[Παλιό Σύστημα] Τεχνολογία Επικοινωνιών

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vardis

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΡΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
:no1:

Επειδή σκέφτομαι να παω τεχνολογική κατεύθυνση φέτος, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο είναι το μάθημαΤεχνολογία Επικοινωνιών γαυτο θελω οποιος γνωριζει σχετικα με αυτο το μαθημα να μ πει ...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
λυπάμαι αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Γελοίο είναι και σίγουρα θα έχετε έναν καθηγητή άσχετο με το αντικείμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικά, κι εγώ τεχνολογική θα επιλέξω φέτος... Δεν ξέρω και πολλά όσον αφορά το συγκεκριμένο μάθημα αλλά έχω ακούσει από παιδιά που το διδάχτηκαν ότι ήταν πολύ εύκολο... Μάλλον θα είναι σαν την τεχνολογία που διδασκόμασταν τα προηγούμενα χρόνια... Θα μιλάει για την ιστορία κάποιων τεχνολογικών επιτευγμάτων (τηλέφωνο, τηλεόραση κλπ) που βελτίωσαν τη ζωή μας και άλλα τέτοια!!! Έχω ακούσει βέβαια πως είναι λίγο βαρετό καθώς δεν είναι και τόσο εξελιγμένο το βιβλίο και δε μιλάει για σύγχρονη τεχνολογία αλλά.. θα δούμε φέτος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyaggelia

Νεοφερμένος

Η eyaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
θα πω και εγω την γνωμη μου εγω δεν το διαβασα ολη την χρονια ειχα 17-18 και εγρραψα ενα 16 πιστευω μια χαρα μαθημα ειναι με τα εργαστηρια του κτλ καλη επιλογη παρα χημεια !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
:no1:ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ Τεχνολογία Επικοινωνιών γαυτο θελω οποιος γνωριζει σχετικα με αυτο το μαθημα να μ πει ...............

Εχω απαντισει και στην μπροστα σελιδα. Εχει καπιες ιστορικες γνωσεις, μετα προχωραει και σε τεχνικες γνωσεις για ραδιοφωνο, υπολογιστες, τηλεωρασεις, τηλεφωνα, εχει και ενα κεφαλαιο για τεχνικες εικονογραφισεις, σκαριφιματα κλπ, στο βιβλιο ειδα οτι ειχε και για φοτογραφια και αλλα, αλλα δεν μας τα εκανε ο καθηγητης.

λυπάμαι αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό...:(
Τοτε γιατι απαντας;

Γελοίο είναι και σίγουρα θα έχετε έναν καθηγητή άσχετο με το αντικείμενο..

Μην εισαι σιγουρος, εμεις ειχαμε σχετικοτατο, και περσυ που ητανε αλλος, παλι σχετικος ητανε....


Βασικά, κι εγώ τεχνολογική θα επιλέξω φέτος... Δεν ξέρω και πολλά όσον αφορά το συγκεκριμένο μάθημα αλλά έχω ακούσει από παιδιά που το διδάχτηκαν ότι ήταν πολύ εύκολο... Μάλλον θα είναι σαν την τεχνολογία που διδασκόμασταν τα προηγούμενα χρόνια... Θα μιλάει για την ιστορία κάποιων τεχνολογικών επιτευγμάτων (τηλέφωνο, τηλεόραση κλπ) που βελτίωσαν τη ζωή μας και άλλα τέτοια!!! Έχω ακούσει βέβαια πως είναι λίγο βαρετό καθώς δεν είναι και τόσο εξελιγμένο το βιβλίο και δε μιλάει για σύγχρονη τεχνολογία αλλά.. θα δούμε φέτος!:)
Δεν εχει ιδιετερη σχεση με την τεχνολογια.... Απλα οτι τα ονοματα μοιαζουν δεν παει να πει οτι μοιαζει και το περιεχομενο ;)

Ευκολο η δυσκολο... σχετικα ειναι αυτα...
Οπως και για το βαρετο! Εμενα μου αρεσε παρα πολυ, ενω στους περισσοτερους απο την ταξη καθολου....
Και ειπα και στην αλλη σελιδα, να μην κολατε στο οτι το βιβλιο ειναι παλιο.. Οι ραδιοφωνικοι σταθμοι και τα καναλια με τον ιδιο τροπο λειτουργουν, το κυκλομα του οτε, και του ρευματος το ιδιο ειναι. Τωρα αν το μικροφωνο των καινουργιων τηλεφωνων δεν λειτουργει ετσι, δεν χανουμε τιποτα να μαθουμε πως δουλευαν παλια, και μετα οπιος θελει να ασχολιθει και με τα ασυρματα (το πολυ-πολυ ζητιστε απο τον καθηγιτη να σας το πει)
Και δεν χρειαζετε και να δεινετε τοσο μεγαλη συμασια στο τι λεει το βιβλιο, το ζουμι κρατιστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευκολο η δυσκολο... σχετικα ειναι αυτα...
Οπως και για το βαρετο! Εμενα μου αρεσε παρα πολυ, ενω στους περισσοτερους απο την ταξη καθολου....
Και ειπα και στην αλλη σελιδα, να μην κολατε στο οτι το βιβλιο ειναι παλιο.. Οι ραδιοφωνικοι σταθμοι και τα καναλια με τον ιδιο τροπο λειτουργουν, το κυκλομα του οτε, και του ρευματος το ιδιο ειναι. Τωρα αν το μικροφωνο των καινουργιων τηλεφωνων δεν λειτουργει ετσι, δεν χανουμε τιποτα να μαθουμε πως δουλευαν παλια, και μετα οπιος θελει να ασχολιθει και με τα ασυρματα (το πολυ-πολυ ζητιστε απο τον καθηγιτη να σας το πει)
Και δεν χρειαζετε και να δεινετε τοσο μεγαλη συμασια στο τι λεει το βιβλιο, το ζουμι κρατιστε...

