Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
In Babiniotis I Trust
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra_4400

Νεοφερμένος

Η Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
................?...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κανενα προβλημα. Απλα θα ηθελα να σου πω οτι και εσυ κανεις
ορθογραφικα λαθη, ομως τα καταφερες και περασες στο Μαθηματικο
τμημα της Αθηνας. :)

Το σωστο ειναι : παρεμπιπτοντως.

Καλη επιτυχια και σε εσενα.
Εγω δεν συντηρουσα τον εαυτο μου ομως , οπως υποθετω γινεται με εσενα , τοποθετήθηκαν παντως οι αποψεις μου στο θεμα δεν νομιζα οτι εχω κατι παραπανω να πω.
Από 'κει και πέρα, αφενός αποθαρρύνεις τον άνθρωπο χωρίς λόγο όταν λες ότι είναι ανορθόγραφος επειδή έκανε 2-3 λάθη (ενώ άλλα παιδιά σε αυτό το φόρουμ ή άνθρωποι στην ηλικία του κάνουν πολλά περισσότερα), αφετέρου δεν νομίζω εσύ συγκεκριμένα να έχεις δικαίωμα να μιλάς, ενώ έχεις κάνει πολύ πιο κραυγαλέα λάθη από αυτά σε τούτο το φόρουμ.
Χανεις την ουσια (οπως καθε φορα που διαφωνουμε) , η ορθοτητα της αποψης μου θα πρεπει να αξιολογειται στη συζητηση και οχι το περιεχομενο του χαρακτηρα μου.Μονο μια φτηνη μεθοδο διαψευσης αποτελουν τετοια σχολια.
Παντως για να ειμαι ειλικρινης σχολιασες και για μια φορα τι ειπα ,αντι για το πως το ειπα , μπραβο εχεις ωριμασει.
Επιπλεον οπως εχω πει 3 φορες στο φορουμ ειμαι διγλωσσος και ορισμενες φορες αποσυντονιζομαι στο γραπτο λογο , ξεχναω δηλαδη τον τροπο γραφης των λεξεων.
Μα εγω ειμαι ο ναπολεοντας δυναμιτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
:no1:Εγώ αυτό που έχω να σου πώ είναι ένα μεγάλο bravo. Χρειάζεται πολύ κουράγιο για να πάρεις την απόφαση έστω να πάρεις το απολυτήριο. Πάντως είμαι 100% σύμφωνη και με την επιλογή σου να δώσεις πανελλήνιες, γιατί η εκπαίδευση και η απόκτηση γνώσεων στη ζωή δεν πρέπει να σταματά ποτέ. Σαφώς και θα είναι δύσκολο όπως και κάθε νέο τόλμημα στη ζωή μας, αλλά έχω να σου πώ το εξής: στη σχολή μου καθόμασταν δίπλα δίπλα με μια κοπέλα γύρω στα 35 η οποία ήταν παντρεμένη, εργαζόμενη, μητέρα, έγγυος και φοιτήτρια. Τη θάυμαζα πραγματικά! Και πίστεψέ με δεν ήταν η μόνη. Είμαι μαζί σου. Και αν σε ενδιαφέρει πρώτο πεδίο τότε το τμήμα Αγγλικής Γλώσσας είναι μια πολύ καλή επιλογή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Nαι, κι αυτός είναι 37 χρονών και μπορεί να ξεχνάει μερικά. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταθεί εμπόδιο η ορθογραφία στο να περάσει κάπου. Εδώ πέρασες εσύ που κάνεις χειρότερα λάθη, αυτό λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Και εγώ με τη σειρά μου σας επιδοκιμάζω για την προσπάθεια σας :no1:
Είναι πολύ σημαντικό να βλέπουμε όλοι τέτοιες προσπάθειες και να παραδειγματιζόμαστε από το θάρρος και την υπομονή σου.

