Πανελλήνιες και ελεύθερος χρόνος

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ολοι εσεις που δίνετε πανελλαδικές βγαίνετε καθόλου απο το σπίτι σας;
Γιατί ακούω απο πολλούς οτι μετα τα Χριστούγεννα "δεν έχουν πατήσει το πόδι τους στην πλατεία", ενώ με 'μενα δεν ισχύει το ίδιο. Ενώ γράφω πάρα πολυ καλά (ορισμένες φορές και 100%), συνήθως τις Κυριακές 11-1 το βράδυ βγαίνω για καμια μπύρα.
Εσείς γενικά βγαίνετε; Ή μόνο εγώ βγαινω;

Σημείωση συντονιστή: το θέμα προήλθε από το thread Πανελλήνιες 2012.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ολοι εσεις που δίνετε πανελλαδικές βγαίνετε καθόλου απο το σπίτι σας;
Γιατί ακούω απο πολλούς οτι μετα τα Χριστούγεννα "δεν έχουν πατήσει το πόδι τους στην πλατεία", ενώ με 'μενα δεν ισχύει το ίδιο. Ενώ γράφω πάρα πολυ καλά (ορισμένες φορές και 100%), συνήθως τις Κυριακές 11-1 το βράδυ βγαίνω για καμια μπύρα.
Εσείς γενικά βγαίνετε; Ή μόνο εγώ βγαινω;
Bρήκες και εσύ site να ρωτήσεις αν βγαίνουν από τα σπίτια τους! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Bρήκες και εσύ site να ρωτήσεις αν βγαίνουν από τα σπίτια τους! :hmm:
Γιατί το λες αυτό; Υπάρχουν παιδιά στην ηλικία μου που δίνουν πανελλαδικές. Οπότε θα μπορούν να μου απαντήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό; Υπάρχουν παιδιά στην ηλικία μου που δίνουν πανελλαδικές. Οπότε θα μπορούν να μου απαντήσουν.

Εικαζω οτι το ειπε αυτο επειδη εδω το παιζουν οι περισσοτεροι φυτα και η πλειοψηφια που δινει φετος την ειδαν βαρυποινιτες κλεισμενοι στην φυλακη...αρα θα σου απαντησουν οτι δεν βγαινουν επειδη διαβαζουν ολη μερα.
Εγω προσωπικα ελευθερο χρονο εχω,ελαχιστο βεβαια...αλλα δεν βγαινω,τον διαχειριζομαι διαβαζοντας εξωσχολικα βιβλια στο σπιτι η σε καμια βιβλιοθηκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χαχαχα...Δεν ξέρω τι ισχύει για την πλειοψηφία,εγώ πάντως βγαίνω όταν νιώσω ότι το 'χω ανάγκη..Ντάξει,δεν έχω την άνεση που είχα π.χ. πέρσι,σίγουρα τώρα σκέφτομαι ότι έχω διάβασμα και καλύτερα να μη βγω αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος...Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω αυτό που ακούγεται,ότι μετά τα Χριστούγεννα οι έξοδοι τέλος...Ούτε καν βασικά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Προσωπικά βαριέμαι να βγω, γιατί ζω σε μια πολύ μικρή πόλη, με 3 καφετέριες και βλέπω τους ίδιους και τους ίδιους.Βγαίνω κανένα σάββατο, αλλά ποτέ αργά μέχρι 12μισι. Αλλά γενικά δεν είμαι του κλαμπ ούτε αγαπώ το ξενύχτι. Ξενυχτάω μόνο για το διάβασμα, γιατί αποδίδω τότε καλύτερα. Στον ελεύθερό μου χρόνο μαγειρεύω και κάνω γλυκά γιατί το βρίσκω απίστευτη εκτόνωση. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ολοι εσεις που δίνετε πανελλαδικές βγαίνετε καθόλου απο το σπίτι σας;
Γιατί ακούω απο πολλούς οτι μετα τα Χριστούγεννα "δεν έχουν πατήσει το πόδι τους στην πλατεία", ενώ με 'μενα δεν ισχύει το ίδιο. Ενώ γράφω πάρα πολυ καλά (ορισμένες φορές και 100%), συνήθως τις Κυριακές 11-1 το βράδυ βγαίνω για καμια μπύρα.
Εσείς γενικά βγαίνετε; Ή μόνο εγώ βγαινω;

