dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στοχος ειναι το τμημα Πολιτικων Μηχανικων.Εχω ηδη πτυχιο Πολιτικων Δομικων Εργων.Οι λογοι που το κανω.?Πολλοι και γνωστοι..
Με κατατακτήριες λίγο δύσκολο, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Εδωσα και εκλαιγα τα λεφτα μου..προετοιμασια 4 μηνων περιπου 3000 ευρω και το αποτελεσμα? Τιποτα..!Η δυσκολια των θεματων ειναι τετοια οπου για να φανταστεις περυσι περνανε 8 ατομα και καλυφθηκαν οι 3 θεσεις! Ο λογος? οτι δε γραψαμε οπως λενε τη βαση. Βεβαια πολλα εχω ακουσει για τη διαδικασια των κατατακτηριων σ ολες τις σχολες οποτε αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες..Οσο και να κατηγορουμε το συστημα θεωρω οτι μονο μεσω πανελληνιων πλεον μπορεις να κριθεις αξιοκρατικα και να παρεις αυτο που σου αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimmik

Νεοφερμένος

Η dimmik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εδωσα και εκλαιγα τα λεφτα μου..προετοιμασια 4 μηνων περιπου 3000 ευρω και το αποτελεσμα? Τιποτα..!Η δυσκολια των θεματων ειναι τετοια οπου για να φανταστεις περυσι περνανε 8 ατομα και καλυφθηκαν οι 3 θεσεις! Ο λογος? οτι δε γραψαμε οπως λενε τη βαση. Βεβαια πολλα εχω ακουσει για τη διαδικασια των κατατακτηριων σ ολες τις σχολες οποτε αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες..Οσο και να κατηγορουμε το συστημα θεωρω οτι μονο μεσω πανελληνιων πλεον μπορεις να κριθεις αξιοκρατικα και να παρεις αυτο που σου αξιζει.
Τι λες ρε παιδί μου...:(Τζάμπα κόπος και χρήμα δηλαδή...
Πανελλήνιες λοιπόν! Καλή προετοιμασία λοιπόν και εύχομαι να πετύχεις εκεί που επιθυμείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σόφη28426

Νεοφερμένος

Η Σόφη28426 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται να δίνουμε ποσοστά προσωπικών "ερευνών"... Γιατί συμβουλεύουμε λάθος; Επηρρεάζουμε. Ήμουν Θεωρητική κατεύθυνση. Δεν ήμουν άριστη μαθήτρια. Φροντιστήριο δεν είχα πάει. Στην Ιστορία κατεύθυνσης είχα 19 στα διαγωνίσματα και στα τετράμηνα. Έγραψα 13. Ιστορία Γενικής 20 στα τετράμηνα και 20 στις εξετάσεις ενδοσχολικών. Στην Έκθεση έπαιρνα μέχρι 14... Στις εξετάσεις έγραψα 17,5... Εξαρτάται από διάφορους παράγοντες η βαθμολογία. Θα πάτε προετοιμασμένοι και με αυτοπεποίθηση. Συμμαθήτριες με πεντάωρα φροντιστήρια και πολύωρο διάβασμα, έβγαλαν 10... Απρόβλεπτο; Μην αγχώνεσαι!:thanks:
-----------------------------------------
Όποιος ξαναδίνει νομίζω πως δεν χρειάζεται 9 μήνες για την Ιστορία κατεύθυνσης... Ούτε η Βιολογία Γενικής απαιτεί μήνες... Εγώ χρειαζόμουν δύο ώρες για την Ιστορία και άλλος πέντε. Συμμαθήτριες με πεντάωρα φροντιστήρια έβγαλαν δέκα. Γιατί γενικοποιούμε; Ουσιαστικό διάβασμα και θέληση. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τομέας

