Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο ή ιδιαίτερο;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
οχι.
αμα κατσει να κανει το τεστακι μονος του δεν προκειται να δωσει βαση κ να τα γραψει με το χερι κανονικα.
ενω το τεστ στο φροντιστηριο σε αναγακαζει να το δεις σοβαρα.
εγω οταν το εδινα δεν πηγαινα στα μαθηματα γιατί ειχα ωδειο εκεινες τις μερες και ετσι διαβαζα μονη μου. πηγαινα μονο στα τεστακια που μου δινανε αφορμη να διαβασω παραπανω.
τελικά εγραψα καλύτερα από πολλους που μπαινανε στο μαθημα απλά επειδη ηταν στο πακετο και βαριουνταν τη ζωη τους.

και πλήρωσες για ένα μάθημα παραπάνω για να πηγαίνεις μόνο στα τεστάκια; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ητανε τιμη πακετου. δεν ειμαι σιγουρη ότι μας κοψανε χρηματα(?). δε θυμαμαι, δεν ασχολιομουνα μ αυτα τοτε:redface:
παντως μια μερα τη βδομαδα μας κανανε αοδε, ποσο μπορει να μου κοβανε?
εν παση περιπτωση, εμενα τοτε που οι γονεις μου πληρωνανε κ δε μετραγα τα λεφτα, μου φανηκε αχρειαστο κ απλα δεν πηγαινα. (για την ακριβεια προτιμουσα να μη χανω τη θεωρια στο ωδειο)
το χα πει και στο φροντιστηριο και στους γονεις μου και νομιζω ότι δεν το πληρωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πηγαίνετε φροντιστήριο στο ΑΟΔΕ. Άντε, να κινηθεί λίγο χρήμα στην αγορά.
(Όλοι μπορούν να μάθουν ένα ποίημα μόνοι τους, δεν είναι δύσκολο.)


Εγώ που ήμουν μέτριος μαθητής θα κοιτούσα να γράψω 20 στα βατα μαθηματα κυρίως και για τα φυσικομαθηματικα θα αφηνα τα φυτά.
Εξαιτίας αυτής της ευφυούς στρατηγικής είμαστε τούβλα η πλειοψηφία των φοιτητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Το μάθημα δε διαβάζεται σε ένα μήνα, αν επιδιώκεις να γράψεις πολύ καλά. Αν υπάρχει κάποιος μαθητής που το κατάφερε, αποτελεί εξαίρεση, ενώ είναι σίγουρο ότι παραμέλησε τα υπόλοιπα μαθήματα.
Η χρησιμότητα του φροντιστηρίου είναι να σε βάζει σε ένα πρόγραμμα διαβάσματος ενώ τα συχνά τεστ σε κρατούν σε εγρήγορση. Τα τεστ από τα βοηθήματα είναι καλά, αλλά καλό είναι να έχεις ένα καθηγητή να στα διορθώνει και να σου επισημαίνει τα λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
φροντηστηριο αρκει νομιζω απλα για να κρατας ενα ρυθμο στο διαβασμα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν πάω φροντιστήριο ΑΟΔΕ, άρχισα να το διαβάζω συστηματικά αρχές φλεβάρη.
Να πέφτουν τα στοιχήματα πόσο θα γράψω στο τέλος.
Όποιος πέσει πιο κοντά θα πάρει δώρο-έκπληξη. :P
Κανονικά θα έπρεπε να έχω αγχωθεί λίγο, αλλά όσο το παίρνω στα χαλαρά και διαβάζω με σύστημα κάθε μέρα, τόσο σπινθιρίζει η αισιοδοξία μέσα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οι ΑΟΔΕ είναι καθαρά μάθημα χαρακτήρα.

Αν είσαι μαθητής που πιστεύεις ότι μπορείς να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε σιδηρά πειθαρχία αναφορικά με το διάβασμα, αν είσαι αρκετά καλός στην αποστήθιση, αν έχεις στέρεες βάσεις στην ελληνική γλώσσα (δηλαδή αν μπορείς να καταλάβεις καλά ορολογίες που ίσως διαβάσεις πρώτη φορά) και φυσικά την υπομονή για να τα εφαρμόσεις όλα αυτά, οι ΑΟΔΕ δεν χρειάζονται ούτε φροντιστήριο, ούτε ιδιαίτερο, χρειάζονται διάβασμα.