Κοίτα, αν έχεις χρόνο και ΌΡΕΞΗ να βγείς, τότε κάν'το.
Εγώ π.χ. έχω βγει 4 φορές βόλτα από τα χριστούγεννα. Το γεγονός όμως ότι χρησιμοποιώ ποδήλατο για να πάω μάθημα το βρίσκω σαν βόλτα, ξέσκασμα, χαλάρωση. Πάντως, ας μην τα παραλέμε, χρόνος υπήρχε για μια μπύρα η μια βόλτα, αλλά το όλο κλίμα της κατάστασης εμένα με έκανε να προτιμώ να κοιμάμαι παρά να είμαι έξω, και βασικά δεν το έκανα καταναγκαστικά, αλλά έτσι αισθανόμουν εγώ καλά με τον εαυτό μου. Τώρα έχουν στενέψει τα περιθώρια... και εννοείται ότι δεν παίζουν έξοδοι -τουλάχιστον για τους θεωρητικούς, και δε μιλάω για άλλους, γιατί δεν ξέρω-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κοίτα, αν έχεις χρόνο και ΌΡΕΞΗ να βγείς, τότε κάν'το.
Εγώ π.χ. έχω βγει 4 φορές βόλτα από τα χριστούγεννα. Το γεγονός όμως ότι χρησιμοποιώ ποδήλατο για να πάω μάθημα το βρίσκω σαν βόλτα, ξέσκασμα, χαλάρωση. Πάντως, ας μην τα παραλέμε, χρόνος υπήρχε για μια μπύρα η μια βόλτα, αλλά το όλο κλίμα της κατάστασης εμένα με έκανε να προτιμώ να κοιμάμαι παρά να είμαι έξω, και βασικά δεν το έκανα καταναγκαστικά, αλλά έτσι αισθανόμουν εγώ καλά με τον εαυτό μου. Τώρα έχουν στενέψει τα περιθώρια... και εννοείται ότι δεν παίζουν έξοδοι -τουλάχιστον για τους θεωρητικούς, και δε μιλάω για άλλους, γιατί δεν ξέρω-.

Τα λες πολύ καλά. Για άλλους αρκεί ένα μικρό διάλειμμα, μια βόλτα με το ποδήλατο ή ύπνος για ξεκούραση. Άλλοι πάλι θέλουν να βγουν έξω αλλιώς θα σκάσουν. Είναι θέμα ανθρώπου. Νομίζω εμείς της θεωρητικής δεν έχουμε περιθώρια χαλάρωσης αυτή την περίοδο. Να φανταστείτε λέω να κόψω να κάνω τούρτες. Για να σας κολάσω λίγο λέω να βάλω την χτεσινή μου δημιουργία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κι εγώ, εδώ στο χωριό, βαριέμαι να βγαίνω. Στον φρι τάιμ ή τσατάρω λίγο, ή γράφω εδώ, ή βοηθάω συμμαθητές στην κατεύθυνση. Αλλά όπου να ναι κομμένα κι αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Τα λες πολύ καλά. Για άλλους αρκεί ένα μικρό διάλειμμα, μια βόλτα με το ποδήλατο ή ύπνος για ξεκούραση. Άλλοι πάλι θέλουν να βγουν έξω αλλιώς θα σκάσουν. Είναι θέμα ανθρώπου. Νομίζω εμείς της θεωρητικής δεν έχουμε περιθώρια χαλάρωσης αυτή την περίοδο.