Τα πράγματα όπως φαίνονται και τα ξέρουμε είναι πολύ δύσκολα στην αγορά εργασίας, μεγάλα ποσοστά από τους απόφοιτους που βγαίνουν από τα πανεπιστήμια βρίσκουν κλειστές πόρτες.
Από την στιγμή που η ηλικία σας είναι όταν θα βγήτε από κάποιο πανεπιστήμιο θα είναι γύρο στα 44 αν πούμε οτι η κάθε σχολή έχει 4 χρόνια φοίτησης μέσο όρο αν περάσετε τα μαθήματα στην ώρα τους. Πρέπει επείσις να έχουμε υπόψιν μας και τα συντάξιμα χρόνια εργασίας αν και δεν γνωρίζω ακριβώς αυτά τα συστήματα.

Αυτά είναι κάποια δεδομένα που ισχύουν όμως δεν γνωρίζω τους στόχους σας δηλαδή αν έχετε οικογένεια ή αν έχετε σκοπό να δημιουργήσετε στο μέλλον όμως και αυτός είναι πολύ σημαντικός παράγοντας που πρέπει να σκεφτήτε γιατί επηρεάζετε άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Nαι, κι αυτός είναι 37 χρονών και μπορεί να ξεχνάει μερικά. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταθεί εμπόδιο η ορθογραφία στο να περάσει κάπου. Εδώ πέρασες εσύ που κάνεις χειρότερα λάθη, αυτό λέω.
Δεν νομιζω οτι κανω τοσα λαθη οσο αφηνεις να εννοηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ούτε ο Silent-Knight έκανε τόσα όσα άφησες να εννοηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ειμαι 37 χρονων και φοιτω στην Β' λυκειου σε εσπερινο λυκειο
στην Χιο. Ομως στα εσπερινα λυκεια η Α' λυκειου των ημερησιων
λυκειων αντιστοιχει σε δυο χρονιες. Επεστρεψα στα θρανια μετα
απο παρα πολλα χρονια και με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι
τωρα σε μεγαλη ηλικια πλεον τα παω παρα πολυ καλα στα μαθηματα
σε σχεση με αυτο που θυμομουν απο τον εαυτο μου τοτε. Τελειωσα
την πρωτη χρονια στο εσπερινο λυκειο με γενικο μεσο ορο 19,3.
Στο πρωτο τετραμηνο για την δευτερη χρονια ειχα μεσο ορο
19,7. Βεβαια υποθετω οτι ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα σε σχεση
με τα ημερησια, ομως δεν παυει να με εκπλησει αυτη η επιδοση μου
σε μεγαλη πλεον ηλικια. Στο εσπερινο τελειωνεις το λυκειο
υποχρεωτικα σε τεσσερις χρονιες και στην συνεχεια εαν θελεις
μπορεις να δωσεις πανελληνιες για εσπερινα λυκεια. Γινονται
ειδικες πανελληνιες με ποσοστο επιτυχιας 1%. Ποια ειναι η γνωμη σας ;
Μου προτεινετε να δωσω πανελληνιες σε αυτη την ηλικια ( θα ειμαι
40 χρονων οταν θα ειναι η περιοδος για τις πανελληνιες τοτε ) ή οχι ;
Θα με ενδιεφερε να ακουσω μερικες αποψεις.
:no1:Θελει κοτσια αυτο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να μπορεσει καποιος να ξαναπροσαρμοστει στο κλιμα του σχολιου.Ναι και καλα θα κανεις οχι μονο να παρεις οπως θες ενα καλο απολυτηριο αλλα και να περασεις στις πανελληνιες, γιατι οχι?Η ζωη δεν σταματα στα 40 και ουτε εχει οριο ηλικιας η γνωση.Οσο για τα ορθογραφικα,τι αλλη μαλακια θα ακουσω,1ον τι σχεση εχουν με το αν θα περασει ή οχι και 2ον ειναι πολυ προσβλητικο να κανει καποιος ενα τετοιο σχολιο.Δεν νομιζω να φταιει καποιος επειδη κανει ορθογραφικα και ουτε θα τον κρεμασουμε, κανεις δεν θελει να κανει λαθος αλλα μερικα ξεφευγουν.Ειδικα εσυ beautyful loser δεν δικαιολογησε να λες κατι τετοιο,κοιτα ουτε εγω εχω την τελεια ορθογραφια(βασικα ο δολοφονος της ειμαι:P)αλλα οκ ας μην προσβαλουμε τον αλλον επειδη του ξεφυγαν καποια λαθη,φυσικα και κατανοω το οτι λογω του οτι εισαι διγλωσσος, οπως ειπες, ειναι δυσκολο να προσαρμοστεις και εχει δικιο,ναι,αλλα αφου ξερεις απο τον εαυτο σου πως την λες ετσι στον αλλον?Που ξερεις οτι δεν εχει ενα αντιστοιχο προβλημα?