Νεοφερμένος

Ο Τομέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κανεις τα χαρτια σου για Αγγλια ή Ουαλία δηλώνεις συμμετοχη σε ενα part-time πτυχιο( αμα παρεις την επιλογη full time χλωμο να δουλεψεις για να βγαλεις χαρτζιλικι) .Αν εχεις κακους βαθμους κανεις ενα χρονο προετοιμασια(foundation certificate)στο αντικειμενο σπουδων σου,πιανεις και part time δουλεια εκεί ισα ισα να καλυπτεις μερικα εξοδα σου και να πανε να γ.....θουν οι πανελληνιες!Το μονο μειον ειναι οτι διωχνουν τους φοιτητες που αποτυχανουν σε πολλα μαθημματα,ενω στην Ελλαδα μπορεις να εισαι αιωνιος φοιτητης/τρια.....ελληνικη πατεντα για να εχουν κοσμο+λογο επιβιωσης τα αθλια ΤΕΙ/ΑΕΙ....Στα αγγλικα πανεπιστημια εχει απιστευτα πολυ χωσιμο αν θες πτυχιο στα 3χρονια, αλλα μαθαινεις δε βγαινεις ντουβαρι...
Τελιωνοντας, εχεις αγγλικο πτυχιο και ξερεις παρα πολυ καλα αγγλικα ,ερχεσε Ελλαδα και εισαι σε καλυτερη μοιρα απο εναν αποφοιτο ελληνικου ΑΕΙ?ΤΕΙ ασε που δε θα θες να γυρισεις Ελλαδα....βρισκεις αμεσως δουλεια με το ΒΑ σε αγγλοφωνες χωρες....εκει τα πανεπιστημια τρεχουν προγραμματα που ζητανε οι επιχειρησεις...τα εντοπιζεις και τα επιλεγεις.Επισης τα προγραμματα σπουδων περνανε απο συνεχεις ελεγχους ποιοτητας,ενω τα αντιστοιχα ελληνικα ειναι μπουρ**λο στην πλειοψηφια τους(ντουβαρι μπαινεις-ντουβαρι βγαινεις....)

Αν τα ηξερα ολα αυτα νωριτερα οταν ημουν 18αρις δε θα εδινα πανελληνιες τοτε,δε θα χαραμιζα 2 πολυτιμα χρονια και δε θα πεταγα τζαμπα ευρω στα φροντιστηρια... :( -learn the hard way.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τανια29102

Νεοφερμένος

Η τανια29102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας.Ειμαι νεο μελος και θελω τα φωτα σας!Τελειωσα το γενικο λυκειο το 1994 με τον αθλιο βαθμο 10 και κατι.Δεν εδωσα ποτε πανελλαδικες γιατι τοτε ειχα μεινει στη φυσικη δεσμης που την εδωσα μετα και πηρα το απολυτηριο.Τελοςπαντων τωρα στα γεραματα μετα απο ατελειωτες ιδιωτικες "σχολες" που παρακολουθησα στον τομεα του μακιγιαζ και αισθητικης αποφασισα να δωσω στο τει αισθητικης.Επισης να πω οτι εχω και 2 μωρακια,εργαζομαι και μου ειναι δυσκολο να παω σε φροντιστηριο.Τι πρεπει να κανω παιδια?Απο που να ξεκινησω?Τι κατευθυνση ειναι τα τει αισθητικης?Μπορω μονη μου χωρις φροντιστηριο να το παλεψω?Οχι για φετος φυσικα,δεν προλαβαινω,για του χρονου εννοω.Πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω τα μαθηματα ολων των ταξεων για να μπω στο νοημα?Επισης με αυτο τον αθλιο βαθμο απολυτηριου θα τα καταφερω ποτε?Σας παρακαλω μην με κοροιδεψετε για τις χαζες ερωτησεις μου.Ειμαι τελειως εκτος πραγματων.Εχω μεινει ακομα στις δεσμες.Εχω ομως τρομερη θεληση.Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αρχικα οι κατευθυνσεις ειναι 3, με 4 μαθηματα η καθεμια:
Θετικη: Μαθηματικα, Φυσικη, Χημεια, Βιολογια
Τεχνολογικη: Μαθηματικα, Φυσικη, Προγραμματισμος, Διοικηση Επιχειρησεων
Θεωρητικη: Αρχαια, Ιστορια, Λατινικα, Λογοτεχνια
Υποχρεωτικο 5ο μαθημα ειναι η Εκθεση και 6ο μαθημα ενα απο τα: Βιολογια γενικης παιδειας, Μαθηματικα και στοιχεια στατιστικης, Ιστορια γενικης παιδειας, Φυσικη γενικης παιδειας. Συνολο 6 εξεταζομενα μαθηματα δηλαδη.