Ζω συγκινητικές στιγμές τώρα.
1st time agreed. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ουτε εγω πολυβγαινω παρολο που δεν ειμαι θεωρητικος xD , περισσοτερο γιατι βαριεμαι αλλα και γιατι οι φιλοι μου υποτιθεται οτι εχουν πολλα να διαβασουν και δεν βγαινουν.

Παντως καλο ειναι εστω μια - δυο φορες το μηνα να βγαινεις ενα 3-4ωρο αποκλειεται να διαβαζεις ολη την μερα,καθε μερα εξαλου.. Απλα να μην το παρακανεις (να πινεις πολυ κλπ) γιατι δυο φορες μου κοστισε σε διαγωνισματα φετος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω απο την αρχη της χρονιας εχω βγει δυο φορες...και αυριο που θα βγω(λογω γενεθλιων) 3 φορες...
ο μονος λογος που δεν βγαινω ειναι οτι προτιμαω αυτες τις 2-3-4 ωρες να κοιμηθωωωωωωω.....τετοια κουραση ουτε μεχρι το περιπτερο δεν αντεχω να περπατησω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
εγω απο την αρχη της χρονιας εχω βγει δυο φορες...και αυριο που θα βγω(λογω γενεθλιων) 3 φορες...
ο μονος λογος που δεν βγαινω ειναι οτι προτιμαω αυτες τις 2-3-4 ωρες να κοιμηθωωωωωωω.....τετοια κουραση ουτε μεχρι το περιπτερο δεν αντεχω να περπατησω:(

:O εχουμε την ιδια μερα γενεθλια xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Όποτε σπάνε τα νεύρα μου και δεν μπορώ ν'αποδώσω, πάω βόλτα να δω τη θάλασσα, να ηρεμήσω λιγάκι. Βράδυ έχω κάμποσο καιρό να βγω νομίζω αλλά δεν μου λείπει... Συνήθως είμαι αρκετά κουρασμένη και το μόνο που θέλω είναι να ξεραθώ στο κρεβάτι. Άντε, αν παίζουν τίποτα γενέθλια θα φιλοτιμηθώ και θα πάω..

Πάντως αν σε βοηθάει και ξεδίνεις να πηγαίνεις, όποτε βρίσκεις χρόνο.

Καλέ tsoufou, εσύ έχεις ταλέντο:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω φετος δεν πολυβγαινω με την παρεα μου γιατι δεν πολυβγαινουν τα ατομα που την αποτελουν! Δηλαδη παιζει να εχουμε βγει κανα 8αρι φορες! Γενικα ομως βγαινω, οχι σε κλαμπ και τοσο σε καφετεριες φετος! Αλλες χρονιες ναι! Επισκεπτομαστε αλλα σπιτια και παιζουμε με τα αλλα παιδια και περναω πολυ ωραια! Αυτο το κανω συχνα! Για μενα τουλαχιστον ακομα και αυτο θεωρειται εξοδος αφου χαλαρωνω και περναω καλαααα

Οντως, μεγαλο ταλεντο! Θελουμε να δοκιμασουμε τα αριστουργηματα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Kάνω το ίδιο με την cherie, όταν νιώθω πνιγμένη! Kάνω βόλτες στη θάλασσα, παίρνοντας και τη φωτογραφική μαζί.

Δεν είμαι πολύ του κλάμπ. Αν πάω, το κάνω επειδή βγαίνουν οι φίλες μου και μου αρέσει να τις βλέπω χαρούμενες.
Με γεμίζει να μιλώ μαζί τους.Τώρα έχω να τις δω από κοντά καιρό. :(
Μια τα μαθήματα, μια τα διαβάσματα, μια που είναι και σε άλλο χωριό...