:iagree::no1:Έχεις δίκιο σ'αυτά που λες και συμφωνώ απόλυτα! Η ευκολία ενός μαθήματος καθώς και το αν αρέσει σε κάποιον ή όχι είναι πράγματα υποκειμενικά και διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο. Τώρα.. όσον αφορά το βιβλίο... σίγουρα δεν φταίει μόνο το γεγονός ότι είναι παλιό και δεν ακολουθεί την τεχνολογική εξέλιξη!:nono: Απλά, οι περισσότεροι καθηγητές αρκούνται στις γνώσεις που δίνει το βιβλίο και δεν παραθέτουν τίποτα περισσότερο, το οποίο θα μπορούσε να είναι μάλιστα και πολύ ενδιαφέρον και πολύ χρήσιμο για τους μαθητές! Αυτό είναι το πρόβλημα...! Αν ο καθηγητής που διδάσκει το συγκεκριμένο μάθημα παραθέτει και άλλες γνώσεις όπως π.χ. πώς αντικαταστάθηκε κάτι παλιό κι από τι, πώς λειτουργεί αυτό κλπ. τότε δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα... Κι αν η διδασκαλία του μαθήματος ξεφεύγει και λίγο από το βιβλίο και εμπλουτίζεται με βίντεο και παρουσιάσεις ή ακόμη και εργαστήρια... Τότε σίγουρα το μάθημα αυτό κάθε άλλο παρά βαρετό θα είναι!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ακούσει από την ξαδέρφη μου, που είχε διαλέξει τεχνολογική κ έκανε τεχνολογία επικοινωνιών πως ήταν το πιο εύκολο μάθημα της κατεύθυνσης!με σωστό κ μεθοδικό διάβασμα μια χαρά θα τα πας!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ειναι ευκολο μαθημα!και δεν εχει καμια σχεση με την υλη της γ' λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
..να με συγχωρέσουν οι admins αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, δε βρήκα κάτι..

Δε νομίζεται ότι θα έπρεπε να είναι λίγο πιο σύγχρονο το βιβλίο αυτό;
Ρε παιδιά είναι αρχαίο.. το μάθημα θα έπρεπε να λέγεται "Η προϊστορία της τεχνολογίας". Εκτός του ότι είναι κατεύθυνσης και θα έπρεπε να κυμαίνονται τα θέματα του στο ->τώρα.. λέγεται και "τεχνολογία" άρα θα έπρεπε να έχει σύγχρονα θέματα ή τουλάχιστον να συνδέει τα παλιά με τα τωρινά και να είναι πιο ενδιαφέρον, για να μπορούμε να το διαβάζουμε και εμείς οι τεχνολογικοί.. όποτε ανοίγω το βιβλίο έχω την εντύπωση ότι διαβάζω ιστορία!:sick:

τι λέτε και εσείς? ποια είναι η γνώμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Το <<διαβάζω>> λιγότερο και από τα της γενικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Με έχει πιάσει αδιάβαστο 2 φορές ο καθηγητής. Και τι είχαμε να μάθουμε; Μια παράγραφο. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ που το είχα πέρυσι ήταν εύκολο. Με λίγο διάβασμα γράφεις στο τέλος. Εγώ έγραψα 19. Γενικά όμως εύκολο είναι. Μόνο λίγη προσοχή σε μερικά κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Διαγώνισμα 1ου Κεφαλαίου -> 20 :D
Διαγώνισμα 2ου Κεφαλαίου -> 20 :D

Εύκολο μάθημα ! Με μισή ώρα διάβασμα στο τέλος κάθε κεφαλαίου , εξασφαλίζεις 20αρια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και εμείς κάνουμε με τον ανεκδιήγητο μάθημα μετά:mad:

MO Test Χημεία 1ο κεφάλαιο περίπου 7...

(Από ότι είπαμε μεταξύ μας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiannis13

Νεοφερμένος

Ο tsgiannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απο τι καταλαβα αυτο το μαθημα δεν εχει σχεση με την αναπτυξη εφαρμογων στη τριτη λυκειου ... ισχυει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

....ρενακι....

Νεοφερμένος

Η. ...ρενακι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειναι ωραιο μαθημα....αν κ το βιβλειο ειναι ξηλο βαρετο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
απο τι καταλαβα αυτο το μαθημα δεν εχει σχεση με την αναπτυξη εφαρμογων στη τριτη λυκειου ... ισχυει???
Ισχύει;)
Δεν έχει καμία απολύτως σχέση με του χρόνου. Πάρτο σαν μάθημα γενικής παιδείας και μην το βλέπεις σαν κατεύθυνσης(απλώς μπήκε για να έχουμε ίδιες ώρες μαθημάτων με τις άλλες κατευθύνσεις:P)

Εγώ μάλιστα, πρότεινα στην καθηγήτριά μας, να μας μιλήσει και λίγο για του χρόνου(ΑΕΠΠ) στο τέλος της χρονιάς και μάλλον θα το κάνει. Κάτι απλώς σαν γνωριμία, και νομίζω πως θα είναι χρήσημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εμείς θα βγάλουμε την ύλη το 1ο τετράμηνο και από το 2o θα κάνουμε ΑΕΠΠ.



PRO? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Εμείς θα βγάλουμε την ύλη το 1ο τετράμηνο και από το 2o θα κάνουμε ΑΕΠΠ.



PRO? :P
Πιστεύω πως είναι πολύ σωστό αυτό να γίνεται. Δεν συμφωνείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top