καλη επιτυχια silent knight:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν πηρα καμια κρεμαλα (οπως βλεπω μερικους εδω ετοιμους να μου περασουνε μια), ουτε τον προσεβαλα , εκανα εποικοδομητικη κριτικη σε συνδιασμο με μια ειλικρινης απαντηση.Δεν θελω να φωναζω σαν μαζορετα "μπρος , πηγαινε" χωρις να κοιταω λιγο παραπερα
Δεν νομιζω να μαζευτήκαμε ολοι οι διγλωσσοι στο φορουμ ρειζορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Kαλά ρε, την παλεύεις? Φυσικά και να μην φωνάξεις "Κάν'το, μην το σκέφτεσαι" και να κάνεις κριτική, αλλά είναι δυνατόν να κολλάς στην ορθρογραφία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Δεν πηρα καμια κρεμαλα (οπως βλεπω μερικους εδω ετοιμους να μου περασουνε μια), ουτε τον προσεβαλα , εκανα εποικοδομητικη κριτικη σε συνδιασμο με μια ειλικρινης απαντηση.Δεν θελω να φωναζω σαν μαζορετα "μπρος , πηγαινε" χωρις να κοιταω λιγο παραπερα
Δεν νομιζω να μαζευτήκαμε ολοι οι διγλωσσοι στο φορουμ ρειζορ
Οχι καμμια κρεμαλα,αλιμονο,δεν σε κατηγορω για τα λαθη,μα σου πα ειμαι χειροτερη και απο διγλωσσο(:P) απλα καλο θα ταν να μην κανεις αυτο που δεν θα θελαν να σου κανουν.Στα ορθογραφικα λαθη δεν παιζει ρολο μονο αν εισαι διγλωσσος ή οχι υπαρχουν κι αλλοι παραγοντες που το ενισχυουν αυτο.Ολα μπορουν να γινουν με δουλεια και θεληση.Γιατι να αποθαρρυνεις καποιον με ορεξη για δουλεια?Ειδικα οταν ειναι πολυ δυσκολο το να γυρισεις στα θρανια επειτα απο τοσα χρονια..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν αποθαρρυνα κανεναν ρειζορ , προσπαθησα απλα να θεσω ρεαλιστικες βασεις στην συζητηση
Kαλά ρε, την παλεύεις? Φυσικά και να μην φωνάξεις "Κάν'το, μην το σκέφτεσαι" και να κάνεις κριτική, αλλά είναι δυνατόν να κολλάς στην ορθρογραφία?
Δεν κολλησα απλα ητανε ενα απ τα επιχειρηματα μου -- >"ηθελα απλα να του επιστησω την προσοχη στο οτι θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα (χωρις να υπολογιζουμε ορθογραφικο υποβαθρο)" , εγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent-Knight

