχαιολογικο).Σου ευχομαι καλη δυναμη:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
@astathmitos
Η επιτυχια σου μου δινει δινει κουραγιο να συνεχισω.
Μην σταματησεις να κυνηγας το ονειρο σου.
Εδω θα ειμαστε να τα λεμε. Καλα να περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δε θα πω τίποτα διαφορετικό απ' ό,τι είπαν οι άλλοι. Κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου. Αν αγαπάς τα γράμματα, σπούδασε. Διεύρυνε τους ορίζοντές σου!
Αν πας θεωρητική -και σκοπεύεις να αποκατασταθείς επαγγελματικά-, και αν πιστεύεις ότι μπορείς να πιάσεις τα μόρια, θα μπορούσες να πας Αγγλική Φιλολογία ή στο Μεταφραστών και Διερμηνέων στην Κέρκυρα (!). Αν και μάλλον το κάνεις περισσότερο για τη γνώση και την καλλιέργεια που μπορεί να σου προσφέρει η μόρφωση. Δυστυχώς η στάση αυτή απέναντι στη γνώση, δεν εκτιμάται από τους εργοδότες. Σπανίζουν οι άνθρωποι που πραγματικά θέλουν να καλλιεργηθούν:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top