Κάνω και χειροτεχνίες παίρνοντας ιδέες από το νετ. Tώρα δοκιμάζω φαναράκια. :D

Είναι ορισμένες φορές που νιώθω ότι θα σκάσω! Με πιάνει ένα σφίξιμο...
Ε κάνω κάτι από τα παραπάνω και μετά νιώθω καλύτερα, αποβάλλοντας αρνητικές σκέψεις περί σχολών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χαχα ευχαριστώ, είναι Πάβλοβα με φράουλες, πολύ ελαφρύ γλυκό. Άσε τους γονείς μου τους έχω παχύνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ολοι εσεις που δίνετε πανελλαδικές βγαίνετε καθόλου απο το σπίτι σας;
Γιατί ακούω απο πολλούς οτι μετα τα Χριστούγεννα "δεν έχουν πατήσει το πόδι τους στην πλατεία", ενώ με 'μενα δεν ισχύει το ίδιο. Ενώ γράφω πάρα πολυ καλά (ορισμένες φορές και 100%), συνήθως τις Κυριακές 11-1 το βράδυ βγαίνω για καμια μπύρα.
Εσείς γενικά βγαίνετε; Ή μόνο εγώ βγαινω;
Nα σου πω την αλήθεια και εγώ από τις απαντήσεις που διάβασα ψιλοφρίκαρα... Δεν έχω μείνει μέσα Σάββατο από την αρχή της χρονιάς, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Βγαίνω πάντα, και δεν εννοώ 1 με 6 τα ξημερώματα.. Βγαίνω 9.30-10 και είμαι σπίτι 12.30..
Συμφωνώ με αυτό που λένε τα παιδιά, ότι δηλαδή έχει πολύ κούραση και δεν χορταίνεις ύπνο, αλλά επίσης είναι και στον άνθρωπο, εγώ απλά άμα μείνω μέσα Σάββατο, και θα σκάσω, και δεν θα διαβάσω πολύ..
Άρα όχι δεν βγαίνεις μόνο εσύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Είναι και ανάλογα τον άνθρωπο, το θέμα είναι να βγεις 2-3 ώρες το βράδυ και να το ευχαριστηθείς, όχι να μετανιώνεις κάθε λεπτό επειδή δεν κοιμήθηκες λίγο παραπάνω αντί να βγεις έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Να με συγχωρέσει το φόρουμ για την τρολίστικη πλην ρεαλιστικότατη χθεσινή απάντηση, αλλά όντας νηφάλιος αυτή τη στιγμή θα απαντήσω κανονικά.:P

Λοιπόν, προσωπικά, ανάλογα με το φόρτο εργασίας και τη διάθεση φυσικά κανόνιζα τις εξόδους μου.Π.χ όλο τον Ιανουάριο έπηξα στο διάβασμα και μέχρι αρχές Φλεβάρη είχα ξεχάσει τη γεύση της μπυράς, οπότε στην καλύτερη περίπτωση χτυπούσα κάνα φραπέ, κι αυτόν όχι για να κάτσω με την ησυχία μου να δω House M.D στη τιβι, αλλά για να αντέχω ξυπνητός μέχρι αργά.Τέλος πάντων, υπήρχαν δύσκολοι και επίπονοι περίοδοι μες στη χρονιά.

Παρόλα αυτά, υπάρχουν και περίοδοι που όλα είναι τζετ, ούτε διαγωνίσματα έχεις πολλά, προλαβαίνεις να τακτοποιείς τις υποχρεώσεις σου πιο άνετα, ε και ναι τότε το Σαββάτο μπορείς να ντερλικώσεις λίγο(!) και να ξεσκάσεις.

Θεωρώ ότι οι έξοδοι, είτε για καφέ είτε σε μπυραρία είτε για να φάτε σουβλάκια στο σπίτι του τάδε είτε για να οργανώσετε τουρνουά προ είτε για να παίξετε μπάλα και να κουνήσετε τις κατά 8 κιλά βαρύτερες ελέω πανελληνίων κορμάρες σας λίγο είτε για να κυνηγήσετε την τάδε γκόμενα από δω κι από κει(νοτ ρεκομεντιντ) ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.

Βέβαια, για τον τελευταίο μήνα προβλέπω μόνο διάβασμα, αλλά δεν πειράζει.

Αδιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top