Το ΤΕΙ Αισθητικης ειναι στο 3ο πεδιο. Χωρις απωλεια μοριων πας μονο απο Θετικη κατευθυνση, ενω με μειωμενα μορια πας απο τις αλλες 2 επιλεγοντας υποχρεωτικα ως 6ο μαθημα την Βιολογια γενικης παιδειας.

Το ΤΕΙ Αισθητικης στην Αθηνα ειχε περυσι βαση 13.650 μορια, ενω στη Θεσσαλονικη 13.169 μορια. Στον υπολογιστη μοριων μπορεις να κανεις δοκιμες (βαζοντας οπου "προφορικος βαθμος" τον ιδιο βαθμο με το "γραπτος", μιας και σε τοσο παλιους αποφοιτους δεν μετραει ο προφορικος).

Θεωρω οτι χωρις καποια καθοδηγηση, ειναι αρκετα δυσκολο να ξεκινησεις κατι τετοιο (ειδικα μετα απο τοσα χρονια "αποχης" απο το διαβασμα). Αν οχι φροντιστηριο, τουλαχιστον καποιο ιδιαιτερο...

Τελος, ο βαθμος του απολυτηριου δεν μετραει πουθενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Και θέλει πολύ διάβασμα, υπομονή και επιμονή.
Έχεις πολύ χρόνο μέχρι του χρόνου να κυνηγήσεις το όνειρό σου και να τα καταφέρεις.
Μπορείς.
Ότι βοήθεια χρειαστείς, να ξέρεις ότι εδώ μέσα θα τη βρεις.
Καλό κουράγιο.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rapsodos