Ξέρουμε καλά όμως ότι η πλειοψηφία των μαθητών δεν διαθέτει ένα ή περισσότερα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο, αν για παράδειγμα έχεις προγραμματίσει 2-3 σελίδες κάθε εβδομάδα διάβασμα για τις ΑΟΔΕ, ο μαθητής να πει ένα "έλα μωρέ δεν βαριέσαι" και να μην τις διαβάσει, επειδή είναι εξουθενωμένος από τις συναρτήσεις των μαθηματικών ή τα κύματα της φυσικής. Το "έλα μωρέ δεν βαριέσαι" βέβαια, είναι πολύ πιο εύκολο να το πεις από μέσα σου στον εαυτό σου, παρά να το ξεστομίσεις στον καθηγητή που θα σε κράξει. Αν γίνει μια φορά αυτό το "έλα μωρέ δεν βαριέσαι", είναι πολύ πιθανό, για να μην πω σίγουρο, ότι θα γίνει και άλλες.

Δεν είναι η δυσκολία της ύλης αυτή που κάνει το μάθημα δύσκολο, είναι η ίδια η φύση του μαθήματος. Στην αρχή, το να μην ενισχυθεί ο μαθητής φροντιστηριακά σε αυτό το μάθημα φαντάζει ως η πιο λογική λύση. Λίγη ύλη, έλα μωρέ, 60 σελίδες είναι, χαζός είμαι; Θα κάτσω να το διαβάσω, κινέζικα να ήταν, θα τα μάθαινα, αν δεν μπορώ να μάθω 60 σελίδες σε έναν χρόνο ας πάει να γαμηθεί...

Όμως επίσης, οι ΑΟΔΕ είναι και ένα από τα πιο δίκαια μαθήματα, μέσα στην ανία του: Όσο περισσότερο διαβάσεις, τόσο περισσότερο θα γράψεις, πράγμα που σίγουρα δεν ισχύει για τα μαθηματικά και την φυσική κατεύθυνσης, έτσι;

Επειδή λοιπόν υπάρχουν πολλοί μαθητές που σίγουρα θα διαβάσουν πάρα πολύ (είτε με ή χωρίς φροντιστήριο), θα πρότεινα σε κάποιον μαθητή να μην αφήσει το μάθημα στην τύχη του.

Και για όποιον, διαβάζοντας όλα αυτά, θέλει να σχολιάσει ότι τα λέω αυτά προς όφελος του κλάδου μου (οικονομολόγος γαρ), να πω ότι εγώ ως μαθητής έχω καεί από τον χυλό (με το δικό μου διάβασμα έγραψα τον συγκλονιστικό βαθμό του 15) και επίσης να προσθέσω ότι ως διδάσκων του μαθήματος το βαριέμαι απίστευτα, όσο και οι μαθητές μου, για να μην πω και παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εξαιτίας αυτής της ευφυούς στρατηγικής είμαστε τούβλα η πλειοψηφία των φοιτητών.
δεν είναι εφυής στρατηγική είναι απλή λογική δεν αφήνεις ένα μάθημα που μπορείς να γράψει ο καθένας 20 αν διαβάσει σοβαρά.
Οτιδήποτε κάτω από 18 είναι αποτυχία για το ΑΟΔΕ



Τούβλα φοιτητές είμαστε επειδή η ύλη των πανελλαδικών είναι σε πιο χαμηλό επίπεδο από ότι επιβάλλεται. Όταν είχαμε τις δέσμες που το επίπεδο ήταν πιο δύσκολο οι φοιτητές ήταν καλύτερης ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Οι ΑΟΔΕ είναι καθαρά μάθημα χαρακτήρα.
Αν είσαι μαθητής που πιστεύεις ότι μπορείς να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε σιδηρά πειθαρχία αναφορικά με το διάβασμα, αν είσαι αρκετά καλός στην αποστήθιση, αν έχεις στέρεες βάσεις στην ελληνική γλώσσα (δηλαδή αν μπορείς να καταλάβεις καλά ορολογίες που ίσως διαβάσεις πρώτη φορά) και φυσικά την υπομονή για να τα εφαρμόσεις όλα αυτά, οι ΑΟΔΕ δεν χρειάζονται ούτε φροντιστήριο, ούτε ιδιαίτερο, χρειάζονται διάβασμα.

Ξέρουμε καλά όμως ότι η πλειοψηφία των μαθητών δεν διαθέτει ένα ή περισσότερα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο, αν για παράδειγμα έχεις προγραμματίσει 2-3 σελίδες κάθε εβδομάδα διάβασμα για τις ΑΟΔΕ, ο μαθητής να πει ένα "έλα μωρέ δεν βαριέσαι" και να μην τις διαβάσει, επειδή είναι εξουθενωμένος από τις συναρτήσεις των μαθηματικών ή τα κύματα της φυσικής. Το "έλα μωρέ δεν βαριέσαι" βέβαια, είναι πολύ πιο εύκολο να το πεις από μέσα σου στον εαυτό σου, παρά να το ξεστομίσεις στον καθηγητή που θα σε κράξει. Αν γίνει μια φορά αυτό το "έλα μωρέ δεν βαριέσαι", είναι πολύ πιθανό, για να μην πω σίγουρο, ότι θα γίνει και άλλες.