Νεοφερμένος

Ο Silent-Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια θα ηθελα να σας ευχαριστησω για τον χρονο να διαβασετε
αλλα και να γραψετε την σκεψη σας σχετικα με το θεμα που με απασχολει.
Διαβαζω ολα τα σχολια που κανετε και θα ηθελα να αναφερω το εξης :
καθε σχολιο ειναι δεκτο. Ειτε θετικο, ειτε αρνητικο. Δεν ειναι σωστο εξαιτιας μου
να γινονται αρνητικα σχολια για αλλα παιδια σε αυτο το forum, επειδη εγραψαν
αυτο που πιστευουν και ισως σε καποιους να μην αρεσε. ( Αυτο ισχυει και για μενα. )
Κανεις δεν ειναι τελειος. Μεσα ομως απο αυτο το διαλογο μπορουμε να βελτιωθουμε
ολοι μας και επειδη ζουμε σε μια δημοκρατικη χωρα εχουμε την ελευθερια να
εκθετουμε τις αποψεις. Οταν σκεφτηκα να γραψω αυτο το post, ποτε δεν μου περασε
απο τη σκεψη οτι ισως αυτο που θα εγραφα εγω για να ακουσω τις αποψεις νεων
ανθρωπων που σφυζουν απο ζωη και εχουν ονειρα για ενα καλυτερο μελλον, θα
κατεληγε στο να μαλωνουμε μεταξυ μας. Παιδια ειλικρινα δεν θελω κατι τετοιο.
Το μονο που θα ηθελα ειναι να ακουσω τις αποψεις των νεων ανθρωπων με ονειρα,
σχετικα με το θεμα που με απασχολει. Δεν θα ηθελα ποτε να ειμαι η αιτια να πικραθει
καποιος απο ενα σχολιο. Μπορει να μην γνωριζομαστε απο κοντα, ομως απο τη στιγμη
που συζηταμε ( εστω γραπτα ) οσοι ειμαστε εδω σε αυτο το forum, πιστευω οτι
πρεπει να δειχνουμε σεβασμο ο ενας προς τον αλλο. Γιατι μονο ετσι μπορουμε
να γινουμε καλυτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Συνέχισε χωρίς ενδοιασμούς!!!!

Δεν έγινες αφορφή ή αιτία για τίποτα! Αυτός που είναι να πει κακία ή αρνητικό σχόλιο θα το πει είτε στο δικό σου ποστ είτε κάπου αλλού οπότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν φταις εσυ καλε μου ανθρωπε , απλα το αιμα μας βραζει , συν του οτι ο ζεντμπλε εχει κατι απωθημενα μαζι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Παιδια θα ηθελα να σας ευχαριστησω για τον χρονο να διαβασετε
αλλα και να γραψετε την σκεψη σας σχετικα με το θεμα που με απασχολει.
Διαβαζω ολα τα σχολια που κανετε και θα ηθελα να αναφερω το εξης :
καθε σχολιο ειναι δεκτο. Ειτε θετικο, ειτε αρνητικο. Δεν ειναι σωστο εξαιτιας μου
να γινονται αρνητικα σχολια για αλλα παιδια σε αυτο το forum, επειδη εγραψαν
αυτο που πιστευουν και ισως σε καποιους να μην αρεσε. ( Αυτο ισχυει και για μενα. )
Κανεις δεν ειναι τελειος. Μεσα ομως απο αυτο το διαλογο μπορουμε να βελτιωθουμε
ολοι μας και επειδη ζουμε σε μια δημοκρατικη χωρα εχουμε την ελευθερια να
εκθετουμε τις αποψεις. Οταν σκεφτηκα να γραψω αυτο το post, ποτε δεν μου περασε
απο τη σκεψη οτι ισως αυτο που θα εγραφα εγω για να ακουσω τις αποψεις νεων
ανθρωπων που σφυζουν απο ζωη και εχουν ονειρα για ενα καλυτερο μελλον, θα
κατεληγε στο να μαλωνουμε μεταξυ μας. Παιδια ειλικρινα δεν θελω κατι τετοιο.
Το μονο που θα ηθελα ειναι να ακουσω τις αποψεις των νεων ανθρωπων με ονειρα,
σχετικα με το θεμα που με απασχολει. Δεν θα ηθελα ποτε να ειμαι η αιτια να πικραθει
καποιος απο ενα σχολιο. Μπορει να μην γνωριζομαστε απο κοντα, ομως απο τη στιγμη
που συζηταμε ( εστω γραπτα ) οσοι ειμαστε εδω σε αυτο το forum, πιστευω οτι
πρεπει να δειχνουμε σεβασμο ο ενας προς τον αλλο. Γιατι μονο ετσι μπορουμε
να γινουμε καλυτεροι.
Μην ανησυχεις δεν τσακωνομαστε,απλα συζηταμε με εντονο τροπο:P..