Νεοφερμένος

Ο rapsodos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για πολλούς θα θεωρηθώ ένας αργόσχολος ενήλικας που θέλει να κάνει το καπρίτσιο του δινοντας πανελληνιες στα ...34. Ναι στα 34. Δεν μου ειναι καθολου ευκολο πιστεψτε με ουτε καν να το ομολογω. Ισως να κανω ενα μεγαλο λαθος και να χανω αδικα τον πολυτιμο χρονο μου. Ισως και οχι. Θα μου πειτε , καλα , τωρα σου ηρθε? Οχι , εδω και αρκετο καιρο αλλα οικογενειακες υποχρεωσεις με εκαναν να το αναβαλω συνεχως. Αλλοι θα ρωτησουν, γιατι θελεις να δωσεις. Επειδη δουλευω 10 χρονια ως βοηθος μηχανικου και ενιοτε ως μηχανικος - χωρις τον προσδιορισμο - και βαρεθηκα να με συμπεριφερονται ως απλο σχεδιαστη η να παρουσιάζομαι σε "συναδελφους" ως συναδελφος. Θελω να δωσω για πολυτεχνειο και για να μην παει "στραφι" ολο το διαβασμα και για Τ.Ε.Ι.. Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο. Ισως και ακατορθωτο για μενα. Δεν θελω ομως να εχω παντα την απορια τι θα γινοταν αν .... Ξερω οτι το θελω και οτι θα το προσπαθησω. Δυστυχως το αποφασισα φετος αρκετα αργα. μολις πριν 3 εβδομαδες, οποτε δεν θα δωσω αυτη τη χρονια , η μαλλον θα δωσω για την εμπειρια και απο του χρονου θα διαβασω εντατικα. Σκεφτομαι φετος να βγαλω τα "θεωρητικα" Βιολογια,Νεα,Αρχες Οργανωσης,Αναπτυξη Εφαρμογων (την Βιολογια την καταφερα) και του χρονου να ασχοληθω λιγοτερο με αυτα και πολυ περισσοτερο με Φυσικη και Μαθηματικα. Δεν ξερω γιατι εγραψα αυτο το μηνυμα , σκεφτομαι τωρα ... τι δουλεια εχω εγω εδω? Ισως γιατι θελω να δειξω σε καποιους οτι περισσοτερο μετραει να θελεις κατι, να προσπαθεις να το πετυχεις , να το κανεις ακομα και αν οι περισσοτεροι σε χλευαζουν η σε ειρωνευονται. Δεν ειναι δυσκολο - ουτε και ευκολο. Απλως προσπαθηστε να το κανετε οσο πιο μεθοδικα μπορειτε. Ζητηστε βοηθεια απο οσους πιστευετε οτι μπορουν να σας βοηθησουν. Και οσοι απο εσας εχετε την ευτυχια να εχετε επικοινωνια με τους γονεις σας - κατι που δυστυχως δεν ειχα οσο θα ηθελα εγω - να την εκμεταλευτειτε. Καλη επιτυχια σε ολους σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Για πολλούς θα θεωρηθώ ένας αργόσχολος ενήλικας που θέλει να κάνει το καπρίτσιο του δινοντας πανελληνιες στα ...34. Ναι στα 34. Δεν μου ειναι καθολου ευκολο πιστεψτε με ουτε καν να το ομολογω. Ισως να κανω ενα μεγαλο λαθος και να χανω αδικα τον πολυτιμο χρονο μου. Ισως και οχι. Θα μου πειτε , καλα , τωρα σου ηρθε? Οχι , εδω και αρκετο καιρο αλλα οικογενειακες υποχρεωσεις με εκαναν να το αναβαλω συνεχως. Αλλοι θα ρωτησουν, γιατι θελεις να δωσεις. Επειδη δουλευω 10 χρονια ως βοηθος μηχανικου και ενιοτε ως μηχανικος - χωρις τον προσδιορισμο - και βαρεθηκα να με συμπεριφερονται ως απλο σχεδιαστη η να παρουσιάζομαι σε "συναδελφους" ως συναδελφος. Θελω να δωσω για πολυτεχνειο και για να μην παει "στραφι" ολο το διαβασμα και για Τ.Ε.Ι.. Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο. Ισως και ακατορθωτο για μενα. Δεν θελω ομως να εχω παντα την απορια τι θα γινοταν αν .... Ξερω οτι το θελω και οτι θα το προσπαθησω. Δυστυχως το αποφασισα φετος αρκετα αργα. μολις πριν 3 εβδομαδες, οποτε δεν θα δωσω αυτη τη χρονια , η μαλλον θα δωσω για την εμπειρια και απο του χρονου θα διαβασω εντατικα. Σκεφτομαι φετος να βγαλω τα "θεωρητικα" Βιολογια,Νεα,Αρχες Οργανωσης,Αναπτυξη Εφαρμογων (την Βιολογια την καταφερα) και του χρονου να ασχοληθω λιγοτερο με αυτα και πολυ περισσοτερο με Φυσικη και Μαθηματικα. Δεν ξερω γιατι εγραψα αυτο το μηνυμα , σκεφτομαι τωρα ... τι δουλεια εχω εγω εδω? Ισως γιατι θελω να δειξω σε καποιους οτι περισσοτερο μετραει να θελεις κατι, να προσπαθεις να το πετυχεις , να το κανεις ακομα και αν οι περισσοτεροι σε χλευαζουν η σε ειρωνευονται. Δεν ειναι δυσκολο - ουτε και ευκολο. Απλως προσπαθηστε να το κανετε οσο πιο μεθοδικα μπορειτε. Ζητηστε βοηθεια απο οσους πιστευετε οτι μπορουν να σας βοηθησουν. Και οσοι απο εσας εχετε την ευτυχια να εχετε επικοινωνια με τους γονεις σας - κατι που δυστυχως δεν ειχα οσο θα ηθελα εγω - να την εκμεταλευτειτε. Καλη επιτυχια σε ολους σας.