Δεν είναι η δυσκολία της ύλης αυτή που κάνει το μάθημα δύσκολο, είναι η ίδια η φύση του μαθήματος. Στην αρχή, το να μην ενισχυθεί ο μαθητής φροντιστηριακά σε αυτό το μάθημα φαντάζει ως η πιο λογική λύση. Λίγη ύλη, έλα μωρέ, 60 σελίδες είναι, χαζός είμαι; Θα κάτσω να το διαβάσω, κινέζικα να ήταν, θα τα μάθαινα, αν δεν μπορώ να μάθω 60 σελίδες σε έναν χρόνο ας πάει να γαμηθεί...

Όμως επίσης, οι ΑΟΔΕ είναι και ένα από τα πιο δίκαια μαθήματα, μέσα στην ανία του: Όσο περισσότερο διαβάσεις, τόσο περισσότερο θα γράψεις, πράγμα που σίγουρα δεν ισχύει για τα μαθηματικά και την φυσική κατεύθυνσης, έτσι;

Επειδή λοιπόν υπάρχουν πολλοί μαθητές που σίγουρα θα διαβάσουν πάρα πολύ (είτε με ή χωρίς φροντιστήριο), θα πρότεινα σε κάποιον μαθητή να μην αφήσει το μάθημα στην τύχη του.

Και για όποιον, διαβάζοντας όλα αυτά, θέλει να σχολιάσει ότι τα λέω αυτά προς όφελος του κλάδου μου (οικονομολόγος γαρ), να πω ότι εγώ ως μαθητής έχω καεί από τον χυλό (με το δικό μου διάβασμα έγραψα τον συγκλονιστικό βαθμό του 15) και επίσης να προσθέσω ότι ως διδάσκων του μαθήματος το βαριέμαι απίστευτα, όσο και οι μαθητές μου, για να μην πω και παραπάνω.
Sourotiri, τα γραφόμενά σου με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Είναι πολύ βλάκας κάποιος στο να χάνει βαθμούς σε μαθηματα που ο καθένας μπορει να γράψει 20 και να ξοδεύει λεφτα σε αλλα που είναι δύσκολοτερα οσα φροντιστήρια και να κανείς . Θα θυσίαζα σίγουρα κάποιες ώρες απο την έκθεση η τη φυσική για να κάνω αοδε. Αν δε περάσει κάποιος σε σχολη που θέλει καλώς η κακώς όλα τα λεφτα πανε σε μεγάλο βαθμό χαμενα. Εγώ που ήμουν μέτριος μαθητής θα κοιτούσα να γράψω 20 στα βατα μαθηματα κυρίως και για τα φυσικομαθηματικα θα αφηνα τα φυτά.

Θα συμφωνησω οτι καποιες φορες ειναι καλυτερο να αφιερωνεις περισσοτερο χρονο στο Αοδε και στα μαθηματα που ειναι σιγουρακια(αν διαβασεις βεβαια), αλλα δεν νομιζω οτι μαθηματικα και φυσικη ειναι για τα φυτα... Σκεψου ενα παιδι που θελει να περασει σε μια υψηλοβαθμη σχολη πρεπει να γραψει καλα σε ολα τα μαθημα(πληροφοικη ασσοε θελω να περασω εγω για να μην παρεξηγιομαστε). Εκτος αν θεωρεις φυτο καποιον που θελει να περασει σε υψηλοβαθμη σχολη γιατι εκει κανεις λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Τα μαθήματα στο φροντιστήριο ξεκινούν 25 Ιούνη.Θα κάνω μαθηματικά κατ.,φυσική κατ.,έκθεση,ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ, μαθηματικά γεν.,ΑΟΘ.Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το ΑΟΔΕ μπορώ να το διαβάσω χωρίς φροντιστήριο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά,είμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Τα μαθήματα στο φροντιστήριο ξεκινούν 25 Ιούνη.Θα κάνω μαθηματικά κατ.,φυσική κατ.,ΑΟΔΕ,ΑΕΠΠ, μαθηματικά γεν.,ΑΟΘ.Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το ΑΟΔΕ μπορώ να το διαβάσω χωρίς φροντιστήριο ;