(που να βλεπες σε αλλα θεματα τι γινεται:P)
Ναι φυσικα δημοκρατια(δεν)εχουμε(αν και θα πρεπε να χαμε) καθενας λεει την αποψη του,και ετσι πρεπει,απλα την λεμε με εντονο τροπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω λεω οτι αξιζει τον κοπο να προσπαθησεις. Στο οικογενειακο μου περιβαλλον εχω ατομο ακριβως στην ηλικια σου (συγκεκριμενα τη μητερα μου) που εδωσε πανελληνιες στα 34 της και σκεφτεται να ξαναδωσει του χρονου (περασε μεν στη σχολη που ηθελε, αλλα στην επαρχια και δεν της δωσαν μεταγραφη).

Εχει δυσκολιες, αλλα νομιζω οτι τα θετικα που θα σου δωσει ολη αυτη η προσπαθεια αξιζουν τον κοπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
silent-knight, αν μου επιτρέπεις, θα σου πω ότι είναι λάθος να ρωτάς για αυτό το θέμα παιδιά που πηγαίνουν στο λύκειο. Δεδομένου ότι εισαι μεγαλύτερος τους και ξέρεις τη ζωή και τις ανάγκες της, ενώ εκείνοι προς το παρόν τις αγνοούν. μην ρωτάς για την επαγγελματική σου αποκατάσταση παιδιά-αν μου επιτρέπεις- γιατί και τα ίδια δεν ξέρουν τι δυνατότητες μπορει να τους προσφέρει μια σχολή. Δεν έχουν ενημέρωση από το σχολείο τους. Αυτό έχω διαπιστώσει. το απολυτήριο λυκείου ειναι ένα σημαντικό εφόδιο. Δεν υπάρχει κάποια σχολή στο μέρος που ζεις; μερικες φορές τα ΤΕΙ δίνουν περισσότερες ευκαιρίες για το μετά. Σου μιλάω ως εργαζόμενη και ως άνθρωπος που έχει αγωνιστεί πολύ και για να τελειώσει τη σχολή του και μετά για την επιβίωση. Υπάρχουν, επίσης, κάποιες σχολές του ΟΑΕΔ, δημόσια ΙΕΚ, δηλ, τα οποία μπορεί να σου ανοίξουν πόρτες. Τα ΑΕΙ, αυτα καθ'αυτά, δεν λύνουν πάντα το πρόβλημα, ειδικά για σένα που δεν έχεις πολύ καιρό για χάσιμο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Kαντο φιλε μου!


Δε χωρανε ηλικιες και τετοια εδω.Καταρχας μονο και μονο που το σκεφτεσαι παει να πει πως εχεις σκεφτει μεσα σου οτι υπαρχει ενας τροπος να τα βγαλεις περα.Οποτε συνεχιζω..και μονο να παρεις το απολυτηριο να θελεις παλι μαζι σου ειμαι για το λογο που ανεφερες εσυ,τον ψυχολογικο..οτι το προσπαθησες.
Αν θες ισως μετα να το συνεχισεις και να παρεις κι ενα πτυχιο ακομα καλυτερα.Ανεφερες καπου την επαγγελματικη αποκατασταση.Ενας ανθρωπος 44-45 χρονων(τοσο θα σαι οταν πια θα εχεις τελειωσει και τη σχολη αν εχεις στο μυαλο σου να σπουδασεις κιολας)με πτυχιο εχει σαφως καλυτερη μοιρα απο εναν συνομηλικο χωρις πτυχιο,αυτονοητα πραγματα.Δεν εχει εξασφαλισει τιποτα,αλλα εχει ενα εφοδιο παραπανο.

Στη τελικη σκεψου μεσα σου πραγματικα..τι εχεις να χασεις?(το λεω λιγο εκ του σφαλους αυτο γιατι δε ξερω τη κατασταση σου γενικα,αλλα βλεπω οτι εχεις ορεξη κι ισως κι ενα προσωπικο οραμα κι απλα σου λεω τη γνωμη μου)

Αυτα,εγω μαζι σου ειμαι..

(Γι'αυτο με την ορθογραφια μη σχολιασω καλυτερα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top