Όχι ότι θα σας ενδιαφέρει, αλλά για μένα δε φαίνεστε καθόλου έτσι. Θέλει κότσια να κυνηγήσεις το όνειρό σου κόντρα σε όλους και κόντρα στις συγκυρίες. Καλό κουράγιο και καλή προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Για πολλούς θα θεωρηθώ ένας αργόσχολος ενήλικας που θέλει να κάνει το καπρίτσιο του δινοντας πανελληνιες στα ...34. Ναι στα 34. Δεν μου ειναι καθολου ευκολο πιστεψτε με ουτε καν να το ομολογω. Ισως να κανω ενα μεγαλο λαθος και να χανω αδικα τον πολυτιμο χρονο μου. Ισως και οχι. Θα μου πειτε , καλα , τωρα σου ηρθε? Οχι , εδω και αρκετο καιρο αλλα οικογενειακες υποχρεωσεις με εκαναν να το αναβαλω συνεχως. Αλλοι θα ρωτησουν, γιατι θελεις να δωσεις. Επειδη δουλευω 10 χρονια ως βοηθος μηχανικου και ενιοτε ως μηχανικος - χωρις τον προσδιορισμο - και βαρεθηκα να με συμπεριφερονται ως απλο σχεδιαστη η να παρουσιάζομαι σε "συναδελφους" ως συναδελφος. Θελω να δωσω για πολυτεχνειο και για να μην παει "στραφι" ολο το διαβασμα και για Τ.Ε.Ι.. Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο. Ισως και ακατορθωτο για μενα. Δεν θελω ομως να εχω παντα την απορια τι θα γινοταν αν .... Ξερω οτι το θελω και οτι θα το προσπαθησω. Δυστυχως το αποφασισα φετος αρκετα αργα. μολις πριν 3 εβδομαδες, οποτε δεν θα δωσω αυτη τη χρονια , η μαλλον θα δωσω για την εμπειρια και απο του χρονου θα διαβασω εντατικα. Σκεφτομαι φετος να βγαλω τα "θεωρητικα" Βιολογια,Νεα,Αρχες Οργανωσης,Αναπτυξη Εφαρμογων (την Βιολογια την καταφερα) και του χρονου να ασχοληθω λιγοτερο με αυτα και πολυ περισσοτερο με Φυσικη και Μαθηματικα. Δεν ξερω γιατι εγραψα αυτο το μηνυμα , σκεφτομαι τωρα ... τι δουλεια εχω εγω εδω? Ισως γιατι θελω να δειξω σε καποιους οτι περισσοτερο μετραει να θελεις κατι, να προσπαθεις να το πετυχεις , να το κανεις ακομα και αν οι περισσοτεροι σε χλευαζουν η σε ειρωνευονται. Δεν ειναι δυσκολο - ουτε και ευκολο. Απλως προσπαθηστε να το κανετε οσο πιο μεθοδικα μπορειτε. Ζητηστε βοηθεια απο οσους πιστευετε οτι μπορουν να σας βοηθησουν. Και οσοι απο εσας εχετε την ευτυχια να εχετε επικοινωνια με τους γονεις σας - κατι που δυστυχως δεν ειχα οσο θα ηθελα εγω - να την εκμεταλευτειτε. Καλη επιτυχια σε ολους σας.