Μπορείς, αν ξέρεις να μαθαίνεις απ' έξω. Για πολλούς είναι το πιο σπαστικό μάθημα, όμως αν το έχεις διαβάσει τέλεια, έχεις ένα σίγουρο βαθμό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Βασικά δεν έχω καταλάβει πολύ.Στο φροντιστήριο απλά σου εξηγούν το μάθημα;;Αλλά το ξέρω δεν είμαι παιδί της παπαγαλίας και δεν μαθαίνω απ'έξω εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Βασικά δεν έχω καταλάβει πολύ.Στο φροντιστήριο απλά σου εξηγούν το μάθημα;;Αλλά το ξέρω δεν είμαι παιδί της παπαγαλίας και δεν μαθαίνω απ'έξω εύκολα :P
Αν λειτουργείς με αυτοπειθαρχία δηλαδή να λες "σήμερα θα διαβάσω μία σελίδα" και όντως τη διαβάζεις, τότε ίσως να μη χρειάζεσαι φροντιστήριο.
Το φροντιστήριο σε βάζει σε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα διαβάσματος, ο καθηγητής σου εξηγεί δύσκολες έννοιες και σε έχει σε συνεχή εγρήγορση με τεστ. Με τη διόρθωση των γραπτών και τη πιθανή προφορική εξέταση σε βοηθά να διορθώσεις λάθη που πιθανόν να στοιχίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ κάνω ΑΟΔΕ μία ώρα την εβδομάδα (ωρα = 40λεπτο)
Στο μάθημα εξετάζουμε με τεστάκια κάθε φορά αυτά που είχαμε να διαβάσουμε και κάνουμε μια συνοπτική παρουσίαση των λεγόμενων του επόμενου μαθήματος.
Προσωπικά το βρίσκω αρκετά ωφέλιμο και γιατί σε "αναγκάζει να διαβάσεις" και γιατί σε εξετάζει σε αυτά που έμαθες με ερωτήσεις επιπέδου πανελληνίων.
Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι τη σωστή αυτοπειθαρχία και χρειαζόμαστε τη καθοδήγηση απο το φροντιστήριο.
Πόσο μάλλον όταν στο σχολείο το τμήμα στην ώρα του ΑΟΔΕ είναι παιδότοπος.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν διαβαζεις αναγκαστικα στο τελος θα το παρατησεις επειδη θα το βαρεθεις... Προσπαθησε να βρεις ενα τροπο ωστε να το μαθαινεις πιο ευχαριστα -οσο γινεται δλδ :P - (κανοντας π.χ ενα σχεδιαγραμμα ή να το διαβαζεις δυνατα, οταν εχει τελιτσες να μαθεις να φτιαχνεις με τα αρχικα μια λεξη κτλ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimani

Νεοφερμένος

Ο jimani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γειας κυριε γεοκαμ τι πιστυευτε οσο αναφορα τισ φετινες πανελλαδικες εσεις και οι συναδελφοι σας στο αοθ και γενικα σε ολα τα μαθηματα τι ακουγεται? εννοω τηα ναι ολα ακομα πιο δυσκολα απο τα περσινα πιο ευκολα τι περιπου εκτιμαται.Εγω δινω δευτερη φορα και γι αυτο ρωταω εχω περασει οικονομικων επιστημων και τωρα θελω να ξαναδωσω για να περασω πολυτεχνειο.δεν παω φροντηστηριο και δεν ξερω τι γινεται τωρα φετοσ οσο αναφορα το τι ακουγεται.Αμα καποιος ξερει κατι τον παρακαλω ποολυ ας με πει .Ευχχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Γειας κυριε γεοκαμ τι πιστυευτε οσο αναφορα τισ φετινες πανελλαδικες εσεις και οι συναδελφοι σας στο αοθ και γενικα σε ολα τα μαθηματα τι ακουγεται? εννοω τηα ναι ολα ακομα πιο δυσκολα απο τα περσινα πιο ευκολα τι περιπου εκτιμαται.Εγω δινω δευτερη φορα και γι αυτο ρωταω εχω περασει οικονομικων επιστημων και τωρα θελω να ξαναδωσω για να περασω πολυτεχνειο.δεν παω φροντηστηριο και δεν ξερω τι γινεται τωρα φετοσ οσο αναφορα το τι ακουγεται.Αμα καποιος ξερει κατι τον παρακαλω ποολυ ας με πει .Ευχχαριστω εκ των προτερων!
Η απάντησή μου είναι σύντομη και ξεκάθαρη. Κανείς, μα κανείς δε μπορεί να απαντήσει σε αυτό που αναρωτιέσαι. Οποιαδήποτε πρόβλεψη είναι παρακινδυνευμένη, οποιαδήποτε άποψη θα βασίζεται στο πουθενά. Η όποια εμπειρία αυτό μου έχει αποδείξει όλα τα προηγούμενα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ποια ειναι τα πιο σοσ για φετος??
η μαλλον τι δεν θα πεσει (οχι 100% αλλα ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ποια ειναι τα πιο σοσ για φετος??
η μαλλον τι δεν θα πεσει (οχι 100% αλλα ...)
Ότι μπήκε πέρυσι τον Μάιο,στις επαναληπτικές και ότι θα μπεί ΟΕΦΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top