Μην σκεφτείς ποτέ τι θα λένε οι άλλοι για σένα! Και εσύ και εγώ και άλλοι πολλοί βρίσκονται στην ίδια ακριβώς θέση. Είμαι καλή - πολύ καλή στη δουλειά που κάνω αλλά αν είχα πτυχίο τι θα ήμουν τώρα? Επειδή όμως ποτέ δεν έιναι αργά - αποφάσισα να μάθω! Κάνε την προσπάθειά σου - μόνο κερδισμένος θα βγεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AGG

Νεοφερμένος

Η AGG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σε όλους:jumpy:

Έχοντας τελειώσει το Λύκειο το 1994 και με έτοιμη οικογενειακή επιχείρηση,δεν μπήκα καν στον κόπο να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις (αν και καλή μαθήτρια).
Όλα αυτά τα χρόνια με κατατρώει η επιθυμία για να τελειώσω μια ανώτερη σχολή και θέλω οπωσδήποτε να δώσω εξετάσεις.
Που να απευθυνθώ, θα πρέπει να δώσω με το σύστημα των δεσμών και αν ναι τι θα πρέπει να κάνω????
Βοηθήστε με Σος έχω τρομερή επιθυμία και κουράγιο να το κάνω!!!!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Δεν μπορείς να δώσεις φέτος. Του χρόνου θα δώσεις με το τότε ισχύον σύστημα, μόνο μην ξεχάσεις να βγάλεις την απαιτούμενη κάρτα μέχρι τις 20 Φεβρουαρίου.

Κάθε επιτυχία σου εύχομαι :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AGG

Νεοφερμένος

Η AGG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ,
για του χρόνου έλεγα και εγώ αλλά πρέπει απο φέτος να αρχίσω το διάβασμα.
Τι να κάνω να παω σε φροντιστήριο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αναγκαστικά νομίζω, καθ'ότι και εχεις χάσει επαφή με το σχολείο και το σύστημα εισαγωγής ήταν τελείως διαφορετικό τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AGG

Νεοφερμένος

Η AGG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Άντε να βρω καθηγητή να με καθοδηγήσει στις δέσμες.......θα υπάρχει κανείς??????πολύ δύσκολο αλλά έχω τρομερή διάθεση για διάβασμα!!!
Που θα βρώ και τα βιβλία αύτα (πάνε 15 χρόνια)???
Πω πω νιώθω .....άστα να πανε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα8352

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα8352 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σε όλους:jumpy:

Έχοντας τελειώσει το Λύκειο το 1994 και με έτοιμη οικογενειακή επιχείρηση,δεν μπήκα καν στον κόπο να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις (αν και καλή μαθήτρια).
Όλα αυτά τα χρόνια με κατατρώει η επιθυμία για να τελειώσω μια ανώτερη σχολή και θέλω οπωσδήποτε να δώσω εξετάσεις.
Που να απευθυνθώ, θα πρέπει να δώσω με το σύστημα των δεσμών και αν ναι τι θα πρέπει να κάνω????
Βοηθήστε με Σος έχω τρομερή επιθυμία και κουράγιο να το κάνω!!!!!!:bye:
Ατζιτζος, συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά. Πρέπει να βρεις έναν καλό καθηγητή ή να απευθυνθείς σε ένα φροντιστήριο
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω..........
Άντε, καλή μας επιτυχία και ο Θεός βοηθός :no1:
-----------------------------------------
Άντε να βρω καθηγητή να με καθοδηγήσει στις δέσμες.......θα υπάρχει κανείς??????πολύ δύσκολο αλλά έχω τρομερή διάθεση για διάβασμα!!!
Που θα βρώ και τα βιβλία αύτα (πάνε 15 χρόνια)???
Πω πω νιώθω .....άστα να πανε....
Καλά, μην αγχώνεσαι ...Κάτι θα κάνουμε..... Αφού υπάρχει θέληση, θα τα καταφέρεις....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Άντε να βρω καθηγητή να με καθοδηγήσει στις δέσμες.......

Για αρχή, δεν έχουμε δέσμες πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AGG

Νεοφερμένος

Η AGG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Με μπερδεψες τώρα..............με ποιο σύστημα θα δώσω εξετάσεις με το τότε (δέσμες) ή με το σημερινό ???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αφου δεν υπαρχουν δεσμες, με το σημερινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top